Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι παραλάβουν....με το καλό....και μην τρομάξουν αν παρατηρήσουν ένα light bleed στην δεύτερη μικρή οθόνη στα αριστερά δίπλα από τις 2 κάμερες στο σκοτάδι....είναι απολύτως φυσιολογικό.....το έχουν σχεδόν όλα....

 

Τι να πω για την συσκευή.....απλά φανταστική.....σε όλα τις.....καλά Όσοι ακουτε Μουσική με ακουστικά ετοιμαστείτε για πολιτισμικό σοκ....δεν θα έχετε ξανά ακούσει τέτοια ποιότητα πουθενά....

Καμερα...Βίντεο....δεν μπορώ να φανταστώ αν ποτέ θα μπορεί να υπάρξει καλύτερο....

Selfie.....φανταστική και χωράει 4 άτομα χωρίς το μαρκουτσι που πουλάνε οι μαυρουλιδες....

Ταχύτητα & Συμπεριφορά....βελούδο....Lags?.....τι είναι αυτό.....!!!

Οθόνη....φαντασμαγορική...

Μπαταρία....στα επίπεδα του G4 Μια μέρα (18 ωρες) με σκληρή χρήση....άνετα και άλλες 18 ώρες με την 2η μπαταρία.....άστα να πάνε....(παιχνίδια δεν παιζω)

Σημα....ακουστική.....σε πολύ καλά επίπεδα....

 

Έχω τρελαθεί.....υπόψη ότι το έχω περίπου 10 μέρες....

Εγω παραλαμβανω αυριο ομωωωως για πες ο ηχος εκτος ακουστικων εχει ενταση ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παραλαμβανω αυριο ομωωωως για πες ο ηχος εκτος ακουστικων εχει ενταση ;

 

Είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο του κατά την γνώμη μου....το ότι δεν είναι στην πλάτη αλλά δίπλα στη usb σημαίνει ότι έχουμε πιο πριμαριστο ήχο και όχι τόσο δυνατό όσο το G4 - Note 4 - ZTE nubia z7 max που είχα πριν....αλλά δεν είναι και χάλια...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο του κατά την γνώμη μου....το ότι δεν είναι στην πλάτη αλλά δίπλα στη usb σημαίνει ότι έχουμε πιο πριμαριστο ήχο και όχι τόσο δυνατό όσο το G4 - Note 4 - ZTE nubia z7 max που είχα πριν....αλλά δεν είναι και χάλια...

Mμμμ αυτο το πριμαριστο δεν ειναι κακο εμενα μου αρεσει αλλα 1 βατ ηχειο πρεπει να εχει σαν το τζι4 οποτε πιστευω μια χαρα θα ειναι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα ειναι πορτογαλιας και κατασκευαστηκε 29/12/15 φρεσκο πραμα.Το εβαλα για πρωτη φορτιση το κινητο ειναι κοσμημα λεμε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εσεις οι κατοχοι.. ανεβαστε καμια φωτο να το δουμε και μεις μηπως κ ψηθουμε...!! ευχαριστω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα ειναι πορτογαλιας και κατασκευαστηκε 29/12/15 φρεσκο πραμα.Το εβαλα για πρωτη φορτιση το κινητο ειναι κοσμημα λεμε.

 

Καλορίζικο. Πες και εσυ τις εντυπώσεις σου όταν θα αρχίσεις να το δουλεύεις

 

Αν σου έλεγα ότι αυτό που παρήγγειλα κανα μηνα πριν δεν ήρθε ποτε απο την amazon θα το πίστευες ???? ¨Ασε ψάχναμε με UPS και amazon.de να βρούμε που είναι και άφαντο το τιμημένο.... Ευτυχως to customer support της amazon φρόντισε να μου στείλει άλλο και παραλαμβάνω (ελπίζω δηλαδή) την δευτέρα... Πάλι καλά δεν λες??? Έχω όμως για παρηγοριά την SD 200GB που περιμένει καρτερικά το ταίρι της :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Άντε βλέπω ότι φτιάχνουμε σιγα σιγα team δυνατο..... Να το χαρούμε το τέρας.......

 

Αναμονή που σκοτώνει. Κάποιος άλλος θα το χαίρετε:lol: Είμαι έτοιμος και εγώ για αγορά. Σύντομα θα προχωρήσω. Όλοι οι κάτοχοι σε μαύρο το έχετε;

Edited by xaris_m
Link to comment
Share on other sites

εσεις οι κατοχοι.. ανεβαστε καμια φωτο να το δουμε και μεις μηπως κ ψηθουμε...!! ευχαριστω

Τι να την κανεις την φωτο.....τοσα βιντεο στο youtube κυκλοφορουν.....δεν υπαρχει καμια διαφορα....εκτος αν εννοεις ποιοτητα φωτογραφιας....τοτε απλα θα σου πω πως δεν υπαρχει καλυτερο......ουτε στο βιντεο.....δεν υπαρχει όπως δεν υπαρχει και η φωτο του G4....απλα εδώ τις βλέπεις σε 5,7' οθονη.....

Εγω το εχω σε μαυρο-χρυσο με μαυρο δερματινο πισω καπακι και την αυθεντικη LG flip case που το πισω μερος την είναι σαν το μαυρο σιλικονουχο καπακι.....το οποιο ηθελα να το παρω αλλα το original το βρισκω κοντα στα 100€....αν είναι δυνατον.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Πες και εσυ τις εντυπώσεις σου όταν θα αρχίσεις να το δουλεύεις

 

 

 

Αναμονή που σκοτώνει. Κάποιος άλλος θα το χαίρετε:lol: Είμαι έτοιμος και εγώ για αγορά. Σύντομα θα προχωρήσω. Όλοι οι κάτοχοι σε μαύρο το έχετε;

Εννοειται θα γραψω εντυπωσεις σε μαυρο αλλα θα παραγγειλω και ενα σκουρο μπλε καπακι ειναι χαρμα οφθαλμων το κινητο με ωραιο πιασιμο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω σε μαυρο-χρυσο με μαυρο δερματινο πισω καπακι και την αυθεντικη LG flip case που το πισω μερος την είναι σαν το μαυρο σιλικονουχο καπακι.....το οποιο ηθελα να το παρω αλλα το original το βρισκω κοντα στα 100€....αν είναι δυνατον.....

 

Χρυσό; Νομιζα οτι το μαύρο είναι με ασημί στα πλαινά. Υπάρχει τρόπος να μου έρθει απο Σαουδικη Αραβία, έχω βρει το κινητό με κωδικό L4-LGH960AAGCCBL είναι σε χρώμα μπλέ (όχι το σκούρο). Το ευρωπαικό μοντέλο δεν είναι; Αν ισχύει τότε υπάρχει και με 64GB σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μπορεί, αν δεν είναι ευρωπαϊκό, σίγουρα δεν έχει εγγύηση και συνήθως δεν θα τα δέχονται ούτε επί πληρωμή!

 

Ερώτηση.: η procordia καλύπτει το μοντέλο εφόσον δεν το έχει κάνει εισαγωγή η LG HELLAS?. Η σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις ανάλογα στην χώρα εισαγωγής του?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.: η procordia καλύπτει το μοντέλο εφόσον δεν το έχει κάνει εισαγωγή η LG HELLAS?. Η σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις ανάλογα στην χώρα εισαγωγής του?

 

Βασει νομου εφοσον ειναι Ευρωπαϊκό πρεπει να το καλυψει δηλαδη αν ερθει ενας τουριστας απο Γαλλια πχ και του χαλασει θα πρεπει να γυρισει πισω να κοψει τις διακοπες του γιατί θα μεινη χωρις τηλεφωνο;(λεμε τωρα)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.: η procordia καλύπτει το μοντέλο εφόσον δεν το έχει κάνει εισαγωγή η LG HELLAS?. Η σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις ανάλογα στην χώρα εισαγωγής του?

Βάσει νόμου ότι είναι ευρωπαϊκό, είναι υποχρεωμενη να το καλύψει, τέλος.

 

Το καλύτερο είναι να επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους & να δει τι προθέσεις έχουν. Ακόμα πάντως και αν αρχικά αρνήθουν, αν κάποιος το κυνηγήσει στο τέλος θα αναγκαστουν να το καλύψουν. (έχει γίνει και παλιότερα σε παρόμοια-όχι ίδια-περίπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Βάσει νόμου ότι είναι ευρωπαϊκό, είναι υποχρεωμενη να το καλύψει, τέλος.

 

Το καλύτερο είναι να επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους & να δει τι προθέσεις έχουν. Ακόμα πάντως και αν αρχικά αρνήθουν, αν κάποιος το κυνηγήσει στο τέλος θα αναγκαστουν να το καλύψουν. (έχει γίνει και παλιότερα σε παρόμοια-όχι ίδια-περίπτωση)

Δεν αντιλέγω αλλά..... Ανταλλακτικά που θα βρουν??? Δεν νομίζω να έχουν εφόσον δεν έρθει. Εδώ δεν στοκάρουν power button, γνωστό πρόβλημα, στο nexus 5, ,θα έχουν για το v10? Δεν το νομιζω

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω αλλά..... Ανταλλακτικά που θα βρουν??? Δεν νομίζω να έχουν εφόσον δεν έρθει. Εδώ δεν στοκάρουν power button, γνωστό πρόβλημα, στο nexus 5, ,θα έχουν για το v10? Δεν το νομιζω

 

Λοιπόν με την PROCORDIA το θέμα είναι ξεκάθαρο....εγω είχα το G4 DUAL SIM το οποίο επίσημα δεν έκανε εισαγωγή η LG Hellas....εγώ όμως το είχα πάρει από Ουγγαρία και τώρα πια πολύ άλλοι από Ελληνικά stores...σε ερώτηση μου στην procordia η απάντηση ήταν ακριβής...."το τηλέφωνο καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση στην Ελλάδα έστω και αν το μαγαζί που το πήρα το είχε εισάγει από αραβικά Εμιράτα....δεν ισχύει σε καμία περίπτωση η αντικατάσταση της συσκευής στην Ελλάδα και το σερβις καλύπτει όλα τα ανταλλακτικά που υπάρχουν στην χώρα μας για το αντίστοιχο μονοκαρτο G4....δηλαδή μου είπαν αν πάθει κάτι η 2η σιμ θα πρέπει το τηλέφωνο να σταλεί εκεί που το πήρα για επισκευή....."

Οπότε το Lg V10 έστω και ευρωπαϊκό μοντέλο αν επίσημα δεν εισαχθεί στην Ελλάδα από την Lg Hellas τότε ενώ θα είναι υποχρεωμένη η LG να καλύψει την επισκευή δεν θα μπορεί λόγω ότι δεν υπάρχει το μοντέλο στην Ελληνική αγορά.....οπότε ουτε η εξειδίκευση των τεχνικών ούτε τα ανταλλακτικά με αποτέλεσμα να πρέπει να σταλεί στο κατάστημα που έγινε η αγορά....

Τωρα αν καποια στιγμη ερθει επισημά στην Ελλαδα εστω το Ευρωπαικο μονοκαρτο τοτε θα μιλαμε για την ιδια περιπτωση με το G4.....

 

Απο χθες περιμένω και το Huawei Mate 8 4g-128g σε καμία 20άρια μέρες....αν και κρατάω πολύ μικρό καλάθι σε σχέση με το Lg V10...δεν νομίζω μέχρι να βγει ο αντικαταστάτης του να μπορέσει να με καλύψει κάποιο άλλο τηλεφωνο...αλλά το πήρα για να μου φύγει η τρέλλα που κουβαλάω....

 

Αυτοί που το έχουν (το V10) ξερουν.....

Οι υπόλοιποι έχετε συνειδητοποιήσει γιατι τηλεφωναρα μιλάμε?

Γιατί ποιότητα Βίντεο τραβάει...Είναι μια κατηγορία μόνο του...για την κάμερα δεν λέω τίποτα γιατί υπάρχει και το G4 που είναι θεωρώ ακριβός ή ίδια...

Μουσική από ακουστικά....από άλλο πλανήτη....οθόνη....τι να λέμε....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΡΙΟ θα κανω μια πρωτη μινι παρουσιαση με το τι ειδα εγω τις πρωτες 48 ωρες που θα κλεισω με την τηλεφωναρα,μεχρι να αξιωθει κανενας στο γιουτουμπ ελληνας ΄΄βλαχακης κλποι'' να κανει πληρη δοκιμη να ενημερωθει ο κοσμος.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι κορυφη χωρις καμια αμφιβολια. Σκεφτομαι πολυ να προχωρησω αμεσα στην αγορα του. Το μονο που με φρεναρει ειναι στην περιπτωση που στην πορεια παρουσιαστει καποιο προβλημα τι θα γινει με το σερβις. Ναι μεν βασει καθοτι ευρωπαικο μοντελο δικαιουσε 2 χρονια εγγυηση, προφανως ομως δεν θα ειναι εφικτη η επισκευη λογω ελλειψης ανταλλακτικων αφου δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα. Αμφιβαλω αν το σερβις ειναι διατεθιμενο να κανει εισαγωγη ανταλλακτικων για την επισκευη. Οσοι το εχετε στην κατοχη σας αν εχει αναφερθει κατι σχετικο απο το μαγαζι που εγινε η αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω αλλά..... Ανταλλακτικά που θα βρουν??? Δεν νομίζω να έχουν εφόσον δεν έρθει. Εδώ δεν στοκάρουν power button, γνωστό πρόβλημα, στο nexus 5, ,θα έχουν για το v10? Δεν το νομιζω

 

Το κινητο ειναι κορυφη χωρις καμια αμφιβολια. Σκεφτομαι πολυ να προχωρησω αμεσα στην αγορα του. Το μονο που με φρεναρει ειναι στην περιπτωση που στην πορεια παρουσιαστει καποιο προβλημα τι θα γινει με το σερβις. Ναι μεν βασει καθοτι ευρωπαικο μοντελο δικαιουσε 2 χρονια εγγυηση, προφανως ομως δεν θα ειναι εφικτη η επισκευη λογω ελλειψης ανταλλακτικων αφου δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα. Αμφιβαλω αν το σερβις ειναι διατεθιμενο να κανει εισαγωγη ανταλλακτικων για την επισκευη. Οσοι το εχετε στην κατοχη σας αν εχει αναφερθει κατι σχετικο απο το μαγαζι που εγινε η αγορα.

 

Εφόσον, η συσκευή είναι ευρωπαική τότε είναι υποχρεωμένοι να την καλύψουν.

Στην πράξη όμως, πιθανόν να χρησιμοποιήσουν το επιχείρημα της έλλειψης ανταλλακτικών. Αν κάποιος το κηνυγήσει θα αναγκαστούν να το καλύψουν, τα ανταλλακτικά θα τα παραγγείλουν, αλλά από την άλλη, όπως και να το κάνουμε το να τραβιέσαι με δικηγορούς ή 2-3 μήνες στο service είναι μεγάλη ταλαιπωρία, ακόμα και αν στο τέλος δικαιωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον, η συσκευή είναι ευρωπαική τότε είναι υποχρεωμένοι να την καλύψουν.

Στην πράξη όμως, πιθανόν να χρησιμοποιήσουν το επιχείρημα της έλλειψης ανταλλακτικών. Αν κάποιος το κηνυγήσει θα αναγκαστούν να το καλύψουν, τα ανταλλακτικά θα τα παραγγείλουν, αλλά από την άλλη, όπως και να το κάνουμε το να τραβιέσαι με δικηγορούς ή 2-3 μήνες στο service είναι μεγάλη ταλαιπωρία, ακόμα και αν στο τέλος δικαιωθείς.

 

Εκει ακριβως ειναι το ζουμι της υποθεσης. Αντι να χαρεις την συσκευη σου γνωριζοντας αν παθει κατι οτι θα σε καλυψει σιγουρα το σερβις, να τρεχεις με δικηγορους και να μεινεις χωρις συσκευη για μεγαλο διαστημα περνωντας ωρες και μερες με το να γινεις τσιμπουρι στην αντιπροσωπεια για το αυτονοητο, για αυτο που δικαιουσε ως καταναλωτης.

Link to comment
Share on other sites

Επισης στην περιπτωση που διαπιστωθουν για παραδειγμα καμμενα pixels τοτε το καταστημα που εγινε η αγορα στο αντικαθιστα αμεσα χωρις παρατραγουδα ή θα σε παραπεμψει στην αντιπροσωπεια....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένα σαιτ στα σκρουτζομαγαζα γράφει επίσημη εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπιας. Φαντάζομαι πως εννοούν αυτό που είπαν κάποιοι πιο πριν ότι επειδή έχει εισαχθεί Ευρώπη είναι υποχρεωμένοι να το επισκευασουν κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένα σαιτ στα σκρουτζομαγαζα γράφει επίσημη εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπιας. Φαντάζομαι πως εννοούν αυτό που είπαν κάποιοι πιο πριν ότι επειδή έχει εισαχθεί Ευρώπη είναι υποχρεωμένοι να το επισκευασουν κιόλας.

 

Aν είναι το 32άρι, ναι αυτό εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω μεχρι στιγμης να περιγραψω το κινητο οσα εχω δει ως τωρα.

1η ΕΝΤΥΠΩΣΗ αψογη κατασκευη και premium οπως λενε με ωραιο φινιρισμα και τελειος συνδιασμος μεταλλου με πλαστικου χαιρεσαι να το βαστας.Οπτικα το θεωρω και πανεμορφο.

2η Η ΟΘΟΝΗ ειναι πανεμορφη και με καλυτερα χρωματα απο το εξαιρετικο τζι4 βλεπεις ταινια και σε συνδιασμο με τα ακουστικα τυφλα να εχουν τα βιλατζ κυριολεκτικα την ζεις.

3η Ο ΗΧΟΣ με ακουστικα το ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ νομιζω ειναι λιγο, ζωντανη συναυλια.

4η ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ που βγαζει με φως ημερας ειναι τουλαχιστον τελειες,με λιγο φωτισμο χωρις φλας εχουν καποιο θορυβο αλλα και παλι ειναι απο τις καλυτερες,με φλας εξαιρετικες αναλογα το θεμα και την αποσταση βεβαια,και το λειζερ οπως και ο σταθεροποιητης ολα τα λεφτα.

5η ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ οπως οι φωτογραφιες και επειδη εχει χειροκινητες ρυθμισεις τραβαει αριστα οπως στη φωτογραφικη μηχανη,οποιος ασχοληθει δεν θα πιστεψει τι παπαδες κανει.

6η Ο ΗΧΟΣ απο το ηχειο δεν ειναι τοοοοσο δυνατος αλλα αρκετα ικανοποιητικος,εδω παρατηρησα οτι ειναι ελαφρα κατευθυνομενος προς τα πισω ουτως ωστε οταν το ακουμπαμε σε επιφανεια με την πλατη να μεγαλωνει η ενταση κανει ηχειο.

7η ΤΑΧΥΤΑΤΟ στο σερφαρισμα στο 4τζι καλυτερα απο το wifi του σπιτιου μου που ανεβοκατεβαινουν οι ταχυτητες.

8η ΔΕΥΤΕΡΗ οθονη δε πιστευα οτι θα με βολεψει τοσο ολες οι ειδοποιησεις βγαινουν εκει ακομα και ο καιρος τα βλεπεις χωρις να ανοιξεις το κινητο εμενα με εχει βολεψει παντως ,οποιος δεν την γουσταρει και θελει να κερδισει κανα 2 ωρες αυτονομια μπορει να την απενεργοποιησει,ομως οταν γινει αυτο εχει το μελανο σημειο οτι δεν εχει λεντ ειδοποιησεων και πρεπει να ξυπνας την κυρια οθονη για να δης.

9η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ειναι νωρις ακομα καθως εχω κανει μονο 2 φορτισεις αλλα την πρωτη φορα που το εστηνα μου εβγαλε 4,38 ωρες ανοιχτη οθονη στο συνολο των 17 ωρων και με υπολειπομενο ποσοστο 25% ακομα.

10η Η ΦΟΡΤΙΣΗ η μαλλον η ταχυφορτιση πεταει απο το 25% στο 100% εκανε 1 ωρα περιπου μεγαλο αβανταζ.

11η ΘΕΜΑΤΑ υπερθερμανσης δεν αντιμετωπισα παρολο τα τηλεφωνα βιντεακια στο τιουμπ και σερφ δεν ζεσταθηκε καν.

12η ΠΟΙΟΤΗΤΑ κλησεων αμφιδρομη με το συνομιλητη την θεωρω εξαιρετικη ειδικα σε καθαροτητα,και απο ενταση καλα τα παει ακους ανετα αλλα δε σε ξεκουφαινει κιολας.

13η Αποκριση οθονης εξαιρετικη και βελουδινη εχει και την προστασια της.

 

 

Αυτα που εγραψα ειναι απο προσωπικη εμπειρια και χρηση και αποψη και το ζουμι ειναι οτι ακομα δε βρηκα κατι μεμπτο,εκτος της ελειψης λεντ,και το οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι τοσο γραμμικη και πολυ ακριβης στη μετρηση, που σε πολυ χαμηλο φωτισμο σχεδον μηδενιζει και δεν βλεπεις πολυ καλα αλλα απο την αλλη σου προφυλασει τα ματακια.

 

Ευτυχως που πηρα αυτο το κινητο για τα επομενα 2 χρονια εκλεισα αν και δεν νομιζω οτι θα χρειαστω και τιποτα παραπανω,εκτος αν βγαλουν κινητο που να ψηνει καφε.:):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω μεχρι στιγμης να περιγραψω το κινητο οσα εχω δει ως τωρα.

1η ΕΝΤΥΠΩΣΗ αψογη κατασκευη και premium οπως λενε με ωραιο φινιρισμα και τελειος συνδιασμος μεταλλου με πλαστικου χαιρεσαι να το βαστας.Οπτικα το θεωρω και πανεμορφο.

2η Η ΟΘΟΝΗ ειναι πανεμορφη και με καλυτερα χρωματα απο το εξαιρετικο τζι4 βλεπεις ταινια και σε συνδιασμο με τα ακουστικα τυφλα να εχουν τα βιλατζ κυριολεκτικα την ζεις.

3η Ο ΗΧΟΣ με ακουστικα το ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ νομιζω ειναι λιγο, ζωντανη συναυλια.

4η ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ που βγαζει με φως ημερας ειναι τουλαχιστον τελειες,με λιγο φωτισμο χωρις φλας εχουν καποιο θορυβο αλλα και παλι ειναι απο τις καλυτερες,με φλας εξαιρετικες αναλογα το θεμα και την αποσταση βεβαια,και το λειζερ οπως και ο σταθεροποιητης ολα τα λεφτα.

5η ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ οπως οι φωτογραφιες και επειδη εχει χειροκινητες ρυθμισεις τραβαει αριστα οπως στη φωτογραφικη μηχανη,οποιος ασχοληθει δεν θα πιστεψει τι παπαδες κανει.

6η Ο ΗΧΟΣ απο το ηχειο δεν ειναι τοοοοσο δυνατος αλλα αρκετα ικανοποιητικος,εδω παρατηρησα οτι ειναι ελαφρα κατευθυνομενος προς τα πισω ουτως ωστε οταν το ακουμπαμε σε επιφανεια με την πλατη να μεγαλωνει η ενταση κανει ηχειο.

7η ΤΑΧΥΤΑΤΟ στο σερφαρισμα στο 4τζι καλυτερα απο το wifi του σπιτιου μου που ανεβοκατεβαινουν οι ταχυτητες.

8η ΔΕΥΤΕΡΗ οθονη δε πιστευα οτι θα με βολεψει τοσο ολες οι ειδοποιησεις βγαινουν εκει ακομα και ο καιρος τα βλεπεις χωρις να ανοιξεις το κινητο εμενα με εχει βολεψει παντως ,οποιος δεν την γουσταρει και θελει να κερδισει κανα 2 ωρες αυτονομια μπορει να την απενεργοποιησει,ομως οταν γινει αυτο εχει το μελανο σημειο οτι δεν εχει λεντ ειδοποιησεων και πρεπει να ξυπνας την κυρια οθονη για να δης.

9η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ειναι νωρις ακομα καθως εχω κανει μονο 2 φορτισεις αλλα την πρωτη φορα που το εστηνα μου εβγαλε 4,38 ωρες ανοιχτη οθονη στο συνολο των 17 ωρων και με υπολειπομενο ποσοστο 25% ακομα.

10η Η ΦΟΡΤΙΣΗ η μαλλον η ταχυφορτιση πεταει απο το 25% στο 100% εκανε 1 ωρα περιπου μεγαλο αβανταζ.

11η ΘΕΜΑΤΑ υπερθερμανσης δεν αντιμετωπισα παρολο τα τηλεφωνα βιντεακια στο τιουμπ και σερφ δεν ζεσταθηκε καν.

12η ΠΟΙΟΤΗΤΑ κλησεων αμφιδρομη με το συνομιλητη την θεωρω εξαιρετικη ειδικα σε καθαροτητα,και απο ενταση καλα τα παει ακους ανετα αλλα δε σε ξεκουφαινει κιολας.

13η Αποκριση οθονης εξαιρετικη και βελουδινη εχει και την προστασια της.

 

 

Αυτα που εγραψα ειναι απο προσωπικη εμπειρια και χρηση και αποψη και το ζουμι ειναι οτι ακομα δε βρηκα κατι μεμπτο,εκτος της ελειψης λεντ,και το οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι τοσο γραμμικη και πολυ ακριβης στη μετρηση, που σε πολυ χαμηλο φωτισμο σχεδον μηδενιζει και δεν βλεπεις πολυ καλα αλλα απο την αλλη σου προφυλασει τα ματακια.

 

Ευτυχως που πηρα αυτο το κινητο για τα επομενα 2 χρονια εκλεισα αν και δεν νομιζω οτι θα χρειαστω και τιποτα παραπανω,εκτος αν βγαλουν κινητο που να ψηνει καφε.:):):)

 

 

Ακριβός έτσι είναι τα πράγματα με το V10....

Εγώ που το έχω παραπάνω περίπου 15 μέρες θα παραθέσω κάποια θεματακια που αφορούν την 2η οθόνη και τις ειδοποιήσεις....

1)Η 2Η οθόνη σε απόλυτο σκοτάδι έχει ένα light bleed στα αριστερά δίπλα στις κάμερες και αυτό είναι φυσιολογικό Και σε ολες τις συσκευές....συμβαίνει γιατί σε εκείνο το σημείο υπάρχει ένα led light το οποίο παραμένει αναμενω μιας και αυτή η οθόνη Έχει δημιουργηθεί για να μένη πάντα αναμενη...την μέρα δεν φαίνεται αλλά στο απόλυτο σκοτάδι κάνει μπαμ....

2)οι ενημερώσεις στην 2η οθόνη έρχονται στην αρχή για 2 δευτερόλεπτα με λεπτομέριες και έγχρωμες και αμέσως πριν προλάβεις να τις δεις(εννοώ να τις δεις στην 2η οθονη) παραμένει μόνο το εικονίδιο της εφαρμογής που έχεις ενημέρωση..εδώ θα έπρεπε να παραμένουν 10 με 15 δευτερόλεπτα στην κατάσταση με τις λεπτομέριες πριν γυρίσουν στο απλό εικονίδιο των εφαρμογών

3)Όταν λαμβάνεις sms συμβαίνει ακριβώς το παραπάνω με την διαφορά ότι σου δείχνει και την φώτο της επαφής αυτού που σου έστειλε μην...αλλά και εδώ ότι προλάβεις και δεις μιας και σε 1,2 δευτερόλεπτα ξαναγυρίζει στο εικονίδιο της εφαρμογής....

4)ενώ η 2η οθόνη μπορεί να δείξει τις φωτο των επαφών (το είδαμε παραπάνω) Όταν δέχεσαι κλίση δεν υπάρχει φωτο αυτου που σε καλεί παράμονο το όνομα και αποδοχή-απόρριψη....

 

Κάποιος στο xda είχε λάβει ειδοποίηση και το φοντο της 2ης οθόνης ήταν λευκό (ενώ σε εμένα πάντα μαυρο)....σε ερώτηση που του έγινε είπε ότι έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις ασφαλείας στις ειδοποιήσεις....Εγώ δεν βρήκα κάτι να το κάνω

Θεωρώ ότι η 2Η οθόνη θέλει ακόμα δουλειά από την LG ώστε να φτάσει στο επίπεδα εξυπηρετικοτητας που είχε ο κύκλος του G4

 

Αυτά τα παραθέτω ώστε αν καποιος βρει οτιδήποτε να ενημερώσει ώστε να κάνουμε το τηλέφωνο μας πιο απολαυστικό...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

4)ενώ η 2η οθόνη μπορεί να δείξει τις φωτο των επαφών (το είδαμε παραπάνω) Όταν δέχεσαι κλίση δεν υπάρχει φωτο αυτου που σε καλεί παράμονο το όνομα και αποδοχή-απόρριψη....

 

 

ΟΧΙ υπαρχει βγαινει η φωτο κανονικα απλα πρεπει να την βαλεις απο την επαφη επεξεργασια,αντιθετως εμενα δε μου βγαζει φωτο στην 2η οθονη ουτε σε εσεμεσ ουτε σε κλιση,να σου πω δε με ενοχλει καθολου αυτο.ΟΣΟ για την οθονη τη 2τερη καλυτερα σε μαυρη γιατι λευκη τρωει μπαταρια,.Εχει πολυ πραμα το κινητο θελει ψαξιμο .

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

4)ενώ η 2η οθόνη μπορεί να δείξει τις φωτο των επαφών (το είδαμε παραπάνω) Όταν δέχεσαι κλίση δεν υπάρχει φωτο αυτου που σε καλεί παράμονο το όνομα και αποδοχή-απόρριψη....

 

 

ΟΧΙ υπαρχει βγαινει η φωτο κανονικα απλα πρεπει να την βαλεις απο την επαφη επεξεργασια,αντιθετως εμενα δε μου βγαζει φωτο στην 2η οθονη ουτε σε εσεμεσ ουτε σε κλιση,να σου πω δε με ενοχλει καθολου αυτο.ΟΣΟ για την οθονη τη 2τερη καλυτερα σε μαυρη γιατι λευκη τρωει μπαταρια,.Εχει πολυ πραμα το κινητο θελει ψαξιμο .

 

Βρε ναι στην κυρια οθονη βγαζει κανονικα τις φωτο....στην 2η την μικρη δεν τις βγαζει ενώ όταν εχει sms τις βγαζει στιγμιαια (στην 2η μικρη)...αρκει να εχεις επιλεξει από τις ρυθμισεις sms να ερχονται οι ειδοποιήσεις στην 2η οθονη....καντο και θα δεις ότι στιγμιαια όταν λαμβανεις sms την διχνει για 1,2 δευτερόλεπτα και μετα διχνει μονο το εικονίδια της εφαρμογης μυνηματων....Αυτό με το 1,2 δευτερα είναι πατατα της lg....ευχομαι να το φτιαξουν συντομα να παραμενει περισσοτερο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...