Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Ελλάδα δεν παίζει η θήκη της Nillkin;

 

Από Ελλάδα δεν αγοράζει κανείς, μάλλον όλοι δημόσιοι υπάλληλοι είναι και αποφεύγουν την εγχώρια αγορά.

 

Έχει αρχίσει κάτι σπαστικά το v10 και επειδή είμαι σε ηλικία που εγκεφαλικά και καρδιακά επεισόδια ευδοκιμούν θα το στείλω ακλαυτο :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/color]
Ελλάδα δεν παίζει η θήκη της Nillkin;

 

Από Ελλάδα δεν αγοράζει κανείς, μάλλον όλοι δημόσιοι υπάλληλοι είναι και αποφεύγουν την εγχώρια αγορά.

 

Έχει αρχίσει κάτι σπαστικά το v10 και επειδή είμαι σε ηλικία που εγκεφαλικά και καρδιακά επεισόδια ευδοκιμούν θα το στείλω ακλαυτο :happy:

 

Να μάθουμε φίλε μου και εμείς, τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μπαταρίες δεν με απασχολεί αφού εως τώρα καμία συσκευή δεν έδωσε κάτι περισσότερο, βλέπω όμως μια αδυναμία στο σήμα στο οικιακό δίκτυο με 50αρα γραμμή, στο ultra επιανα κατι 44αρια εδώ δεν.....επίσης δυσκολεύεται να ανοίξει κάποια λινκ σε δεύτερη σελίδα, κλασσικά όταν θερμαίνεται εμφανίζει το γνωστό θέμα στο γκρι φόντο και σήμερα μου έσπασε τα νεύρα με την συνδεσιμότητα στην τηλεόραση, επειδή κάποια πράγματα δεν τα δικαιολογώ εν ετη 2016 σκέφτομαι κάποια αλλαγή.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μπαταρίες δεν με απασχολεί αφού εως τώρα καμία συσκευή δεν έδωσε κάτι περισσότερο, βλέπω όμως μια αδυναμία στο σήμα στο οικιακό δίκτυο με 50αρα γραμμή, στο ultra επιανα κατι 44αρια εδώ δεν.....επίσης δυσκολεύεται να ανοίξει κάποια λινκ σε δεύτερη σελίδα, κλασσικά όταν θερμαίνεται εμφανίζει το γνωστό θέμα στο γκρι φόντο και σήμερα μου έσπασε τα νεύρα με την συνδεσιμότητα στην τηλεόραση, επειδή κάποια πράγματα δεν τα δικαιολογώ εν ετη 2016 σκέφτομαι κάποια αλλαγή.

 

Για το πρωτο δεν μπορω να εχω αποψη δεν εχω τετοια γραμμη.

Για το δευτερο δεν εχω θεμα ακομα ισως βγαλει μετα.

Για το τριτο εχω συνδεσεις μια χαρα τοσο με τηλεοραση οσο και με android box ασύρματες παντα.

 

Εάν είναι θεματα που σε σπανε και δεν τα αντεχεις φυσικά να ψαξεις για καλυτερο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μίλτο ότι ακόμα και από εποχής g2 στο θέμα κεραίας τα lg δεν διεκδικούσαν και δάφνες αξιοπιστίας, το βλέπω όπως ανέφερα να έχει μια δυσκολία σε άνοιγμα link κάτι που στο θηρίο με τον 800 snap δεν αντιμετώπισα ποτέ, σήμερα δεν έβρισκε το Chromecast με τίποτα και έφαγα ένα δίωρο χωρίς αποτέλεσμα, ούτε πολλές εφαρμογές έχω ούτε το έχω πειράξει το κινητό, εξαιρετικό σε γενικές γραμμές αλλά αυτά τα μικρά είναι όντως εκνευριστικά, σκέφτηκα μια επαναφορά αλλά έχω το κομμάτι της μουσικής και θα ξοδέψω πολύ χρόνο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δω κι εγω τι γινεται με το δικο μου!:(

Το εστειλα Procordia απο την Παρασκευη,αφου πρωτα μιλησα με LG,ελπιζω αυτη την εβδομαδα να εχω νεα,αν και οπως μου ειπαν εχουνε πολλη δουλεια!:wacko:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μίλτο ότι ακόμα και από εποχής g2 στο θέμα κεραίας τα lg δεν διεκδικούσαν και δάφνες αξιοπιστίας, το βλέπω όπως ανέφερα να έχει μια δυσκολία σε άνοιγμα link κάτι που στο θηρίο με τον 800 snap δεν αντιμετώπισα ποτέ, σήμερα δεν έβρισκε το Chromecast με τίποτα και έφαγα ένα δίωρο χωρίς αποτέλεσμα, ούτε πολλές εφαρμογές έχω ούτε το έχω πειράξει το κινητό, εξαιρετικό σε γενικές γραμμές αλλά αυτά τα μικρά είναι όντως εκνευριστικά, σκέφτηκα μια επαναφορά αλλά έχω το κομμάτι της μουσικής και θα ξοδέψω πολύ χρόνο.

 

ναι και εμενα το G2 ειχε θεμα με το σημα κινητής. Στη συνδεση με την τηλεοραση και ένα s7edge που εχω μερικες φορες τρωει κολληματα. το κλεινω και μετα δουλευει. Εννοείται όχι πάντα...όποτε τα πιάνει...του διαβόλου πράγματα τα ηλεκτρονικά...δεν βρίσκεις ακρη με δαυτα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Μίλτο :) ώρες ώρες τα πιάνει κάτι και δεν στρίβουν με τίποτα :lol::lol: τα έχω και 'γω μαζεμένα από τα ακουστικά τον τελευταίο καιρό και όλα μου φταίνε :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Μίλτο :) ώρες ώρες τα πιάνει κάτι και δεν στρίβουν με τίποτα :lol::lol: τα έχω και 'γω μαζεμένα από τα ακουστικά τον τελευταίο καιρό και όλα μου φταίνε :rolleyes:

 

Πάντως το θεωρω αξιολόγοτατο τηλεφωνο το V10. Τηλεφωνο ναυαρχιδα. και σε νορμαλ τιμη. εκει που επρεπε να παιζουν τα ακριβα μοντελα γυρω στο 400αρι ταβανι. Δεν μπορει να βρίσκεις λαπτοπ με 400-500 ( που καποτε ηταν θεϊκό να εχεις ) και να θες 600+ για κινητο. Ημαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θεωρω αξιολόγοτατο τηλεφωνο το V10. Τηλεφωνο ναυαρχιδα. και σε νορμαλ τιμη. εκει που επρεπε να παιζουν τα ακριβα μοντελα γυρω στο 400αρι ταβανι. Δεν μπορει να βρίσκεις λαπτοπ με 400-500 ( που καποτε ηταν θεϊκό να εχεις ) και να θες 600+ για κινητο. Ημαρτον.

Ειναι καθαρά θεμα της ισορροπίας: προσφοράς/ζήτησης.

Ειναι αλήθεια ότι οι τιμες εχουν ξεφυγει :down:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο αλλα ανταλλαγη με g5 πιστευεται αξιζει η μπα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο αλλα ανταλλαγη με g5 πιστευεται αξιζει η μπα?

 

Εγω ουτε θα το σκεφτομουν εγω ομως

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει ε για την wide camera και τον snapdragon 820??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν παίζει η θήκη της Nillkin;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία είναι ότι χειρότερο έχω δει σε smartphone από αυτά που πέρασαν απο τα χέρια μου (htc 8s,lg g2,lumia 930,lumia 640XL)

 

Δεν εχουν καμμια σχεση τα κινητα που συγκρινεις λογω ανΑλυσης οθονης 5ιντσες με φτωχοτερους επεξεργαστες κλπ κλπ και το λεω γιατι τα εχω αγορασει και εχω εμπειρια με τις συγκεκριμενες εκτος της πρωτης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει ε για την wide camera και τον snapdragon 820??

Ναι σ'αυτά τα 2 υπερτερεί.

Στο 2ο βέβαια πιστεύω είναι ψυχολογικό, στην πράξη ισως μονο σε βαριά παιχνιδια θα δεις διαφορά. Προφανώς, είναι ανώτερος από τον 808.

 

Χάνει όμως για μένα σε bezel, ποιοτητα κατασκευής (μα καλά ειναι δυνατόν βαμμένο αλουμίνιο? :lol: ), σχεδίαση (άποψη μου), πληκτρα οχι σε πλάτη, συναρμογή(τα κανε μαντάρα στο αποσπωμενο κομμάτι), οθονη στο g5 τα χει κανει ψιλομανταρα, (οχι οτι το v10 ειναι και κορυφή, αλλα τουλάχιστον δεν πάσχει απο κοφτές φωτεινότητας).

 

 

Για μένα το v10 πασχει σε μπαταρία & bleeding στη 2. Σε κανένα απο τα 2 δεν θα δεις κέρδος με το g5, που πάσχει και σε ένα σωρό άλλους τομείς.

Αν θες οπωσδήποτε αλλαγή θεωρώ ότι αξιζει είτε να πας σε αλλη εταιρία, ειτε να περιμένεις v20.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχει κάνα 2μηνο που με ξυνεται να δώσω το v10 αλλά δεν μπορώ..

Το g5 το είδα από κοντά με άρεσε αρκετά μπορώ να πω αλλά όχι σε σημείο να αποχωρηστω το αγαπημένο v10.

Με αρέσει και το λυπάμαι πολύ..

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε ένα μήνα το εχω και τρωγομαι να το δώσω και να πάρω το 950XL αλλά μετά πάλι λέω αυτή την δουλειά θα κάνουμε τρεις την ώρα θα αλλάζουμε κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σ'αυτά τα 2 υπερτερεί.

Στο 2ο βέβαια πιστεύω είναι ψυχολογικό, στην πράξη ισως μονο σε βαριά παιχνιδια θα δεις διαφορά. Προφανώς, είναι ανώτερος από τον 808.

 

Χάνει όμως για μένα σε bezel, ποιοτητα κατασκευής (μα καλά ειναι δυνατόν βαμμένο αλουμίνιο? :lol: ), σχεδίαση (άποψη μου), πληκτρα οχι σε πλάτη, συναρμογή(τα κανε μαντάρα στο αποσπωμενο κομμάτι), οθονη στο g5 τα χει κανει ψιλομανταρα, (οχι οτι το v10 ειναι και κορυφή, αλλα τουλάχιστον δεν πάσχει απο κοφτές φωτεινότητας).

 

 

Για μένα το v10 πασχει σε μπαταρία & bleeding στη 2. Σε κανένα απο τα 2 δεν θα δεις κέρδος με το g5, που πάσχει και σε ένα σωρό άλλους τομείς.

Αν θες οπωσδήποτε αλλαγή θεωρώ ότι αξιζει είτε να πας σε αλλη εταιρία, ειτε να περιμένεις v20.

 

 

 

Πολλοι το περιμενουμε το V20!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε ένα μήνα το εχω και τρωγομαι να το δώσω και να πάρω το 950XL αλλά μετά πάλι λέω αυτή την δουλειά θα κάνουμε τρεις την ώρα θα αλλάζουμε κινητά;

 

A εσύ θες να τραβιεσαι έμπα να δεις τι τραβανε που ούτε οι εφαρμογές δε δουλεύουν και άλλα διάφορα.:happy:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Windows phone με τπτ. Στο pc και πολύ είναι. Χεχε.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Windows phone είχα μια χαρά είναι,τις ίδιες εφαρμογές χρησιμοποιώ και στα δύο λογισμικά Προσωπικά με καλύπτουν εδώ με 4 γιγα και πάλι κάτι ψιλοκολληματακια τα τρώει,μην λέμε οτι θέλουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης 950xl καλύτερο επεξεργαστή,καλύτερη κάρτα γραφικών,amoled οθόνη,μεγαλυτερη μπαταρία και βέβαια καλύτερη κάμερα,δεν τα λες και λίγα αυτά,όχι οτι θα το πάρω απλά κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης 950xl καλύτερο επεξεργαστή,καλύτερη κάρτα γραφικών,amoled οθόνη,μεγαλυτερη μπαταρία και βέβαια καλύτερη κάμερα,δεν τα λες και λίγα αυτά,όχι οτι θα το πάρω απλά κουβέντα να γίνεται.

 

Είναι άτοπο να συγκρίνουμε τα specs σε συσκευές με διαφορετικό λογισμικό. Αν ήταν έτσι δεν θα έπαιρνε κανένας iPhone. ;)

 

Ας επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Windows phone είχα μια χαρά είναι,τις ίδιες εφαρμογές χρησιμοποιώ και στα δύο λογισμικά Προσωπικά με καλύπτουν εδώ με 4 γιγα και πάλι κάτι ψιλοκολληματακια τα τρώει,μην λέμε οτι θέλουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης 950xl καλύτερο επεξεργαστή,καλύτερη κάρτα γραφικών,amoled οθόνη,μεγαλυτερη μπαταρία και βέβαια καλύτερη κάμερα,δεν τα λες και λίγα αυτά,όχι οτι θα το πάρω απλά κουβέντα να γίνεται.

 

Ο 810 ειναι απο μόνος του λογος απορριψης.

Μπαταρία τα χειρότερα διαβάζω.

Κάμερα και το v10 κορυφη ειναι.

Οθόνη όντως ειναι ανώτερη.

 

Και αν βαλει κανεις ολες τις παθογένειες που ταλανίζουν γενικα τα windows mobile & ειδικα τα 950 (Κατασκευή, σχέδιο), δεν αξιζει καθολου για μενα.

 

Βασικα τα 950 αξίζουν για οσους θελουν windows ( :blink: ) & για 2ο για την καμερα, αν κάποιος παει σε android με οχι κορυφαια καμερα (π.χ. mate).

(Άποψη μου :) ).

Link to comment
Share on other sites

ΑΝακαιφαλαιωση.

LG V10

+ΟΘΟΝΗ

Μεγεθος

Πιασιμο αισθηση στο χερι

Αψογο ηχο ακουστικου ,ηχειου εξωτερικου,DAC ,

Πανεμορφο στιβαρο ποιπτικο απροβληματιστο αλαγκαριστο

Β οθονη

2 καμερες σελφι ευρυγωνιες

Πισω καμερα που σκιζει και σε βιντεο λογω χειροκινητων ρυθμισεων

Αφαιρουμενη μπαταρια

Καρτα μνημης

Ανθεκτικο σε κακουχιες

Γρηγορο ιντερνετ

Σημα κινητης με ενισχυση απο 5 γραμμες ως 1 απροσκοπτη λειτουργια κλησεων

Σμικρινση οθονης για κοντοδαχτυλους

Αψογο σερβις στο 95% των περιπτωσεων

Και τιμη προκληση.

-

Μπαταρια κατα καποιους

Διαρροη φωτος στην β οθονη στο πισσα σκοταδι"για καποιους που δεν πιανονται πουθενα και δεν ειναι ευχαριστημενοι με τιποτα :lol:

ΥΓ"πειτε με ηλιθιο"Αλλα να ειναι καλα η lg που μετα το g2 εβγαλε αυτο το κινητο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...