Jump to content

Sony Xperia C4/C4 Dual


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο.Η χρηση που θα κανω ειναι τα βασικα,internet browsing,facebook,adobe acrobat(βιβλια).Δεν κολλαει σε αυτα ετσι?

Και αυτο που με ανησυχει ειναι η μπαταρια του,μια μερα εστω τη βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο.Η χρηση που θα κανω ειναι τα βασικα,internet browsing,facebook,adobe acrobat(βιβλια).Δεν κολλαει σε αυτα ετσι?

Και αυτο που με ανησυχει ειναι η μπαταρια του,μια μερα εστω τη βγαζει?

 

Λοιπόν αδερφέ, επειδή βλέπω δεν απαντάει κανείς και δεν ξέρω γιατί (περίμενα να δω και την γνώμη των άλλων για το εν λόγω κινητό) θα σου πω την.δικη μου άποψη. Για τα 230€ που έδωσα περίμενα κάτι περισσότερο (περιττό να πω ότι είναι το πρώτο μου και το τελευταίο μου σονυ) όχι επειδή δεν είναι καλό,αλλά επειδή θα μπορούσε να ήταν καλύτερο. Τώρα για την χρήση που το θες εσύ σε υπερκαλυπτει!! Και η μπαταρία εμένα τώρα που δεν το καίω στα παιχνίδια λόγω σχολής μου βγάζει μια μερουλα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, @ratatouis.Κατι επιπλέον που παρατηρησα ειναι οτι καποια reviews στο skroutz μιλανε για μοντελα με ελλατωματικη οθονη.Θα πρεπει να προσεξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, @ratatouis.Κατι επιπλέον που παρατηρησα ειναι οτι καποια reviews στο skroutz μιλανε για μοντελα με ελλατωματικη οθονη.Θα πρεπει να προσεξω κατι?

Αυτό είναι θέμα τύχης...εμένα δεν παρουσίασε κάτι. Αν και θα σε καλύψει η εγγύηση αν σου τύχει...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν απάντησε κανείς. Η δεύτερη κάρτα SIM υποστηρίζει 4G;

Δεν εννοώ ταυτόχρονα με την πρώτη κάρτα. Αν όμως έχω πχ ελληνική κάρτα στην πρώτη θέση και βάλω στη δεύτερη, κάρτα ξένου δικτύου στο εξωτερικό, θα μπορώ να έχω δεδομένα 3G / 4G από τη δεύτερη κάρτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά, έχουμε το απλό c4 από χθες και είναι τέλειο, βέβαια πρέπει να κάνουμε την κάρτα nano sim για να χωρέσει στο κινητό, έχω διαβάσει ότι επίκειται αναβάθμιση στην 6.0 οπότε να ξέρουμε πότε θα την περιμένουμε με το καλό...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι πάλι αφού δεν πήρα απάντηση, θέλω να εισάγω την κάρτα σίμ που την έφτιαξα nano αλλά δεν έχει tray και δεν χωράει εύκολα, θα με παιδέψει οπότε τι να κάνω? πως θα βάλω κάρτα να δουλέψει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι πάλι αφού δεν πήρα απάντηση, θέλω να εισάγω την κάρτα σίμ που την έφτιαξα nano αλλά δεν έχει tray και δεν χωράει εύκολα, θα με παιδέψει οπότε τι να κάνω? πως θα βάλω κάρτα να δουλέψει το κινητό?

 

Θα πας σε ένα κατάστημα και θα βγάλεις nano.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν απάντησε κανείς. Η δεύτερη κάρτα SIM υποστηρίζει 4G;

Δεν εννοώ ταυτόχρονα με την πρώτη κάρτα. Αν όμως έχω πχ ελληνική κάρτα στην πρώτη θέση και βάλω στη δεύτερη, κάρτα ξένου δικτύου στο εξωτερικό, θα μπορώ να έχω δεδομένα 3G / 4G από τη δεύτερη κάρτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η δεύτερη κάρτα είναι μόνο για 3G, κατα τα άλλα περιμένω nano sim. Επίσης να δούμε πότε θα αναβαθμιστεί το κινητό μας..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχθές ήρθε στα χέρια μου απο φίλο ένα C4. Μου αρέσει πολύ γενικά σαν συσκευή και δεν λείπει τίποτα αν και λίγο η μπαταρία είναι κάπως μικρή σε σχέση με ένα xiaomi που έχει η κόρη μου. Αυτό που βλέπω είναι πως έχει την 5,1 έκδοση android ακόμα. Εχετε κάποια πληροφορία γι αυτό? Υπάρχει τρόπος να το πάω στην 6?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχθές ήρθε στα χέρια μου απο φίλο ένα C4. Μου αρέσει πολύ γενικά σαν συσκευή και δεν λείπει τίποτα αν και λίγο η μπαταρία είναι κάπως μικρή σε σχέση με ένα xiaomi που έχει η κόρη μου. Αυτό που βλέπω είναι πως έχει την 5,1 έκδοση android ακόμα. Εχετε κάποια πληροφορία γι αυτό? Υπάρχει τρόπος να το πάω στην 6?

 

Έχει βγει αναβάθμιση σε 6 απλώς δεν έχει έρθει στην Ελλάδα ακόμα (τουλάχιστον σε E5303 μοντέλο)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, ελπίζω πάντος να έρθει κάποια στιγμή. Αυτό που δεν μου άρεσε στο κινητό είναι πως δεν δίνει δικαιώματα να απενεργοποιήσεις ας πούμε την δυνατότητα των apps για πρόσβαση στο ιντερνέτ και επίσης γενικά έχει λίγες ρυθμίσεις ας πούμε στο τι app θα έχουν συντομεύσεις στο κλείδωμα οθόνης.

Ας πούμε θέλω να έχω ένα εικονήδιο για φακό εκεί. Λέτε με κάποιο άλλο launcher ας πούμε με τον NOVA αυτό να γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδί τι κάνουμε γι να μην καταναλώνει μπαταρια κλειστό; Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδί τι κάνουμε γι να μην καταναλώνει μπαταρια κλειστό;

 

Βάλε Greenify

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρωτάω για 4η φορά, η 2η κάρτα υποστηρίζει 4G;;;

 

Ταυτόχρονα λογικά όχι, αλλιώς μάλλον ναι(δν ξέρω σίγουρα, έχω με την μια σιμ).

Π.χ την πρώτη σιμ GSM και την 2η LTE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ratatouis, έλαβες μήπως την έκδοση 6? Σκέφτομαι να το κάνω root, βαρέθηκα να περιμένω. Τουλάχιστον να κάνω κάποιες ρυθμίσεις που θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ratatouis, έλαβες μήπως την έκδοση 6? Σκέφτομαι να το κάνω root, βαρέθηκα να περιμένω. Τουλάχιστον να κάνω κάποιες ρυθμίσεις που θέλω.

 

Καλησπέρα φίλε μου! Όχι,ακόμη δεν έλαβα τίποτα. Έχω βαρεθεί και γω πλέον. Ωστόσο θα περιμένω μέχρι μετά τα Χριστούγεννα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xpericheck.com/device/E5303

Στην E5303 την οποία έχω κ γω,τελευταία ενημέρωση βλέπω έγινε στην Νότια Αφρική... Πριν 2 εβδομάδες!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάτι στο επίσημο σαΐτ αλλά δεν έχει κάτι ενδιαφέρουν...για την αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω και εδώ και δυο μέρες το ρουτάρισα, τελικά πράγματι από την έκδοση 5.1 και μετά το android είναι τόσο σταθερό και βελτιστοποιημένο που το root είναι χαμένος κόπος και δεν κερδίζεις κάτι σημαντικό.

Τα apps που έχει βάλει ο κατασκευαστής δεν πιάνουν σημαντικό χώρο και εύκολα απενεργοποιούνται, οπότε ποιο πολύ ζημιά μπορεί να κάνει κάποιος αφαιρωντας τα στην σταθερότητα του λειτουργικού παρά να κερδίσει κάτι. Έτσι το ξερουτάρησα και το επανέφερα στην εργοστασιακή ρύθμιση, ευτυχώς δεν χάθηκε η υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω και εδώ και δυο μέρες το ρουτάρισα, τελικά πράγματι από την έκδοση 5.1 και μετά το android είναι τόσο σταθερό και βελτιστοποιημένο που το root είναι χαμένος κόπος και δεν κερδίζεις κάτι σημαντικό.

Τα apps που έχει βάλει ο κατασκευαστής δεν πιάνουν σημαντικό χώρο και εύκολα απενεργοποιούνται, οπότε ποιο πολύ ζημιά μπορεί να κάνει κάποιος αφαιρωντας τα στην σταθερότητα του λειτουργικού παρά να κερδίσει κάτι. Έτσι το ξερουτάρησα και το επανέφερα στην εργοστασιακή ρύθμιση, ευτυχώς δεν χάθηκε η υποστήριξη.

 

Έβαλα και γω εδώ και μερικές μέρες το kingroot. Απλά για να αφαιρέσω κάποιες εφαρμογές.

Έχει πειραμετιστει κανείς με custom roms κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C4/C4 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...