Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έκανε πάντως εντύπωση που ο φίλος παραπάνω έκανε την εγκατάσταση απλά.

 

 

" Απλά " δεν γίνεται, σου βγάζει Firmware corrupted.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου έκανε πάντως εντύπωση που ο φίλος παραπάνω έκανε την εγκατάσταση απλά.

 

Κάτι άλλο, το fb καταναλώνει 28% και ο messenger 15% μπαταρία, ενώ οθόνη 2,8%... Πως σας φαίνονται αυτά τα στατιστικά? Αυτές οι 2 εφαρμογές έτσι δουλεύουν και σε εσάς?

Κατέβασε και πέρασε το gsam battery να βλέπεις πραγματικά τις καταναλώσεις σου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αφου στο είπα παραπάνω.. Ερχομενος απο note θα σου φανει μικρη η φωτεινότητα.. Ας απαντήσει κάποιος που να εχει το mx5, αλλά πάνω κατω η ιδια οθονη με του pro 5 είναι.

Δες και το huawei mate s στα public που εχει amoled, καπου εκει ειναι και η φωτεινότητα του pro 5.

Το διάβασα και πριν αυτό που έγραψες αλλά Δεν μπορώ να το κρίνω έτσι.Το note 4 είχε πολύ Καλή φωτεινότητα οκ Δεν θα είναι τόσο υψηλή αλλά δεν μπορώ να κρίνω πόσο χειρότερο θα είναι.Το mate s έχει ικανοποιητική φωτεινότητα το mx5 που ανέφερα μου φάνηκε χειρότερο.Τώρα Εσύ που το είδες είναι σαν το mate s Η χειρότερο;Αν κάποιος κάτοχος της συσκευής μπορεί να πει ότι είναι ίδιο με το "τάδε" θα βοηθήσει για να κρίνω.

Συγνώμη που κάνω πολλές ερωτήσεις απλά δεν είναι εύκολο να αγοράσεις συσκευή χωρίς να την δεις.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και πριν αυτό που έγραψες αλλά Δεν μπορώ να το κρίνω έτσι.Το note 4 είχε πολύ Καλή φωτεινότητα οκ Δεν θα είναι τόσο υψηλή αλλά δεν μπορώ να κρίνω πόσο χειρότερο θα είναι.Το mate s έχει ικανοποιητική φωτεινότητα το mx5 που ανέφερα μου φάνηκε χειρότερο.Τώρα Εσύ που το είδες είναι σαν το mate s Η χειρότερο;Αν κάποιος κάτοχος της συσκευής μπορεί να πει ότι είναι ίδιο με το "τάδε" θα βοηθήσει για να κρίνω.

Συγνώμη που κάνω πολλές ερωτήσεις απλά δεν είναι εύκολο να αγοράσεις συσκευή χωρίς να την δεις.

Κοιτα, η αλήθεια είναι οτι δεν ειχα διπλα διπλα mate s και pro 5, οπότε δεν μπορώ να μιλησω σίγουρα. Αλλα πανω κατω μου φανηκε ιδιες φωτεινότητες εχουν, συν πλην 5%.

Δε νομιζω να εχεις θεμα παντως αφου εχεις συμβιβαστει με την ιδεα οτι δε θα είναι τοσο φωτεινή οσο του note 4.

Ας σου απαντήσει καποιος να εχει και τα 2, pro 5 και mx 5, αν υπάρχει. .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι και εγω κατοχος ενος Meizu Pro 5 64gb. Το πηρα απο Κινα και ειχε την κινεζικη εκδοση. Εχω περασει ομως 5.1.2.G. Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει περισσοτερο απο την flyme 4 την οποια και δουλεψα οχι πανω απο 3 μερες. Παρολαυτα με τρελαινει το θεμα με τα notifications. Δινω παντου permissions και με wifi ενταξει δουλευουν σχετικα καλα εφοσον βεβαια τα εχω και κλειδωμενα στο task manager αλλα με 4g δεν παιρνω σχεδον τιποτα οταν ειναι σβηστη η οθονη. Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο. Εχω παρατηρησει οτι γενικα μερικες φορες οχι συχνα κολλαει το 4g και στο σερφαρισμα. Μετα απο λιγο ξεκολλαει ομως. Με σβηστη οθονη παντως ειναι λες και μπαινει σε κατασταση υπνου το 4g. Εχω ψαξει παντου στη συσκευη δεν εχω βρει κατι.. Αν καποιος εχει τα ιδια θεματα ας με ενημερωσει. Η αν καποιος εχει την ιδια συσκευη και του δουλευει σωστα ας ποσταρει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις που εχει μπας και μπορεσουμε και εμεις με τα προβληματα να βγαλουμε ακρη.

 

Ευχαριστω να ειστε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι και εγω κατοχος ενος Meizu Pro 5 64gb. Το πηρα απο Κινα και ειχε την κινεζικη εκδοση. Εχω περασει ομως 5.1.2.G. Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει περισσοτερο απο την flyme 4 την οποια και δουλεψα οχι πανω απο 3 μερες. Παρολαυτα με τρελαινει το θεμα με τα notifications. Δινω παντου permissions και με wifi ενταξει δουλευουν σχετικα καλα εφοσον βεβαια τα εχω και κλειδωμενα στο task manager αλλα με 4g δεν παιρνω σχεδον τιποτα οταν ειναι σβηστη η οθονη. Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο. Εχω παρατηρησει οτι γενικα μερικες φορες οχι συχνα κολλαει το 4g και στο σερφαρισμα. Μετα απο λιγο ξεκολλαει ομως. Με σβηστη οθονη παντως ειναι λες και μπαινει σε κατασταση υπνου το 4g. Εχω ψαξει παντου στη συσκευη δεν εχω βρει κατι.. Αν καποιος εχει τα ιδια θεματα ας με ενημερωσει. Η αν καποιος εχει την ιδια συσκευη και του δουλευει σωστα ας ποσταρει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις που εχει μπας και μπορεσουμε και εμεις με τα προβληματα να βγαλουμε ακρη.

 

Ευχαριστω να ειστε καλα.

Μπες security - power - app management και δώσε εκεί permission στις εφαρμογές που θες αλλά επίσης και στο google services και google framework.

Μετά άνοιξε τα recent και σε όποια εφαρμογή δεν έχεις notification κράτα το δάχτυλο σου πατημένο ώστε να κλειδωθεί και να μη μπαίνει σε κατάσταση αναμονής. Θα σου εμφανίσει ένα λουκετο.

Θεωρώ ότι μετά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Δεν ξερω αν μιλας και εσυ για την flyme 5.1.2 που φοραω εγω γιατι σε εμενα το app management το εχει μεσα στην εφαρμογη Προστασια-Δικαιωματα-App Management. Μεσα εκει ομως εχει μονο τις εφαρμογες δεν εχει τα services. Επισης οτι μπορω να δωσω εκει μεσα το εχω δωσει εχω βαλει και κλειδαρια στις εφαμογες που θελω απλα αν εχω το 4g η τα δεδομενα ανοιχτα τελος παντων δεν παιρνει σχεδον καθολου ενημερωσεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Δεν ξερω αν μιλας και εσυ για την flyme 5.1.2 που φοραω εγω γιατι σε εμενα το app management το εχει μεσα στην εφαρμογη Προστασια-Δικαιωματα-App Management. Μεσα εκει ομως εχει μονο τις εφαρμογες δεν εχει τα services. Επισης οτι μπορω να δωσω εκει μεσα το εχω δωσει εχω βαλει και κλειδαρια στις εφαμογες που θελω απλα αν εχω το 4g η τα δεδομενα ανοιχτα τελος παντων δεν παιρνει σχεδον καθολου ενημερωσεις....

Πήγαινε ρυθμίσεις - bettery - more modes - app management και εκεί θα βρεις google play services google framework

Στα λέω από mx5 αλλά πιστεύω είναι ίδια..

Επίσης το ίδιο είναι αν πας από security - power - app management

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν λαμβανω κλησεις και μηνυματα απο εξωτερικο(viber,type mail και απο αλλες εφαρμογες),ξερει καποιος απο τι ειναι να το διορθοσω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω να βαλω την i με εντολες Terminal Emulator αλλα επεσα σε ενα bootloop(μαυρη οθονη με το λογοτυπο της meizu) , μετα περασα παλι την μαμισια rom 5.1.2.0Α για να ανοιξει το τηλεφωνο και στην τελευταια προσπαθεια με Terminal Emulator κολλησε στο ''flyme''(λευκη οθονη με το σηματακι flyme που γυρναει ολη την ωρα), προσπαθησα να μπω σε recovery για να κανω clear μπας και την περασει αλλα ημουν με 15% μπαταρια και δεν με αφηνει να κανω τιποτα. Δεν εχω μαζι μου type c φορτιστη. Τελικα εσβησε απο μπαταρια το τηλεφωνο. Αυριο θα το φορτισω και θα δω τι θα γινει.

 

Εψαχνα και στα ξενα site και Διαβασα οτι

<<1. Κατ 'αρχάς, εάν ειστε σε ''Α'' και θέλετε να βαλετε τη διεθνή έκδοση 4.5.4.2 i ή την 5.1.2.0 G τότε θα πρέπει να εχετε μια παρόμοια έκδοση με δείκτη «Α», π.χ. 4.5.4.2 Α ή 5.1.2.0 Α, είναι σημαντικό, αλλιώς θα πεσετε σε bootloop. >>>

 

οποτε αν δεν ανοιξει θα δοκιμασω με αυτο που γραφουν

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίρνει ΟΤΑ update?

Αν βγει πχ η marshmallow θα την πάρει και ΟΤΑ η μόνο χειροκίνητα;

 

Εφόσον δεν βάλεις κάποια beta ή την global, θα πάρει OTA όπως και πήρε την τελευταία αναβάθμιση πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λαμβανω κλησεις και μηνυματα απο εξωτερικο(viber,type mail και απο αλλες εφαρμογες),ξερει καποιος απο τι ειναι να το διορθοσω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν λαμβανω κλησεις και μηνυματα απο εξωτερικο(viber,type mail και απο αλλες εφαρμογες),ξερει καποιος απο τι ειναι να το διορθοσω?

 

Κοίτα τις προηγούμενες σελίδες που λέμε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις στο security για κάθε μία εφαρμογή που λες ότι έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις προηγούμενες σελίδες που λέμε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις στο security για κάθε μία εφαρμογή που λες ότι έχει πρόβλημα.

 

δεν ειπα για ειδοποιησεις αλλα για κανονικες κλησεις και μηνυματα,επιβεβαιωσης.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα για ειδοποιησεις αλλα για κανονικες κλησεις και μηνυματα,επιβεβαιωσης.

 

Εγώ αυτό θα δοκίμαζα πρώτο πάντως, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα, εκτός κι αν το έχεις ήδη κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό θα δοκίμαζα πρώτο πάντως, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα, εκτός κι αν το έχεις ήδη κάνει.

 

τα εχω κανει αυτα,πχ στο viber εβαλα σε αλλο κινητο την καρτα να δεχτω την κληση

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αξιζει για τα λεφτα του?ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Βαζω λινκ για να δειτε μερικες φωτογραφιες Meizu pro 5

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .Κατοχος της συσκευης και θελω να ρωτησω...Πως ενεργοποιω το led για ειδοποισεις;Επισης η ρομ μου γραφει στο τελος οτι ειναι η G..Αυτη ειναι η global?Τι πλεονεκτηματα εχει;Έπισης που εχει το υπομενου για ρυθμιση του flyme?Και κατι τελευταιο..Γιατι μου διαβαζει μονο φωτο απο την sd και οχι τραγουδια;Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κινητο αξιζει για τα λεφτα του?ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Xiaomi Mi Note Pro

 

Αυτη τη στιγμη τα εχω και τα δυο ...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .Κατοχος της συσκευης και θελω να ρωτησω...Πως ενεργοποιω το led για ειδοποισεις;Επισης η ρομ μου γραφει στο τελος οτι ειναι η G..Αυτη ειναι η global?Τι πλεονεκτηματα εχει;Έπισης που εχει το υπομενου για ρυθμιση του flyme?Και κατι τελευταιο..Γιατι μου διαβαζει μονο φωτο απο την sd και οχι τραγουδια;Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτη τη στιγμη τα εχω και τα δυο ...

Για πες μου λιγο ποιο πιστευεις οτι αξιζει παραπανω? Και πες μου για τις καμερες ποιο εχει καλυτερη και για τον ηχειο αν μπορεις ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .Κατοχος της συσκευης και θελω να ρωτησω...Πως ενεργοποιω το led για ειδοποισεις;Επισης η ρομ μου γραφει στο τελος οτι ειναι η G..Αυτη ειναι η global?Τι πλεονεκτηματα εχει;Έπισης που εχει το υπομενου για ρυθμιση του flyme?Και κατι τελευταιο..Γιατι μου διαβαζει μονο φωτο απο την sd και οχι τραγουδια;Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

 

 

 

 

Καλημέρα, η G ναι είναι η Global. Από όσο έχω καταλάβει, δεν έχει τις κινέζικες εφαρμογές εγκατεστημένες αλλά επίσης δεν έχει και το flyme.apk, οπότε γι αυτό δε μπορείς να βρεις που να το ρυθμίσεις. Όμως μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση εκ των υστέρων, κάποιος πιο έμπειρος θα σε καθοδηγήσει που να το βρεις, λογικά στο meizufans.eu όλο και κάποιος θα έχει ανεβάσει την εφαρμογή.

 

 

@Tasos12koufales

Το ηχείο πραγματικά τα σπάει!!! Επειδή ήθελα κι εγώ το mi note αλλά πέρυσι, έχε αυτό στο νου σου, ότι είναι περσινό μοντέλο δλδ και βέβαια το pro 5 έχει exynos !!!

 

Edit: Για το mi note pro αναφέρομαι, όχι για το mi note.

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή ήθελα κι εγώ το mi note αλλά πέρυσι, έχε αυτό στο νου σου, ότι είναι περσινό μοντέλο δλδ και βέβαια το pro 5 έχει exynos !!!

 

Άλλο το mi note και άλλο το mi note pro. Όπως και να έχει... να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την προσωπική μου εμπειρία, έχω να καταθέσω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος από την μπαταρία. Τελειώνω την ημέρα με το ζόρι, την στιγμή που με το Huawei Mate 7 Gold, έβγαζα 2 μέρες! Κι όταν λέω με το ζόρι, εννοώ με 10%-20%, που σημαίνει ένα gps 10 λεπτο κι ένα τηλεφώνημα μένω χωρίς τηλ. Το βράδυ θα ανεβάσω και στατιστικά από το Gsam battery Monitor, να τρέξει και σήμερα δηλαδή.

Σαν πρώτη εικόνα, το kernel και το Flyme system service φαίνεται ότι την γονατίζουν. Από το 8:00 πρωί εως τώρα 10:20, -15% μπαταρία. Το βράδυ τα συνολικά στοιχεία.

 

ΥΓ @ athanaso77

Για το pro αναφέρομαι κι εγώ, λόγω ταχύτητας μου ξέφυγε και δεν έγραψα pro.

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...