Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω εάν όταν βγάζετε φωτογραφίες μετά τις εμφανίζει κανονικά στην "συλλογή"?

Στο δικό μου ενώ δείχνει ότι αποθηκεύονται κανονικά, όταν πάω στην "συλλογή" υπάρχει ένα μαύρο πλαίσιο. :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160122/26ab83787cf3ee4c3f12bdfa741d3e03.jpg

μπήκα συλλογή, σε εμένα εμφανίζεται κανονικά. σε ποιο ακριβώς σημείο;

πάνω αριστερά είναι επιλεγμένο το "Λευκώματα", δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

έβγαλα φωτό (αντί για screenshot) επίτηδες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος tempered glass που να ταιριαζει καλα ?

Εχω παρει αυτο http://www.aliexpress.com/item/Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Ultra-Thin-0-33mm-9H-2-5D-Crystal-Toughened-Film-Guard/32512189114.html και στις πανω γωνιες ειναι χαλια,, (ειναι οπως το δειχνει και στις φωτογραφιες) δεν δειχνει ομορφα με το τηλεφωνο :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος tempered glass που να ταιριαζει καλα ?

Εχω παρει αυτο http://www.aliexpress.com/item/Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Ultra-Thin-0-33mm-9H-2-5D-Crystal-Toughened-Film-Guard/32512189114.html και στις πανω γωνιες ειναι χαλια,, (ειναι οπως το δειχνει και στις φωτογραφιες) δεν δειχνει ομορφα με το τηλεφωνο :(

ψάχνω καιρό τώρα, δεν έχω βρει κάτι της προκοπής.

ρίξε μια ματιά και στο ποστ #307

παρήγγειλα μεμβράνη air glass.

αν θες, δοκίμασε παραγγελία κάποιου άλλου τύπου μεμβράνης.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Το afasia.gr ειναι ο επισημος αντι/πος της cubot στην ελλαδα απο εκει εχει τα παντα αλλα μην παρετε tempered glass γιατι δεν ταιριαζει απολυτα στης ακρες.

Μονο μεμβανη που ειναι ακριβως για αυτο το μοντελο, ταιριαζει απολυτα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

για 4G πρεπει να ειναι η καρτα sim? την συγκεκριμενη καρτα την εχω αν θυμαμαι καλα απο το 2010,που δεν υπηρχε το 4G, παιζει ρολο? πρεπει να αλλαξω καρτα και ποσο κοστιζει αν ξερει καποιος
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

για 4G πρεπει να ειναι η καρτα sim? την συγκεκριμενη καρτα την εχω αν θυμαμαι καλα απο το 2010,που δεν υπηρχε το 4G, παιζει ρολο? πρεπει να αλλαξω καρτα και ποσο κοστιζει αν ξερει καποιος

και εγω εχω καρτα σιμ απο το δεκα και προς εκπληξιν παιζει 4G.οποτε τη βαζεις και αν το κινητο δεν εχει ενδειξη 4G παιρνεις αλλη. Στη WIND κοστιζει πεντε ευρω.δεν ξερω αν την δινει ακομα δωρεαν στα καρτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

σας ηρθε η R16;σε μενα ηρθε και την περασα

 

μολις σε ειδα και την κατεβαζω και εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο ποσο % φορτιζετε την μπαταρια? γενικα και σε οποιοδηποτε κινητο

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μπορεί παρακαλώ κάποιος να μας ενημερώσει για την καινούργια έκδοση R16? Εψαξα και δεν μπορω να βρώ πληροφορίες.

 

  • Τι καινούργιο έχει?
  • Ειναι Rooted?
  • Εχει TWRP?
  • Ποια bugfixes διαθετει?
  • Χανεται το Root στην εγκατάσταση?
  • Χανεται το TWRP (εαν καποιος εχει)?

 

Προσωπικά δέν έχω εγκαταστήσει την νεα έκδοση καθώς θέλω να είμαι σίγουρος οτι μπορώ να έχω root πρωτίστως και μετά να μπορώ να εγκαταστήσω TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μπορεί παρακαλώ κάποιος να μας ενημερώσει για την καινούργια έκδοση R16? Εψαξα και δεν μπορω να βρώ πληροφορίες.

 

  • Τι καινούργιο έχει?
  • Ειναι Rooted?
  • Εχει TWRP?
  • Ποια bugfixes διαθετει?
  • Χανεται το Root στην εγκατάσταση?
  • Χανεται το TWRP (εαν καποιος εχει)?

 

Προσωπικά δέν έχω εγκαταστήσει την νεα έκδοση καθώς θέλω να είμαι σίγουρος οτι μπορώ να έχω root πρωτίστως και μετά να μπορώ να εγκαταστήσω TWRP.

 

δεν ηξερα οτι γινεται και αυτο root

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειστε ρουτ, μην την περασετε. Εμενα μου κολησε, οποτε αναγκαστηκα και το εστησα απ την αρχη.

Προφανως πρεπει να καταργησετε το ρουτ πρωτα και μετα να περασετε ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανετε το ρουτ?Το κινητο ειναι αγνο android (σαν το αγνο παρθενο μαλλι :lol: ) μην μπλεκετε με τα κ@λοπρογραματα που κανουν ρουτ.Για την φορτιση δεν υπαρχει κανενας κανονας ,οποτε θελεις το βαζεις στο φορτιστη και οποτε θελεις το βγαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανετε το ρουτ?Το κινητο ειναι αγνο android (σαν το αγνο παρθενο μαλλι :lol: ) μην μπλεκετε με τα κ@λοπρογραματα που κανουν ρουτ.Για την φορτιση δεν υπαρχει κανενας κανονας ,οποτε θελεις το βαζεις στο φορτιστη και οποτε θελεις το βγαζεις.

 

καλα τα λες

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανετε το ρουτ?Το κινητο ειναι αγνο android (σαν το αγνο παρθενο μαλλι :lol: ) μην μπλεκετε με τα κ@λοπρογραματα που κανουν ρουτ.Για την φορτιση δεν υπαρχει κανενας κανονας ,οποτε θελεις το βαζεις στο φορτιστη και οποτε θελεις το βγαζεις.

 

Ειδικα αμα δεν ξερετε τι ειναι το ροοτ! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις:

- εχει tap to wake ?

- με την ενημερωση R16 εφτιαξε το θεμα με το φωτισμο των κουμπιων

που παρεμεναν αναμμενα κατα την κληση?

- με την R16 αλλαξε κατι σχετικα με τα χρωματα του notification led ?

(δηλαδη αντι να ειναι κοκκινο/πρασινο για φορτιση και μπλε για ολες τις

αλλες ειδοποιησεις-μηνυματα, αν μπορουν να προστεθουν χρωματα

ή εστω να ειναι και το πρασινο στις αλλες ειδοποιησεις ωστε να ειναι μπλε/πρασινο)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

1) όχι, δεν έχει αλλά θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν αυτό.

2) το είχα δει σε ένα review στο YouTube πριν από καιρό. με την R15 δεν το είχα προσέξει. με την R16 δεν παραμένουν αναμμένα τα capacitive buttons. πριν λίγο έκανα δοκιμαστικά 2 κλήσεις από και προς το H1.

3) δεν υπάρχουν επιλογές αλλαγής χρώματος του Led ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

thanks for the reply neosl

1) δυστυχως συνηθως ειναι για amoled ή/και

ειναι ενεργοβορες ή/και υπολειτουργουν ή/και

εχουν διαφημισεις ή/και ζητανε υπερβολικη προσβαση κτλ

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

1) όχι, δεν έχει αλλά θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν αυτό.

2) το είχα δει σε ένα review στο YouTube πριν από καιρό. με την R15 δεν το είχα προσέξει. με την R16 δεν παραμένουν αναμμένα τα capacitive buttons. πριν λίγο έκανα δοκιμαστικά 2 κλήσεις από και προς το H1.

3) δεν υπάρχουν επιλογές αλλαγής χρώματος του Led ειδοποίησης.

σε μένα το 2 συνεχίζει να υπάρχει με την R16

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160131/ce2fca07590f0ad7198d020ef4e40278.jpg

Στη δική μου συσκευή 1-2 δευτερόλεπτα μετά την κλήση σβήνουν τα capacitive buttons.

απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί μου, το επαναφέρω, τίποτα. σβηστά τα πλήκτρα, όπως θα πρέπει να είναι δηλαδή. στην φωτό φαίνεται ότι έκανα κλήση διάρκειας 54 δευτερολέπτων και τα capacitive buttons είναι σβηστά.

για ευνόητους λόγους κάλυψα τμήματα της φωτογραφίας.

είμαι με τον stock dialer.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω προσεξει μεχρι στιγμης,αλλα τι κολλημα ειναι αυτο με το αν θα ειναι σβηστα η ανοιχτα?
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω προσεξει μεχρι στιγμης,αλλα τι κολλημα ειναι αυτο με το αν θα ειναι σβηστα η ανοιχτα?

 

συμφωνώ!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ!!!

 

ρωταω απο περιεργεια μηπως δεν εχω καταλαβει κατι,παρεπιπτοντως το παρατηρησα και οντως σβηνουν κατα την κληση.

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

σενάριο :

κλαμπάρεις και παίζεις με μια κοπέλα στο μπαρ. χτυπά το κινητό, απαντάς και τα τρία πλήκτρα φωτίζουν τον έρπη που έβγαλες πρόσφατα στα χείλη σου. ξενερώνει η κοπέλα και σου γυρίζει πλάτη. μόλις έχασες την ευκαιρία σου να την γνωρίσεις.

:Ρ λέμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...