Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έφαγε μια ψιλή το κινητό και μέτρησε 5-6 σκαλακια στη δουλειά... Το κινητό από μόνο του λόγω στιβαροτητας , η spigen rugged armor και το tempered glass έκαναν δουλίτσα και βγήκε αθικτο χωρίς ίχνος φθορας...! Πάω να κάνω ένα ευχελαιο... Ευλογησον... :p :p :p Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου περισσεύουν πολλά €?

Τι θα γίνει..θα μας κοψοχολιαζεις κάθε τόσο?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Σου περισσεύουν πολλά €?

Τι θα γίνει..θα μας κοψοχολιαζεις κάθε τόσο?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Οοοο εμένα η πρώτη ήταν... Άλλος την είχε κάνει την προηγούμενη φορά :p :p :p Να φανταστείς εμένα είχε να μου πέσει τηλέφωνο από τα χέρια κανένα χρόνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει...

αλλά θα κάνει 8 χρόνια να ρθη

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Άστα φίλε, έχεις δίκιο. Είμαι ήδη στις 40 μέρες και ακόμα δεν εχει φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο τα θεωρώ τελείως διαφορετικά κινητά. Παίζουν σε διαφορετική κατηγορία. Το ένα 5,7+, το άλλο 5,3.

Το v10 είναι phablet με specs του 2015. Σαν αυτόνομο το hardware του δεν ανήκει στη κορυφή καν του 2015. Απλά σαν σύνολο η Lg κατάφερε να δέσει το γλυκό και με μια ρομ καλογραμμένη να δώσει ένα όμορφο αλλά και ολοκληρωμένο σύνολο.

Θα το συνέκρινα με το lg optimus g ως προς το ολοκληρωμένο σύνολο. Από τότε είχε να δώσει τελείως απροβλημάτιστη συσκευή η lg και με πολύ καλο φτιαγμένο software.

 

Συμφωνώ 100%! Πρώην κάτοχος Optimus G και ισχύει ακριβώς αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Οοοο εμένα η πρώτη ήταν... Άλλος την είχε κάνει την προηγούμενη φορά :p :p :p Να φανταστείς εμένα είχε να μου πέσει τηλέφωνο από τα χέρια κανένα χρόνο

Σας μπέρδεψα....σορυ...χαχα

RHA In-Ear MA750i

Τα χει το παμπλικ....τα δοκίμασε κανείς απο Αθηνα..γ@@ω την επαρχία μου

Edit:δεν παίζει το μικρόφωνο σε android...sheet

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προχθές (και συγκεκριμένα στις 26 του μήνα) έκλεισα ένα μήνα με το V10 (το καλό :lol: ) στην κατοχή μου. Κανένα παράπονο, κανένα πρόβλημα, ενθουσιασμένος με την επιλογή μου, άψογο σε όλα του !!

Χθες, την Κυριακή, ήμουν σε event στην πίστα στα Μέγαρα. Το κινητό "έπιασε" δουλειά από τις 7.30πμ, μονίμως στο 4G, περίπου 5-6 ώρες το bt ανοιχτό και συνδεδεμένο με ένα ηχείο bt για να έχουμε την μουσικούλα μας στην γραμματεία της εκδήλωσης (καμία διακοπή, κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ μου με το bt, γιατί κάτι περίεργα διάβασα από κάποιον πριν), άνοιξα δεδομένα - έπιασε 4G+ εκεί !! - συνολικά κάνα 3ωρο (όχι συνεχόμενα) και συγχρόνιζε με fb, instagram, mail, τράβηξα γύρω στς 50 φωτό και μερικά 2-3λεπτα βιντεάκια, ανέβασα και μερικές φωτό στο fb και είχα 7-8 κλήσεις τηλεφωνικές... Στις 8μμ που γύρισα σπίτι η μπαταρία ήταν στο ~43%.

 

Με άλλα λόγια το κινητό κάλυψε απόλυτα τις ανάγκες μου με πλήρη επιτυχία. ;)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Προχθές (και συγκεκριμένα στις 26 του μήνα) έκλεισα ένα μήνα με το V10 (το καλό :lol: ) στην κατοχή μου. Κανένα παράπονο, κανένα πρόβλημα, ενθουσιασμένος με την επιλογή μου, άψογο σε όλα του !!

Χθες, την Κυριακή, ήμουν σε event στην πίστα στα Μέγαρα. Το κινητό "έπιασε" δουλειά από τις 7.30πμ, μονίμως στο 4G, περίπου 5-6 ώρες το bt ανοιχτό και συνδεδεμένο με ένα ηχείο bt για να έχουμε την μουσικούλα μας στην γραμματεία της εκδήλωσης (καμία διακοπή, κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ μου με το bt, γιατί κάτι περίεργα διάβασα από κάποιον πριν), άνοιξα δεδομένα - έπιασε 4G+ εκεί !! - συνολικά κάνα 3ωρο (όχι συνεχόμενα) και συγχρόνιζε με fb, instagram, mail, τράβηξα γύρω στς 50 φωτό και μερικά 2-3λεπτα βιντεάκια, ανέβασα και μερικές φωτό στο fb και είχα 7-8 κλήσεις τηλεφωνικές... Στις 8μμ που γύρισα σπίτι η μπαταρία ήταν στο ~43%.

 

Με άλλα λόγια το κινητό κάλυψε απόλυτα τις ανάγκες μου με πλήρη επιτυχία. ;)

 

Αμα η χρηση ειναι λογικη μια χαρα κραταει ομως μηπως εγραψες κατι λαθος λες απο το πρωι ηταν συνεχως 4g και μετα γραφεις οτι ειχες δεδομενα ανοιχτα 3 ωρες.Οταν εχεις 4g εχεις ανοιχτα δεδομενα εννοειται και εκτος αν εννουσες οτι 3 ωρες ειχε σημα 4g+.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αμα η χρηση ειναι λογικη μια χαρα κραταει ομως μηπως εγραψες κατι λαθος λες απο το πρωι ηταν συνεχως 4g και μετα γραφεις οτι ειχες δεδομενα ανοιχτα 3 ωρες.Οταν εχεις 4g εχεις ανοιχτα δεδομενα εννοειται και εκτος αν εννουσες οτι 3 ωρες ειχε σημα 4g+.

 

Μάλλον εννοούσε ότι το είχε γυρισμένο στη λειτουργία δικτύου 2g/3g/4g & για 3 ώρες άνοιξε δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούσε ότι το είχε γυρισμένο στη λειτουργία δικτύου 2g/3g/4g & για 3 ώρες άνοιξε δεδομένα.

 

Ααααυτό ! :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τη συσκευή πλέον 10 μέρες+ & έχοντας τη δοκιμάσει και με L & με M ήρθε η ώρα να εκφέρω πλήρως την προσωπική μου άποψη.

 

Τα θετικά τα έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post (δεν θα σταθώ ιδιαίτερα-καθώς δεν έχει σημασία να ευλογούμε τα γένια μας):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο,

-Κάμερα Άριστη. Ειδικά το βράδυ σε το manual. :up: :D

-η υλοποιήση του double tap είναι στο μέγιστο βαθμό.

-η διαχείριση της ram είναι εντυπωσιακά καλή. (Βρίσκω εφαρμογές ανοικτές εκεί που της άφησα μετά από μέρες)

-Εμφανισιακά, επειδή μ΄αρέσει ο bezeless σχεδιασμός, για μένα αγγίζει το τέλειο(Θα μπορούσε να μειώσει λίγο το κάτω για να είναι τέλειο)

-Τρομερή ποιότητα κατασκευής, αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν θυσιάζει την αποσπώμενη μπαταρία.

-Η 2η οθόνη φυσικά. Ελπίζω να τη συνεχίσει και να την εξελίξει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την έβαλε στο g5, με τόσο bezel που το φόρτωσε άνετα χώραγε.

-SD

-Ράδιο, ir,

-Aποσπώμενη μπαταρία

 

Τα αρνητικά, τα οποία έχει και μεγαλύτερη σημασία να τονίσουμε αφορούν τα παρακάτω:

(1) Μπαταρία. (Έχει αναλυθεί διεξοδικά, δεν θα επεκταθώ περαιτέρω)

(2) Το root και τα λοιπά που έχουν γίνει πλέον πονικό αδίκημα :X:cry::mad:

(3) Η 2η οθόνη έχει bleeding(Μικρό/Μεγάλο, ενοχλεί/δεν ενοχλεί δεν έχει σημασία-το bleeding υπάρχει & δεν θα πρέπε να υπάρχει). Γνώμη μου είναι ότι η lg πρέπει να πάει σε amoled. To αποτέλεσμα θα ήταν πραγματικά άριστο(Το μάυρο τους δεν παίζεται) & επιπλέον θα λυνόταν εν μέρει το (1))

(4) Το multiwindow ενώ υπάρχει στα Lg από τα τέλη του 13'(Lg g flex) & τα qslide apps από τα μέσα του 12'(Lg optimus G), έχει ακόμα την ίδια υποστήριξη σε apps. 3 χρόνια τώρα και δεν έχουν προστεθεί άλλα?:cry::mad:

Στο note υπήρχε υποστήριξη αυτών των υπηρεσιών από ένα σωρό γνωστές 3rd party apps(viber/whats app/quick pik κλπ), κάτι αντίστοιχο περιμένω και από την lg. Ίσως λυθεί με την N, που θα το υποστηρίξει το Ν.

(5) Πενάκι, σε phablet θα έπρεπε να υπάρχει. Η lg μάλιστα έχει παρουσιάσει τα stylus, θα μπορούσε να τα εξελίξει και να το δώσει στη ναυαρχίδα της, εννοείται σε συνδυασμό με wacom digitizer. Καλώς ή κακώς στα phablet, αν θες την πρωτιά, ανταγωνίζεσαι τα note.

(6) Δεν υπάρχει stock browser(:blink::blink:)-(Μικρό το κακό φυσικά)

(7) Λίγες επιλογές παραμετροποίησης στο UI, nova prime μπήκε άμεσα, τα υπόλοιπα από την άλλη(π.χ. stock apps, ρυθμίσεις, κλπ) είναι άριστα.

(8) On screen buttons. Γενικά η εμπερία είναι θετική. Επιτρέπουν την περαιτέρω μείωση των bezel, παρέχονται επιλογές παραμετροποίησης ως προς την αλλαγή σειράς, προσθήκη επιπλέον επιλογών όπως το capture ή το dropdown για τη notification bar, δυνατότητα απόκρυψης σε δίαφορες εφαρμογές :up:, αλλά θα ήθελα επιπλέον δυνατότητα για αλλαγή μεγέθους/υποστήριξη θεμάτων. Γενικά παρόλο που τα βάζω στα αρνητικά, παίρνουν θετικό βαθμό. (αλλά στόχος είναι το άριστα :p)

 

Χτυπητή αδυναμία αντικειμενικά είναι μόνο το (1), και σε μικρότερο βαθμό το (3) & το (2).

Αυτά θα τόνιζα κυρίως σε κάποιον που ήθελε να πάρει τη συσκευή.

Κατά σειρά επίσης, θα ήθελα να εξαλειφθούν και τα (5),(7),(8)

Τα (4),(6) είναι ήσσονος σημασίας.

 

Κλείνοντας, πρόκειται για τρομερό σύνολο, αλλά όπως πάντα το καλό, μπορεί και πρέπει να γίνει καλύτερο.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τη συσκευή πλέον 10 μέρες+ & έχοντας τη δοκιμάσει και με L & με M ήρθε η ώρα να εκφέρω πλήρως την προσωπική μου άποψη.

 

Τα θετικά τα έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post (δεν θα σταθώ ιδιαίτερα-καθώς δεν έχει σημασία να ευλογούμε τα γένια μας):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο,

-Κάμερα Άριστη. Ειδικά το βράδυ σε το manual. :up: :D

-η υλοποιήση του double tap είναι στο μέγιστο βαθμό.

-η διαχείριση της ram είναι εντυπωσιακά καλή. (Βρίσκω εφαρμογές ανοικτές εκεί που της άφησα μετά από μέρες)

-Εμφανισιακά, επειδή μ΄αρέσει ο bezeless σχεδιασμός, για μένα αγγίζει το τέλειο(Θα μπορούσε να μειώσει λίγο το κάτω για να είναι τέλειο)

-Τρομερή ποιότητα κατασκευής, αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν θυσιάζει την αποσπώμενη μπαταρία.

-Η 2η οθόνη φυσικά. Ελπίζω να τη συνεχίσει και να την εξελίξει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την έβαλε στο g5, με τόσο bezel που το φόρτωσε άνετα χώραγε.

-SD

-Ράδιο, ir,

-Aποσπώμενη μπαταρία

 

Τα αρνητικά, τα οποία έχει και μεγαλύτερη σημασία να τονίσουμε αφορούν τα παρακάτω:

(1) Μπαταρία. (Έχει αναλυθεί διεξοδικά, δεν θα επεκταθώ περαιτέρω)

(2) Το root και τα λοιπά που έχουν γίνει πλέον πονικό αδίκημα :X:cry::mad:

(3) Η 2η οθόνη έχει bleeding(Μικρό/Μεγάλο, ενοχλεί/δεν ενοχλεί δεν έχει σημασία-το bleeding υπάρχει & δεν θα πρέπε να υπάρχει). Γνώμη μου είναι ότι η lg πρέπει να πάει σε amoled. To αποτέλεσμα θα ήταν πραγματικά άριστο(Το μάυρο τους δεν παίζεται) & επιπλέον θα λυνόταν εν μέρει το (1))

(4) Το multiwindow ενώ υπάρχει στα Lg από τα τέλη του 13'(Lg g flex) & τα qslide apps από τα μέσα του 12'(Lg optimus G), έχει ακόμα την ίδια υποστήριξη σε apps. 3 χρόνια τώρα και δεν έχουν προστεθεί άλλα?:cry::mad:

Στο note υπήρχε υποστήριξη αυτών των υπηρεσιών από ένα σωρό γνωστές 3rd party apps(viber/whats app/quick pik κλπ), κάτι αντίστοιχο περιμένω και από την lg. Ίσως λυθεί με την N, που θα το υποστηρίξει το Ν.

(5) Πενάκι, σε phablet θα έπρεπε να υπάρχει. Η lg μάλιστα έχει παρουσιάσει τα stylus, θα μπορούσε να τα εξελίξει και να το δώσει στη ναυαρχίδα της, εννοείται σε συνδυασμό με wacom digitizer. Καλώς ή κακώς στα phablet, αν θες την πρωτιά, ανταγωνίζεσαι τα note.

(6) Δεν υπάρχει stock browser(:blink::blink:)-(Μικρό το κακό φυσικά)

(7) Λίγες επιλογές παραμετροποίησης στο UI, nova prime μπήκε άμεσα, τα υπόλοιπα από την άλλη(π.χ. stock apps, ρυθμίσεις, κλπ) είναι άριστα.

(8) On screen buttons. Γενικά η εμπερία είναι θετική. Επιτρέπουν την περαιτέρω μείωση των bezel, παρέχονται επιλογές παραμετροποίησης ως προς την αλλαγή σειράς, προσθήκη επιπλέον επιλογών όπως το capture ή το dropdown για τη notification bar, δυνατότητα απόκρυψης σε δίαφορες εφαρμογές :up:, αλλά θα ήθελα επιπλέον δυνατότητα για αλλαγή μεγέθους/υποστήριξη θεμάτων. Γενικά παρόλο που τα βάζω στα αρνητικά, παίρνουν θετικό βαθμό. (αλλά στόχος είναι το άριστα :p)

 

Χτυπητή αδυναμία αντικειμενικά είναι μόνο το (1), και σε μικρότερο βαθμό το (3) & το (2).

Αυτά θα τόνιζα κυρίως σε κάποιον που ήθελε να πάρει τη συσκευή.

Κατά σειρά επίσης, θα ήθελα να εξαλειφθούν και τα (5),(7),(8)

Τα (4),(6) είναι ήσσονος σημασίας.

 

Κλείνοντας, πρόκειται για τρομερό σύνολο, αλλά όπως πάντα το καλό, μπορεί και πρέπει να γίνει καλύτερο.

 

Ωραίο review φίλος! well done! :up::up::up::up:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγγύηση η συσκευή στην Ελλάδα ή δεν ήρθε ποτέ επίσημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγγύηση η συσκευή στην Ελλάδα ή δεν ήρθε ποτέ επίσημα;

 

Έχει εισαχθεί επίσημα στην Ευρώπη.

Αν λοιπόν αγοράσεις Ευρωπαικό μοντέλο έχεις κανονικά εγγύηση. (Επισκευή/όχι αντικατάσταση, όπως ισχύει με ότι αγοράζεις από σκρουτζ)

 

Στην Ελλάδα δεν έχει εισαχθεί, γι'αυτό και δεν μπορείς να τη βρεις σε καταστήματα τύπου πλαίσιο/public και λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τη συσκευή πλέον 10 μέρες+ & έχοντας τη δοκιμάσει και με L & με M ήρθε η ώρα να εκφέρω πλήρως την προσωπική μου άποψη.

 

Τα θετικά τα έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post (δεν θα σταθώ ιδιαίτερα-καθώς δεν έχει σημασία να ευλογούμε τα γένια μας):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο,

-Κάμερα Άριστη. Ειδικά το βράδυ σε το manual. :up: :D

-η υλοποιήση του double tap είναι στο μέγιστο βαθμό.

-η διαχείριση της ram είναι εντυπωσιακά καλή. (Βρίσκω εφαρμογές ανοικτές εκεί που της άφησα μετά από μέρες)

-Εμφανισιακά, επειδή μ΄αρέσει ο bezeless σχεδιασμός, για μένα αγγίζει το τέλειο(Θα μπορούσε να μειώσει λίγο το κάτω για να είναι τέλειο)

-Τρομερή ποιότητα κατασκευής, αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν θυσιάζει την αποσπώμενη μπαταρία.

-Η 2η οθόνη φυσικά. Ελπίζω να τη συνεχίσει και να την εξελίξει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την έβαλε στο g5, με τόσο bezel που το φόρτωσε άνετα χώραγε.

-SD

-Ράδιο, ir,

-Aποσπώμενη μπαταρία

 

Τα αρνητικά, τα οποία έχει και μεγαλύτερη σημασία να τονίσουμε αφορούν τα παρακάτω:

(1) Μπαταρία. (Έχει αναλυθεί διεξοδικά, δεν θα επεκταθώ περαιτέρω)

(2) Το root και τα λοιπά που έχουν γίνει πλέον πονικό αδίκημα :X:cry::mad:

(3) Η 2η οθόνη έχει bleeding(Μικρό/Μεγάλο, ενοχλεί/δεν ενοχλεί δεν έχει σημασία-το bleeding υπάρχει & δεν θα πρέπε να υπάρχει). Γνώμη μου είναι ότι η lg πρέπει να πάει σε amoled. To αποτέλεσμα θα ήταν πραγματικά άριστο(Το μάυρο τους δεν παίζεται) & επιπλέον θα λυνόταν εν μέρει το (1))

(4) Το multiwindow ενώ υπάρχει στα Lg από τα τέλη του 13'(Lg g flex) & τα qslide apps από τα μέσα του 12'(Lg optimus G), έχει ακόμα την ίδια υποστήριξη σε apps. 3 χρόνια τώρα και δεν έχουν προστεθεί άλλα?:cry::mad:

Στο note υπήρχε υποστήριξη αυτών των υπηρεσιών από ένα σωρό γνωστές 3rd party apps(viber/whats app/quick pik κλπ), κάτι αντίστοιχο περιμένω και από την lg. Ίσως λυθεί με την N, που θα το υποστηρίξει το Ν.

(5) Πενάκι, σε phablet θα έπρεπε να υπάρχει. Η lg μάλιστα έχει παρουσιάσει τα stylus, θα μπορούσε να τα εξελίξει και να το δώσει στη ναυαρχίδα της, εννοείται σε συνδυασμό με wacom digitizer. Καλώς ή κακώς στα phablet, αν θες την πρωτιά, ανταγωνίζεσαι τα note.

(6) Δεν υπάρχει stock browser(:blink::blink:)-(Μικρό το κακό φυσικά)

(7) Λίγες επιλογές παραμετροποίησης στο UI, nova prime μπήκε άμεσα, τα υπόλοιπα από την άλλη(π.χ. stock apps, ρυθμίσεις, κλπ) είναι άριστα.

(8) On screen buttons. Γενικά η εμπερία είναι θετική. Επιτρέπουν την περαιτέρω μείωση των bezel, παρέχονται επιλογές παραμετροποίησης ως προς την αλλαγή σειράς, προσθήκη επιπλέον επιλογών όπως το capture ή το dropdown για τη notification bar, δυνατότητα απόκρυψης σε δίαφορες εφαρμογές :up:, αλλά θα ήθελα επιπλέον δυνατότητα για αλλαγή μεγέθους/υποστήριξη θεμάτων. Γενικά παρόλο που τα βάζω στα αρνητικά, παίρνουν θετικό βαθμό. (αλλά στόχος είναι το άριστα :p)

 

Χτυπητή αδυναμία αντικειμενικά είναι μόνο το (1), και σε μικρότερο βαθμό το (3) & το (2).

Αυτά θα τόνιζα κυρίως σε κάποιον που ήθελε να πάρει τη συσκευή.

Κατά σειρά επίσης, θα ήθελα να εξαλειφθούν και τα (5),(7),(8)

Τα (4),(6) είναι ήσσονος σημασίας.

 

Κλείνοντας, πρόκειται για τρομερό σύνολο, αλλά όπως πάντα το καλό, μπορεί και πρέπει να γίνει καλύτερο.

Και γω αμα ξανα κουσω για samsung και amoled θα πηδήξω απ το παράθυρο :p

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Ααααυτό ! :D

Οταν ειναι στη λειτουργια 2g 3g 4g αυτοματα δηλαδη ,τα δεδομενα ειναι ανοιχτα. Ετσι και αλλιως δεδομενα κλειστα και 4g ανοιχτα δε γινεται.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και γω αμα ξανα κουσω για samsung και amoled θα πηδήξω απ το παράθυρο :p

 

Δεν αναφέρθηκα σε samsung αλλά αποκλειστικά σε amoled, αν και ας μην κρυβόμαστε αν έβαζε amoled θα ήθελα την κορυφαία, που κατά γενικήν ομολογία η έτερη κορεάτισσα τη δίνει.

Δεν έχω θέμα με amoled & ips.

 

Ο λόγος που τη θεωρώ καλύτερη επιλογή για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι ελαίω 2ης οθόνης.

Με την ισχύουσα υλοποίηση έχουμε bleeding, μικρό/μεγάλο, δεδομένα έχουμε(δυστυχώς) & δεν θα έπρεπε να είχαμε.

Με amoled η υλοποίηση θα ήταν αδιαμφισβήτητα ανώτερη. Το μάυρο της δεν μπαίνει καν σε σύγκριση με αυτό της ips.

 

Ο 2ος λόγος είναι η καλύτερη κατανάλωση που έχουν και θα είχαμε σχετικά καλύτερη αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν ειναι στη λειτουργια 2g 3g 4g αυτοματα δηλαδη ,τα δεδομενα ειναι ανοιχτα. Ετσι και αλλιως δεδομενα κλειστα και 4g ανοιχτα δε γινεται.

 

Τα δεδομένα ανοίγουν μόνο όταν τα ανοίξεις.

Όταν είναι στη λειτουργία 2g/3g/4g σημαίνει ότι μπορεί να συνδεθεί και με 4g δίκτυα.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Amoled έχει δώσει, πχ στην Oppo και στο Nexus 6. Αλλά όχι την κορυφαία. Η κορυφαία που έχει μπει?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Με amoled η υλοποίηση θα ήταν αδιαμφισβήτητα ανώτερη

Δεν μου αρέσουν...απλά

 

Ασε βρε το φακουδακι να ανάβει την νύκτα...χρειάζεται...κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει...συμφωνουμε όλοι...πέρα απ τη πλάκα

 

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκα σε samsung αλλά αποκλειστικά σε amoled, αν και ας μην κρυβόμαστε αν έβαζε amoled θα ήθελα την κορυφαία, που κατά γενικήν ομολογία η έτερη κορεάτισσα τη δίνει.

Δεν έχω θέμα με amoled & ips.

 

Ο λόγος που τη θεωρώ καλύτερη επιλογή για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι ελαίω 2ης οθόνης.

Με την ισχύουσα υλοποίηση έχουμε bleeding, μικρό/μεγάλο, δεδομένα έχουμε(δυστυχώς) & δεν θα έπρεπε να είχαμε.

Με amoled η υλοποίηση θα ήταν αδιαμφισβήτητα ανώτερη. Το μάυρο της δεν μπαίνει καν σε σύγκριση με αυτό της ips.

 

Ο 2ος λόγος είναι η καλύτερη κατανάλωση που έχουν και θα είχαμε σχετικά καλύτερη αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα δεδομένα ανοίγουν μόνο όταν τα ανοίξεις.

Όταν είναι στη λειτουργία 2g/3g/4g σημαίνει ότι μπορεί να συνδεθεί και με 4g δίκτυα.

 

Φιλε μου καλε οταν κλεινης τα δεδομενα αυτοματα παει σε gsm παραδειγμα εγω μολις τωρα εγραφε 4g κλεινω τα δεδομενα απο την κουρτινα και ως δια μαγειας το 4g σηματακι χανεται μενουν μονο οι παύλες της κινητης για τηλεφωνα και μυνηματα δεν υπαρχει δικτυο 4g δοκιμασετο και συ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

@bas13 review αντάξιο της συσκευής.

Σου βάζω.....V10!! :cool:

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλε οταν κλεινης τα δεδομενα αυτοματα παει σε gsm παραδειγμα εγω μολις τωρα εγραφε 4g κλεινω τα δεδομενα απο την κουρτινα και ως δια μαγειας το 4g σηματακι χανεται μενουν μονο οι παύλες της κινητης για τηλεφωνα και μυνηματα δεν υπαρχει δικτυο 4g δοκιμασετο και συ.

 

Παει σε 3g, voice only. Wcdma όχι απλό gsm.

Αν το ν10 είχε amoled θα το είχα πάρει χθες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παει σε 3g, voice only. Wcdma όχι απλό gsm.

Αν το ν10 είχε amoled θα το είχα πάρει χθες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Ναι αλλα δε θα εβγαζε το 3g σαν σημα;τελος παντων λεπτομερειες και ναι οι αμολεντ ωραιες οθονες συμφωνω αλλα και αυτη ποοοολυ καλη αν και υποδεεστερη της σουπερ αμολεντ.Παντως δε μετανοιωσα στιγμη που το πηρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με εχει καλυψει απολυτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει αυτον τον μήνα εκεί στα ανατολικά!

 

http://techblog.gr/mobile/lg-v10-official-dual-display-dual-camera-6672/

 

Είναι απίστευτο, πανέμορφο! Και εχει ολα οσα ξήλωσαν άρον - άρον κάποιοι!

 

Προς τα εδω θα το δούμε άραγε και πότε?

 

 

EDIT: Και τα πρώτα hands on σιγά - σιγά.

 

 

EDIT 2: Προσωπικά, τ' αριστερά μ' ενδιαφέρουν περισσότερο.

 

 

Παιδια, ερωτεύτηκα!!! :p

Mαλλον δεν ήσουν ερωτευμένος και τόσο :p

 

Αν το ν10 είχε amoled θα το είχα πάρει χθες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Απλά να παρατηρήσω ότι για να ασχολούμαστε για το αν ειχε amoled ή ρόδες το κινητό πάει να πει ότι σε πρωτη φάση και βασική είναι απροβλημάτιστη συσκευή.

 

Σε δεύτερη φάση εγω προσωπικά εάν είχε amoled δεν θα το αγοραζα. και ήταν ένας από τους κύριους λόγους που αναμεσα σε αυτό και σε κάποιο άλλο που κοίταγα να αγοράσω κατέληξα σε αυτό. Μετά από πολύ ψάξιμο προτίμησα lcd από samoled. Καθαρά για λόγους προβλημάτων. Δεν κρύβω ότι εμφανισιακά έρωτας μου ήταν το άλλο. Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή όμως τελικά που αγόρασα το v10

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...