Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα κι εγώ την κινητάρα σήμερα σήμερα!!! Ερώτηση , μου ήρθε με την 5.1.1 , από ότι καταλαβα τα bootloop έγιναν με την 6αρα , αν δεν την περάσω αποφεύγω κάπως τον κίνδυνο;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλή ερώτηση αλλά μη ψάχνεις για απάντηση. Δεν έχουν μείνει πολλοί με 5.1.1. Οπότε όλα είναι φήμες.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ επειδή πιστεύω ότι είναι sw, σου λέω κάτσε με την 5.1.1

 

Καλά τα λες και εγώ σε αυτή έχω κάτσει και μιααααα χαρά είναι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν θέμα sw όπως λέτε δεν θα έπρεπε να εμφανιστούν και σε άλλες συσκευές; γιατί μόνο στα κορυφαία της μοντέλα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν θέμα sw όπως λέτε δεν θα έπρεπε να εμφανιστούν και σε άλλες συσκευές; γιατί μόνο στα κορυφαία της μοντέλα;

 

Στο g4, είναι θέμα hw & sw.

Δεν δίνει σε κάθε συσκευή, το ίδιο sw.

Πιθανόν να είναι θέμα του συγκεκριμένου sw με το συγκεκριμένο hw.

Απλά, αν είναι θέμα hw, πως γίνεται να επανέρχεται με hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρά θέμα sw δεν υπάρχει αμφιβολία.Ο πυρήνας του sw είναι ίδιος σε όλα με μικροαλλαγές.όλα σχεδόν τα lg με την 6 έχουν θέμα.απλά κάποια δεν πήραν την 6 και κάποια δεν πούλησαν τόσο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βρε "παιδία"....

Από τα χέρια μου πρέπει να έχουν περάσει από εποχή G3 και στο παρών πάνω από 10 συσκευές LG (L4ii, G3, G4, G4 DUAL, V10, K10 DUAL, ZERO) και ποτέ μα ποτέ δεν μου έχουν κάνει ούτε επανεκκίνηση...

 

Πάντα με τις official εκδόσεις (ευτυχώς δεν ασχολήθηκα ποτέ με ρουτ) και με 50+ εφαρμογες εγκατεστημενες.

 

Ακόμα και το V10 που είχα κιχ δεν είχε κάνει!!

 

Κοιταξτε να το χαρείτε γιατί κατά με είναι η καλύτερη συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου μετά το Samsung Note 2. (θα βάλω και το HONOR 6 μέσα ;) )

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει στην 5.1.1 και δε την αλλαζω. Μαμα με 20-30 εφαρμογες. 3+ μηνες τωρα, κιχ δεν εχει κανει. Φτου φτου μην το ματιαξω.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Βρε "παιδία"....

Από τα χέρια μου πρέπει να έχουν περάσει από εποχή G3 και στο παρών πάνω από 10 συσκευές LG (L4ii, G3, G4, G4 DUAL, V10, K10 DUAL, ZERO) και ποτέ μα ποτέ δεν μου έχουν κάνει ούτε επανεκκίνηση...

 

Πάντα με τις official εκδόσεις (ευτυχώς δεν ασχολήθηκα ποτέ με ρουτ) και με 50+ εφαρμογες εγκατεστημενες.

 

Ακόμα και το V10 που είχα κιχ δεν είχε κάνει!!

 

Κοιταξτε να το χαρείτε γιατί κατά με είναι η καλύτερη συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου μετά το Samsung Note 2. (θα βάλω και το HONOR 6 μέσα ;) )

 

Μία από τα ίδια λέω και γω αλλά έχω καταντήσει γραφικός.χαχαχα:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντα έκανα όλες τις ενημερώσεις που έβγαιναν για το κινητό μου. Πότε δεν έψαξα γιατί και πως κια άμα κλπ κλπ. Μέχρι και πριν το βε10 όλα μου τα κινητά τα ξεζουμιζα κανονικα χωρίς να έχω προβλήματα.

Το g2 μου το χαίρεται καθημερινά η σύζυγος το g3 μου Δυστηχως το έσπασα από λάθος μου και το βε10 απλά είναι απίστευτο. Βέβαια σε αυτό τώρα ηρεμισα αλλιώς δεν θα έβγαζα 3,5 ώρες οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 30%...

Πιστεύω πως πρέπει να τα χαιρόμαστε και πως οι αναβαθμίσεις είναι για καλό. Έτσι απλά.

Είναι κινηταρα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο.. :) Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για την ενημέρωσή μας και μόνο... η πλειοψηφία των ηδη αναφερμένων bootloop εχει να κάνει με software και αρκετά επανήλθαν μετά από κάποιο χρονο από μόνα τους.
Link to comment
Share on other sites

Με την 6 από την πρώτη μέρα λειτουργίας. Κανένα πρόβλημα, όλα τρέχουν άψογα!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.αυριο πρωί παραλαμβανω κι εγώ το v10 μου αλλά η αλήθεια είναι ότι διαβάζοντας για τα κρούσματα bootloop η χαρά μου είναι μισή και με έχουν ζωσει τα φίδια.Εχω μπεί ακόμα και σε σκέψεις να το δώσω σφραγισμένο με το που παραλαβω.Σας παρακαλώ παρα πολύ όποιοι έχετε τη διάθεση το χρόνο αλλά και μια σχετική εμπειρία, να μου δώσετε τις συμβουλές και τα φώτα σας γιατί αν και προσπάθησα να διαβασω αρκετές σελίδες για να ενημερωθω είναι λιγάκι δύσκολο.αυτη τη στιγμή πολλά ερωτήματα στροβιλιζουν στο μυαλο μου:

1)να το δώσω;

2)αν το κρατήσω να κάνω αναβάθμιση σε 6?αν ναι με ota?

3)πισω πρέπει να γράφει lg η v10? είναι το λευκό

4)που μπορώ να βρω φθηνά γνήσιο tempered glass Spigen όπως και clystar clear liquid Spigen?

5)η οριτζιναλ θήκη lg quick cover folio case αξίζει; προστατεύει καλα; από πισω;

6) ποιο tempered glass έχει μαζί προστατευτικά για την πίσω κάμερα;

7)nillkin η Spigen tempered glass?

8)η nillkin θήκη που μοιάζει με την οριτζιναλ lg αξίζει;

9)και επειδή είμαι και ασχετος...πως κατοχυρωνω την εγγύηση οταν παραλαβω το κινητο;αυτο που λέτε μεσω imei.ποια είναι ακριβώς η διαδικασια;

Και γύρνα γύρνα επιστρέφω πάλι στην 1η ερώτηση με τον φόβο του μαμοbootloop.

Please help παιδιά.πραγματικα το χρειάζομαι απεγνωσμένα.

Σορρυ για το σεντόνι και περιμένω εναγωνίως απαντήσεις σας.Ευχαριστω εκ των προτέρων

Edited by Gawain1978
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.αυριο πρωί παραλαμβανω κι εγώ το v10 μου αλλά η αλήθεια είναι ότι διαβάζοντας για τα κρούσματα bootloop η χαρά μου είναι μισή και με έχουν ζωσει τα φίδια.Εχω μπεί ακόμα και σε σκέψεις να το δώσω σφραγισμένο με το που παραλαβω.Σας παρακαλώ παρα πολύ όποιοι έχετε τη διάθεση το χρόνο αλλά και μια σχετική εμπειρία, να μου δώσετε τις συμβουλές και τα φώτα σας γιατί αν και προσπάθησα να διαβασω αρκετές σελίδες για να ενημερωθω είναι λιγάκι δύσκολο.αυτη τη στιγμή πολλά ερωτήματα στροβιλιζουν στο μυαλο μου:

1)να το δώσω;

2)αν το κρατήσω να κάνω αναβάθμιση σε 6?αν ναι με ota?

3)πισω πρέπει να γράφει lg η v10? είναι το λευκό

4)που μπορώ να βρω φθηνά γνήσιο tempered glass Spigen όπως και clystar clear liquid Spigen?

5)η οριτζιναλ θήκη lg quick cover folio case αξίζει; προστατεύει καλα; από πισω;

6) ποιο tempered glass έχει μαζί προστατευτικά για την πίσω κάμερα;

7)nillkin η Spigen tempered glass?

8)η nillkin θήκη που μοιάζει με την οριτζιναλ lg αξίζει;

9)και επειδή είμαι και ασχετος...πως κατοχυρωνω την εγγύηση οταν παραλαβω το κινητο;αυτο που λέτε μεσω imei.ποια είναι ακριβώς η διαδικασια;

Και γύρνα γύρνα επιστρέφω πάλι στην 1η ερώτηση με τον φόβο του μαμοbootloop.

Please help παιδιά.πραγματικα το χρειάζομαι απεγνωσμένα.

Σορρυ για το σεντόνι και περιμένω εναγωνίως απαντήσεις σας.Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Ο φόβος προβληματικής αγοράς υπάρχει σε ότι και αν αγοράζεις. Ο εξτρά φόβος σου θα σε κάνει να μη χαρείς τη συσκευή σου. Εγώ ακόμα και τώρα θα το ξανα αγόραζα. G4 όχι δεν θα αγόραζα. Πιστεύω αυτό σου απαντα στο ερώτημά σου το βασικό.

 

Να στο θέσω κιαλλιώς. Είσαι σίγουρος ότι το bootloop είναι όντως σίγουρο πρόβλημα για το V10 και παρουσιάζεται κατά κόρον; Εάν ναι πουλα το. Δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί είτε το ναι έχει πρόβλημα πούλα είτε το όχι δεν θα παρουσιάσει κράτα το. Όλοι παρακολουθούμε τις εξελίξεις αλλά δεν έχει παρει τις διαστάσεις του G4 φίλε μου. Προσωπικά θεωρώ ότι το πρόβλημα είναι software και θα διορθωθεί ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε Image retention κατεβάστε από τo store την εφαρμογή nightly και βάλτε την ρύθμιση που έχει στο 80.

Την φωτεινότητα του κινητου βάλτε την στο Auto η όπου αλλού σας βολεύει. Από αυτό κια μετά το Image retention δεν θα εμφανιστεί ξανά..

Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά λειτουργεί..

 

Sent from awesome black LG V10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ρε συ Μιλτο.Εχεις δικαιο.Εντωμεταξυ καιρό τωρα παρακολουθουσα το συγκεκριμένο νήμα του V10 και πραγματικά ανυπομονουσα να το αποκτησω.Ε και χθες ενω ήμουν διακοπές και βρήκα αγοραστή για το παλθο vibe z2 pro μου το παρηγγειλα με την σιγουριά οτι είναι απροβληματιστο και κινηταρα με τα ολα της.Ε κι αφού το παρηγγειλα χθες και ειχα να μπω ενα διάστημα 3-4 εβδομαδων στο νημα,λεω κατσε να μπω να μαθω μερικά πράγματα για θήκες,προστασια οθονης κτλπ. κι αντ αυτού διαβάζω περί bootloop.την τύχη μου μέσα.

Πάντως είναι πολύ λίγα τα περιστατικά με bootloop απ οτι κατάλαβα και διορθώνονται ολα με hard reset (τουτο παλι πώς γίνεται), απλά χάνεις τα αρχεία σου.αν είναι όντως έτσι και μακάρι,για μένα θα είναι μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ρε συ Μιλτο.Εχεις δικαιο.Εντωμεταξυ καιρό τωρα παρακολουθουσα το συγκεκριμένο νήμα του V10 και πραγματικά ανυπομονουσα να το αποκτησω.Ε και χθες ενω ήμουν διακοπές και βρήκα αγοραστή για το παλθο vibe z2 pro μου το παρηγγειλα με την σιγουριά οτι είναι απροβληματιστο και κινηταρα με τα ολα της.Ε κι αφού το παρηγγειλα χθες και ειχα να μπω ενα διάστημα 3-4 εβδομαδων στο νημα,λεω κατσε να μπω να μαθω μερικά πράγματα για θήκες,προστασια οθονης κτλπ. κι αντ αυτού διαβάζω περί bootloop.την τύχη μου μέσα.

Πάντως είναι πολύ λίγα τα περιστατικά με bootloop απ οτι κατάλαβα και διορθώνονται ολα με hard reset (τουτο παλι πώς γίνεται), απλά χάνεις τα αρχεία σου.αν είναι όντως έτσι και μακάρι,για μένα θα είναι μικρό το κακό.

 

Εάν σαν επιλογή δεν σου κάνει κανενα άλλο κινητό τοσο κλικ οσο αυτό κράτησέ το φίλε μου. Ακόμα και στο g4 δεν έχουν παρουσιάσει όλα. Και αυτή τη στιγμή μιλαμε χωρις να είναι διαπιστωμένο πρόβλημα σε όλα τα v10. Από τη στιγμή που σου αρεσει σα κινητό απλα κάνε τα εξής...

 

1. Παρε ένα μαχαιράκι και κόψε τις ταινίες ασφαλείας ( εάν έχει)

2. Άνοιξε το κουτάκι και μολις το δεις θα κάνει ο εγκέφαλός σου επαναφορά εργοστασιακών και θα ξεχάσεις από bootloop μεχρι το ονομα σου.

3. Βάζεις μπαταρία και ανοίγεις κινητό. ( δεν θελω ταχυκαρδίες την ώρα που θα δεις το σημα της LG)

4. Στήσε το κινητό σου και απόλαυσέ το.

 

έτσι απλά. Ότι και αν γίνει υπάρχει και το service. Μη χαλιέσαι.

Εάν θελήσεις να το πουλήσεις στείλε πμ. Θα το παρω εγω εάν είναι λευκό.

 

Γιάννη την nightly την εχω εδώ και καιρο. Μια χαρά είναι. Αντικειμενικά το πρόβλημα στην οθόνη είναι θέμα. Το θεωρω βασικό πρόβλημα πιο πολύ και από τα bootloop. Εχει παρουσιαστεί σε παρα πολύ κοσμο σχετικα με το bootloop. Η εφαρμογή δεν λύνει το πρόβλημα. Η LG το εχει παραχ...ει με τις οθόνες ημαρτον. Εγω θα το αφήσω για πολλυυυ καιρο μετα να το στειλω για αλλαγη οθονης, δεν το κανω τωρα που είναι καινουργιο σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέμα είναι φυσικά αλλά με την συγκεκριμένη εφαρμογή σε φίλο δεν ξαναεβγαλε retention ενώ ειχε.

Την έβαλα και σε μένα προληπτικά..

 

Sent from awesome black LG V10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλτο αναβάθμιση στην 6 να κανω;καπου,νομιζω στο σκρουτζ,διαβασα ως συμβουλή να κάνεις την αναβάθμιση πριν το στήσιμο του κινητού αν κατάλαβα καλά.ισχυει;

Περί θηκων και tempered glass καμια συμβουλή;

Για να φτάσουν κι αυτά έγκαιρα.

Spigen και nillkin βλεπω οτι στα σκρουτζομαγαζα ειναι πολύ πιο ακριβά απο το εξωτερικό.

Υγ:Μιλτο αν τυχόν αποφασισω να το δώσω θα σε ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει από 1η στιγμή που βγήκε. Για να μην αγχώνεσαι μείνε με την 5.1.1 ή οποια εχει out of the box. Αυτό θα σε ηρεμίσει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα πάντως για τον αντικαταστάτη του είναι πολύ καλά. Πάνε να φτιάξουνε την απόλυτη multimedia. Dual camera μπροστά και πίσω, κορυφαίες δυνατότητες ήχου, b&o ακουστικά στη συσκευασία. Αν ισχύει και η φήμη για 4000 μπαταρία μάλλον μιλάμε για τη συσκευή της χρονιάς εκτός αν lg βρει πάλι κανένα τρόπο να τα κάνει μούσκεμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...