Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα πριν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βασικό ομως ειναι να κάνεις και μετα..Αν δεν βαριέσαι το στήσιμο δοκίμασε να κάνεις.Παντα σε ολα μου τα κινητά μετά απο αναβάθμιση αν δεν εκανα επαναφορά κάποιο προβληματάκι μου το βγάζανε..Με την επαναφορά στρωνανε ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξέρω μωρέ...κι εγώ πάντα αυτό έκανα απλά χθες το ξέχασα και ξεκίνησα το στήσιμο.θα το κάνω το βράδυ άμα είναι και θα ενημερώσω...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μμ ποσα gb έχετε ελεύθερα; Εγώ 22.66. Δεν είχα προσεξει πόσα ηταν πριν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μμ ποσα gb έχετε ελεύθερα; Εγώ 22.66. Δεν είχα προσεξει πόσα ηταν πριν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει καμμια σημασια αν ειναι 1 πανω 2 κατω;χωρος υπαρχει παιρνει και καρτα σας ξαναλεω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ κι εγώ του έχω sd αλλα Μήπως είναι πολύ 10 gb για το σύστημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Toσα είναι και ναι ειναι όντως παρα πολλα. Μ αρεσει που λεγαμε για το bloatware της σαμσουνγκ... Τελος παντων,ακουσα και τα xperia τοσα τρωνε αποθηκευτικο χωρο,τι να κανουμε,στο μελλον οι ναυαρχιδες πρεπει να ξεκινανε απο 64gb.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν το snapchat και αλλες εφαρμογες δουλευει σωστα με την καμερα που δεν ειναι wide;

Δηλαδη με την 1 χωρις να παραμορφωνει.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Toσα είναι και ναι ειναι όντως παρα πολλα. Μ αρεσει που λεγαμε για το bloatware της σαμσουνγκ... Τελος παντων,ακουσα και τα xperia τοσα τρωνε αποθηκευτικο χωρο,τι να κανουμε,στο μελλον οι ναυαρχιδες πρεπει να ξεκινανε απο 64gb.

Πού το είδες το bloatware στο V10?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

 

1. Οθονάρα

2. Ταχύτατο χωρίς lag ακόμα και με τον μαμα Launcher.

3. Βολικότατη η 2η οθόνη και ας εχει backlight bleeding ερχόμενο από το μέρος των καμερών.

4. Φοβερή κατασκευή παρά τους φόβους μου που δεν το ειχα δει από κοντά και ας ήμουν σε δίλλημα ανάμεσα σε αυτό και στο s6 edge.

Τέλειο κράτημα για το μέγεθός του.

5. Ηχείο πάνω του μέσου όρου.

6. Δαχτυλικός αναγνώστης άμεσα ανταποκρίσιμος, αν και με ζόρισε να κάνει ανάγνωση του δαχτύλου. άργησε παρα πολύ.

Σχεδόν 5-10% δέχοταν σε κάθε ακούμπημα του δαχτύλου πάνω του.

 

για αρχή άξιος αντικαταστάτης του g2.

Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες το bloatware στο V10?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ακριβως,δε φαινεται να εχει πολυ bloatware ωστοσο εχει χαμηλο αρχικο αποθηκευτικο χωρο. Ενω τα σαμσουνγκ με ενα σωρο σαβουρα εχουν 2-3 γιγα παραπανω.

Προφανως δεν εχει γινει καλη δουλεια στη ρομ,δε δικαιολογουνται τοσα χαμενα γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μμ μου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο ελαφριά η ρομ. Να δούμε την μπαταρία τι κάνει. Έχει και αυτήν την ρύθμιση που απενεργοποιεί κατά κάποιο τρόπο τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιουνται. Πάντως μπορεί να δεσμεύει 10 γιγα αλλά σε καμία περίπτωση δεν το λες ότι έχει bloat

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,δε φαινεται να εχει πολυ bloatware ωστοσο εχει χαμηλο αρχικο αποθηκευτικο χωρο. Ενω τα σαμσουνγκ με ενα σωρο σαβουρα εχουν 2-3 γιγα παραπανω.

Προφανως δεν εχει γινει καλη δουλεια στη ρομ,δε δικαιολογουνται τοσα χαμενα γιγα.

Ααα εντάξει. Έτσι που το έγραψες με έκανες να ψάχνω να βρω περιττά προγράμματα. Ναι συμφωνώ κατά τ'αλλά.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,δε φαινεται να εχει πολυ bloatware ωστοσο εχει χαμηλο αρχικο αποθηκευτικο χωρο. Ενω τα σαμσουνγκ με ενα σωρο σαβουρα εχουν 2-3 γιγα παραπανω.

Προφανως δεν εχει γινει καλη δουλεια στη ρομ,δε δικαιολογουνται τοσα χαμενα γιγα.

 

Το s7 είχε έρθει στα 23GB αν θυμάμαι καλά και δεν έχει σαβούρα καθόλου. Το nexus 6p είχε 24 που είναι καθαρό android μόνο. Οι διαφορές αυτές δεν είναι μεν μικρές αλλά δικαιολογούνται. Διάφορα πράγματα που υπάρχουν στο v10 αλλά δεν υπάρχουν στο s7 όπως ραδιόφωνο, υπέρυθρες η δεύτερη κάμερα χρειάζονται και drivers για να τα δει το σύστημα, χρειάζονται και εφαρμογές για να μπορεί να τα χρησιμοποιεί ο χρήστης. Έπειτα υπάρχουν λειτουργίες που δεν βρίσκεις σε άλλες συσκευές όπως πχ το manual video της κάμερας, knock on- knock code που και αυτά χρειάζονται εξτρά κώδικα για να λειτουργούν. Αν η ρομ δουλεύει χωρίς προβλήματα και ικανοποιεί τους χρήστες σημαίνει ότι γίνεται σωστή δουλειά και μην πολυασχολείσαι με το πόσο χώρο καταλαμβάνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμίστε μου κάτι, γιατί πάνε χρόνια από τότε που είχα τηλέφωνο με κάρτα SD...

Μπορώ να τραβάω βίντεο και φωτογραφίες (μέσω του V10) και να περνάνε απευθείας στην κάρτα? Δεν είδα κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις, αλλά δεν έχω αγοράσει και κάρτα ακόμα.

Αλλά προγράμματα μπορούν να γράψουν απευθείας στην κάρτα? Πχ θέλω να έχω έναν φάκελο με φωτογραφίες ο οποίος θα συγχρονίζεται μέσω dropbox. Θα μπορεί η εφαρμογή να εγγράφει στην κάρτα?

Χάρτες από προγράμματα GPS θα μπορούν να περαστούν?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο και φωτο γράφουν κανονικά στην sd και αρκετές εφαρμογές εγώ τις μετέφερα κανονικά στην κάρτα...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , η φίλη μου αγόρασε αυτό το κινητό την παρασκευή , έκανε κατευθείαν αναβάθμιση σε ΜΜ , δεν έχει βάλει καμμία νέα εφαρμογή ακόμα αλλά ζεσταίνεται παρα πολύ , είναι φυσιολογικό Η όπως διάβασα θέλει factory reset H clean cache μετά την αναβάθμιση ? Κανένας καμμία ιδέα Η να έχει το ίδιο πρόβλημα υπερθέρμανσης ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς battery drain στην ΜΜ κατα την διάρκεια της νύχτας (Το τηλέφωνο είναι αδρανές) ;;;;; Γιατί μου έφαγε αρκετά χτες.... Βέβαια θα το ξανά τσεκάρω να δω....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς battery drain στην ΜΜ κατα την διάρκεια της νύχτας (Το τηλέφωνο είναι αδρανές) ;;;;; Γιατί μου έφαγε αρκετά χτες.... Βέβαια θα το ξανά τσεκάρω να δω....

 

Ποσο αρκετα δλδ;τρεχαν εφαρμογες απο πισω;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς battery drain στην ΜΜ κατα την διάρκεια της νύχτας (Το τηλέφωνο είναι αδρανές) ;;;;; Γιατί μου έφαγε αρκετά χτες.... Βέβαια θα το ξανά τσεκάρω να δω....

Στην κοπέλα μου το έκανε γύρο στα 6% όλη την νύχτα θα κάνω factory reset να δω αν στρώσει, παντός άρχισε να βράζει η συσκευή σε χρήση ενώ πριν ήταν οκ

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα θερμοκρασίας δεν έχω. Ειναι σχεδόν πάντα στους 32-36... Απλα χτες το βράδυ μου καταναλωσε πανω απο 10 % . Μπορεί να ήταν τυχαίο γιατί τώρα βλέπω να στρώνει το phone idle... Θα το ξαναδώ και θα σας πω.... (εννοείτε οτι εχω κάνει factory reset μετα την ΜΜ).
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έφαγε μπαταρια το βράδυ αλλα πιστεύω είναι επειδή χθες το απόγευμα πέρασα την ΜΜ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έφαγε μπαταρια το βράδυ αλλα πιστεύω είναι επειδή χθες το απόγευμα πέρασα την ΜΜ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο οτι εχω διαβασει απο αλλους σε αλλες συσκευες θελει καμμια βδομαδα να κατσει καλα.Εγω παντως μονο ΟΤΑ θα την περασω οοοοταν βγει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει βαλει κανεις tempered glass απο καποιο Ελληνικό μαγαζι;Καμιά πρόταση;

Εγώ για επώνυμο τζάμι παρήγγειλα το Nillkin Amazing H στα 9,90€ και θα το παραλάβω αύριο. Φαίνεται καλό αλλά μόλις πρόσεξα ότι δεν είναι 2.5D οπότε δεν ξέρω ίσως να την ακυρώσω την παραγγελία. Οπότε αν έχει κανείς να μας προτείνει κάποιο άλλο αξιόλογο...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...