Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:eek: 500;;;; και να υποθέσω ότι δεν καλύπτει εγγύηση;;

 

Είναι το δίκαρτο, με 64gb εσωτερική, προορισμένο για ασιατικές χώρες αν δεν κάνω λάθος.

Σ'αυτές τις τιμές παίζει (:cry:) & ~600 καινούργιο.

Τελείως μη vfm. (Προσωπική άποψη).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το δίκαρτο, με 64gb εσωτερική, προορισμένο για ασιατικές χώρες αν δεν κάνω λάθος.

Σ'αυτές τις τιμές παίζει (:cry:) & ~600 καινούργιο.

Τελείως μη vfm. (Προσωπική άποψη).

Αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο με τις δυνατότητες του, θα έλεγα ότι αξίζει τα λεφτά του

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν έχεις εγγύηση, αλλά εγώ που το έχω είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Ποια Samsung.....

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Εδώ φίλε μου θα διαφωνήσω...Μιλάς για τη Samsung...που έδωσε όλη τη καταπληκτική σειρά Note με κινητάρες, καθώ και το S7 και S7 edge, δύο κατά γενική ομολογία κορυφαίες συσκευές φέτος.

 

Επιμένω στα χρήματά του το v10 παραμένει κορυφαίο για την Lg και ένα από τα καλύτερα της αγοράς, ΠΑΝΤΑ στο μέγεθος στο οποίο παίζει.

 

Υ.Γ. Samsung smartphone ή tablet δεν είχα ποτέ. Το λέω μην με πείτε Samsung - boy...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε μου θα διαφωνήσω...Μιλάς για τη Samsung...που έδωσε όλη τη καταπληκτική σειρά Note με κινητάρες, καθώ και το S7 και S7 edge, δύο κατά γενική ομολογία κορυφαίες συσκευές φέτος.

 

Επιμένω στα χρήματά του το v10 παραμένει κορυφαίο για την Lg και ένα από τα καλύτερα της αγοράς, ΠΑΝΤΑ στο μέγεθος στο οποίο παίζει.

 

Υ.Γ. Samsung smartphone ή tablet δεν είχα ποτέ. Το λέω μην με πείτε Samsung - boy...

 

Έδωσε κινητάρες αλλά για τους άλλους. Εμένα με κάλυψε μέχρι το Note 4. Μετά άρχισε να μου κάνει νερά (υπέρυθρες, μπαταρία, κάρτα SD) και την έστειλα από κει που ρθε.

Αν ξέρεις τι θες και ζητάς συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, η Samsung δύσκολα θα σε καλύψει. Αν κοιτάς το φαίνεσθαι είναι η καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο με τις δυνατότητες του, θα έλεγα ότι αξίζει τα λεφτά του

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Μιλάμε για 50% παραπάνω χρήματα σε σχέση με το μονόκαρτο, έχοντας συν 2η sim & 64gb εσωτερική και μείον την εγγύηση.

Aκόμα και sd να μην είχε η συσκευή(οπότε τα 64gb εσωτερικής αποκτούν σημασία) & εγγύηση να έδινε, τα λεφτά που ζητάει είναι υπερβολικά, πόσω μάλλον τώρα, πάντα σε σχέση με το μονόκαρτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κοιτάς το φαίνεσθαι είναι η καλύτερη.

 

Δεν ισχύει(ή καλύτερα είναι η μισή αλήθεια) :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου... Προς το παρών δεν έχω λόγια...

Περισσότερα σύντομα.

 

2 ερωτησούλες μόνο: Αξίζει να μείνω στην 5.0 και να το rootάρω ή να πάω στην 6.0; Τι διαφορές έχει η 6.0 με την 5.0 στο συγκεκριμένο κινητό;

 

http://image.prntscr.com/image/23cdc71b8f734773a2725ae88d08db24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γεια η κινηταρα σου.

 

Κάνε το ότι γουστάρει η ψυχή σου. Εάν θες να το κανεις root τότε μένει στη 5αρα.

Εάν θες να εχεις το τελευταιο android ανέβα στην 6αρα.

 

Το κινητό θα το κατευχαριστηθείς είτε έτσι είτε αλλιώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έδωσε κινητάρες αλλά για τους άλλους. Εμένα με κάλυψε μέχρι το Note 4. Μετά άρχισε να μου κάνει νερά (υπέρυθρες, μπαταρία, κάρτα SD) και την έστειλα από κει που ρθε.

Αν ξέρεις τι θες και ζητάς συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, η Samsung δύσκολα θα σε καλύψει. Αν κοιτάς το φαίνεσθαι είναι η καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Φυσικά τον καθένα τον καλύπτει διαφορετικό κινητό, γιαυτό και οι διαφορετικές επιλογές όλων μας. Απλά δεν μου αρεσει να αναθεματίζω γενικά μία εταιρία, ειδικά όταν έχει προσφέρει κορυφαίες συσκευές ανα διαφορετικές φυσικά περιόδους και σε διαφορετικές κατηγορίες. Το είπες και μόνος σου μέχρι το Νοτελι το 4αρι σε κάλυπτε απόλυτα. Γιατί το 5αρι δεν είναι διαμάντι; Άσχετα εάν δεν το έφερε τρομάρα της στην Ευρώπη.

 

Ξαναλέω πάντως ότι το V10 είναι ολοκληρωμένο και τέλεια δεμένο σύνολο Hardware και Software. Γιαυτό και δεν δείχνει σε καθημερινή χρήση η απουσία τελευταίου τύπου hardware, που γενικά κάποιες άλλες συσκευές έχουν αλλά υπολείπονται στη καθημερινη λειτουργική χρηση από το V10.

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά τον καθένα τον καλύπτει διαφορετικό κινητό, γιαυτό και οι διαφορετικές επιλογές όλων μας. Απλά δεν μου αρεσει να αναθεματίζω γενικά μία εταιρία, ειδικά όταν έχει προσφέρει κορυφαίες συσκευές ανα διαφορετικές φυσικά περιόδους και σε διαφορετικές κατηγορίες. Το είπες και μόνος σου μέχρι το Νοτελι το 4αρι σε κάλυπτε απόλυτα. Γιατί το 5αρι δεν είναι διαμάντι; Άσχετα εάν δεν το έφερε τρομάρα της στην Ευρώπη.

 

Δε ξέρω ρε παιδιά. Δε μπορώ να μπω στη λογική, α! πανέμορφη συσκευή, διαμάντι, άρα την θέλω και την ποθώ απελπισμένα.

Όπως στις γυναίκες δεν μετράει μόνο η εμφάνιση, έτσι και στα κινητά μετράνε και άλλα πράγματα.

Ναι μαζί σου, διαμάντι και υπέροχο το 5. Αλλά χωρίς χέρια και πόδια. Πλήρωνες ένα κάρο λεφτά για 32GB χώρου μη επεκτάσιμου, και με διάσπαρτα features να λείπουν χωρίς λόγο και αιτία. Έβγαλε υπέρυθρες, έβγαλε SD, έβγαλε ραδιόφωνο, έβγαλε αισθητήρα θερμοκρασίας (ξέρεις τι χρήσιμο είναι?), και μείωσε μπαταρία αυξάνοντας ανάλυση. Και πήγε να πουλήσει βασιζόμενη στην ομορφιά.

Για μένα το Note 5 ήταν η μεγαλύτερη πατάτα κινητό του 2015. Περίμενα άλλα από την αγαπημένη μου εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας διαμάντι δεν εννοούσα μόνο από ομορφιά. Σου λέω ότι εχουμε διαφορετικές ανάγκες. Οπότε αυτό που βλέπεις σε κάποιο κινητό μείον για εμένα μπορεί να μην είναι γιατί απλά δεν χρειάζομαι τα ίδια με εσένα φίλε μου. Όλα κάπου κερδίζουν κάπου αλλού χανουν.

Samsung δεν είχα ποτέ. Αύριο περιμένω το πρώτο μου. Θα δω τα 2 κινητά και ειλικρινά θα σου πω σε ποιους τομείς υπερτερεί το ένα και που το άλλο.

 

Και επειδή βγήκαμε τελείως off topic να πώ το εξής.

 

Μετά από μερικές βραδιές με αρκετό battery drain κάνοντας την απενεργοποίηση που είχα πει είδα μεγάλη διαφορά. Πλέον εχω απώλεια μπαταρίας της τάξης του 5% μέγιστο. Μιλάω για βράδυ και απλα σε αναμονή με wifi on.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά Ακούγεται και στο εξωτερικό. Αναμονή και θα δείξει. Το ίδιο έκανε και περσι με το G4 και το V10. Ειδικά Αμερική έκανε τρελές πωλήσεις σε ένα με 2 μηνες από την παρουσίασή του το V10. Άλλωστε για εκεί ξεκίνησε και βρέθηκε μετά από πιέσεις και Ευρώπη με διαφορετικά χαρακτηριστικά βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

 

μακαρι μπας και πεσει η τιμη και το παρουμε..

για snapdragon 808 ειναι πολλα τα λεφτα

Edited by dimos23
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 650? Μήπως εννοείς 808?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δυστυχώς...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βρω τα widget της lg για 3ους launcher?

Κυρίως του καιρού με ενδιαφέρει.

Αν θες δες αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο για τον καιρό όλο και κάτι θα βρεις....

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας διαμάντι δεν εννοούσα μόνο από ομορφιά. Σου λέω ότι εχουμε διαφορετικές ανάγκες. Οπότε αυτό που βλέπεις σε κάποιο κινητό μείον για εμένα μπορεί να μην είναι γιατί απλά δεν χρειάζομαι τα ίδια με εσένα φίλε μου. Όλα κάπου κερδίζουν κάπου αλλού χανουν.

Samsung δεν είχα ποτέ. Αύριο περιμένω το πρώτο μου. Θα δω τα 2 κινητά και ειλικρινά θα σου πω σε ποιους τομείς υπερτερεί το ένα και που το άλλο.

 

Και επειδή βγήκαμε τελείως off topic να πώ το εξής.

 

Μετά από μερικές βραδιές με αρκετό battery drain κάνοντας την απενεργοποίηση που είχα πει είδα μεγάλη διαφορά. Πλέον εχω απώλεια μπαταρίας της τάξης του 5% μέγιστο. Μιλάω για βράδυ και απλα σε αναμονή με wifi on.

Τι απενεργοποιησες;

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δες αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο για τον καιρό όλο και κάτι θα βρεις....

 

Eξαιρετικό, πιο πολύ έψαχνα διάφορα widget για ανανέωση, παρά τόσο της lg.

Ευχαριστώ. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γίνεται δυστυχώς...

 

Νομίζω υπάρχει τρόπος να τα κατεβάσεις, ως νέα widget.

Θυμάμαι ότι τα χα περάσει σε samsung, τουλάχιστον του καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Xwidget απλά εξαιρετικο όπως είπαν τα παιδιά.

 

Capture_2016_07_14_20_27_31.pnghow do i print screen

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οχι Σάκη και πραγματικά δεν ξέρω γιατί τόσο νεκρα στο xda..

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μα ξεκλειδώνει ο bootloader απλά χάνεις εγγύηση. Και στο g4 το ίδιο αλλά εκεί υπάρχουν κάποιες Ρομ. Στο v10 τπτ...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...