Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω σε αλλα τηλεφωνα σκοτονωνται να την εχουν και συ να την βγαλης; ε νομιζω οτι τα εχω δει ολα τωρα ο λογος ποιος ειναι θες να μας πεις;

 

τα παρα λες κι εσυ τωρα,σε NOTE EDGE ειχα τη δυνατοτητα αυτη και το ειχα απενεργοποιησει κι ειχα μαλιστα βελτιωμενη μπαταρια,και στο V10 χρησιμοποιω αλλο αναλογο "αργο" φορτιστη κι εχω καλυτερη αυτονομια. ;)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα παρα λες κι εσυ τωρα,σε NOTE EDGE ειχα τη δυνατοτητα αυτη και το ειχα απενεργοποιησει κι ειχα μαλιστα βελτιωμενη μπαταρια,και στο V10 χρησιμοποιω αλλο αναλογο "αργο" φορτιστη κι εχω καλυτερη αυτονομια. ;)

To Note 5 έχει αυτή την επιλογή παιδιά..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160414/623fc9fa4a0822340d6ba8b3a350d463.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σοβαρευτείτε. Το Note 5 δεν έχει αφαιρούμενη μπαταρία, που σημαίνει ότι η γρήγορη φόρτιση την καταπονεί περισσότερο απ ότι η απλή και επηρεάζει τη ζωή της. Και μπορεί ο κάτοχος του Note 5 να θέλει να προστατεύσει την μπαταρία του γιατί δεν είναι καθόλου εύκολο ούτε φτηνό να την αλλάξεις μετά από 1-2 χρόνια.

Εμάς όμως δε μας ενδιαφέρει αυτό, σωστά ? Εμείς έχουμε αφαιρούμενη μπαταρία και μπορούμε να την αλλάζουμε οπότε θέλουμε όσες φορές θέλουμε.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

τα παρα λες κι εσυ τωρα,σε NOTE EDGE ειχα τη δυνατοτητα αυτη και το ειχα απενεργοποιησει κι ειχα μαλιστα βελτιωμενη μπαταρια,και στο V10 χρησιμοποιω αλλο αναλογο "αργο" φορτιστη κι εχω καλυτερη αυτονομια. ;)

 

Κοιτα στο νημα του τζι4 πολλακις θελλαν πολλοι να παρει ενημερωση την 6 γιατι θα υποστηριζε γρηγορη φορτιση ,αλλοι βαζαν ταχυφορτιστες απο αλλες συσκευες και ψαχνοντουσαν γενικως, απλα μου φανηκε περιεργο να μη τη θελει καποιος επισης να πω οτι πολλοι φορτιζουν τα κινητα στα αυτοκινητα τους και αυτοι οι φορτιστες θεωρουνται και πολλες φορες ειναι ταχυτεροι του σπιτιου.Ο κατασκευαστης λογικα εχει προβλεψει πιστευω τον τυπο της μπαταριας τη στιγμη που σου δινει ταχυφορτιστη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε τωρα που έχω παλι μετα απο καιρο κινητο με αφαιρουμενη μπαταρια και δε με νοιαζει ,θα του πιω το αιμα! Και με τα κροκοδειλακια απο την μπαταρια του αμαξιου θα το φορτιζω :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, με αφαιρούμενη μπαταρία του δίνεις και καταλαβαίνει, και η γρήγορη φόρτιση αμη τι άλλο μεγάλο πλεονέκτημά:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 μέρα με ΜΜ ενος μήνα κινητό,σήμερα ειχε αυτοκτονικες τασεις η μπαταρία. 2.12 ωρες στο 12%.

Με μαξ το 4ωρο,ενω με ΛΠ είχα 5.30 ώρες μαξ.

Ηδη ξεκιναω το διαβασμα για γύρισμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Χωρις λογικη μου χρεώνει gps χωρις να το ανοίγω εγώ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως προκειται για καποιο bug σχετικα με το gps,μου εβγαζε και μενα ενδειξη στο ασχετο το σημα του gps πανω στην μπαρα και δεν καταλαβαινα ποια εφαρμογη το αναβει. Αν το αναβε καν και δεν ηταν απλα η ενδειξη. Αυτο που εκανα ηταν να βαλω το gps σε εξοικονομηση (μονο δικτυα) και να το αναβω πληρως μονο οταν θελω και δορυφορους. Το εικονιδιο εξαφανιστηκε και ειδα μικροτερη καταναλωση μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει σχέση με τα permissions που έχετε δώσει στις εφαρμογές της Google καθώς κάποια στιγμή στην αρχή πετάει ένα μήνυμα για βελτίωση και καλά των υπηρεσιών να βρίσκει την θέση που βρίσκεσαι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν θέμα με κατανάλωση gps στην 6άρα, σε εμένα λύθηκε ανοίγοντας τους χάρτες και βρίσκοντας το στίγμα για μια φορά.Από τότε σταμάτησε...δοκιμάστε το

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, πέρασα το πρωί την 6 , μια χαρά όλα μέχρι στιγμής, ρολόι πάει:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, πέρασα το πρωί την 6 , μια χαρά όλα μέχρι στιγμής, ρολόι πάει:)

Είσαι άρχοντας....

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά αν απενεργοποιησω την second screen always on, κερδίζω κάτι σε αυτονομία? Έχει δοκιμάσει κανείς?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε το δοκιμασα αλλα εχω διαβασει σε φορουμ εξωτερικου πως οντως κερδιζεις σε αυτονομια.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ναι θα κερδισεις. Καποιο site το τεσταρε με και χωρις αυτην και βρηκε διαφορα,ενω καπου αλλου νομίζω διαβασα και ποσο ακριβως καταναλωνει.

Αν και η δευτερη οθονη ειναι λογος αγορας κ βοηθα απιστευτα στο multitasking και στις ειδοποιησεις...καταλαβαινω αν θελει καποιος να την απενεργοποιησει λογω μπαταρίας. Το κινητο ειναι ολοκληρωμενο και χωρις αυτην,δεν ειναι μία σκέτη γκατζετια.

Link to comment
Share on other sites

Για την οθονη μεγιστο να κερδιζεις 5%. Δεν ειναι τοσο μεγαλο για να μπεις στο δίλλημα να το απενεργοποιησεις..

Τεσπα οτι και να κανω το gps ρουφάει μπαταρια. Ειμαι με απλες εφαρμογες 2 μέρες(facebook lite,tapatalk,gazzetta,dolphin,μόνο) εφαρμογές που δεν εχουν απαιτηση την ενεργοποιηση gps/χάρτες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά αν απενεργοποιησω την second screen always on, κερδίζω κάτι σε αυτονομία? Έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Απο οτι θυμαμαι, πρεπει να εχει καταναλωση μπαταριας 0,8% ανα μια ωρα.

 

Νομιζω αν το βαλεις στο off παντως μπορεις να πατας διπλο tap επανω στο second screen για να δεις ωρα κτλ χωρις να αναβει ολη η οθονη.

 

Για δοκιμασε το...

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα οτι και να κανω το gps ρουφάει μπαταρια. Ειμαι με απλες εφαρμογες 2 μέρες(facebook lite,tapatalk,gazzetta,dolphin,μόνο) εφαρμογές που δεν εχουν απαιτηση την ενεργοποιηση gps/χάρτες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καπου στις ρυθμισεις Google εχει για τοποθεσια καποις επιλογες,απενεργοποιησε τελειως !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα κλεισει ήδη χωρις να χρειάζονται. Οπως στην 5.1.1!!

Βεβαια αυτο που ειχα ξεχασει ειναι το qualcomm Izi που κατι κανει στην τοποθεσία. Το εκλεισα και βλέπουμε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Arxonta φαντάζομαι μέσω LG Bridge θα την πέρασες. Έχουμε ιδέα πότε περίπου υπολογίζεται να έρθει με ΟΤΑ?

 

Καλησπέρα, ναι μέσω bridge την πέρασα, μια ωρίτσα έκανε, δεν έχω εικόνα για οτα αλλά εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα εξυπηρετεί μια χαρά:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα! Ουγγρικής προέλευσης με οδηγίες στα Ουγγρικά, Κροατικά, Βουλγάρικα και Σκοπιανικά.. Γνωρίζετε μήπως πως μπορούμε να κατεβάσουμε manual user στα ελληνικά ή έστω και στα αγγλικά?

Υ.Γ. Επιφώνημα θαυμασμού μόλις άνοιξα την συσκευασία. Μιλάμε το κινητό, απλά δεν υπάρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φίλε μου να το χαρείς:D σου έστειλα pm ελπίζω να σε βοήθησα:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...