Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρουταρισμένο δε θα έρθει με play store ναι.Kαι η γνώμη μου είναι καλύτερα να μην έρθει ρουταρισμένο για να κάνεις τις αναβαθμίσεις μέχρι την R07 που ειναι η τελευταία (σε περίπτωση που δεν είναι περασμένη απο το εργοστάσιο) και το ρουτάρεις μετά πολύ εύκολα
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμένο δε θα έρθει με play store ναι.Kαι η γνώμη μου είναι καλύτερα να μην έρθει ρουταρισμένο για να κάνεις τις αναβαθμίσεις μέχρι την R07 που ειναι η τελευταία (σε περίπτωση που δεν είναι περασμένη απο το εργοστάσιο) και το ρουτάρεις μετά πολύ εύκολα

 

Επειδή το παρήγγειλα κι εγώ από Vickmall, το ζητάς να έρθει με playstore, ή το έχει προεγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει notification led για χαμένες κλήσεις sms και τα λοιπά; Επίσης το vickmall είναι 6 ευρώ πιο ακριβό από το everbuying. Έχει πάρει κάνεις από το everbuying. Επίσης υπάρχει κανένα κουπόνι ενεργό γι αυτά τα 2 μαγαζιά ή έστω κάποιο δώρο που να μπορώ να τους ζητήσω;

Ευχαριστώ!

Edited by mixalis_kr
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει notification led για χαμένες κλήσεις sms και τα λοιπά; Επίσης το vickmall είναι 6 ευρώ πιο ακριβό από το everbuying. Έχει πάρει κάνεις από το everbuying. Επίσης υπάρχει κανένα κουπόνι ενεργό γι αυτά τα 2 μαγαζιά ή έστω κάποιο δώρο που να μπορώ να τους ζητήσω;

Ευχαριστώ!

 

Notification led , δεν διαθέτει το τηλέφωνο , όπως δεν ανάβουν και τα πλήκτρα πλοήγησης .

Για το everbuying δεν γνωρίζω λεπτομέρειες , αλλά έχω την αίσθηση ότι οι περισσότεροι που αγόρασαν το απλό Χ5 αλλά και το Pro , έχουν ψωνίσει από το vickmall . Και δεν νομίζω ότι έχουν κανένα παράπονο . Η εξυπηρέτησή τους θεωρώ ότι αξίζει τα 6 παραπάνω ευρώ .

 

Για το απλό Χ5 , από το vickmall , είχα ζητήσει και μου είχαν προσωπικά κάνει δώρο τον φορτιστή αυτοκινήτου . Και νομίζω ότι αυτό δίνουν πολύ πιο εύκολα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει notification led για χαμένες κλήσεις sms και τα λοιπά; Επίσης το vickmall είναι 6 ευρώ πιο ακριβό από το everbuying. Έχει πάρει κάνεις από το everbuying. Επίσης υπάρχει κανένα κουπόνι ενεργό γι αυτά τα 2 μαγαζιά ή έστω κάποιο δώρο που να μπορώ να τους ζητήσω;

Ευχαριστώ!

 

Εχει δικιο ο Λευτερης σε οσα σου λεει.

Εγω το πηρα και απο τα δυο μαγαζια που αναφερεις. Δεν ειχα προβλημα απο κανενα. Μαλιστα το Εβερ ηταν πιο γρηγορο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κι εγω να κανω καποιες ερωτησεις

1διαβασα οτι δεν μετακινει εφαρμογες στην sd ,ισχυει;στο απλο που εχω μετακινει κανονικα

2 τα γραφικα ειναι καλυτερα απ το απλο (mali 720)ειναι εμφανεις η διαφορα;ρωταω γιατι σκεφτομαι να δωσω το απλο και να παρω το pro η το valencia pro.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει το απλό αλλά έχοντας περάσει απο τα χέρια μου όλη η σειρά των παλιών 658x με την mali 400,μπορώ να πω ότι η 720 ειναι ανώτερη.Και τις εφαρμογές τις μετακινείς κανονικά στην sd.Ομως για ένα μέσο χρήστη, δε χρειάζεται να γινει αυτό καθως το pro έχει 16gb rom ενοποιημένη εκ των οποίων κοντά στα 11gb διαθέσιμα στο χρήστη που ειναι αρκετα για εφαρμογές

Και μιας και ρωτάς και στο θέμα του y100 pro να πω ότι κρίνοντας απο τα δείγματα που βλέπω στο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61919102&postcount=12 η κάμερα του y100 pro ειναι καλύτερη απο του x5 αλλά όμως η μπαταρία γράφει ότι κανονικά είναι 1800mah και όχι 2200 και για το x5 διατηρώ μια αμφιβολία στο κατά πόσο είναι πραγματικά 2400mah

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καταρχην σ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση .στο απλο που εχω με app to sd 3 οτι μετακινειται ειναι στην καρτα και εχω ελευθερο χωρο 1.2 gb με ενδιαφερει οτι ειναι μετακινησιμο να φευγει στην καρτα και να μενει και ελευθερος χωρος στο κινητο (η πλακα ειναι οτι μπορει να μην τα πολυχρησιμοποιω αλλα θελω να εχω χωρο ,αποθημενο απο αλλη συσκευη που κυκλοφορησε στην ελλαδα ,ονοματα δε λεμε ;) ) και καποιες ακομη ερωτησεις τα 2gb βοηθαν στα παιχνιδια να τρεχουν πιο γρηγορα;πχ real reacing ,εχω μπερδευτει με το gps υπαρχουν κινητα που δεν χρειαζετε χρηση wifi για να δουλεψει;αν δεν κανω λαθος υποτιθετε οτι το χ5 ειχε εξτρα τσιπακι για gps,οποτε ποτε ενα κινητο δουλευει το gps χωρις wifi ποιος ορος δηλωνει αυτην την λειτουργια;

+το απλο σε αφηνει στις 2 καρτες να εχεις διαφορετικο ηχο

+μολις τωρα ανοιξα το x5 και ειχε update ,το τριτο σ ενα μηνα ψεματα, 29μερες .

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει notification led για χαμένες κλήσεις sms και τα λοιπά; Επίσης το vickmall είναι 6 ευρώ πιο ακριβό από το everbuying. Έχει πάρει κάνεις από το everbuying. Επίσης υπάρχει κανένα κουπόνι ενεργό γι αυτά τα 2 μαγαζιά ή έστω κάποιο δώρο που να μπορώ να τους ζητήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Γειά σου Μιχάλη,

η προσωπική μου γνώμη σχετικά με το Everbying είναι η χειρότερη μιας και

η μια και μοναδική αγορά που έκανα δεν ήρθε ποτέ!!!!

Συνέχιζαν να μου λένε ότι το έχουν στείλει αλλά ήταν ψέμα,ευτυχώς που οι

οι αγορές μου γίνονται μόνο μέσο paypal και πήρα τα χρήματα πίσω...

 

Φιλικά

Γιώργος

Edited by nomitsi
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS αν δεν κάνω λάθος , πλέον όλα τα κινητό έχουν ξεχωριστό GPS . Οπότε αν έχεις κάποιο πρόγραμμα χαρτών εγκατεστημένο ( πχ Sygic , IGO κτλ ) τότε δεν χρειάζεται καθόλου data , για να κάνει πλοήγηση .

 

Προσωπικά στο απλό Χ5 , κατέβασα τους χάρτες Here Maps , που είναι δωρεάν , συνδέθηκα με wi-fi και κατέβασα στο κινητό τον χάρτη της Ελλάδας , και πλέον μπορείς offline να τους χρησιμοποιήσεις για πλοήγηση . Χωρίς 3G και χωρίς wi-fi .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή για ξεχωριστό ήχο στην κάθε σιμ και απο update ήρθαν 2 μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το εθεσα λαθος εγω πλοηγηση/gps χωρις wifi εννοω του δινεις την αφετηρια /προορισμο την εμφανιζει και σε καθοδηγει ,πχ εχω στο zte blade vec 4g offline maps αλλα δεν κανει αυτη τη δουλεια η εγω κανω κατι λαθος ,επισης αν το google maps υποστηριζει αυτην την λειυουργεια

 

σ ευχαριστω για την απαντηση ,μεχρι στιγμης κλινω προς το valencia pro μεχρι να ξεκαθαρισω καποια πραγματα ακομη

Link to comment
Share on other sites

To google maps δεν υποστηρίζει αυτή την λειτουργία.Χρειάζεται να βάλεις κάποιο πρόγραμμα απο αυτά που ανέφερε ο leftergr
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή για ξεχωριστό ήχο στην κάθε σιμ και απο update ήρθαν 2 μέχρι στιγμής

 

edit

 

μιλωντας για το απλο

σωστος για τον ηχο αν και φαινετε οτι οι καρτες εχουν διαφορετικο ηχο επιλεγμενο(μηπως διορθωθει αργοτερα?), τωρα για το update ειδα οτι ειναι η ν13 ,ειχα την v11

 

οταν το ανοιξα οταν το πηρα ειχε κατευθειαν ενημερωση που την εκανα αργοτερα αλλα εχω την εντυπωση οτι αυτη ειναι η τριτη ενημερωση μπορει και να κανω λαθος ,σημασια εχει οτι η συσκευη υποστηριζετε απ την εταιρια

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω 2 συσκευές. Με προβληματίζει το ότι δεν είναι FHD. Θα επηρεάσει λέτε στο μέλλον αυτό μαζί με τον χαμηλά χρονισμένο επεξεργαστή την απόδοση του κινητού? Τα 2 GB RAM είναι αρκετά μιας και το android είναι πιο βαρύ από τα wp? Αξίζει να πάρω αυτό το κινητό ή να προτιμήσω το Lumia 535? Θέλω να κρατήσω τις συσκευές τουλάχιστον 3-5 χρόνια. Για καθημερινή χρήση δηλαδή FB, arcade puzzle games, κάποιες φωτογραφίες απλές, μουσική αρκετή με ακουστικά, 2-3 ώρες ομιλίας τη μέρα, μηνύματα από messenger, skype βιντεοκλήσεις θα αντεπεξέλθει ικανοποιητικά ή όχι και να πάω στο Lumia 535?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα e-mail από το Vickmall με φωτογραφίες του φακέλλου αποστολής του κινητού και του περιεχομένου του, όπου αναγράφεται και το tracking number που μου έδωσαν. Έπειδή έχω κάνει κι άλλες αγορές από Κίνα, τέτοια ενημέρωση δεν την ξαναείχα, γι αυτό και το αναφέρω, ότι το Vickmall όντως είναι μπροστα! Επιφυλάσσομαι βέβαια μέχρι την παραλαβή του κινητού...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα για λογαριασμό φίλου, από το λίγο που την περιεργάστηκα μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη για τα χρήματά της με φωτεινή οθόνη, στιβαρό και χωρίς τριγμούς.

Έχω όμως μια ερώτηση για τους ήδη κατόχους, μου φάνηκε ότι η οθόνη είχε μια ελαφριά απόχρωση κιτρινίλας, είναι κάποιος που έχει προσέξει κάτι παρόμοιο ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω 2 συσκευές. Με προβληματίζει το ότι δεν είναι FHD. Θα επηρεάσει λέτε στο μέλλον αυτό μαζί με τον χαμηλά χρονισμένο επεξεργαστή την απόδοση του κινητού? Τα 2 GB RAM είναι αρκετά μιας και το android είναι πιο βαρύ από τα wp? Αξίζει να πάρω αυτό το κινητό ή να προτιμήσω το Lumia 535? Θέλω να κρατήσω τις συσκευές τουλάχιστον 3-5 χρόνια. Για καθημερινή χρήση δηλαδή FB, arcade puzzle games, κάποιες φωτογραφίες απλές, μουσική αρκετή με ακουστικά, 2-3 ώρες ομιλίας τη μέρα, μηνύματα από messenger, skype βιντεοκλήσεις θα αντεπεξέλθει ικανοποιητικά ή όχι και να πάω στο Lumia 535?

Φιλε μου συγνωμη κιολας,αλλα με περιπου 77 ευρω ζητας να εχει και fhd.........???τι σχεση εχει τωρα το 535 με το Χ5 pro.......???

τι σχεση εχουν τα wf με τα android........???:blink:

Τι να σου απαντησω τωρα,ειλικρινα δεν ξερω.........τι κντ εχεις τωρα??

 

@Stavros_P

Οπως το ειπες,σου φανηκε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά της συσκευής στα 73,59$ , (σχεδόν 67 ευρώ) πριν λίγο έκανα παραγγελία από το (αργό σε αποστολές) γκήαρμπεστ με κωδικό "KIMOVIL2015" .

δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερη τιμή αυτή την περίοδο. πιστεύω πάντως (χωρίς να θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, προσωπική μου άποψη είναι) ότι θα παίξει και σε χαμηλότερη τιμή την περίοδο των Χριστουγέννων, αλλά μέχρι τότε θα έχουν βγει τουλάχιστον 10 νέα μοντέλα σε παραπλήσια τιμή.

θα ενημερώσω κι εγώ με την σειρά μου όταν με το καλό παραλάβω (ελπίζω μέσα στο 2015)

 

edit: 70 ευρώ τελικά με τη μετατροπή νομίσματος και όποιες άλλες κρατήσεις από την τράπεζα (και όχι από το PayPal)

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ΔΕΝ ζήτησα να ανοιχτεί για έλεγχο ΔΕΝ ζήτησα ρουτ ΔΕΝ ζήτησα τίποτα και παρόλα αυτά μου το άνοιξαν. Ξενέρωσα πάντων. Αγορά από vickmal

Όπως και να έχει κάτοχος του κι εγώ από εχθές. Για τα λεφτά τού είναι πραγματικά vfm συσκευή.

Edited by kostasw
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ΔΕΝ ζήτησα να ανοιχτεί για έλεγχο ΔΕΝ ζήτησα ρουτ ΔΕΝ ζήτησα τίποτα και παρόλα αυτά μου το άνοιξαν. Ξενέρωσα πάντων. Αγορά από vickmal

Όπως και να έχει κάτοχος του κι εγώ από εχθές. Για τα λεφτά τού είναι πραγματικά vfm συσκευή.

Φιλε μου,αποψη μου ειναι οτι πολυ καλα κανουν και το τσεκαρουν λειτουργικα πριν το στειλουν,ετσι ωστε και αυτοι να ειναι καλυμενοι

οτι δεν εχει καποιο θεμα.Φαντασου να σου ερθει κλειστο και να μην δουλευει.:rolleyes:

 

@NeOSL

Καλα και εσυ φιλε μου,τοσα παραπονα για το καταστημα αυτο,ειδικα σε after sale,και το αγορασες απο εκει.....:)

Τελος παντων,και εδω η αποψη μου ειναι οτι καλυτερα να δωσω 5-10$ παραπανω,αλλα να ξερω οτι δεν θα εχω θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...