Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Έρχομαι από g3 και ψάχνω τη ρύθμιση να μένει ανοικτή η οθόνη όσο δεν παίρνεις το βλέμμα σου από πάνω της αλλά δεν τη βρίσκω... Την κατάργησαν ή την έβαλαν αλλού και δεν τη βλέπω;; ευχαριστώ

 

Έχει καταργηθεί απο το G4 αυτή η ρύθμιση και το ίδιο και στο V10 τώρα που κοίταξα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει καταργηθεί απο το G4 αυτή η ρύθμιση και το ίδιο και στο V10 τώρα που κοίταξα.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Κρίμα ρε ****το... Ποιος ο λόγος... Καμία εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Κρίμα ρε ****το... Ποιος ο λόγος... Καμία εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά παίζει;

 

έχω την εντύπωση οτι δεν αρκεί μια εφαρμογή εφόσον έχει καταργηθεί ο αισθητήρας που κάνει αυτή τη δουλειά. Ωστόσο αν κάποιος ξέρει κάποια εφαρμογή και υπάρχει να σου απαντήσει γιατί εγώ υπόθεση κάνω.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Αν κρίνω απο τα ποσταρίσματα μου φαίνονται πολύ λίγα τα περιστατικά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχισανε και εδω τα bootloops???:wacko:

 

http://forum.xda-developers.com/lg-v10/help/lg-v10-bootloop-how-to-fix-t3315773

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμένετε να δούμε τι γίνεται πρώτα... σε ολόκληρο το xda από το Φεβρουάριο έχουν αναφερθεί δύο (2) περιπτώσεις και προλάβαμε και αρχίσαμε τις κινδυνολογίες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να δούμε τι γίνεται πρώτα... σε ολόκληρο το xda από το Φεβρουάριο έχουν αναφερθεί δύο (2) περιπτώσεις και προλάβαμε και αρχίσαμε τις κινδυνολογίες;

 

Για αύτο είπα είναι πολύ λίγα τα ποσταρίσματα, λογικά δεν μιλάμε για κάτι γενικό αλλά μεμονωμένα περιστατικά που έχουν και κάποια λογική στα τόσες χιλιάδες κομμάτια που πουλήθηκαν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το v10 μου απο το πρωι εχει πεσει σε bootloop στα καλα καθουμενα και δεν ξεκιναει με τπτ. Εβγαλα μπαταρια και δεν γινεται παλι τιποτα. Δεν το εχω πειραγμενο root κλπ. Παιρνω την procordia?

 

Το ιδιο με το g4 του βιντεο κανει https://www.youtube.com/watch?v=IBHfMMx4fyk

Εχεις περασει την 6;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις σε recovery mode για να κάνεις full wipe μήπως και επανέλθει;

 

HOW TO ENTER RECOVERY MODE ON LG V10

Using the hardware keys:

 

  • Completely power down the device by holding in the Power button until the device switches off. Otherwise, you can quick-press the Power button and select the ‘Switch Off’ option from the list.
  • With the device completely off, press and hold the Power and Volume Down button until you can see the recovery mode displayed on the device’s screen.
  • Alternatively, press the Power and Volume Down buttons down until you see the LG logo on the devices display and then release the two buttons. Now press the button again in quick succession and your device should boot into the recovery mode.

Δουλεψε με επαναφορα απο recovery!!!! τωρα το στηνω και περιμενω να δω πως θα παει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις περασει την 6;

Nαι την 6 απο τοτε που βγηκε!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε με επαναφορα απο recovery!!!! τωρα το στηνω και περιμενω να δω πως θα παει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nαι την 6 απο τοτε που βγηκε!

Εγω θα καθομουν στα αυγα μου στην 5.1.1 γυρνα εκει και κατσε μην περνατε αναβαθμιση αν δεν ειναι μεσω οτα .Με λενε γκριναρη και παραξενο αλλα καθε φορα επαληθευομαι οποιος θελει να χαρει το κινητο του να το αφηνει ως εχει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα καθομουν στα αυγα μου στην 5.1.1 γυρνα εκει και κατσε μην περνατε αναβαθμιση αν δεν ειναι μεσω οτα .Με λενε γκριναρη και παραξενο αλλα καθε φορα επαληθευομαι οποιος θελει να χαρει το κινητο του να το αφηνει ως εχει.

Μα και να θελω να παω στην 5.1.1 πως να το κανω? λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα καθομουν στα αυγα μου στην 5.1.1 γυρνα εκει και κατσε μην περνατε αναβαθμιση αν δεν ειναι μεσω οτα .Με λενε γκριναρη και παραξενο αλλα καθε φορα επαληθευομαι οποιος θελει να χαρει το κινητο του να το αφηνει ως εχει.

 

Τι είπες τώρα?

Δεν έχει έρθει επίσημα ακόμα?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγω φορτιζω ασυρματα παιδια με Note 5 τους προηγουμενους 4 μηνες και s6 edge+ ενα μηνα τωρα. Καθε βραδυ πριν πεσω για υπνο το αφηνω πάνω απλά και αν ειναι αδειο σε 2μιση ωρες γραφει οτι θα ειναι πληρως φορτισμενο.

Τωρα τελευταία εχουν βγει και ασυρματοι φορτιστες με ταχεια φορτιση οι οποιοι ζεσταινουν τη συσκευη και δεν γνωριζω ποση ωρα κανουν να φορτισουν.

Στους απλους ασυρματους,δεν ανεβαινει η θερμοκρασια παραπανω απ'οτι με καλωδιο παντως! Προσωπικα με εχει καταβολεψει γιατι δεν ψαχνω στα σκοταδια να κουμπωσω φορτιστή.

 

Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ ! Να μην κάνω και θόρυβο και ενοχλώ την σύζυγο που κοιμάται την ώρα που καταλήγω και εγώ στο κρεββάτι... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω θα καθομουν στα αυγα μου στην 5.1.1 γυρνα εκει και κατσε μην περνατε αναβαθμιση αν δεν ειναι μεσω οτα .Με λενε γκριναρη και παραξενο αλλα καθε φορα επαληθευομαι οποιος θελει να χαρει το κινητο του να το αφηνει ως εχει.

 

+1000%

Μια χαρά είμαι ως τώρα, ποιος ο λόγος να το ρισκάρω ? Άστο να κατακαθίσει η σκόνη και να είναι όλα under control και βλέπουμε... ;)

 

Και μια καλή και ιδίως φτηνή λύση για tempered glass. Το παρέλαβα από το κατάστημα και με ~1 € επιπλέον μου το φόρεσαν... κομπλέ !

http://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles-tablets-accessories/screen-protection/glass-v10-lg.html

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ ! Να μην κάνω και θόρυβο και ενοχλώ την σύζυγο που κοιμάται την ώρα που καταλήγω και εγώ στο κρεββάτι... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

+1000%

Μια χαρά είμαι ως τώρα, ποιος ο λόγος να το ρισκάρω ? Άστο να κατακαθίσει η σκόνη και να είναι όλα under control και βλέπουμε... ;)

 

Και μια καλή και ιδίως φτηνή λύση για tempered glass. Το παρέλαβα από το κατάστημα και με ~1 € επιπλέον μου το φόρεσαν... κομπλέ !

http://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles-tablets-accessories/screen-protection/glass-v10-lg.html

 

 

Το συγκεκριμενο tempered glass το εχω παρει κι εγω απο το συγκεκριμενο μαγαζι,αλλα δεν το εχω βαλει επανω ακομα!

Εχει κατσει καλα η ειναι αρκετα χοντρο και προεξεχει αρκετα?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεψε με επαναφορα απο recovery!!!! τωρα το στηνω και περιμενω να δω πως θα παει.

 

Ωραία... false alarm λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο tempered glass το εχω παρει κι εγω απο το συγκεκριμενο μαγαζι,αλλα δεν το εχω βαλει επανω ακομα!

Εχει κατσει καλα η ειναι αρκετα χοντρο και προεξεχει αρκετα?

 

Έχει κάτσει άψογα. Τώρα από πάχος... εμένα μου φαίνεται μια χαρά και η αίσθηση και λειτουργικότητα της οθόνης παραμένουν άψογα αλλά δεν έχω πολλές εμπειρίες (δεν έχω δει άλλα) για να είμαι 100% σίγουρος...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα?

Δεν έχει έρθει επίσημα ακόμα?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Οχι φιλε μου. Απο οτι ξερω παρολο που δεν το εχω ακομη το διαμαντι σε οτα δεν εχει ερθει ακομη. Οσοι το βαζουν μπαινουν στο LG Bridge ή σε παρομοιο προγραμμα

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω αυθεντικό μαύρο καπάκι που να γράφει V10 ή LG. Στο eBay τα μεταφορικά είναι 25 ευρώ και δεν ψήνομαι. Από την εγχώρια αγορά υπάρχει τίποτα?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω αυθεντικό μαύρο καπάκι που να γράφει V10 ή LG. Στο eBay τα μεταφορικά είναι 25 ευρώ και δεν ψήνομαι. Από την εγχώρια αγορά υπάρχει τίποτα?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Γιατι δε γραφει lg εσενα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου. Απο οτι ξερω παρολο που δεν το εχω ακομη το διαμαντι σε οτα δεν εχει ερθει ακομη. Οσοι το βαζουν μπαινουν στο LG Bridge ή σε παρομοιο προγραμμα

Ουφ...στραβά το κατάλαβα εγώ νόμιζα είχε έρθει με OTA...τι κάνω τώρα?πισωγύρισμα δε λέει σε λολι

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε γραφει lg εσενα;

 

Νομίζω ο φίλος έχει 64αρι dual που βγαίνει με ενα τύπου δερμάτινο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος έχει 64αρι dual που βγαίνει με ενα τύπου δερμάτινο.

Ακριβώς. Και δεν μου αρέσει καθόλου. Αγόρασα ένα ψεύτικο από το eBay μόνο και μόνο για την ασύρματη φόρτιση (η οποία λειτουργεί υπέροχα) αλλά είναι εντελώς πλαστικό το καπάκι. Κανένα grip. Πλαστικό και σκληρό πλαστικό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Και δεν μου αρέσει καθόλου. Αγόρασα ένα ψεύτικο από το eBay μόνο και μόνο για την ασύρματη φόρτιση (η οποία λειτουργεί υπέροχα) αλλά είναι εντελώς πλαστικό το καπάκι. Κανένα grip. Πλαστικό και σκληρό πλαστικό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Έριξα μια ματιά στο ebay τώρα και ζητάνε για το γνήσιο από 40€ έως 84€ :eek: :eek: :eek: τρελααααααααα! Θα ψάξω λίγο μπας και βρω οικονομικότερο και αν είναι θα ποσταρω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...