Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εγκατασταση ειναι αυτη φιλε;

security patch Φεβρουαρίου

ήρθε και σε OTA....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

security patch Φεβρουαρίου

ήρθε και σε OTA....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Καλημέρα, την πέρασα κι εγώ σήμερα το πρωί (ΟΤΑ). Από νέα χαρακτηριστικά δεν είδα κάτι αλλά ... με γελάει το μάτι μου? Σα να νομίζω ότι μεγάλωσαν λίγο τα γράμματα στη 2η οθόνη όταν είναι σβηστή και δείχνει την ώρα? Είναι κάτι που έλπιζα να το δω (πρεσβυωπία γαρ) και το έκανε στο V20, οπότε ίσως απλά κάνω λάθος και παραμένει ευσεβής πόθος μου :rolleyes:

 

Αν γίνεται, μπορεί κάποιος πριν περάσει την αναβάθμιση να δει το μέγεθος και να το συγκρίνει με το μετά την εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την πέρασα κι εγώ σήμερα το πρωί (ΟΤΑ). Από νέα χαρακτηριστικά δεν είδα κάτι αλλά ... με γελάει το μάτι μου? Σα να νομίζω ότι μεγάλωσαν λίγο τα γράμματα στη 2η οθόνη όταν είναι σβηστή και δείχνει την ώρα? Είναι κάτι που έλπιζα να το δω (πρεσβυωπία γαρ) και το έκανε στο V20, οπότε ίσως απλά κάνω λάθος και παραμένει ευσεβής πόθος μου :rolleyes

και γω είμαι φαίνεται ζαλισμενο

άλλαξαν τα εικονίδια στίς ρυθμίσεις?

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Την περασα και εγω χθες το βραδυ μεσω LG Bridge.To αρχειο ηταν 1.58GB και οντως αλλαξαν τα εικονιδια στις ρυθμισεις.Εκδοση V20e.Ο σκοπος ειναι, εαν τελικα παρουμε την nougat... Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

1.58GB?άρα δεν ήταν μόνο security patches ούτε γω ζαλισμενο..καλά OTA μόνο 267MB

τώρα ανάλογα την καρτέλα έχουν κι άλλο χρωματακι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εμένα και πριν έτσι ήταν τα εικονίδια. Άλλαζε και πριν ή καρτέλα χρώματα. Έβγαλα screenshots πριν και μετά. Ίδια είναι. Ούτε τα γράμματα στη δεύτερη οθόνη μου φαίνονται πιο μεγάλα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εμένα και πριν έτσι ήταν τα εικονίδια. Άλλαζε και πριν ή καρτέλα χρώματα. Έβγαλα screenshots πριν και μετά. Ίδια είναι. Ούτε τα γράμματα στη δεύτερη οθόνη μου φαίνονται πιο μεγάλα.

Λετε να ειπα μπαρουφα;Καλα για τα γραμματα δεν αλλαξε το μεγεθος αλλα τα εικονιδια...Μπορει να ξεγελαστηκα:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ειπα μπαρουφα;Καλα για τα γραμματα δεν αλλαξε το μεγεθος αλλα τα εικονιδια...Μπορει να ξεγελαστηκα:worry:

 

Δυσκολεύομαι τώρα να ανεβάσω τα screenshots αλλά 100% είναι ίδια. Σε εμένα τουλάχιστον

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι τώρα να ανεβάσω τα screenshots αλλά 100% είναι ίδια. Σε εμένα τουλάχιστον

Eτσι θα ειναι.Τα ιδια αφου το λες.Εγω θα εκανα λαθος.Να ρωτησω κατι αλλο.Υπαρχει περιπτωση για αλλη rom να βαλουμε;Γιατι δε βλεπω να παιρνουμε τη nougat...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την αναβάθμιση ΟΤΑ χωρίς κάποιο απρόοπτο. Δεν βλέπω κάποια διαφορά με πριν, εκτός (ίσως, γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) από το εικονίδιο του ημερολογίου που τώρα έχει πάνω την ημέρα (τα 3 πρώτα γράμματα) και από κάτω σε κόκκινο φόντο την ημερομηνία. Έτσι ήταν και πριν και δεν το θυμάμαι ?

Το μέγεθος της γραμματοσειράς στην 2η οθόνη παρέμεινε ίδιο, τσεκαρισμένο αυτό...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια διαφορά ως τώρα..Και δε νομίζω να υπάρξει κάτι"ορατό". Λογικά είναι under the hood και security patch update.

Θα δείξει σε 2-3 μέρες πως θα πάει η μπαταρία αν και τί βελτίωση να υπάρξει?!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Eτσι θα ειναι.Τα ιδια αφου το λες.Εγω θα εκανα λαθος.Να ρωτησω κατι αλλο.Υπαρχει περιπτωση για αλλη rom να βαλουμε;Γιατι δε βλεπω να παιρνουμε τη nougat...

 

Αν δεν την παρουμε τι θα παθουμε ακριβως θα ανατιναχτει το κινητο;ρε παιδια ξεκολατε εχουμε την 6 αα να παρουμε την 7 και αν την παρουμε μετα τι θα παρουμε την 8;κοκ Το κινητο μια χαρα δουλευει και θα δουλευει :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την παρουμε τι θα παθουμε ακριβως θα ανατιναχτει το κινητο;ρε παιδια ξεκολατε εχουμε την 6 αα να παρουμε την 7 και αν την παρουμε μετα τι θα παρουμε την 8;κοκ Το κινητο μια χαρα δουλευει και θα δουλευει :)

Βλεπω κατι κινεζικα να την εχουν και να μην την παρουμε εμεις στην κινηταρα μας; Απο ψυχολογικης πλευρας το λεω...:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την αναβάθμιση ΟΤΑ χωρίς κάποιο απρόοπτο. Δεν βλέπω κάποια διαφορά με πριν, εκτός (ίσως, γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) από το εικονίδιο του ημερολογίου που τώρα έχει πάνω την ημέρα (τα 3 πρώτα γράμματα) και από κάτω σε κόκκινο φόντο την ημερομηνία. Έτσι ήταν και πριν και δεν το θυμάμαι ?

Το μέγεθος της γραμματοσειράς στην 2η οθόνη παρέμεινε ίδιο, τσεκαρισμένο αυτό...

 

Είμαι με την 5.1.1 και το δείχνει έτσι όπως το λες άρα ούτε αυτό έχει άλλάξει.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κατι κινεζικα να την εχουν και να μην την παρουμε εμεις στην κινηταρα μας; Απο ψυχολογικης πλευρας το λεω...:lol:

Και;τα κινεζικα παλι κινεζικα θα ειναι χαχαχαχα να μη σε νοιαζει η ψυχολογικη αλλα η πρακτικη πλευρα και εφοσον στην πραξη ειναι τουμπανο ολα τα αλλα περισευουν.:):lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλή χρυσή η marshmallow δε λέω.

Πλέον δουλεύει και τελείως απροβλημάτιστα (έμενα πάντα δούλευε απλά λέω για κάποιους που είχαν θέματα bootloop), αλλά μας χρωστάνε ένα ακόμα μεγάλο update (μην ξεχνάμε ότι δώσαμε 400€!).

Και επίσης θα ήθελα να πάρω τη Nougat λόγω νέων χαρακτηριστικών του Android και ίσως κάποια της LG (G6, V30).

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 24 ώρες χρήσης με την νέα έκδοση παρατηρώ σαφή βελτίωση στην μπαταρία. Πριν είχα οθόνη περίπου 3 ώρες ενώ σήμερα είμαι ήδη στις 4 ώρες με 15% μπαταρία ακόμα (και με πανομοιότυπη χρήση με τις προηγούμενες ημέρες). Το μόνο που μένει είναι να δω αν θα διατηρηθεί αυτό το φαινόμενο! Γιατί και όταν το πήρα είχα 4-4,5 ώρες οθόνη μέτρηση η οποία έπεσε σταδιακά με το φόρτωμα και την πτώση της απόδοσης της μπαταρίας στις 3 ώρες... Πολύ έχω χαρεί.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλή χρυσή η marshmallow δε λέω.

Πλέον δουλεύει και τελείως απροβλημάτιστα (έμενα πάντα δούλευε απλά λέω για κάποιους που είχαν θέματα bootloop), αλλά μας χρωστάνε ένα ακόμα μεγάλο update (μην ξεχνάμε ότι δώσαμε 400€!).

Και επίσης θα ήθελα να πάρω τη Nougat λόγω νέων χαρακτηριστικών του Android και ίσως κάποια της LG (G6, V30).

Εγω παντως περασα τα εικονιδια της Νougat... ετσι για να μου περασει ο καυμος:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 24 ώρες χρήσης με την νέα έκδοση παρατηρώ σαφή βελτίωση στην μπαταρία. Πριν είχα οθόνη περίπου 3 ώρες ενώ σήμερα είμαι ήδη στις 4 ώρες με 15% μπαταρία ακόμα (και με πανομοιότυπη χρήση με τις προηγούμενες ημέρες). Το μόνο που μένει είναι να δω αν θα διατηρηθεί αυτό το φαινόμενο! Γιατί και όταν το πήρα είχα 4-4,5 ώρες οθόνη μέτρηση η οποία έπεσε σταδιακά με το φόρτωμα και την πτώση της απόδοσης της μπαταρίας στις 3 ώρες... Πολύ έχω χαρεί.

Ίσως οφείλεται στο ότι γίνεται εκκαθάριση της dalvik/art.

Όπως και να έχει ευχάριστο νέο.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 24 ώρες χρήσης με την νέα έκδοση παρατηρώ σαφή βελτίωση στην μπαταρία. Πριν είχα οθόνη περίπου 3 ώρες ενώ σήμερα είμαι ήδη στις 4 ώρες με 15% μπαταρία ακόμα (και με πανομοιότυπη χρήση με τις προηγούμενες ημέρες). Το μόνο που μένει είναι να δω αν θα διατηρηθεί αυτό το φαινόμενο! Γιατί και όταν το πήρα είχα 4-4,5 ώρες οθόνη μέτρηση η οποία έπεσε σταδιακά με το φόρτωμα και την πτώση της απόδοσης της μπαταρίας στις 3 ώρες... Πολύ έχω χαρεί.

 

Το update το έκανες μέσω bridge ή ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα τα εικονιδια της Νougat... ετσι για να μου περασει ο καυμος:lol:

χαχαχα ωραίος!!!!!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το T-Mobile θα την πάρετε εσεις την ενημέρωση.nougat

 

https://support.t-mobile.com/community/phones-tablets-devices/software-updates#tmoSUPDocTitle

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά δεν παίζει να μην την πάρετε.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...