Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραία όλα αυτά φίλε μου ...μπράβο που τα μοιράζεται μαζί μας,ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου και εγώ

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δέκα μέρες πλέον με το "τούμπανο" στα χέρια και ισάριθμες περίπου φορτίσεις όποτε λογικά έχει στρώσει η μπαταρία και μπορώ να πω ότι διόλου άσχημα τα παει:

 

Ακόμα με Lollipop (ήθελα να δοκιμάσω έτσι πρίν βάλω MM όταν έρθει ΟΤΑ) και σήμερα είχα τα εξής:

 

1.Από το 100% έπεσε στο 99% μετά από ~6ω 40λ εννοείται σε αδράνεια κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

2.Στις 12ω εκτός φορτιστή 52% SOT ~3ω 20λ και υπόλοιπο μπαταρίας 50%.

 

3.Στις 16ω 10λ μπήκε στην πρίζα με 51% SOT ~5ω 30λ, ~40λ tapatalk, ~15λ κλήσεις, ~40λ browsing, ~10λ gReader. Και υπόλοιπο 13% μπαταρίας.

 

Στη φόρτιση είχα:

15' από 13% -> 43%.

30' -> 58%.

45' -> 75%.

60' -> 90%.

75' -> 96%.

81' -> 100%.

 

Η φωτεινότητα μόνιμα στο αυτόματο.

Wifi μόνιμα ανοιχτό.

Bluetooth μόνιμα ανοιχτό.

 

Υ.Γ. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την φοβερή υλοποίηση που έχει κάνει η LG Στο σύνολο του κινητου!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

 

Αναλυτικοτατος!!!!:)

Μπραβο!!!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες πλέον με το "τούμπανο" στα χέρια και ισάριθμες περίπου φορτίσεις όποτε λογικά έχει στρώσει η μπαταρία και μπορώ να πω ότι διόλου άσχημα τα παει:

 

Ακόμα με Lollipop (ήθελα να δοκιμάσω έτσι πρίν βάλω MM όταν έρθει ΟΤΑ) και σήμερα είχα τα εξής:

 

1.Από το 100% έπεσε στο 99% μετά από ~6ω 40λ εννοείται σε αδράνεια κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

2.Στις 12ω εκτός φορτιστή 52% SOT ~3ω 20λ και υπόλοιπο μπαταρίας 50%.

 

3.Στις 16ω 10λ μπήκε στην πρίζα με 51% SOT ~5ω 30λ, ~40λ tapatalk, ~15λ κλήσεις, ~40λ browsing, ~10λ gReader. Και υπόλοιπο 13% μπαταρίας.

 

Στη φόρτιση είχα:

15' από 13% -> 43%.

30' -> 58%.

45' -> 75%.

60' -> 90%.

75' -> 96%.

81' -> 100%.

 

Η φωτεινότητα μόνιμα στο αυτόματο.

Wifi μόνιμα ανοιχτό.

Bluetooth μόνιμα ανοιχτό.

 

Υ.Γ. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την φοβερή υλοποίηση που έχει κάνει η LG Στο σύνολο του κινητου!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

Aπο το 52%->51% κερδισες 2 ωρες sot :p

Τυπογραφικο ?

Εξαιρετικές επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες πλέον με το "τούμπανο" στα χέρια και ισάριθμες περίπου φορτίσεις όποτε λογικά έχει στρώσει η μπαταρία και μπορώ να πω ότι διόλου άσχημα τα παει:

 

Ακόμα με Lollipop (ήθελα να δοκιμάσω έτσι πρίν βάλω MM όταν έρθει ΟΤΑ) και σήμερα είχα τα εξής:

 

1.Από το 100% έπεσε στο 99% μετά από ~6ω 40λ εννοείται σε αδράνεια κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

2.Στις 12ω εκτός φορτιστή 52% SOT ~3ω 20λ και υπόλοιπο μπαταρίας 50%.

 

3.Στις 16ω 10λ μπήκε στην πρίζα με 51% SOT ~5ω 30λ, ~40λ tapatalk, ~15λ κλήσεις, ~40λ browsing, ~10λ gReader. Και υπόλοιπο 13% μπαταρίας.

 

Στη φόρτιση είχα:

15' από 13% -> 43%.

30' -> 58%.

45' -> 75%.

60' -> 90%.

75' -> 96%.

81' -> 100%.

 

Η φωτεινότητα μόνιμα στο αυτόματο.

Wifi μόνιμα ανοιχτό.

Bluetooth μόνιμα ανοιχτό.

 

Υ.Γ. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την φοβερή υλοποίηση που έχει κάνει η LG Στο σύνολο του κινητου!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Οτι εχω γραψει κατα καιρους ολα τα αλλα ειναι γατοτηλεφωνα η LG ΕΓΡΑΨΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ LG V10. 10 ΜΕ ΤΟΝΟ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θα εννοει 51% οθονη!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1. Αρα αξιζει να μπει η καινουρια αναβαθμιση ? δημιουργει προβληματα μετα ?

πιστευετε οτι καλυτερα να μεινει στην αρχικη εκδοση του κινητου?

 

2. Υπαρχουν γενικα κατι που πρεπει να προσεξουμε κατα την αγορα στις εκδοσεις του κινητου?

 

 

ευχαριστω πολυ

masterD
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες σε ολους που το πηρανε!

Σημερα κατεβασα την ΜΜ και θα δω πως θα παει,με μια πρωτη αποψη μου φαινεται πολυ καλη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δικιο εχεις!

Απλα εβαλα το λινκ για να διαβασουν και τα αλλα παιδια που δεν το ειχαν διαβασει για να παρουν μια ιδεα!

 

Σωστός! Νομίζω πάντως ότι είναι προτιμότερο το τηλέφωνο να φορτίζει απενεργοποιημένο (όταν π.χ. ενεργοποιείται η εξοικονόμηση, να το σβήνουμε), παρά το αντίθετο. Στις παλαιότερες συσκευές ήξερα τουλάχιστον ότι ισχύει αυτό, δεν ξέρω τι παίζει με τις συσκευές τελευταίας τεχνολογίας, μπορεί και να μην παίζει ρόλο, δεν ξέρω.. Και κάτι ακόμη: έχει κανείς ιδέα αν κυκλοφορεί στην αγορά fastcharge powerbank, γιατί θα με ενδιέφερε ή μήπως και κάτι αντίστοιχο σε ασύρματο?

Link to comment
Share on other sites

Aπο το 52%->51% κερδισες 2 ωρες sot :p

Τυπογραφικο ?

Εξαιρετικές επιδόσεις.

Μάλλον σε μπέρδεψα.. :o

Εννοώ ότι στα μισά της μπαταρίας (50%) είχα SOT ~3ω 20λ το οποίο ήταν το 52% της κατανάλωσης ως εκείνη τη στιγμή.

Και όταν το έβαλα στη πρίζα (~16ω) είχα φτάσει τις ~5ω 30λ που αντιστοιχούσε πλέον στο 51% της συνολικής κατανάλωσης.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Νομίζω πάντως ότι είναι προτιμότερο το τηλέφωνο να φορτίζει απενεργοποιημένο (όταν π.χ. ενεργοποιείται η εξοικονόμηση, να το σβήνουμε), παρά το αντίθετο. Στις παλαιότερες συσκευές ήξερα τουλάχιστον ότι ισχύει αυτό, δεν ξέρω τι παίζει με τις συσκευές τελευταίας τεχνολογίας, μπορεί και να μην παίζει ρόλο, δεν ξέρω.. Και κάτι ακόμη: έχει κανείς ιδέα αν κυκλοφορεί στην αγορά fastcharge powerbank, γιατί θα με ενδιέφερε ή μήπως και κάτι αντίστοιχο σε ασύρματο?

 

 

Για να σου πω την αληθεια,εγω μεχρι τωρα οποτε το φορτιζω το εχω ανοικτο!

Οσον αφορα για powerbank επειδη το ψιλοψαχνω 2 επιλογες εχω υπ'οψιν μου!

 

https://www.skroutz.gr/s/5536129/TP-LINK-Power-Bank-10400mAh-PB10400.html

https://www.skroutz.gr/s/7106450/Xiaomi-Mi-Power-Bank-10000mAh.html?from=recommendations

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

1. Αρα αξιζει να μπει η καινουρια αναβαθμιση ? δημιουργει προβληματα μετα ?

πιστευετε οτι καλυτερα να μεινει στην αρχικη εκδοση του κινητου?

 

Περιμένω και γω απαντήσεις ;)

 

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω απαντήσεις ;)

 

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

Υπομονετικα περιμενω να το αποκτησω .... (μολις πεσει λιγακι η τιμη και μαζεψω και τα χρηματα)

Ημουν αναμεσα στο v10 και στο note4 αλλα υπερτερει μεχρι στιγμης το v10 στο μυαλο μου....

Καλοριζικο και ευχομαι να το χαρεις .

masterD
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη: έχει κανείς ιδέα αν κυκλοφορεί στην αγορά fastcharge powerbank, γιατί θα με ενδιέφερε ή μήπως και κάτι αντίστοιχο σε ασύρματο?

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος γι αυτό που θα πω πρέπει το power bank να βγάζει 9V ( τόσο βγάζει ο μαμά φορτιστής) και όχι 5V.

Δε ξέρω κατά πόσο κυκλοφορεί τέτοιο power bank.

 

Υ.Γ. να σαι καλα arhos, υπομονή μέχρι να το χαρείς και συ!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπομονετικα περιμενω να το αποκτησω .... (μολις πεσει λιγακι η τιμη και μαζεψω και τα χρηματα)

Ημουν αναμεσα στο v10 και στο note4 αλλα υπερτερει μεχρι στιγμης το v10 στο μυαλο μου....

Καλοριζικο και ευχομαι να το χαρεις .

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι, δεν υπάρχει σύγκριση φίλε μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι, δεν υπάρχει σύγκριση φίλε μου. :)

 

ευχαριστω για την απαντηση amyntaios.

 

πραγματικα το πενακι ειναι κατι που δεν με απασχολει ...

Οποτε βουρ στο lg....:lol::):D

masterD
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα το πενακι ειναι κατι που δεν με απασχολει ...

Οποτε βουρ στο lg....:lol::):D

 

Το παν, είναι να ξέρεις τις ανάγκες σου & τις επιλογές σου.

Αν το S-pen δεν σε ενδιαφέρει, δεν έχεις λόγο να κοιτάς προς το note 4.

Link to comment
Share on other sites

Το παν, είναι να ξέρεις τις ανάγκες σου & τις επιλογές σου.

Αν το S-pen δεν σε ενδιαφέρει, δεν έχεις λόγο να κοιτάς προς το note 4.

 

θα συμφωνησω μαζι σου. Νομιζω οτι ειναι Μια αρκετα αξιολογη συσκευη για να εχεις ενα "pc-on the road" Ανα χειρας γιατι πραγματικα χρειαζομαι κατι αρκετα ισχυρο στον Δρομο και γενικα στην δουλεια μου οσον αφορα τις αναζητησεις μου στο διαδικτυο μεσω 4G αλλα και σε επιπεδο εφαρμογων.

masterD
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω απαντήσεις ;)

 

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Παιδια εχει κατσει πολυ καλα η 6 αρα κανενα προβλημα,βουτυρο ειναι το εργαλείο και νομιζω καλυτερη διαχειριση μπαταριας και ραμ

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω μαζι σου. Νομιζω οτι ειναι Μια αρκετα αξιολογη συσκευη για να εχεις ενα "pc-on the road" Ανα χειρας γιατι πραγματικα χρειαζομαι κατι αρκετα ισχυρο στον Δρομο και γενικα στην δουλεια μου οσον αφορα τις αναζητησεις μου στο διαδικτυο μεσω 4G αλλα και σε επιπεδο εφαρμογων.

 

Μα το δυνατό σημείο της συσκευής δεν είναι η επεξεργαστική της δύναμη... Έναν SD808 έχει το κακόμοιρο. Ούτε καν τον μέχρι πρότινος βασιλιά 810!!!

Αν θες κορυφαίο επεξεργαστή πας υποχρεωτικά στα μοντέλα που φέρουν τον 820.

Βέβαια δεν κατάλαβα και το άλλο που γράφεις, ότι χρειάζεσαι κάτι αρκετά δυνατό για τη δουλειά σου, όσον αφορά τις αναζητήσεις σου στο διαδίκτυο μέσω 4G... Αυτό μπορείς να το κάνεις και με μια mid range συσκευή.

 

Επειδή διαβάζω συνέχεια σε αυτό το φόρουμ διθυράμβους για το V10, εντάξει παιδιά προσγειωθείτε λίγο. Έχει και τρωτά σημεία η συσκευή. Δεν είναι όλα τόσο τέλεια όσο θέλετε να πιστεύετε. Ας ελπίσουμε στο V20 η LG να κρατήσει όλα τα θετικά και να διορθώσει τις τσαπα******ές της.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μα το

 

Επειδή διαβάζω συνέχεια σε αυτό το φόρουμ διθυράμβους για το V10, εντάξει παιδιά προσγειωθείτε λίγο. Έχει και τρωτά σημεία η συσκευή. Δεν είναι όλα τόσο τέλεια όσο θέλετε να πιστεύετε. Ας ελπίσουμε στο V20 η LG να κρατήσει όλα τα θετικά και να διορθώσει τις τσαπα******ές της.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Το ένα το ανεφερες ήδη...το άλλο είναι τα κουμπιά έντασης ήχου για μένα....άλλο τρωτό σημείο?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το ένα το ανεφερες ήδη...το άλλο είναι τα κουμπιά έντασης ήχου για μένα....άλλο τρωτό σημείο?

Εμένα 2 πράγματα μου λείπουν : Καλύτερη οθόνη, και καλύτερο ηχείο. Η καλύτερη οθόνη που έχω δει ποτέ μου ήταν του Lenovo Vibe Z2 Pro. Πολύ φωτεινή, καταπληκτικά χρώματα. Ακόμα και οι Amoled "δεύτερης τεχνολογίας" των Oppo είναι πολύ καλές. Όπως και οι οθόνες της Sharp των Xiaomi. Την οθόνη του V10 την βλέπω θολή και ξεβαμμένη.

Επίσης θα προτιμούσα με κάποιον τρόπο να έχει capacitive κουμπιά για να μην χάνουμε οθόνη.

Εμένα αυτά με ενοχλούν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 πράγματα μου λείπουν : Καλύτερη οθόνη, και καλύτερο ηχείο. Η καλύτερη οθόνη που έχω δει ποτέ μου ήταν του Lenovo Vibe Z2 Pro. Πολύ φωτεινή, καταπληκτικά χρώματα. Ακόμα και οι Amoled "δεύτερης τεχνολογίας" των Oppo είναι πολύ καλές. Όπως και οι οθόνες της Sharp των Xiaomi. Την οθόνη του V10 την βλέπω θολή και ξεβαμμένη.

Επίσης θα προτιμούσα με κάποιον τρόπο να έχει capacitive κουμπιά για να μην χάνουμε οθόνη.

Εμένα αυτά με ενοχλούν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Εεεεε ας μη το αγοραζες...χαχαχα ουδεις τελειος :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 πράγματα μου λείπουν : Καλύτερη οθόνη, και καλύτερο ηχείο. Η καλύτερη οθόνη που έχω δει ποτέ μου ήταν του Lenovo Vibe Z2 Pro. Πολύ φωτεινή, καταπληκτικά χρώματα. Ακόμα και οι Amoled "δεύτερης τεχνολογίας" των Oppo είναι πολύ καλές. Όπως και οι οθόνες της Sharp των Xiaomi. Την οθόνη του V10 την βλέπω θολή και ξεβαμμένη.

Επίσης θα προτιμούσα με κάποιον τρόπο να έχει capacitive κουμπιά για να μην χάνουμε οθόνη.

Εμένα αυτά με ενοχλούν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Δημητρη Καλημερα δεν συμφωνώ καθόλου,η οθόνη του είναι πολύ καλή χωρίς ψεύτικα χρώματα υπερκορεσμενα ο ήχος του αρκετά δυνατός και καθαρός στο μόνο που συμφωνώ ειναι στα φυσικά κουμπιά που έχει πάνω στην οθόνη , εάν υπήρχε τροπος χωρίς ρουτ να τους μειωνα το dpi δεν θα με ενοχλούσαν το θεώρω μια πολύ καλή συσκευή και ειδικά για τα λεφτά που κοστίζει

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη Καλημερα δεν συμφωνώ καθόλου,η οθόνη του είναι πολύ καλή χωρίς ψεύτικα χρώματα υπερκορεσμενα ο ήχος του αρκετά δυνατός και καθαρός στο μόνο που συμφωνώ ειναι στα φυσικά κουμπιά που έχει πάνω στην οθόνη , εάν υπήρχε τροπος χωρίς ρουτ να τους μειωνα το dpi δεν θα με ενοχλούσαν το θεώρω μια πολύ καλή συσκευή και ειδικά για τα λεφτά που κοστίζει

 

Send from my LG v10

Και γιατι φιλε μου δεν τα αφαιρεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι φιλε μου δεν τα αφαιρεις;

Γιατι εαν πχ στον νοβα που χρησιμοποιω τα κανω να ανεβαινουν με ενοχλει, δεν ξερω κατα ποσο ειναι βολικο,εχεις βρει κανενα αλλο τρόπο;

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εαν πχ στον νοβα που χρησιμοποιω τα κανω να ανεβαινουν με ενοχλει, δεν ξερω κατα ποσο ειναι βολικο,εχεις βρει κανενα αλλο τρόπο;

 

Send from my LG v10

 

Συγγνωμη εσυ θες να λειπουν τελειως απο την οθονη γιατι ενω ειναι αρκετα μεγαλη δε σου φτανει ετσι;

Για τον νοβα δε ξερω εγω εχω τον μαμισιο και εχω επιλεξει σε ποιες εφαρμογες δεν θελω να εμφανιζονται,και σε συτες που δεν εμφανιζονται με ενα συρσιμο τα βγαζω πανω για να κανω την απαιτουμενη ενεργεια και σιγα τον κοπο.Τωραβο νοβα δε ξερω πως λειτουργει παντως λυση εστω μέση υπαρχει.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...