Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα . Ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις .

Ένα ακόμα θέμα που με απασχολεί είναι το jailbreak .. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος το μονό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να έχω ένα παράθυρο με βίντεο να παίζει ενω κάνω κάτι άλλο και να έχω 2 εφαρμογές ανοιχτές παράλληλα διπλά διπλά όπως ακριβώς κάνω και στο pad air 2 μου .

Τι παίζει με αυτό χάνω εγγύηση και σχετικά ? το έχει κάνει κανένας σας ?

 

Δεν έχεις πρόβλημα. Το κανείς restore και έχεις εγγύηση κανονικά μετά.

Είχα ψάξει κι εγώ κάτι τέτοιο που λες. Δεν βρήκα κάτι να δουλεύει σωστά όλο και κανένα κόλλημα είχα βρει.

Βέβαια εποχή 8.1.2. Τώρα θα έχουν φτιάξει σίγουρα τα πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα.εχω ενα iPhone 6 Plus το οποίο θα παω για αντικατασταση.περασα το back up ωστόσο δεν μου περνάει τα μηνύματα απο το viber.ενω όλες οι αλλες οι εφαρμογές ειναι οκ...υπαρχει κάποιος τρόπος κατι;
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο ενα μικρο διαλλειμα με το oneplus 2 σημερα παρελαβα τον γιγαντα τον κινητων:lol:σε λευκο-ασημι και με μια πρωτη ματια ειναι τελειο σε ολα,οθονη το ποσο γρηγορα παει ειναι φανταστικο.Αυτα τα λιγα προς το παρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησψ κατι παρατηρω της τελευταιες μερες οτι εχει μια αναβαθμιση στο app store νομιζω το garageband αλλα αναβαθμιση δεν βγαζει το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω επειδη στης 2 βδομαδες ειναι η 3η φορτιση που το κανω :p:p:p:D:D:D θελω να ρωτησω απο την istorm που το πηρα μου ειπαν οτι καλο θα ειναι τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα να αδειαζει τελειως η μπαταρια!!!!! εγω προχτες το εβαλα να φορτησει οπως κ την αλλη στο 15% ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησψ κατι παρατηρω της τελευταιες μερες οτι εχει μια αναβαθμιση στο app store νομιζω το garageband αλλα αναβαθμιση δεν βγαζει το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω επειδη στης 2 βδομαδες ειναι η 3η φορτιση που το κανω :p:p:p:D:D:D θελω να ρωτησω απο την istorm που το πηρα μου ειπαν οτι καλο θα ειναι τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα να αδειαζει τελειως η μπαταρια!!!!! εγω προχτες το εβαλα να φορτησει οπως κ την αλλη στο 15% ειναι ενταξει?

 

Καμία φορά κολλάνε οι servers στο App Store μην δίνεις σημασία. Θα διορθωθεί μόνο του

Για την μπαταρία κάποια άρθρα αναφέρουν ότι το καλύτερο είναι να την φορτίζεις από 20-80% και μια οι δυο φορές τον μήνα να κανείς πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση.

Τώρα έτσι κι αλλιώς στον ενάμιση χρόνο με 2 θα θέλει αλλαγή όποτε δεν αξίζει να ασχολείσαι πιστεύω.

Κι εγώ τα πρόσεχα τα πρόσεχα.

Όσο και να την προσεχείς αυτοί έχουν τσιπάκι μέσα και όταν την έχουν δώσει εντολή να χαλάσει θα χαλάσει.

Να κινείται το χρήμα στην αγορά. Και οποίος δεν το πιστεύει απλά δεν βλέπει πίσω από το βουνό του χρήματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν κάποιος φίλος έχει συνδέσει το iPhone 6s ή Plus, με Android Smartwatch, να μου μεταφέρει την εμπειρία του....

 

Συγκεκριμένα έχω το Moto 360.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!να κανω μια ερωτηση:σε iphone 6splus οταν λαμβανω μηνυμα κανονικο η στο whatsapp αλλες φορες χτυπαει κανονικα κ αλλες ειναι σαν ειναι στο αθορυβο (μετα απο restart της συσκευης βεβαια δουλευει κανονικα)ενω στις ρυθμισεις φαινονται ολα κανονικα!μετα την τελευταια αναβαθμιση το ιδιο κανει κ στα email.παιζει να ειναι προβλημα συσκευης η λογισμικου?εχει συμβει σε κανεναν αλλον?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!να κανω μια ερωτηση:σε iphone 6splus οταν λαμβανω μηνυμα κανονικο η στο whatsapp αλλες φορες χτυπαει κανονικα κ αλλες ειναι σαν ειναι στο αθορυβο (μετα απο restart της συσκευης βεβαια δουλευει κανονικα)ενω στις ρυθμισεις φαινονται ολα κανονικα!μετα την τελευταια αναβαθμιση το ιδιο κανει κ στα email.παιζει να ειναι προβλημα συσκευης η λογισμικου?εχει συμβει σε κανεναν αλλον?

 

Μήπως χαμηλώνεις την ένταση; Βάλε ένταση από ρυθμίσεις τέρμα. Και μετά βάλε και από το control center την ένταση της αναπαραγωγής κι αυτή. Τέρμα μήπως γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κ τα δυο τερμα ειναι.μολις κανω restart δουλευουν ολα κ μετα παλι δε χτυπαει γι αυτο λεω μηπως ειναι θεμα συσκευης.οξ ενρασεις ειναι ολες στο ειτε τερμα χτυπαει ειτε οχι Edited by georgios308
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Κ τα δυο τερμα ειναι.μολις κανω restart δουλευουν ολα κ μετα παλι δε χτυπαει γι αυτο λεω μηπως ειναι θεμα συσκευης.οξ ενρασεις ειναι ολες στο ειτε τερμα χτυπαει ειτε οχι

 

Κάποια εφαρμογής πρόβλημα. Ξεκινά να σβήνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο whats app κ επεξεργασια φωτο δεν εχω αλλες εφαρμογες...γι αυτο μου κανει εντθπωση οπως κ οταν στελνω μυνημα ο ηχος που κανει οταν φευγει το μηνυμα δεν ακουγεται.μολις κλεισω τις εφαρμογες επανερχεται κανονοκα.
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο whats app κ επεξεργασια φωτο δεν εχω αλλες εφαρμογες...γι αυτο μου κανει εντθπωση οπως κ οταν στελνω μυνημα ο ηχος που κανει οταν φευγει το μηνυμα δεν ακουγεται.μολις κλεισω τις εφαρμογες επανερχεται κανονοκα.

 

Τι να σου πω. Σβήσε το what's app.

Ποια έκδοση iOS έχεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αυτήν την στιγμή είναι σε ένα δίλημμα.

 

Λόγω του προβλήματος με το bootloop στα G4 σκέφτομαι να δώσω το δικό μου πριν προλάβει κ βγάλει κάποιο θέμα. Είμαι ανάμεσα στο 6ς+ κ το nexus 6p εσείς πιο θα προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αυτήν την στιγμή είναι σε ένα δίλημμα.

 

Λόγω του προβλήματος με το bootloop στα G4 σκέφτομαι να δώσω το δικό μου πριν προλάβει κ βγάλει κάποιο θέμα. Είμαι ανάμεσα στο 6ς+ κ το nexus 6p εσείς πιο θα προτείνατε?

 

Σιγουρα μπηκες στην σωστη ενοτητα για να θεσεις την ερωτηση σου???

Θα σου προτειναμε με χιλια το 6p αλλα σου προτεινουμε μια και καλη το 6s να εχεις μια φορα το κεφαλι σου ησυχο.

Σιγουρα και οι 2 συσκευες ειναι καλες. Το 6s θα εχεις ενα γρηγορο τηλεφωνο με αναβαθμισεις καλη αυτονομια καλη καμερα να κανεις την δουλεια σου.

Για το αλλο πανω κατω τα ιδια απλα ειναι περισσοτερο ios vs android το προβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

εχθες αγορασα ενα iphone 6s plus 64gb απο Kaiser και εχω παθει εγκεφαλικο !!!

 

το τηλεφωνο δειχνει οτι εχει σημα κανονικα αλλά οταν με καλουν λεει οτι δεν ειμαι διαθεσιμος..ενω εγω μπορω να κανω κλησεις !!!

 

πηρα καινουργια sim card απο Vodafone αλλά τιποτα !!!

 

 

αν το παω πισω αυριο θα μου δωσουν άλλο σφραγισμενο ή θα μπω σε διαδικασια ελεγχου και θα παρω επισκευασμενο?

 

παρακαλω αν καποιος γνωριζει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

εχθες αγορασα ενα iphone 6s plus 64gb απο Kaiser και εχω παθει εγκεφαλικο !!!

 

το τηλεφωνο δειχνει οτι εχει σημα κανονικα αλλά οταν με καλουν λεει οτι δεν ειμαι διαθεσιμος..ενω εγω μπορω να κανω κλησεις !!!

 

πηρα καινουργια sim card απο Vodafone αλλά τιποτα !!!

 

 

αν το παω πισω αυριο θα μου δωσουν άλλο σφραγισμενο ή θα μπω σε διαδικασια ελεγχου και θα παρω επισκευασμενο?

 

παρακαλω αν καποιος γνωριζει...

 

Ειςαι 100% βέβαιος οτι ειναι πρόβλημα της συσκευής και οχι κάποιας ρύθμισης δικτύου (πχ φραγή);

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα ...πηγα στη Vodafone και μου ειπαν οτι ειναι ολα ΟΚ...

 

Αλλη κάρτα sim έβαλες πχ cosmote;

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Λογικά προλαβαίνεις Doa να πάρεις καινούργια συσκευή. Κουτί.

Αύριο κιόλας μην το αφήνεις. Δοκίμασε οπωσδήποτε αλλη sim πρώτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα καρτα της cosmote οπως ειπες και ολα δουλευουν ΟΚ...τι μπορει να συμβαινει ρε ****το?

 

 

Δοκίμασε να βάλεις κι άλλη μια Vodafone όμως ώστε να καταλάβεις καλύτερα ότι ειναι η κάρτα κι όχι ο πάροχος.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν κάποιος φίλος έχει συνδέσει το iPhone 6s ή Plus, με Android Smartwatch, να μου μεταφέρει την εμπειρία του....

 

 

 

Συγκεκριμένα έχω το Moto 360.

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

Έχω το LG Urbane που ειναι κι αυτό android watch.

Λειτουργεί άψογα αλλά μόνο για τα βασικά σε σχέση με όσα κανει ένα Apple Watch για το οποίο υπάρχουν σχεςον όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούμε στο iPhone.

 

Είχα πριν τον Samsung Gear s που ειχε κι αυτό πολλές εφαρμογές. Παρόλο το μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης απο τα Apple Watch διαπίστωσα οτι οποιαδήποτε άλλη χρήση εκτός των βασικών ειναι ταλαιπωρία. Όποτε αποφάσισα να μην δώσω τόσα πολλά χρήματα για το ρολόι της Apple και να βολευτώ μ ένα πανέμορφο και γερό ρολόι σαν το Urbane.

 

Οι δυνατότητες του ειναι οι εξής:

Απόρριψη κλήσεων, ειδοποίησεις για τα πάντα αλλα χωρίς δυνατότητα απάντησης. Ανάγνωση mails, small, messages κλπ. Καιρός, μετρητής βημάτων και καρδιακών παλμών, τα οποία όμως δεν συνεργάζονται με το iPhone και δεν αποθηκεύονται πουθενά. Θα έπρεπε η Google να βγάλει δικές της εφαρμογές health για iOS.

 

Η μπαταρία αν το κλείσω το βράδυ με ανοιχτή μονίμως την οθόνη μου βγάζει 2 μέρες. Με κλειστή οθόνη άνετα 3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα καρτα της cosmote οπως ειπες και ολα δουλευουν ΟΚ...τι μπορει να συμβαινει ρε ****το?

 

Δεν εχεις καποιο προβκημα. Εμενα στο σπιτι πολλες φορες μου τυχαινει με παιρνουν ενω εχω σημα μου ερχονται αργοτερα οι κλησεις σε μηνυμα.

Το δικτυο εχει θεμα εκει που ησουν. Σε αλλο σημειο ακομα και μεσα στο σπιτι δοκιμασε η εξω στο δρομο και θα δεις δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Επισης πηγαινε ρυθμισεις/δεδομενα και βαλε σε 2g η το πολυ 3g μαλλον εχεις χαλια καλυψη στο συγκεκριμενο σημειο οπως κι εγω.

Ουτε reset μην κανεις τιποτα. Δεν φταις εσυ ετσι ειναι το δικτυο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG Urbane που ειναι κι αυτό android watch.

Λειτουργεί άψογα αλλά μόνο για τα βασικά σε σχέση με όσα κανει ένα Apple Watch για το οποίο υπάρχουν σχεςον όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούμε στο iPhone.

 

Είχα πριν τον Samsung Gear s που ειχε κι αυτό πολλές εφαρμογές. Παρόλο το μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης απο τα Apple Watch διαπίστωσα οτι οποιαδήποτε άλλη χρήση εκτός των βασικών ειναι ταλαιπωρία. Όποτε αποφάσισα να μην δώσω τόσα πολλά χρήματα για το ρολόι της Apple και να βολευτώ μ ένα πανέμορφο και γερό ρολόι σαν το Urbane.

 

Οι δυνατότητες του ειναι οι εξής:

Απόρριψη κλήσεων, ειδοποίησεις για τα πάντα αλλα χωρίς δυνατότητα απάντησης. Ανάγνωση mails, small, messages κλπ. Καιρός, μετρητής βημάτων και καρδιακών παλμών, τα οποία όμως δεν συνεργάζονται με το iPhone και δεν αποθηκεύονται πουθενά. Θα έπρεπε η Google να βγάλει δικές της εφαρμογές health για iOS.

 

Η μπαταρία αν το κλείσω το βράδυ με ανοιχτή μονίμως την οθόνη μου βγάζει 2 μέρες. Με κλειστή οθόνη άνετα 3.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά για την απάντηση σου!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...