Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν πατήσεις κάποιο volume key στην αναμονή, κάτω από τη μπάρα της έντασης έχει επιλογή για τις ειδοποιήσεις. Κανένα/προτεραιότητα/όλα. Αν το θέσεις στο προτεραιότητα θα σου βγει το αστεράκι ως ένδειξη. Έτσι είναι από το Lollipop.

 

edit: εννοώ τους ήχους όταν σε ειδοποιούν

 

Σωστά αν και το είχα ξαναδεί επειδή χρησιμοποιώ το toggle για να το κάνω από δυνατό αθόρυβο αν και σπάνια το βγάζω το δυνατό το είχα ξεχάσει το αστεράκι του προφιλ αυτού!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την αναβάθμιση στην 11 ξέρουμε κάτι; Κι εγώ με την 9 είμαι και μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο.

Μπορούμε να την κατεβάσουμε σαν αρχείο και να την εγκαταστήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμιση στην 11 ξέρουμε κάτι; Κι εγώ με την 9 είμαι και μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο.

Μπορούμε να την κατεβάσουμε σαν αρχείο και να την εγκαταστήσουμε;

Κατέβασμα από εδώ. και δες στο #998 ποστ τι έχω δει εγώ και αν θέλει δοκίμασε και πες μας να ξέρουμε τι είναι τι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δοκίμασα να μπώ στο recovery (κλειστό κινητό power + volume up)

 

Όλα τα μενου είναι στα Κινέζικα.

Αν γνωρίζει ξέρει καποιος πως μπορώ να τα αλλάξω σε Αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάτησες power + volume down; Γιατι εκει εμφανίζει ένα άλλο recovery στα κινέζικα.Επισης ποια έκδοση λογισμικού έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάτησες power + volume down; Γιατι εκει εμφανίζει ένα άλλο recovery στα κινέζικα.Επισης ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

Πάντως με την r.11 που φοράει το δικό μου ,σε κανένα recovery δεν μπαίνει ...

Αν υπάρχει κάποιος εκεί έξω που καταφέρνει με την r.11 να μπαινει θα ήθελα να μάθω πως , αν και χλωμό ...

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάτησες power + volume down; Γιατι εκει εμφανίζει ένα άλλο recovery στα κινέζικα.Επισης ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

ΦΙΛΕ είσαι μεγάλη δύναμη ,εξαιρετικός!!! :up:

Όντως συνηθισμένος απο ενα tablet πάτησα power + volume down..... :blink:

 

Εχει την version R11-2015.12.16

 

Σκέφτομαι να του κάνω rooting

 

Τώρα power + volume up

εβγαλε 3 επιλογές με γραμματα ψείρα.

 

επέλεξα την πρώτη . Το ρομποτάκι ξαπλωμένο .... για ώρα περίμενα...

Πάτησα το power για λίγο 5-10 sec και ξαναμπουτάρησε κανονικά.

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός που να εξηγούνται τα βήματα και οι επιλογές;

Θα είναι χρήσιμος νομίζω και για άλλους.

Link to comment
Share on other sites

χμ.. Εχεις και εσύ την R11 που ο φίλος hyper_ban δε μπορει να περάσει κανένα recovery.Εκει όπως εισαι στο ξαπλωμένο ρομποτάκι πάτα πάλι ταυτόχρονα για καμμιά 10" οχι παραπάνω power + volume up και αφησε τα μαζί να δεις αν μπεις στο stock 3e recovery

Στο πρώτο ποστ υπάρχουν λινκ για root και recovery αλλά δεν έχουν δοκιμαστεί στην R11..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

χμ.. Εχεις και εσύ την R11 που ο φίλος hyper_ban δε μπορει να περάσει κανένα recovery.Εκει όπως εισαι στο ξαπλωμένο ρομποτάκι πάτα πάλι ταυτόχρονα για καμμιά 10" οχι παραπάνω power + volume up και αφησε τα μαζί να δεις αν μπεις στο stock 3e recovery

Στο πρώτο ποστ υπάρχουν λινκ για root και recovery αλλά δεν έχουν δοκιμαστεί στην R11..

 

Άν κάνω τη δοκιμη για το rooting με το αρχείο που έχεις αναφέρει ( θέλω να βαλω μSD με 2 partition να μετακινήσω όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογής με το πολύ καλό νομίζω LINK2SD)

Αν όμως μετά το rooting κρασάρει το τηλ θα μπορώ μετα να το επαναφέρω ή τέρμα;;

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν δεν προτείνω να το κάνεις αυτό με 11.5gb ελεύθερη εσωτερική μνήμη.Δεν έχει νόημα να το κάνεις γιατι θα χάσεις και σε ταχύτητα.Και δε νομίζω να έχεις τόσες πολλές εφαρμογές που να μη χωράνε στα 11.5gb συν το γεγονός ότι αν απο ρυθμίσεις-->αποθηκευτικός χώρος επιλέξεις την κάρτα το σύστημα θα πηγαίνει εκεί ότι χρειάζεται..

Ναι αν σου κολλήσει και δεν μπουτάρει και απο την στιγμή που δεν υπάρχει twrp recovery πρέπει να βρεθει η ρομ σε sp flash tools μορφή και να την φλασάρεις απο το pc

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.ενας φιλος μου εχει αγορασει το τηλεφωνο αυτο και προσπαθησαμε να περασουμε το navigon .δυστηχως τρωμε πορτα απο το προγραμμα .γραφει οτι δεν μπορει να συνδεθει στους σερβερ .εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το navigon ειναι αυθεντικο ή του "θειου"? Αν ειναι το δευτερο μηπως εχει προβλημα η συγκεκριμενη εκδοση? Με το ιντερνετ γενικοτερα δεν εχετε καποιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.ενας φιλος μου εχει αγορασει το τηλεφωνο αυτο και προσπαθησαμε να περασουμε το navigon .δυστηχως τρωμε πορτα απο το προγραμμα .γραφει οτι δεν μπορει να συνδεθει στους σερβερ .εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα?

Σε παρα πολλες συσκευες,μην πω σε ολες,με mtk δεν παιζει το navigon...:)

Και φυσικα στο pro δεν.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

to navigon ειναι σπασμενο.σε ολα τα αλλα τηλεφωνα δουλεψε τελεια.τωρα απο οτι διαβασα το sn της συσκευης ειναι 0123456789abcd

.οποτε τρωμε πορτα απο τον σερβερ του navigon.πως να αλλαξουμε το αριθμο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν δεν προτείνω να το κάνεις αυτό με 11.5gb ελεύθερη εσωτερική μνήμη.Δεν έχει νόημα να το κάνεις γιατι θα χάσεις και σε ταχύτητα.Και δε νομίζω να έχεις τόσες πολλές εφαρμογές που να μη χωράνε στα 11.5gb συν το γεγονός ότι αν απο ρυθμίσεις-->αποθηκευτικός χώρος επιλέξεις την κάρτα το σύστημα θα πηγαίνει εκεί ότι χρειάζεται..

Ναι αν σου κολλήσει και δεν μπουτάρει και απο την στιγμή που δεν υπάρχει twrp recovery πρέπει να βρεθει η ρομ σε sp flash tools μορφή και να την φλασάρεις απο το pc

Εφ όσον το λές εσύ με την τεράστια πείρα σου οπισθοχωρώ μεχρι νεοτέρας.

Οστόσο αν καποια στιγμή υπάρξει twrp recovery και βρεθει η ρομ σε sp flash tools μορφή

θα ήθελα να δοκιμάσω για την ιστορία και την ενημέρωση των υπολοίπων φίλων εδώ.

Αυτο που δεν καταλαβαίνω (δεν βλέπω καν τις ψειρες γραμματα) στην boot μορφή , ποια επιλογή να επιλέξω για recovery στην περίπτωση που θελήσω να επαναφέρω το τηλ στην αρχική εργοστασιακή μορφή.

Επιλέγοντας την 1η γραμμη και μετα με ξαπλωμένο ρομποτάκι πάτησα πάλι ταυτόχρονα για καμμιά 10" power + volume up αλλα δεν μπαίνει στο stock 3e recovery, απλά ξεκινάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εχτες παρελαβα το κινητο, ειναι πολυ καλο, ηρθε με την R11 rom , το εκανα root με το αρχειακι απο την πρωτη σελιδα, προχωρησα στην εγκατασταση του twrp με τις οδηγιες απο την πρωτη σελιδα, εκανε reboot αλλα δεν μπηκε στο recovery, μετα το απενεργοποιησα και το ανοιξα για να μπω recovery επελεξα recovery στο μενου που εμφανιζεται αλλα αυτο απλα εκανε boot κανονικο. τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ότι το twrp δεν είναι συμβατό με την R11 και όταν πας να το βάλεις σβήνει και το stock 3e που έχει η συσκευή με αποτέλεσμα να μην βρίσκει πλέον recovery και να κάνει reboot

Oπότε όσοι έχετε doogee x5 pro με την R11 rom μην φλασάρετε το twrp recovery

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ότι το twrp δεν είναι συμβατό με την R11 και όταν πας να το βάλεις σβήνει και το stock 3e που έχει η συσκευή με αποτέλεσμα να μην βρίσκει πλέον recovery και να κάνει reboot

 

υπαρχει λυση για αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι να βρεθει πάλι η ρομ και να φλασαριστεί απο την αρχή όλη ή μόνο το recovery.Η κάποιος που είναι root με την R11 αλλά δεν έχει προσπαθήσει να βάλει το twrp recovery να βάλει στο κινητό του το flashify και να πάρει backup το recovery και να το ανεβάσει.Οδηγίες για το πως παίρνεις backup recovery με το flashify

την R11 πως την παιρνουμε? εμένα με OTA δεν έρχεται.

Eχω μια μικρή υποψία απο την στιγμή που δε παίζει το recovery που έχουμε εμείς με την R09 και στο needrom υπάρχουν κατι ρομ 1 και 2 ότι η R11 είναι ουσιαστικά R01 νέου revision της συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες στην default εφαρμογή για τα μηνύματα; (έχω βρει λύσεις ψάχνοντας στο φόρουμ, αλλά αναφέρονται σε εγκατάσταση νέας εφαρμογής μηνυμάτων, εγώ θα ήθελα στην προεγκατεστημένη)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...