Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

 

 

 

Το γνωρίζατε αυτό;

 

http://tech.in.gr/consult/article/?aid=1500043131

 

 

Όντως καθαρίζει τη μνήμη και βρίσκεις τις εφαρμογές στο switcher κλειστές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως καθαρίζει τη μνήμη και βρίσκεις τις εφαρμογές στο switcher κλειστές.

 

 

Επίσης, άλλο ένα tip που βρήκα πρόσφατα (δεν θυμάμαι το λινκ) αφορούσε το σβήσιμο της cache του App Store πατώντας 10 συνεχόμενες φορές κάποιο από τα 5 κουμπιά που υπάρχουν στην κάτω πλευρά του store. Κάνοντας το αυτό, ασπρίζει και φορτώνει από την αρχή το store. Έτσι σβήνεται η cache.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μόλις ενεργοποίησα το iCloud και αντιμετωπίζω κάτι προβληματάκια . Πήγα στις ρυθμίσεις ->iCloud->φωτογραφίες(πάτησα "ναι")->βιβλιοθήκη φωτό iCloud (ενεργοποίησα) και απο κάτω επέλεξα "λήψη και διατήρηση αρχικών " και τώρα μου γράφει "αποστολή 34 στοιχείων " αλλα δεν γίνεται αποστολή εδώ και δυο μέρες.Ξερει κανένας τι να κάνω ;Άλλο ένα παράξενο είναι το εξής ...πήγα γενικά->χώρος και χρήση iCloud ->στο iCloud επέλεξα διαχείρηση χώρου αποθήκευσης και μου λέει έχουν ανεβεί συνολικά 26 φωτογραφίες που πιάνουν 67,4 MB και γράφει πως έχω διαθέσιμα 4.4 gb απο τα 5 ....τι γίνεται ;Δεν έχω ανεβάσει κανένα άλλο αρχείο πέραν αυτών των φωτογραφειών ...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα άρθρο του phone arena

http://www.phonearena.com/news/Apples-iPhone-6S-Plus-smashes-its-Android-competition-in-AnTuTus-2015-Top-10-chart_id77395

που δείχνει το 6s plus να βρίσκεται στην κορυφή του Antutu, έκανα απευθείας τεστ αφού πρώτα κατέβασα την εφαρμογή απο το App Store και έτρεξα το Antutu χωρίς να κλείσω τις εφαρμογές που είχα ήδη ανοικτές ούτε restart.

To score πλησίασε κατα πολύ αυτό που βλέπουμε στο άρθρο. Μου έδωσε 131.049

 

56ca776b7dae2af62f5010ae0016fb0f.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα άρθρο του phone arena

http://www.phonearena.com/news/Apples-iPhone-6S-Plus-smashes-its-Android-competition-in-AnTuTus-2015-Top-10-chart_id77395

που δείχνει το 6s plus να βρίσκεται στην κορυφή του Antutu, έκανα απευθείας τεστ αφού πρώτα κατέβασα την εφαρμογή απο το App Store και έτρεξα το Antutu χωρίς να κλείσω τις εφαρμογές που είχα ήδη ανοικτές ούτε restart.

To score πλησίασε κατα πολύ αυτό που βλέπουμε στο άρθρο. Μου έδωσε 131.049

 

56ca776b7dae2af62f5010ae0016fb0f.jpg

 

Δυστυχώς τα νούμερα δεν λένε τίποτα.

Και αυτοί που τα παίρνουν ως δείγμα για επιλογή τηλεφώνου δεν ξέρουν απλά από τηλέφωνα.

Δεν λέω για σένα μην το πάρεις προσωπικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα αγαπημένα του Safari που βρίσκονται by default στην πρώτη καρτέλα μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, πας στο εικονίδιο με το βιβλιαράκι που είναι στα αριστερά απο αυτό που διαχειρίζεσαι τις καρτέλες. Μετα πας Αγαπημένα -> Αλλαγές -> Νέος Φάκελος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νούμερα δεν λένε τίποτα.

 

Και αυτοί που τα παίρνουν ως δείγμα για επιλογή τηλεφώνου δεν ξέρουν απλά από τηλέφωνα.

 

Δεν λέω για σένα μην το πάρεις προσωπικά.

 

 

Σίγουρα τα νούμερα δεν λένε τίποτα απο μόνα τους. Απλά ειναι ενδεικτικά. Χρόνια τώρα το γράφουμε στα android φόρουμ.

 

Απλά απο το συγκεκριμένο βγαίνει το συμπέρασμα ότι το τελευταίο chip της Apple έχει αυξήσει την διαφορά που υπήρχε.

Και βέβαια θα φανεί σε εξαιρετικά απαιτητικές συνθήκες.

Λογικό ειναι να μην βλέπεις διάφορες στο άνοιγμα μη απαιτητικών εφαρμογών σε σχέση με τον Α8.

Όμως η συνολική εμπειρία χρήσης σε συνάρτηση με τα 2 gb ram ειναι εμφανής πολύ περισσότερο απ ότι ήταν μεταξύ iPhone 5 & 5s.

 

Επίσης η GPU φαίνεται ξεκάθαρα ότι ειναι ανώτερη όλων στην πράξη. Όταν δηλαδή ανοίγεις κάποιο βαρύ game η παίζεις ταυτόχρονα κάποιο βίντεο υψηλής ανάλυσης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα νούμερα δεν λένε τίποτα απο μόνα τους. Απλά ειναι ενδεικτικά. Χρόνια τώρα το γράφουμε στα android φόρουμ.

 

Απλά απο το συγκεκριμένο βγαίνει το συμπέρασμα ότι το τελευταίο chip της Apple έχει αυξήσει την διαφορά που υπήρχε.

Και βέβαια θα φανεί σε εξαιρετικά απαιτητικές συνθήκες.

Λογικό ειναι να μην βλέπεις διάφορες στο άνοιγμα μη απαιτητικών εφαρμογών σε σχέση με τον Α8.

Όμως η συνολική εμπειρία χρήσης σε συνάρτηση με τα 2 gb ram ειναι εμφανής πολύ περισσότερο απ ότι ήταν μεταξύ iPhone 5 & 5s.

 

Επίσης η GPU φαίνεται ξεκάθαρα ότι ειναι ανώτερη όλων στην πράξη. Όταν δηλαδή ανοίγεις κάποιο βαρύ game η παίζεις ταυτόχρονα κάποιο βίντεο υψηλής ανάλυσης.

 

Σίγουρα υπάρχει διαφορά αλλα όταν έβαλα το slow animations με jailbreak κατάλαβα ότι το όλο θέμα με το iPhone ειναι η ταχύτητα στην εναλλαγή των animation αυτό κάνει το iOS να φαίνεται αργό.

Εχω ένα iPhone 6 και δεν το λες και ταχύ. Στην καθημερινή χρήση ναι ειναι καλά αλλα τα animations θέλουν λιγο πιο γρήγορα να τα κάνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, πας στο εικονίδιο με το βιβλιαράκι που είναι στα αριστερά απο αυτό που διαχειρίζεσαι τις καρτέλες. Μετα πας Αγαπημένα -> Αλλαγές -> Νέος Φάκελος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι help ! Μόλις ξεκίνησα το power on και μου εμφανίζει το Apple ID απο το παλιό μου iPhone 5c, αλλα μου λέει οτι απαιτείται το iOS 9.2 που εχω στο παλιό. Τι κάνω ; Να το ρυθμίσω ως καινούριο ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι help ! Μόλις ξεκίνησα το power on και μου εμφανίζει το Apple ID απο το παλιό μου iPhone 5c, αλλα μου λέει οτι απαιτείται το iOS 9.2 που εχω στο παλιό. Τι κάνω ; Να το ρυθμίσω ως καινούριο ;

 

Εξαρταται τι θελεις να κανεις.

Καλυτερα ρυθμισε το ως καινουργια συσκευη να το κανεις ολο απο την αρχη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εχω Id αλλα εχει αποθηκευτεί με το 9.2. Προφανώς η νεα συσκευή δεν εχει το 9.2. Αν το εγκαταστήσω ως νέο μπορώ μετα και αφού κατεβάσω την 9.2 να το ρυθμίσω με το back up μου ;
Link to comment
Share on other sites

Το backup οι αγορές κ.λπ συνδέονται με το Apple id και όχι με τη συσκευή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα,κατοχος πλεον και εγω ενος 6s plus ολα καλα και τελεια μετα απο ενα προβλημα με το ηχειο το πηγα στον γερμανο

που εγινε η αγορα και μετα επο ενα μηνα !!!! εγινε αντικατασταση με νεα. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν την παλευω με το μεγεθος,και με βλεπω να το δινω για 6s. Θα δω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια?? γιατι με το s plus και την χρηση που κανω εγω κραταει 3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα,κατοχος πλεον και εγω ενος 6s plus ολα καλα και τελεια μετα απο ενα προβλημα με το ηχειο το πηγα στον γερμανο

 

που εγινε η αγορα και μετα επο ενα μηνα !!!! εγινε αντικατασταση με νεα. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν την παλευω με το μεγεθος,και με βλεπω να το δινω για 6s. Θα δω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια?? γιατι με το s plus και την χρηση που κανω εγω κραταει 3 μερες.

 

 

Αν σε βγάζει 3 μέρες όπως λες το s plus τότε το s σίγουρα θα σε βγάζει τουλάχιστον 1,5 μέρα.

 

Εγω πάντως έκανα την αντίθετη αλλαγή από εσένα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βγάζει 3 μέρες όπως λες το s plus τότε το s σίγουρα θα σε βγάζει τουλάχιστον 1,5 μέρα.

 

Εγω πάντως έκανα την αντίθετη αλλαγή από εσένα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!

 

Και 1,5 μερες καλα μου ειναι, το μεγεθος ειναι το δυσκολο δεν μπορω να το συνηθισω,θα του δωσω λιγο χρονο ακομα και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Και 1,5 μερες καλα μου ειναι, το μεγεθος ειναι το δυσκολο δεν μπορω να το συνηθισω,θα του δωσω λιγο χρονο ακομα και βλεπουμε!

 

Όντως το μέγεθος ειναι για κάποιους μονόδρομος.

Επίσης αυτό εχει και λιγο αυξημένο βάρος.

Με το απλό θα βγάζεις 2 μέρες έτσι όπως πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως το μέγεθος ειναι για κάποιους μονόδρομος.

Επίσης αυτό εχει και λιγο αυξημένο βάρος.

Με το απλό θα βγάζεις 2 μέρες έτσι όπως πιστεύω

 

Μια χαρα ειναι λοιπον με την μπαταρια, αν δεν τα καταφερω μερικες μερες θα το δωσω για το S!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι λοιπον με την μπαταρια, αν δεν τα καταφερω μερικες μερες θα το δωσω για το S!

 

Ναι μια χαρά ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα Bluetooth headset και το Apple iwatch ?

 

Ναι, χωρίς πρόβλημα.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...