Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι στο χερι εγω απο samsung s2. S3. Lg g2. Lg 3 lg 4 microsoft 640 xl μια χαρα βολευει εκτος αν εχεις πολυ μικρα χερια η ειναι κοπελα αλλα υπαρχει η λυση σμικρινσης γινεται 4.5 οσο θες τελος παντων και δουλευεται.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα από τους λόγους που αλλάζω κινητο είναι το μέγεθος του v10

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ ενάμιση χρόνο με το Z ultra και τις 6,44 :lol::lol: ίντσες το V10 μου φαίνεται παιχνίδι:rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το αν χρησιμοποιείται με το ένα χέρι όσο το θέμα της μεταφοράς ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει. Τώρα το s3 έχω και η αλήθεια είναι οτι αν δεν υπήρχε το θέμα με το bootloop στο g4 θα πήγαινα σ αυτό γιατί πιστεύω οτι κι αυτό θα με καλύψει. Πάντως από όλα τα συγκριτικά που έχω δει το ν10 είναι το μεγαλύτερο σε διαστάσεις γι αυτό κι ο προβληματισμός μου
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το μεγεθος ειναι μυθος ολα τα αντίστοιχα 6ιντσα γιατι ξεχνατε την 2η οθονη που ειναι +την 5,7 αρα ειναι μικροτερο συγκριτικα με αυτα και το βαλουμε με τα αντιστοιχα 5.7 ιντσα η διαφορα ειναι 2 με 5 χιλιοστα στη χειροτερη περιπτωση σε ολες τις διαστασεις κοιταξτε ενα μετρο ποσο ειναι 5 χιλιοστα γελοια πραγματα εξαλου οπου κοιταω ολοι με 2 χερια τα δουλευουν ακομα και τα 5ιντσα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ακολουθα ειναι μεγαλυτερα και καποια μικροτερα με τις διαφορες που εγραψα θα τα βαλω σε τυχαια σειρα.motorola nexus 6. Huawei 6p nexus. Microsoft 640 xl. Lenovo 936. Htc decire 728 g. Asis zenfone 6. Sony xperia c5 ultra. Htc one max. Samsung note 4. Meizu pro κλπ κλπ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ειναι πολυ ιδιαίτερη και όμορφη.

Μετά το g2 η μοναδική lg συσκευή που μου κέντρισε το ενδιαφέρον.

Αλλα δυστυχώς για τα δικά μου γούστα και συνήθειες δεν μπορώ τέτοια μεγέθη.

Ήδη το 7 edge που ειναι το maximum που αντέχω σε συνολικές διαστάσεις κάνω έναν μικρό συμβιβασμό διότι ειναι λιγότερο βολικό στο χέρι από το 6 edge που ειναι το πιο ιδανικό σε διαστάσεις συσκευή που αντέχω.

 

Θέλω με το ένα χέρι να χειρίζομαι άνετα μια συσκευή.

 

Αν έβγαζε ένα στις 5.2-5.3 ίντσες σίγουρα θα το δοκίμαζα και δεν είχε κάποια χτυπητή αδυναμία.

 

Ας ελπίσουμε να βγάλει στην πορεία μια μικρότερη παραλλαγή αν και πολυ χλωμό το κόβω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το μεγεθος ειναι μυθος ολα τα αντίστοιχα 6ιντσα γιατι ξεχνατε την 2η οθονη που ειναι +την 5,7 αρα ειναι μικροτερο συγκριτικα με αυτα και το βαλουμε με τα αντιστοιχα 5.7 ιντσα η διαφορα ειναι 2 με 5 χιλιοστα στη χειροτερη περιπτωση σε ολες τις διαστασεις κοιταξτε ενα μετρο ποσο ειναι 5 χιλιοστα γελοια πραγματα εξαλου οπου κοιταω ολοι με 2 χερια τα δουλευουν ακομα και τα 5ιντσα.

 

Το αυτονόητο λες.

Για 5.7'' + 2η οθόνη (2.1'') έχει εξαιρετικό μέγεθος, ο βασιλιάς του bezel στις ίδιες διαστάσεις (λέγε με apple), δίνει σκέτες 5.5''. Όποιος διαθέτει τη στοιχειώδη κοινή λογική, καταλαβαίνει ότι για την οθόνη του, οι φυσικές διαστάσεις της συσκευής είναι στην κορυφαίες.

Από κει και πέρα, τα 159.6cm ύψος x 79.3cm πλάτος & βάρος 192gr, δεν είναι για όλους, δεν πα να τους χωρέσεις πάνω και 10''.

Προσωπικά, χειρίζομαι συσκευή με 83cm πλάτος με το ένα χέρι(και όχι δεν λέω ψέμματα, δεν έχω κανένα λόγο).

Αλλά από την άλλη για ένα σωρό κόσμο ακόμα και το g2 είναι μεγάλο.

 

Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι (ευτυχώς), συνεπώς καμία συσκευή δεν κάνει για όλους και ως εκ τούτου, εξ'ορισμού, ούτε τέλειο μέγεθος υπάρχει, ούτε τέλεια συσκευή. :)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Το αυτονόητο λες.

Για 5.7'' + 2η οθόνη (2.1'') έχει εξαιρετικό μέγεθος, ο βασιλιάς του bezel στις ίδιες διαστάσεις (λέγε με apple), δίνει σκέτες 5.5''. Όποιος διαθέτει τη στοιχειώδη κοινή λογική, καταλαβαίνει ότι για την οθόνη του, οι φυσικές διαστάσεις της συσκευής είναι στην κορυφαίες.

Από κει και πέρα, τα 159.6cm ύψος x 79.3cm πλάτος & βάρος 192gr, δεν είναι για όλους, δεν πα να τους χωρέσεις πάνω και 10''.

Προσωπικά, χειρίζομαι συσκευή με 83cm πλάτος με το ένα χέρι(και όχι δεν λέω ψέμματα, δεν έχω κανένα λόγο).

Αλλά από την άλλη για ένα σωρό κόσμο ακόμα και το g2 είναι μεγάλο.

 

Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι (ευτυχώς), συνεπώς καμία συσκευή δεν κάνει για όλους και ως εκ τούτου, εξ'ορισμού, ούτε τέλειο μέγεθος υπάρχει, ούτε τέλεια συσκευή. :)

 

mm θες να πεις τα cm ειναι εκατοστα με τρομαξες ο γκρισiνο εισαι χαχαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

mm θες να πεις τα cm ειναι εκατοστα με τρομαξες ο γκρισiνο εισαι χαχαχαχα

 

Ναι λάθος, mm εννοώ :)

Υποσυνείδητα τελικά, έχω ανάγκη για μεγαλύτερες συσκευές :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει για λίγο note 3,4 σχετικά άνετα και η διαφορά τους με το ν10 είναι 0,5 cm σε ύψος οπότε πιστεύω οτι δεν είναι και τόσο μεγάλο ζήτημα. Απλά παίζει και ρόλο το πως κάθεται στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει για λίγο note 3,4 σχετικά άνετα και η διαφορά τους με το ν10 είναι 0,5 cm σε ύψος οπότε πιστεύω οτι δεν είναι και τόσο μεγάλο ζήτημα. Απλά παίζει και ρόλο το πως κάθεται στο χέρι.

 

Αν δεν είχες πρόβλημα με note 3/4, τότε θεωρητικά δεν θα χεις θέμα ούτε μ'αυτό.

Στο κράτημα παίζει ρόλο κυρίως το πλάτος(που είναι το ίδιο) & το βάρος (που είναι ελαφρώς περισσότερο, ~192gr έναντι ~170 των note).

Από κει και πέρα, είναι αρκετά υποκειμενικό το ερώτημα σου. :)

Link to comment
Share on other sites

@bas13 έχω την εντύπωση ότι το μόνο που σε κρατάει μακριά του είναι το πενακι που δεν έχει... Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@bas13 έχω την εντύπωση ότι το μόνο που δεν κρατάει μακριά του είναι το πενακι που δεν έχει...

 

Σε αυτο το κινητο πενακι;ιεροσυλια ολα γινονται πολυ ομορφα με το δαχτυλακι μας και η αισθηση που το αγγιζουμε απευθειας με την αφη και οχι με ξενο σωμα ειναι αξεπεραστη.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το κινητο πενακι;ιεροσυλια ολα γινονται πολυ ομορφα με το δαχτυλακι μας και η αισθηση που το αγγιζουμε απευθειας με την αφη και οχι με ξενο σωμα ειναι αξεπεραστη.:)

Το πενακι για αυτούς που το έχουν μάθει είναι μονόδρομος, εγώ προσωπικά και στο note 3 που το είχα το χρησιμοποίησα από ελάχιστα έως καθόλου. Αν το v10 είχε πενακι θα έκαναν πολλοί μετάβαση από το note στην lg με δεδομένο ότι το note 5 δεν έφτασε ποτέ επίσημα Ευρώπη. Για μένα το v10 είναι καλύτερη συσκευή που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα, εξαιρετική ανταπόκριση σε όλα και πρόθυμο χωρίς λοξυγγα σε κανένα σημείο. Δεν μπορώ να του βρω ένα μειονέκτημα προς το παρόν εκτός από την αυτονομία σε σχέση με την χρήση που κάνω πάντα και όχι γενικότερα και σε σχέση με αυτό που θα ήθελα. Σε γενικές γραμμές μιλάμε για ένα άψογο και ολοκληρωμένο σύνολο με πολύ καλή εμπειρία χρήσης που δεν σου δημιουργεί άγχος μην μείνει από πλακέτα κτλ. Έχω χρόνια να δω ένα τηλέφωνο της LG που να μην γεμίζει το νήμα με προβλήματα και χρήστες που έχουν αγχωθει μην πάθει κάτι η συσκευή λόγω κακού quality control της LG. Φαίνεται να ασχολήθηκαν και ευτυχώς τους βγήκε.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καμία σχέση το S-pen με τα πενάκια που θυμάστε κάποτε.

 

@τάκη, ναι αυτός είναι ο βασικός λόγος.(και ο συνδυασμός με την edge οθόνη, αν είχα note 4 ίσως η απόφαση για τη μετάβαση ήταν ευκολότερη)

 

Από κει και πέρα, αν κάποιος μελετήσει αντικειμενικά, χωρίς κολλήματα την αγορά το ευτύχημα είναι ότι φέτος στην αγορά υπάρχουν 3 πολύ δυνατά phablet(και ακολουθούν και ακόμα 5-6) για όλα τα γούστα. Το καθένα με το δικό του προσανατολισμό, με τα δικά του πρωτερήματα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ερωτήσεις μήπως και τι τσιμπήσω.

 

1)Υπάρχει εύκολο root?Χάνεται η εγγύηση η μπορώ να βάλω ξανά την επίσημη έκδοση και όλα καλά?

2)Καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπία την εγγύηση του κινητού?

3)Πόσα gb μένουν καθαρά στη συσκευή?

4)Έχετε ακούσει διαφορές με το ess dac ?

5)Σε παιχνίδια τα πάει καλά η υπάρχουν πχ 3d που σέρνεται?

6)Η 6 του έχει κάτσει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ερωτήσεις μήπως και τι τσιμπήσω.

 

1)Υπάρχει εύκολο root?Χάνεται η εγγύηση η μπορώ να βάλω ξανά την επίσημη έκδοση και όλα καλά?

2)Καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπία την εγγύηση του κινητού?

3)Πόσα gb μένουν καθαρά στη συσκευή?

4)Έχετε ακούσει διαφορές με το ess dac ?

5)Σε παιχνίδια τα πάει καλά η υπάρχουν πχ 3d που σέρνεται?

6)Η 6 του έχει κάτσει καλά?

 

1.root σε MM οχι δεν εχει βγει ακομα,μονο σε λολιποπ

2.Εχει απαντηθει ναι σε καλυπτει σε επισκευη κλπ

3.Γυρω στα 1400

4.Στην 6 εκδοση δεν χρειαζεσαι πλεον εφαρμογες τριτων,εχει τρομερο ηχο

5.Δεν γνωριζω,καμια πασεντζα παιζω απλα παιχνιδια οχι βαρια κλπ

6.Αψογα

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 14 απο τα 32 ελεύθερα ? :/

Σε ευχαριστω για τις απαντήσεις .

Την εγγύηση την χάνουμε αν το τροποποιήσουμε?Μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε η εχει counter τύπου Knox ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 14 απο τα 32 ελεύθερα ? :/

Σε ευχαριστω για τις απαντήσεις .

Την εγγύηση την χάνουμε αν το τροποποιήσουμε?Μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε η εχει counter τύπου Knox ?

Δεν το διευκρίνισες σωστά... GB RAM ή ROM ? Σου απάντησε για RAM.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Σωστά , για ρομ μιλούσα ...

Τελος, να υποθέσω οτι δεν έχουμε θέμα με otg ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, καμία σχέση το S-pen με τα πενάκια που θυμάστε κάποτε.

 

@τάκη, ναι αυτός είναι ο βασικός λόγος.(και ο συνδυασμός με την edge οθόνη, αν είχα note 4 ίσως η απόφαση για τη μετάβαση ήταν ευκολότερη)

 

Από κει και πέρα, αν κάποιος μελετήσει αντικειμενικά, χωρίς κολλήματα την αγορά το ευτύχημα είναι ότι φέτος στην αγορά υπάρχουν 3 πολύ δυνατά phablet(και ακολουθούν και ακόμα 5-6) για όλα τα γούστα. Το καθένα με το δικό του προσανατολισμό, με τα δικά του πρωτερήματα.

 

Απο περιέργεια , σε ποια τρία phablets αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Rom περιπου 22,66 giga αν δεν κανω λαθος.

Ram αναλογα των εφαρμογών που εχουμε εγκαταστήσει εμενα 1.6 με 1.7 giga free.

 

Δέχεται και κάρτα μνήμης και ΟTG.

 

Για εμένα αποτελεί το πληρέστερο κινητό του 2015. μεσα στα κριτήρια επιλογής κινητού για εμένα ήταν να πάρω ένα με πρόβλεψη να είναι τοπ σε βάθος 3ετίας όπως το G2 που είχα. Και για τις ανάγκες μου και δεδομένα μου ήταν το μοναδικό που τα ικανοποιούσε όλα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 14 απο τα 32 ελεύθερα ? :/

Σε ευχαριστω για τις απαντήσεις .

Την εγγύηση την χάνουμε αν το τροποποιήσουμε?Μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε η εχει counter τύπου Knox ?

Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω γύρω στα 22-23GB είναι διαθέσιμα.

Και η ram από 1.3-1.7 GB με εφαρμογές στο παρασκήνιο και διαθέσιμες ανά πάσα στιγμή για χρήση και μάλιστα ακριβώς όπως τις άφησες!

Απ'όσο ξέρω λόγο κλειδωμένου bootloader χάνεται η εγγύηση αν το πειράξεις.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια , σε ποια τρία phablets αναφέρεσαι?

 

V10, mate 8, note 5. Tα υπόλοιπα 5-6: s6 edge plus, z5 premium, nexus 6p, i6s plus, 950xl. (Προσωπική άποψη φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...