Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φεύγει με εργοστασιακές ρυθμίσεις ή πιο καλά με hard reset

Το έκανες απεγκατασταση από τις εφαρμογές του ταμπλετ ή μέσα από το kingroot

Θέλει μέσα από το kingroot απενεργοποίηση

Πριν κάνεις όλα αυτά απεγκατεστησε το nova go κάνε επαννεκινηση και ξανά εγκατέστησε τη να δεις αν δουλεύει

Το έκανα απεγκατάσταση μέσω του kingroot, έκανα απεγκατάσταση του novago go, επανεκκίνηση και ξανά εγκατάσταση του novago και όλα καλά! Ευχαριστώ! Το hard reset το κάνουμε μέσα από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το hard reset το κάνουμε μέσα από τις ρυθμίσεις;

 

Ακριβώς. :)

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα απεγκατάσταση μέσω του kingroot, έκανα απεγκατάσταση του novago go, επανεκκίνηση και ξανά εγκατάσταση του novago και όλα καλά! Ευχαριστώ! Το hard reset το κάνουμε μέσα από τις ρυθμίσεις;

Το hard reset το κάνεις μέσω της recovery

Wipe/data factory reset και μετά wipe cache, reboot και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις αγοραζεις.. πας καπου και στις βαζουν.. εισαι μπροστα και βλεπεις.. Απο τη στιγμη που θα τις βαλεις μενουν για παντα.. κανουν την οθονη 10 φορες πιο ανθεκτικη .. σε ραγισμα.. θερμότητα.. γρατσούνισμα.. Ειναι απλες σταγονες σαν νερακι νανοτεχνολογιας που δεν γινεται να κανουν κατι κακο.. Σου δίνουν 2 χρονια εγγύηση.. απο τη στιγμη που θα τις βαλεις για δυο χρόνια αν δεις γρατζουνια η κατι σου αλλαζουν οθονη αντιπροσωπεία.. Εγω εβαλα και ταμπλετ και κινητο.. οντως μετα και η αποκριση και η αφη γίνεται φοβερη..

Λεγονται paintbull 9h οι σταγονες

Τις έβαλα εδω.. http://www.mediamarkt.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις αγοραζεις.. πας καπου και στις βαζουν.. εισαι μπροστα και βλεπεις.. Απο τη στιγμη που θα τις βαλεις μενουν για παντα.. κανουν την οθονη 10 φορες πιο ανθεκτικη .. σε ραγισμα.. θερμότητα.. γρατσούνισμα.. Ειναι απλες σταγονες σαν νερακι νανοτεχνολογιας που δεν γινεται να κανουν κατι κακο.. Σου δίνουν 2 χρονια εγγύηση.. απο τη στιγμη που θα τις βαλεις για δυο χρόνια αν δεις γρατζουνια η κατι σου αλλαζουν οθονη αντιπροσωπεία.. Εγω εβαλα και ταμπλετ και κινητο.. οντως μετα και η αποκριση και η αφη γίνεται φοβερη..

Λεγονται paintbull 9h οι σταγονες

Τις έβαλα εδω.. http://www.mediamarkt.gr/

 

Με τι κόστος σου τις έβαλαν στο mediamarkt;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LENOVO A10-70F 10.1'' 199.00 ευρώ στο e-shop.gr :happy:

 

Κωδικός προσφοράς : 1622

Ϊσχύς προσφοράς :΄18-6-2016

 

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-a10-70f-101-fhd-ips-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-44-midnight-blue-p-PER.910478

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα την αναβαθμιση (~1GB) σε 5αρα download απο wifi ολα κομπλε. Μετα το τελος κ μετα την επανεκκινηση εμεινε στην μαυρη οθονη, οκ εκανα wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα. Μετα τις πρωτες ρυθμισεις μου εβγαλε για αλλη μια αναβαθμιση ~105ΜΒ οκ την εκανα και αυτη αλλα παλι κολλησε στην μαυρη οθονη μετα την ολοκληρωση της. Οκ παλι wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα.Μετα ζητησε αλλη μια αναβαθμιση ~125ΜΒ εκανε παλι τα ιδια εκανα wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα. Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα την αναβαθμιση (~1GB) σε 5αρα download απο wifi ολα κομπλε. Μετα το τελος κ μετα την επανεκκινηση εμεινε στην μαυρη οθονη, οκ εκανα wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα. Μετα τις πρωτες ρυθμισεις μου εβγαλε για αλλη μια αναβαθμιση ~105ΜΒ οκ την εκανα και αυτη αλλα παλι κολλησε στην μαυρη οθονη μετα την ολοκληρωση της. Οκ παλι wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα.Μετα ζητησε αλλη μια αναβαθμιση ~125ΜΒ εκανε παλι τα ιδια εκανα wipe data/hard reset ανοιξε κανονικα. Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?

γενικά αργεί πολύ στην αναβάθμιση. ίσως θα έπρεπε να περιμένεις κι άλλο...

όπως και να'χει αν τώρα είναι όλα καλά, μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

LENOVO A10-70F 10.1'' 199.00 ευρώ στο e-shop.gr :happy:

 

Κωδικός προσφοράς : 1622

Ϊσχύς προσφοράς :΄18-6-2016

 

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-a10-70f-101-fhd-ips-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-44-midnight-blue-p-PER.910478

 

κωτσο με πιασανε, 330 το πηρα...πριν 20 μερες από σκρουτζ. Αξιζει και είναι ευκαιρια. Χτυπα το.

 

και μια γενικη ερωτηση

"αν του βαλω ντογκλ me sim wind θα γινει 3/4 G δηλαδή θα εχω εκτος από data-fi & τηλεφωνια? με hands free?"..

skeφτομαι στις καλοκαιρινες μικροεκδρομες να μη κουβαλαω και κινητο και να εχω να σερφαρω, αν δεν υπαρχει WI-FI.

Γινεται η ονειρεύομαι?

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

κωτσο με πιασανε, 330 το πηρα...πριν 20 μερες από σκρουτζ. Αξιζει και είναι ευκαιρια. Χτυπα το.

 

και μια γενικη ερωτηση

"αν του βαλω ντογκλ me sim wind θα γινει 3/4 G δηλαδή θα εχω εκτος από data-fi & τηλεφωνια? με hands free?"..

skeφτομαι στις καλοκαιρινες μικροεκδρομες να μη κουβαλαω και κινητο και να εχω να σερφαρω, αν δεν υπαρχει WI-FI.

Γινεται η ονειρεύομαι?

Είναι μόνο για data δεν κάνει - δέχεται κλήσεις μόνο μηνύματα.

Εχει βαλει κανενας στο ταμπλετ 128αρα καρτα μνημης?Δουλεψε?

Ναι δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! 'Εχω το συγκεκριμενο tablet wifi έκδοση, απο το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το είχα κάνει root με kingroot και λειτουργούσε υποδειγματικά. Μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα την οποία και έκανα αφού απεγκατέστησα το root. Δυστυχώς η αναβάθμιση ποτέ δεν τελείωσε, αφού με βγάζει συνεχώς σε recovery mode και ό,τι και να επιλέξω με βγάζει πάντα εκεί. Υπάρχει τρόπος να το σώσω ή θα πάει άκλαυτο??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο υπομονή και προσεκτικό διάβασμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 όλα θα πάνε καλά
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! 'Εχω το συγκεκριμενο tablet wifi έκδοση, απο το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το είχα κάνει root με kingroot και λειτουργούσε υποδειγματικά. Μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα την οποία και έκανα αφού απεγκατέστησα το root. Δυστυχώς η αναβάθμιση ποτέ δεν τελείωσε, αφού με βγάζει συνεχώς σε recovery mode και ό,τι και να επιλέξω με βγάζει πάντα εκεί. Υπάρχει τρόπος να το σώσω ή θα πάει άκλαυτο??

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

 

Περνα ξανά την ρομ από την αρχή και κάνε την αναβάθμιση μετά και είσαι οκ, έτσι έκανα και εγώ

Οτιδήποτε θέλεις και κολλήσεις πες μου

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για data δεν κάνει - δέχεται κλήσεις μόνο μηνύματα.

 

δηλαδή αν ειχα παρει το 3g εκδοση θα ειχα και τηλεφψνο?...αν ναι, την πατησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Έχω και εγώ το tablet μερικες μέρες,και μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει θετικότατες εντυπώσεις.Μόνο μία ερωτηση εχω:Το tablet κάνει περίπου 70 δευτερόλεπτα να "φωρτώσει".Τόσος είναι ο χρόνος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Έχω και εγώ το tablet μερικες μέρες,και μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει θετικότατες εντυπώσεις.Μόνο μία ερωτηση εχω:Το tablet κάνει περίπου 70 δευτερόλεπτα να "φωρτώσει".Τόσος είναι ο χρόνος?

ο χρόνος με lollipop είναι 30-35 δευτερόλεπτα.

εμένα αργούσε τόσο πολύ (κοντά 1,5 λεπτό) όταν δεν είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακών μετά από αναβάθμιση και μια δεύτερη φορά όπου είχα ορίσει κύρια αποθηκευτική μονάδα την κάρτα μνήμης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή αν ειχα παρει το 3g εκδοση θα ειχα και τηλεφψνο?...αν ναι, την πατησα

όχι, δεν έχει να κάνει με 3g, 4g,wifi. απλά το tablet μας έχει κλειδωμένες τις κλήσεις.

Σίγουρα κάτι θα βρεθεί εν καιρό.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει απο την αρχη οταν το πήρα τις αναβαθμίσεις χωρις επαναφορα εργοστασιακων.. τώρα πλεον που το εχω προσαρμόσει βαριεμαι οπως ειναι λογικο οσο δεν πάει να το φτιαξω από την αρχή.. Γενικα παει πολύ καλα.. σπανια καποια κολληματακια που τα θεωρω λογικα.. Να μπω στη διαδικασία να το κανω ψυχαναγκαστικα.. ειναι κανονας οτι σιγουρα θα δουλεψει κσλυτερα..?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλέψει παρά πολύ καλύτερα, σε κάθε αναβαθμίση είναι ΝΟΜΟΣ οι εργοστασιακές ρυθμίσεις αν και εγώ κάνω παντα hard reset απo recovery!

Όσες εφαρμογές και να έχεις επανέρχονται μονες τους, σε ρωτάει αν θες να τις εγκαταστάσεις από το backup!

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί της Τετάρτης έχω στη κατοχή μου το A10-70F 32GB (από Amazon Γερμανίας , 240,00 ευρώ) :happy:

 

Μέχρι στιγμής μόνο θετικές (θετικότατες) εντυπώσεις !

Η μπαταρία πότε τελειώνει ρε παιδιά ; :lol:

 

Ήρθε έτοιμο με την 5.0.1 μέσα , έκανε αργότερα και δύο ακόμα μικρά updates και μέχρι τώρα ξεσκίζει !

Μπαταρία , οθόνη , ταχύτητα , ήχος , όλα πάρα πολύ καλά.

 

AnTuTu 6.1.4 : 42072 !!

Παιχνίδια όπως Asphalt 8 , NFS Most Wanted , Modern Combat 5 , Unkilled κλπ με τα γραφικά στο "τέρμα"

ξεσκίζουν !!! Κανένα lag ή κάτι άλλο περίεργο πουθενά !!!! :happy:

 

Πραγματικά πάρα πολύ καλή επιλογή tablet.

Γλύτωσα και καμια 200αριά ευρώ , σκεφτόμουν να πάρω το πολύ καλό αλλά ακριβό Samsung Galaxy Tab S2 9.7 WiFi

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάρα πολύ καλή επιλογή tablet.

Γλύτωσα και καμια 200αριά ευρώ , σκεφτόμουν να πάρω το πολύ καλό αλλά ακριβό Samsung Galaxy Tab S2 9.7 WiFi

 

γλίτωσες κάποια χρήματα αλλά το πολύ ακριβότερο samsung είναι και πολύ ποιο ταχύτερο σε θέμα specs και antutu που σε ενδιαφέρει είναι 65.000 και πάνω

και γενικά δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ανάμεσα σε αυτά τα 2 . το samsung υπερέχει σε όλα .

αλλά αυτό που πείρες για τα λεφτά του είναι μια χαρά

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...