Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα.ευτυχισμένος κάτοχος και εγώ...μια ερωτησουλα εχω μονο.γτ δεν έχω notifications πανω στα οικονιδια ?για παράδειγμα Facebook Instagram κλπ.ευχαριστώ πολύ

Ποιον launcher χρησιμοποιείς?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον μαμα έχω

Αν εννοεις ειδοποιησεις πανω στα εικονιδια των εφαρμογων η 6 δε βγαζει ομως θα εχεις σιγουρα στην δευτερη οθονη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις ειδοποιησεις πανω στα εικονιδια των εφαρμογων η 6 δε βγαζει ομως θα εχεις σιγουρα στην δευτερη οθονη.

Εμένα μου βγάζει και με την 6 πάνω στα εικονίδια. Τουλάχιστον για τα Viber, foursquare, messenger κλπ που εχω εγκατεστημενα. Για άλλες εφαρμογές δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει και με την 6 πάνω στα εικονίδια. Τουλάχιστον για τα Viber, foursquare, messenger κλπ που εχω εγκατεστημενα. Για άλλες εφαρμογές δεν ξέρω.

Τοτε θα ειναι θεμα καποιων ρυθμισεων

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.ευτυχισμένος κάτοχος και εγώ...μια ερωτησουλα εχω μονο.γτ δεν έχω notifications πανω στα οικονιδια ?για παράδειγμα Facebook Instagram κλπ.ευχαριστώ πολύ

 

Στο fb έχει ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις μέσα στην εφαρμογή, λογικά και το instagram

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, πόση ελεύθερη RAM έχετε κατά μέσο όρο;

 

Γύρω στα 2gb μετά από reboot & 300mb μετά από μέρες χρήσης, όπως πρέπει δηλαδή

Κάνει εξαιρετική διαχείριση η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 2gb μετά από reboot & 300mb μετά από μέρες χρήσης, όπως πρέπει δηλαδή

Κάνει εξαιρετική διαχείριση η συσκευή.

 

Εμένα σχεδόν πάντα όποτε και να το κοιτάξω κυμαίνεται απο 1,4-1,2gb.Εσύ 2???:blink::blink:

Πολύ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σχεδόν πάντα όποτε και να το κοιτάξω κυμαίνεται απο 1,4-1,2gb.Εσύ 2???:blink::blink:

Πολύ καλα!

Όσο λιγότερη μνήμη έχει ελεύθερη, τόσο αποδοτικότερα λειτουργεί το λειτουργικό.

Όσο περισσότερη μνήμη σου αφήνει, ή δεν την χρησιμοποιείς ή σου κλείνει προγράμματα χωρίς να χρειάζεται.

Άρα θέλουμε πάντα φουλαρισμένη μνήμη για να λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο. Το 'πιασες ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερη μνήμη έχει ελεύθερη, τόσο αποδοτικότερα λειτουργεί το λειτουργικό.

Όσο περισσότερη μνήμη σου αφήνει, ή δεν την χρησιμοποιείς ή σου κλείνει προγράμματα χωρίς να χρειάζεται.

Άρα θέλουμε πάντα φορμαρισμένη μνήμη για να λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο. Το 'πιασες ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Mάλιστα αφεντικό!

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερη μνήμη έχει ελεύθερη, τόσο αποδοτικότερα λειτουργεί το λειτουργικό.

Όσο περισσότερη μνήμη σου αφήνει, ή δεν την χρησιμοποιείς ή σου κλείνει προγράμματα χωρίς να χρειάζεται.

Άρα θέλουμε πάντα φορμαρισμένη μνήμη για να λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο. Το 'πιασες ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Όταν όμως είναι πιασμενη η μνήμη κάποιες εφαρμογές τρέχουν κ καταναλώνουν πόρους δηλ. Μπαταρία στην ουσία... Κάνω λάθος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέει ο hierophant είναι, αρκει βέβαια αυτη η γεμισμενη μνήμη να ειναι απο δικες μας εφαρμογές & οχι απόρροια κάποιου memory leak.

 

Τώρα π.χ. που κοιταξα εχω 266mb διαθεσιμα. Γενικα μην σας απασχολεί η ραμ, η διαχειριση που κανει η συσκευή είναι εξαιρετική(όπως πρέπει δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως είναι πιασμενη η μνήμη κάποιες εφαρμογές τρέχουν κ καταναλώνουν πόρους δηλ. Μπαταρία στην ουσία... Κάνω λάθος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Όχι απαραίτητα. Εξαρτάται την εφαρμογή. Πχ το facebook ναι καταναλώνει πόρους όταν είναι στη μνήμη. Κάποιο πρόγραμμα όμως συγχρονισμού φωτογραφιών, που το έχεις βάλει να τσεκάρει ανά 6 ώρες, όχι δεν καταναλώνει μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μπαταρια μου τελειώνει πολύ γρηγορα. Πως μπορω να δω αν κατι ατην αναμονη τρωει μπαταρια;
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μπαταρια μου τελειώνει πολύ γρηγορα. Πως μπορω να δω αν κατι ατην αναμονη τρωει μπαταρια;

Ρυθμίσεις

Γενικές

Μπαταρία και εξοικονόμηση ενέργειας

Χρήση μπαταρίας

 

;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο στο facebook?κάτι μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένη η επικάλυψη οθόνης.ξέρεις κανείς τι είναι αυτό και πώς το βγαζω?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο στο facebook?κάτι μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένη η επικάλυψη οθόνης.ξέρεις κανείς τι είναι αυτό και πώς το βγαζω?

Κάνε μια επανεκκίνηση. Δεν έχω ξανακούσει κάτι για επικάλυψη οθόνης.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες κατέβασα την εφαρμογή bbc iPlayer και από τότε έχω συνέχεια διαφημίσεις οπότε ανήγω μια εφαρμογή. Έσβησα την εφαρμογή, ο Avast δεν έκανε τίποτα και είναι άκρως ενοχλητικό.. Έχετε κάποια πρόταση για να φύγει η μόλυνση. Στο G2 δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα. Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ok, Μετά από πολύ διάβασμα βρήκα το πρόβλημα.. Ήταν η εφαρμογή Premium wallpaper HD η οποία μετά από το τελευταίο update μολύνει το τηλέφωνο με ένα ads malware.. Το έσβησα και πάει. Το ζήτημα είναι ότι καμία AntiVirus εφαρμογή δεν το βρήκε οπότε πιο το νόημα να έχουμε.. Μας τρώει και την μπαταρία.. Εγώ πλέον είμαι χωρίς. Θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είπε κανένας ότι έχει νόημα να έχεις antivirus στη συσκευή σου ίσα ίσα που θα πρέπει νά τό πεταξεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφαγε κάτι restart απανωτά λόγω υπερθέρμανσης στη θάλασσα σήμερα. Στην αρχή λέω όχι ρε φίλε bootloop... Τελικα την γλύτωσα ελαφρά... :Ρ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφαγε κάτι restart απανωτά λόγω υπερθέρμανσης στη θάλασσα σήμερα. Στην αρχή λέω όχι ρε φίλε bootloop... Τελικα την γλύτωσα ελαφρά... :Ρ

 

Με Hard reset η έστρωσε απο μονο του μετα απο συγκεκριμένο αριθμό επανεκιννησεων??

Link to comment
Share on other sites

Με Hard reset η έστρωσε απο μονο του μετα απο συγκεκριμένο αριθμό επανεκιννησεων??

Μόνο του μετά από 3-4 reset και κολλήματα στο logo. Αφού έβγαλα μπαταρία και το πήγα δίπλα στο σπίτι που έχει air condition... Καθαρά θέμα υπερθέρμανσης και αυτόπροστασίας ήταν καθώς το τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιουσα και το άφησα στην καρέκλα αλλά το έβλεπε ο ήλιος. Δεν πρόλαβα να το μαζέψω γιατί πήρε φόρα η μικρή και μπήκε μέσα και μετά ξεχάστηκα στο νερό. Καθαρά δική μου βλακεια ήταν. Σκέψου όταν άνοιξε τελικά κανονικά στο σπίτι ή μπαταρία είχε 50 βαθμούς Κελσίου και οι πυρήνες γύρω στους 75-80 και είχε περάσει ώρα και είχε πάρει και την δροσιά του. Τρόμαξα η αλήθεια είναι μόλις είδα το logo της LG αλλά μετά σκέφτηκα το γνωστό ρητό "οποίος δεν έχει μυαλό..."

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το προστατευτικό της οθόνης... Ωραία γλιστράει το δάχτυλο πάνω στην οθόνη.... :)
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...