Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@άρχοντα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160602/948dba190fdd74a135a5e132d79887b0.jpg

2016 New MrZ Tomahawk In Ear Earphone HIFI Fever DIY Flat Head Earphone Top Sound As MX985/MX980 E888/282 Free Shipping

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α, μάλιστα... Και το έχεις δοκιμάσει προσωπικά ? Αξίζει δηλαδή αγορά του ? (καλά... φτηνό είναι αλλά να κάνει δουλειά)

 

Εννοείται ότι κάνει δουλειά...... Επίσης σου προτείνω και τα ακουστικά που είχα ποστάρει........ http://www.whathifi.com/awards/2014/in-ear-headphones Sony MDR EX650AP

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα... Και το έχεις δοκιμάσει προσωπικά ? Αξίζει δηλαδή αγορά του ? (καλά... φτηνό είναι αλλά να κάνει δουλειά)

 

Καλησπέρα παιδιά:) να ρωτήσω με την σειρά μου, το δοκίμασες στα δικά του ακουστικά; είδες μεγάλη διαφορά; γιατί ουσιαστικά οι δυνατότητες του κάθε ακουστικού είναι συγκεκριμένες και με αυτό το τρικ φαίνεται ότι επιτυγχάνεται καλύτερο αποτέλεσμα, πήρα και εγώ από εδω ενα παρόμοιο αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατό:(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:) να ρωτήσω με την σειρά μου, το δοκίμασες στα δικά του ακουστικά; είδες μεγάλη διαφορά; γιατί ουσιαστικά οι δυνατότητες του κάθε ακουστικού είναι συγκεκριμένες και με αυτό το τρικ φαίνεται ότι επιτυγχάνεται καλύτερο αποτέλεσμα, πήρα και εγώ από εδω ενα παρόμοιο αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατό:(

Τα δικά του ακουστικά προσωπικά για μένα είναι μια μετριότητα.... Στα Sony MDR ex650AP που έχω η διαφορά με το audio extender είναι πολύ μεγάλη.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά του ακουστικά προσωπικά για μένα είναι μια μετριότητα.... Στα Sony MDR ex650AP που έχω η διαφορά με το audio extender είναι πολύ μεγάλη.....

 

Ωραία φίλε μου, σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά του ακουστικά προσωπικά για μένα είναι μια μετριότητα.... Στα Sony MDR ex650AP που έχω η διαφορά με το audio extender είναι πολύ μεγάλη.....

 

Μα στο λεει και η lg οτι δεν εχει τα καλυτερα ακουστικα για το ν10 και αν προσεξεις το τρειλερ η κοπελα φοραει ακουστικα μικι μαους και απογειωνεται με το dac.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνει δουλειά...... Επίσης σου προτείνω και τα ακουστικά που είχα ποστάρει........ http://www.whathifi.com/awards/2014/in-ear-headphones Sony MDR EX650AP

 

Οκ, σ' ευχαριστώ πολύ ! Θα το πάρω και εγώ...

 

Για ακουστικά προς το παρόν έχω βολευτεί αρκετά με αυτά αυτού του σετ bluetooth της Samsung που παρεμπιπτόντως το συνιστώ ανεπιφύλακτα για την ευκολία που προσφέρει αφού δουλεύει είτε σαν δέκτης είτε σαν πομπός bt. Π.χ το βάζεις στον hi-fi ενισχυτή σου και έχεις ήχο στα ασύρματα (bluetooth) ακουστικά σου...

 

http://www.ebw.gr/el/product/1472592/Samsung-Bluetooth-Dongle-Level-Link-EO-RG920B-black

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σ' ευχαριστώ πολύ ! Θα το πάρω και εγώ...

 

Για ακουστικά προς το παρόν έχω βολευτεί αρκετά με αυτά αυτού του σετ bluetooth της Samsung που παρεμπιπτόντως το συνιστώ ανεπιφύλακτα για την ευκολία που προσφέρει. Π.χ το βάζεις στον hi-fi ενισχυτή σου και έχεις ήχο στα ασύρματα (bluetooth) ακουστικά σου...

 

http://www.ebw.gr/el/product/1472592/Samsung-Bluetooth-Dongle-Level-Link-EO-RG920B-black

 

Πολύ ενδιαφέρον το bt της Samsung. Σε τι τιμή το πήρες; Ενδιαφέρομαι να το πάρω για το αυτοκίνητο. Μπορείς να μου πεις πως συμπεριφέρεται στις κλήσεις στο αυτοκίνητο; Δηλαδή βάζοντας το στην aux του αυτοκινήτου θα μπορώ να συνομιλήσω χωρίς να ακούει ο άλλος την φωνή του; Το έχεις δοκιμάσει;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση σε όποιον κάτοχο έχει δουλέψει το Xiaomi REDMI NOTE 3 (το 3αρι), αξίζει ενδεχόμενη αλλαγή σε V10;

Αν δηλαδή βρήκε κάτι στο V10 που του έλειψε από το Xiaomi...

 

Σας ευχαριστώ πολύ. :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον το bt της Samsung. Σε τι τιμή το πήρες; Ενδιαφέρομαι να το πάρω για το αυτοκίνητο. Μπορείς να μου πεις πως συμπεριφέρεται στις κλήσεις στο αυτοκίνητο; Δηλαδή βάζοντας το στην aux του αυτοκινήτου θα μπορώ να συνομιλήσω χωρίς να ακούει ο άλλος την φωνή του; Το έχεις δοκιμάσει;

 

Το είχα πάρει πριν κάνα 6μηνο από το http://www.ebw.gr/ γύρω στα ~55€ αν θυμάμαι καλά. Και είχε και τα ακουστικά του. Τώρα δεν το έχει διαθέσιμο αλλά βλέπω στο σκρουτζ ότι το έχουν από ~35 € χωρίς ακουστικά . Καλύτερα μάλλον γιατί του κοτσάρεις ότι ακουστικά θες εσύ...

https://www.skroutz.gr/s/7068349/Samsung-Level-Link-RG920.html?keyphrase=Samsung+Bluetooth+Dongle+Level+Link

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στο αυτοκίνητο οπότε δεν ξέρω την συμπεριφορά του. Αλλά έχοντας το χαρακτηριστικό ότι μπορεί να συνδέεται με 2 πηγές ταυτόχρονα υποθέτω δεν θα έχεις πρόβλημα... Α! και η περιγραφή στο ebw.gr αναφέρει "Ιδανικό για χρήση κιτ αυτοκινήτου" :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνει δουλειά...... Επίσης σου προτείνω και τα ακουστικά που είχα ποστάρει........ http://www.whathifi.com/awards/2014/in-ear-headphones Sony MDR EX650AP

 

Ε καλά τώρα το what whifi...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση σε όποιον κάτοχο έχει δουλέψει το Xiaomi REDMI NOTE 3 (το 3αρι), αξίζει ενδεχόμενη αλλαγή σε V10;

Αν δηλαδή βρήκε κάτι στο V10 που του έλειψε από το Xiaomi...

 

Σας ευχαριστώ πολύ. :)

 

Είχα σιχαθει το Redmi note 3 και όλα του τα κουσούρια. Από σοβαρά όπως την κάμερα και την ποιότητα κατασκευής που ήταν ένα μουφα μέταλλο ως το πιο απλό που ήταν η αναβάθμιση. Έχασα 2 μέρες από τη ζωή μου για να περάσω ελληνικη rom παρόλο που έχω αρκετές γνώσεις στο φλασαρισμα. Το κινητό μπρικαρε δεν ανοιγε και έκανα άλλες τόσες μέρες για να το ανοίξω. Έχασα χρόνο και ψυχική ηρεμία. Αν είχα δώσει ένα 100ρικο θα το πετουσα στον κουβά, είχα δώσει όμως 220 οπότε με τα πολλά είπα ας το κάνω.

 

Πραγματικά βαρέθηκα όμως το κακογραμμενο λογισμικό της miui το ότι έπρεπε κάθε βδομάδα να περνάω χειροκίνητα ρομ από recovery για να διορθώσω νέα bugs. Οπότε είπα πάω φτάνει το πείραμα της Κίνας επιστρέφω σε κάτι επώνυμο γιατί λόγω δουλειάς έχω ανάγκη ναυαρχίδα. Έτσι μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο V10. Είναι το πιο φθηνό σε σχέση απόδοσης και χαρακτηριστικων και πίστεψέ με αξίζει κάθε ευρώ.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μένω έκπληκτος με αυτά που μου γράφεις... Ίσως να έφταιγε ότι δεν είχες "σωστή" ρομ και για αυτό παιδεύετηκες τοσο πολύ

 

Επί της ουσίας δεν υπάρχει κάτι να με "χαλάει", απεναντιας είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το Ν3, απλά δεν θέλω να βρεθώ προ εκπληξεων...

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Edit. Από Θέμα ήχου, ακουστικό, ηχείο, hands free (ακρόαση ραδιοφώνου) έχεις κάποια σύγκριση; υπέρ /κατά ή τα ίδια;

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά τώρα το what whifi...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Τι εννοείς;;; Ανέκαθεν το whats hifi θεωρούνταν από τα πιο έγκυρα περιοδικά σε ότι αφορά τον ήχο.... Αλλά και αυτό να μην αλήθεια τα συγκεκριμένα ακουστικά έχουν πάρει άριστες κριτικές και από αλλού...;););)

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμένα ακουστικά έχουν πάρει άριστες κριτικές και από αλλού...;););)

Αλλο αυτό.....

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Μένω έκπληκτος με αυτά που μου γράφεις... Ίσως να έφταιγε ότι δεν είχες "σωστή" ρομ και για αυτό παιδεύετηκες τοσο πολύ

 

Επί της ουσίας δεν υπάρχει κάτι να με "χαλάει", απεναντιας είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το Ν3, απλά δεν θέλω να βρεθώ προ εκπληξεων...

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Edit. Από Θέμα ήχου, ακουστικό, ηχείο, hands free (ακρόαση ραδιοφώνου) έχεις κάποια σύγκριση; υπέρ /κατά ή τα ίδια;

 

Όλες τις ρομ τις είχα σωστά, από την εργοστασιακή που ήρθε μέχρι να περάσω τις ελληνικές από την ελληνική ομάδα. Είναι ένα πολύ κατώτερο κινητό από αντίστοιχη επώνυμη ναυαρχίδα.

Το ηχείο του n3 ήταν ούτως ή άλλως κακό σε αντίθεση με το βαθύ και δυνατό ηχείο του v10.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic μαλλον ο συμφορουμιτης @kotsos4u έπεσε σε ελαττωματική συσκευη η κατι δεν έκανε σωστά ειδικά το miui μόνο κακογραμμένο δεν το λες και το 90% των updates ειναι για να προσθετουν features και οχι να διορθωνουν bugs overall παντως το v10 είναι καλύτερη συσκευη που δικαιολογεί βέβαια και τα 200€ παραπάνω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

2016 New MrZ Tomahawk In Ear Earphone HIFI Fever DIY Flat Head Earphone Top Sound As MX985/MX980 E888/282 Free Shipping

http://s.aliexpress.com/iMvU7nEF

Τα παράγγειλα τελικά...για να δούμε....χμμμ...

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το LG bridge στο λαπτοπ και μόλις συνδέσω το κινητό αυτόματα θα με βγάλει να κατεβάσω την Android 6?

Για να μην το στήσω 2 φορές.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορουμε να ανοιξουμε και αλλα θεματα για την συγκεκριμενη συσκευη ωστε να μπορουμε να βγαζουμε ακρη?

ενα με θηκες-αξεσουαρ κτλ αυτο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100%

ενα με τροποοιησεις-βελτιωσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το LG bridge στο λαπτοπ και μόλις συνδέσω το κινητό αυτόματα θα με βγάλει να κατεβάσω την Android 6?

Για να μην το στήσω 2 φορές.

Ναι

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το LG bridge στο λαπτοπ και μόλις συνδέσω το κινητό αυτόματα θα με βγάλει να κατεβάσω την Android 6?

Για να μην το στήσω 2 φορές.

Θα σου έχεις 3 επιλογές.

Εσύ θα πας software update. Πατάς ένα κουμπί και όπως είπε και μια ψυχή.. Κααααθεσαι...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160602/539884afdb86d59868637b4daf362a84.jpg

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έχεις 3 επιλογές.

Εσύ θα πας software update. Πατάς ένα κουμπί και όπως είπε και μια ψυχή.. Κααααθεσαι...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160602/539884afdb86d59868637b4daf362a84.jpg

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Χαχαχα....η πας για καφεεε

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic μαλλον ο συμφορουμιτης @kotsos4u έπεσε σε ελαττωματική συσκευη η κατι δεν έκανε σωστά ειδικά το miui μόνο κακογραμμένο δεν το λες και το 90% των updates ειναι για να προσθετουν features και οχι να διορθωνουν bugs overall παντως το v10 είναι καλύτερη συσκευη που δικαιολογεί βέβαια και τα 200€ παραπάνω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Όχι ότι με συμφέρει αλλά θα συμφωνήσω πάραυτα...

 

Εν κατακλείδι... Αν κάποιος βαρέθηκε το V10 ας μου στείλει ένα pm! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...