Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγκες σημερα παρελαβα και εγω το 4g.

Μιλαμε ειναι εργαλειο, πολυ καλη οθονη, gps αψογο και γρηγορα..το εβαλα για φορτιση και μετα αναβαθμισεις και φυσικα root.

Καμια σχεση με το mls που μας το εχουν οτι το gps του ειναι αψογο, ******ες ειναι, τα εβαλα.διπλα διπλα και το lenovo επιασε 11 δορυφορους και το mls ενα με το.ζορι και αυτα ολα μεσα στο σπιτι.

H mls.ειναι για πολλες κλωτσιες τους εστειλα μηνυμα αν θα δωσουν αναβαθμισεις και κανουν το κινεζο...τους ειπα.και εγω θα παρω lenovo που ειναι εργαλειο και θα τη πουλησω τη καρακινεζια σας.

Ειναι απαραδεκτοι, μακρια απο MLS...να τα βαλουν εκει που ξερουν.

Τα υπολοιπα θα σας τα πω μετα τα Τεστ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κάνω την τελευταία μικρή αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών;:worry:

Εγώ την έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα , ας πουμε μελανό, σημείο, έστειλα τι συσκευή (μάλλον την πήραν από τι μεταφορική μετά από ειδοποίηση της εταιρείας) στο service, έχει παρέλθει ένα 15ήμερο και σήμερα που μίλησα μιας και δεν είχα καμία απόκριση, μου είπαν ότι περιμένουν ανταλλακτικό από το εξωτερικό και δε μπορούν ακόμη να μου πουν πότε θα είναι έτοιμη. Επέμεινα και ο υπάλληλος -μάλλον για να με ξεφορτωθεί -μου είπε να ξαναπάρω σε 2 εργάσιμες. Αναμένω λοιπόν, 15 μέρες χωρίς τάμπλετ και συνεχίζω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα , ας πουμε μελανό, σημείο, έστειλα τι συσκευή (μάλλον την πήραν από τι μεταφορική μετά από ειδοποίηση της εταιρείας) στο service, έχει παρέλθει ένα 15ήμερο και σήμερα που μίλησα μιας και δεν είχα καμία απόκριση, μου είπαν ότι περιμένουν ανταλλακτικό από το εξωτερικό και δε μπορούν ακόμη να μου πουν πότε θα είναι έτοιμη. Επέμεινα και ο υπάλληλος -μάλλον για να με ξεφορτωθεί -μου είπε να ξαναπάρω σε 2 εργάσιμες. Αναμένω λοιπόν, 15 μέρες χωρίς τάμπλετ και συνεχίζω.

 

Απο ποιο καταστημα το ειχες παρει;

Εγω το πηρα απο το lenovo exclusive γιατι ειδα καποια αλλα καταστηματα εδιναν ενα χρονο Εγγύηση ενω κανονικα ειναι δυο και κατι αλλο οταν πηγες πρωτη φορα να σεταρεις τη συσκευη τι γλωσσα ειχε επιλεγμενη;

Αν δεν ειχε ελληνικη δεν ειναι απο την επισημη ελληνικη lenovo να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο καταστημα το ειχες παρει;

Εγω το πηρα απο το lenovo exclusive γιατι ειδα καποια αλλα καταστηματα εδιναν ενα χρονο Εγγύηση ενω κανονικα ειναι δυο και κατι αλλο οταν πηγες πρωτη φορα να σεταρεις τη συσκευη τι γλωσσα ειχε επιλεγμενη;

Αν δεν ειχε ελληνικη δεν ειναι απο την επισημη ελληνικη lenovo να ξερεις

 

Είναι στην εγγύηση το επιβεβαίωσα στη Lenovo, από Media Markt

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην εγγύηση το επιβεβαίωσα στη Lenovo, από Media Markt

Δεν εννοω για εγγυηση....ειχε ελληνικα επιλεγμενα οταν εκανες πρωτο setup...συνηθως εχουν αγγλικα ολα αυτα τα καταστηματα

Το βιβλιαρακι οδηγιων ειχε γλωσσα στα ελληνικα;

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω για εγγυηση....ειχε ελληνικα επιλεγμενα οταν εκανες πρωτο setup...συνηθως εχουν αγγλικα ολα αυτα τα καταστηματα

Το βιβλιαρακι οδηγιων ειχε γλωσσα στα ελληνικα;

το δικό μου από public έχει 2 βιβλιαράκια με γλώσσες (αγγλικά+ελληνικά+ανατολικό μπλοκ,δηλαδή ουγγαρία, σλοβενία,ρουμανία, πολωνία, κροατία κλπ).

Το ένα είναι γρήγορος οδηγός και τοι άλλο με την εγγύηση.

Έχει ενδιαφέρον να κάνουμε ένα γκάλοπ για να δούμε από που τα προμηθεύονται (αν και προσωπικά νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο). Αυτό που έχει σημασία είναι να μη γίνονται απάτες με εγγύηση, η οποία πρέπει να είναι 2 χρόνια!

(Νομίζω ότι κάπου είχα δει ότι κάποιοι έδιναν 2 χρόνια σε εταιρικά και 1 σε ιδιώτες)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ.... Φλασακι μπορούμε να συνδέσουμε και να αντιγράψω αρχείο από το tablet;
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου από public έχει 2 βιβλιαράκια με γλώσσες (αγγλικά+ελληνικά+ανατολικό μπλοκ,δηλαδή ουγγαρία, σλοβενία,ρουμανία, πολωνία, κροατία κλπ).

Το ένα είναι γρήγορος οδηγός και τοι άλλο με την εγγύηση.

Έχει ενδιαφέρον να κάνουμε ένα γκάλοπ για να δούμε από που τα προμηθεύονται (αν και προσωπικά νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο). Αυτό που έχει σημασία είναι να μη γίνονται απάτες με εγγύηση, η οποία πρέπει να είναι 2 χρόνια!

(Νομίζω ότι κάπου είχα δει ότι κάποιοι έδιναν 2 χρόνια σε εταιρικά και 1 σε ιδιώτες)...

Αν οταν.πηγες να το σεταρεις ειχε προεπιλεγμενη γλωσσα ελληνικα ειναι για την ελλαδα το ταμπλετ.

 

Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις απο το ταμπλετ

Οταν το ανοιξα ειχε 1% μπαταρια το εβαλα να φορτισει και σε περιπου δυο ωρες περιπου φορτισε πληρως....πολυ λιγη ωρα εκανε.

Οθονη σουπερ, wifi gps αψογα, ειναι πολυ γρηγορο χωρις κολληματα μεχρι στιγμης.

Εκανα ολες τις αναβαθμισεις και εχω lollipop χωρις κανενα προβλημα, πριν απο καθε ενημερωση εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις.

Το ταμπλετ πεταει, το εκανα και root και πεταξα κατι εφαρμογες απο μεσα και κατι κινεζικες εφαρμογες οληκτρολογιου και κατι αλλες που ειχε, εβαλα και καρτα 32 γιγα class 10 και μετεφερα ολες τις εφαρμογες εκει, root θα το κανετε με το kingroot ειναι πολυ ευκολο.

Ηχος καταπληκτικος, γενικα αξιζει τα χρηματα του και με το παραπανω οχι σαν το Mls που ουτε αναβαθμισεις κανει ουτε καν μετακινουταν οι εφαρμογες στην.εξωτερικη sd.

230 ευρω πουλανε τα mls, για κανα 150 αρι και πολυ τους ειναι.

Ουτε καν τη ρομ δεν δινουν αλλα εγω βρηκα τροπο και τη πηρα μεσα απο το λειτουργικο.

Lenovo και ξερο ψωμι, ειχατε δικιο τελικα εργαλειο το ταμπλετ...ευχαριστω που μου το προτεινατε μαγκες:ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ.... Φλασακι μπορούμε να συνδέσουμε και να αντιγράψω αρχείο από το tablet;

Μπορεις ναι αλλα μεχρι δυο giga αρχειο οχι μεγαλυτερο επειδη ειναι σε fat διαμορφωση δεν γινεται στα ταμπλετ να μεταφερονται μεγαλυτερα αρχεια....η 2 γιγα η 4 ειναι το οριο....

Link to comment
Share on other sites

Αν οταν.πηγες να το σεταρεις ειχε προεπιλεγμενη γλωσσα ελληνικα ειναι για την ελλαδα το ταμπλετ.

 

Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις απο το ταμπλετ

Οταν το ανοιξα ειχε 1% μπαταρια το εβαλα να φορτισει και σε περιπου δυο ωρες περιπου φορτισε πληρως....πολυ λιγη ωρα εκανε.

Οθονη σουπερ, wifi gps αψογα, ειναι πολυ γρηγορο χωρις κολληματα μεχρι στιγμης.

Εκανα ολες τις αναβαθμισεις και εχω lollipop χωρις κανενα προβλημα, πριν απο καθε ενημερωση εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις.

Το ταμπλετ πεταει, το εκανα και root και πεταξα κατι εφαρμογες απο μεσα και κατι κινεζικες εφαρμογες οληκτρολογιου και κατι αλλες που ειχε, εβαλα και καρτα 32 γιγα class 10 και μετεφερα ολες τις εφαρμογες εκει, root θα το κανετε με το kingroot ειναι πολυ ευκολο.

Ηχος καταπληκτικος, γενικα αξιζει τα χρηματα του και με το παραπανω οχι σαν το Mls που ουτε αναβαθμισεις κανει ουτε καν μετακινουταν οι εφαρμογες στην.εξωτερικη sd.

230 ευρω πουλανε τα mls, για κανα 150 αρι και πολυ τους ειναι.

Ουτε καν τη ρομ δεν δινουν αλλα εγω βρηκα τροπο και τη πηρα μεσα απο το λειτουργικο.

Lenovo και ξερο ψωμι, ειχατε δικιο τελικα εργαλειο το ταμπλετ...ευχαριστω που μου το προτεινατε μαγκες:ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις ναι αλλα μεχρι δυο giga αρχειο οχι μεγαλυτερο επειδη ειναι σε fat διαμορφωση δεν γινεται στα ταμπλετ να μεταφερονται μεγαλυτερα αρχεια....η 2 γιγα η 4 ειναι το οριο....

επίσης το μεγάλο ατού πέρα από ταχύτητες κλπ κλπ είναι η μπαταρία... ξεχνάς πραγματικά να το φορτίσεις!

Να υποθέσω ότι χωρίς root κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές απλά τις παντρεύεσαι.

Αν όμως κάνεις root μπορείς να κάνεις τις αναβαθμίσεις που έρχονται;

Link to comment
Share on other sites

επίσης το μεγάλο ατού πέρα από ταχύτητες κλπ κλπ είναι η μπαταρία... ξεχνάς πραγματικά να το φορτίσεις!

Να υποθέσω ότι χωρίς root κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές απλά τις παντρεύεσαι.

Αν όμως κάνεις root μπορείς να κάνεις τις αναβαθμίσεις που έρχονται;

 

Ναι μπορείς κανονικά να κανείς αναβαθμίσεις δεν έχει σχέση το root με αναβαθμισεις εκτός αν βαλεις custom rom οπότε εκεί ξεχνάς αναβαθμισεις:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς κανονικά να κανείς αναβαθμίσεις δεν έχει σχέση το root με αναβαθμισεις εκτός αν βαλεις custom rom οπότε εκεί ξεχνάς αναβαθμισεις:p

Ένας οδηγός βήμα βήμα σχετικά με το root, πως γίνεται, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, θα ήταν πολύ χρήσιμος για εμάς τους αρχάριους.

Κάτι άλλο που δε μπορώ να βρω από τότε που έβαλα lollipop είναι πως κάνεις αναδιάταξη, διώχνεις ή προσθέτεις εφαρμογές ως συντομεύσεις. (όχι στην αρχική σελίδα, αλλά εκεί που τις βλέπεις όλες. Όταν κρατάω κάποια πατημένη για να τη μετακινήσω μου τη στέλνει πάντα στην αρχική). Το έψαχνα αρκετά, αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις root, απλά, μέσα από το tablet, μπαίνεις στο http://www.kingroot.net/ και κατεβάζεις το αρχείο που λέει για android. Το εκτελείς, σου εγκαθιστά την εφαρμογή και την εκτελείς. Είναι straight forward.

 

Πλεονεκτήματα --- απεριόριστα... κάνεις ότι θέλεις. Adfree, κτλ, κτλ...

Μειονεκτήματα --- Χάνεις την εγγύηση. Μπορεί να δημιουργήσεις εσύ ή κάποια εφαρμογή που θα της δώσεις δικαίωμα σοβαρό πρόβλημα στην συσκευή.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις root, απλά, μέσα από το tablet, μπαίνεις στο http://www.kingroot.net/ και κατεβάζεις το αρχείο που λέει για android. Το εκτελείς, σου εγκαθιστά την εφαρμογή και την εκτελείς. Είναι straight forward.

 

Πλεονεκτήματα --- απεριόριστα... κάνεις ότι θέλεις. Adfree, κτλ, κτλ...

Μειονεκτήματα --- Χάνεις την εγγύηση. Μπορεί να δημιουργήσεις εσύ ή κάποια εφαρμογή που θα της δώσεις δικαίωμα σοβαρό πρόβλημα στην συσκευή.

Μονο πλεονεκτηματα και κανενα μειονεκτημα με root....πετας οτι πιο αχρηστο δε θες...κατι κινεζιες τη lenovo...οτι δεν ξερεις δεν το πειραζεις απλα ρωτα να σε ενημερωνουμε.

Την εγγυηση δεν την χανεις αρκει αν παθει κατι και πριν το στειλεις για service το κανεις unroot..

Βαλτε το M launcher Marsmallow απο google play...ειναι πολυ γαματος.....βαλτε το και θα με θυμηθειτε

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι αυτός; Έχει τίποτα αγορές μέσα από την εφαρμογή ή διαφημίσεις;

Είδα τώρα ότι έχει δύο. Για ποιό λες;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uprui.launcher.marshmallow

ή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kkmlauncher

Edited by apotsi

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι αυτός; Έχει τίποτα αγορές μέσα από την εφαρμογή ή διαφημίσεις;

Δωρεαν ειναι αλλα αν θες να το δουλεψεις full κανεις μια αγορα για gestures button αλλα δεν μας χρειαζεται εμας διοτι τα εχει το lenovo....

Με το Πράσινο εικονίδιο είναι οχι το μπλε...για το google playstore που θα το βρεις εννοω

Link to comment
Share on other sites

μόλις τροποποίησα το μήνυμά μου... άρα μιλάς για το δεύτερο;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω φορτωσει το paypal με 14 ευρω και παω να κανω αγορα απο ebay και ενω διαλεγω συναλλαγη paypal δεν κανει την συναλλαγη...ξερει καποιος να μου πει τι κανω λαθος

 

Edit:

Τελικα ολα καλα

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Μολις εχθες παραλαβα το ταμπλετ (4g) και περασα ολες τις ενημερωσεις...

Ολα δουλευουν σωστα , αλλα μου βγαζει μια ειδοποιηση για "διαχειριση δικαιωματων εφαρμογων" .....δεν καταλαβαινω γιατι....πατωντας πανω εκει και ανοιγοντας την ειδοποιηση με παει στα δικαιωματα εφαρμογων , οπου μου δειχνει ποιες εφαρμογες ζητουν δικαιωματα και τι δικαωματα ειναι αυτα....πολλες ομως απο αυτες τις εφαρμογες δεν τις βλεπω καν στην λιστα εφαρμογων....τι κανω για αυτο το θεμα? Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Μολις εχθες παραλαβα το ταμπλετ (4g) και περασα ολες τις ενημερωσεις...

Ολα δουλευουν σωστα , αλλα μου βγαζει μια ειδοποιηση για "διαχειριση δικαιωματων εφαρμογων" .....δεν καταλαβαινω γιατι....πατωντας πανω εκει και ανοιγοντας την ειδοποιηση με παει στα δικαιωματα εφαρμογων , οπου μου δειχνει ποιες εφαρμογες ζητουν δικαιωματα και τι δικαωματα ειναι αυτα....πολλες ομως απο αυτες τις εφαρμογες δεν τις βλεπω καν στην λιστα εφαρμογων....τι κανω για αυτο το θεμα? Υπαρχει καποια λυση?

 

Καλησπερα,

Μην το κανεις Ενεργοποίηση δε πολυ χρειαζεται αυτο, δε τις βλεπεις γιατι ειναι κατι κινεζικες εφαρμογες της lenovo οι οποιες ειναι παγωμενες και δεν μας χρειαζονται.

Εγω το εκανα root και τα εχω πεταξει ολα αυτα που δεν χρειαζομαι.

Το ταμπλετ πεταει ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να το απενεργοποιησω βγαζει μια ειδοποιηση που λεει οτι οι εφαρμογες θα λαμβανουν δικαιωματα χωρις την εγκριση μου ,αυτο δεν ειναι σωστο ε?

Επισης ειναι ενοχλητικη η μονιμη ειδοποιηση στο notification bar με το λουκετακι....γι'αυτο ρωταω αν υπαρχει τροπος να το ξεφορτωθω....

Ρουτ δεν θελω να κανω ακομα....ειναι πολυ καινουργιο , μολις 2 ημερων....

Link to comment
Share on other sites

Πάω στο http://www.kingroot.net και μου βγάζει "You don't have permission to access this page." Να κατεβασω το αρχείο από pc,να το αντιγραψω στην κάρτα και να κάνω την εγκατάσταση από εκει; Έχω την 4.4, έβαλα την 5 αλλα ένας ανταπτορας ethernet to usb (κάτι σημαντικό για μένα) δεν δούλεψε κ γύρισαν πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Πάω στο http://www.kingroot.net και μου βγάζει "You don't have permission to access this page." Να κατεβασω το αρχείο από pc,να το αντιγραψω στην κάρτα και να κάνω την εγκατάσταση από εκει; Έχω την 4.4, έβαλα την 5 αλλα ένας ανταπτορας ethernet to usb (κάτι σημαντικό για μένα) δεν δούλεψε κ γύρισαν πίσω...

 

Δουλευει κανονικα το kingroor.net αλλα αν δε μπορεις απο ταμπλετ κατεβασε το απο pc και βαλτο στη καρτα και τρεξτο μετα και θα σαι οκ

Πριν κανεις root πας ρυθμισεις μετα ασφαλεια και τσεκαρε την επιλογη ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΗΓΕΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν παω να το απενεργοποιησω βγαζει μια ειδοποιηση που λεει οτι οι εφαρμογες θα λαμβανουν δικαιωματα χωρις την εγκριση μου ,αυτο δεν ειναι σωστο ε?

Επισης ειναι ενοχλητικη η μονιμη ειδοποιηση στο notification bar με το λουκετακι....γι'αυτο ρωταω αν υπαρχει τροπος να το ξεφορτωθω....

Ρουτ δεν θελω να κανω ακομα....ειναι πολυ καινουργιο , μολις 2 ημερων....

Θα πας ρυθμισεις μετα ασφαλεια και εκει θα δεις επιλογη διαχειριση εφαρμογων η οποια ειναι τσεκαρισμενη, ξετσεκαρε την και θα εξαφανιστει το λουκετακι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Το οτι μετα απο αυτη την κινηση οι εφαρμογες θα λαμβανουν απ'ευθειας δικαιωματα , χωρις την εγγριση μου ,δεν μου πολυαρεσει....κατα ποσον ειναι καλο να γινεται αυτο? Υπαρχει περιπτωση να εμφανιστουν διαφορες αχρηστες εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...