Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω που νομίζω ότι έχω θέμα με μπαταρία μου βγάζει το αντουτου 128.500 με 60% μπαταρία

Να υποθέσω αυτό με την αντικατάσταση μπαταρίας δεν με πιάνει εμένα ; Οπιος θέλει την αλλάζει η πρέπει να περάσουν κάποια υποχρεωτικά τεστ και μόνο αν χρίζει αντικαταστάση πάει για αλλαγή ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αναμένουμε νέα για την εξέλιξη της διαδικασίας

 

Μεσα σε 24 ώρες το ξεκλείδωσαν χωρις λεφτα:up:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 24 ώρες το ξεκλείδωσαν χωρις λεφτα:up:

 

Φθηνα την γλίτωσες στην κυριολεξία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν κλείνω το wifi και ανοίγει από μόνο του την επόμενη μέρα, μπορώ να του θέσω από κάποια ρύθμιση πότε να ανοίξει, για παράδειγμα να ανοίγει μετά τις 9 το πρωί αντι 00:01;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν κλείνω το wifi και ανοίγει από μόνο του την επόμενη μέρα, μπορώ να του θέσω από κάποια ρύθμιση πότε να ανοίξει, για παράδειγμα να ανοίγει μετά τις 9 το πρωί αντι 00:01;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το κλείνεις. Απλά το βάζεις σε stand by μέχρι την άλλη μέρα όπως είπες.

Δεν μπορείς να αλλάξεις τις ώρες

Για να το κλείσεις εντελώς πηγαίνεις μέσα από ρυθμίσεις και όχι από control center

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας φίλος μου ένα 6s 64GB που είναι κλειδωμένο σε πάροχο του Καναδά... Έχει ασχοληθεί κανείς με RSIM να μου πει τι πρέπει να προσέξω? Βλέπω πχ rsim 10, 10+, 11, 11+ κτλ
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας φίλος μου ένα 6s 64GB που είναι κλειδωμένο σε πάροχο του Καναδά... Έχει ασχοληθεί κανείς με RSIM να μου πει τι πρέπει να προσέξω? Βλέπω πχ rsim 10, 10+, 11, 11+ κτλ

 

Ας επικοινωνήσει με την εταιρεία για να το ξεκλειδώσει επίσημα

Η αλλιώς να βρει κάποιον πχ στο eBay που επι πληρωμή κάνει αυτή την δουλειά

R-sim δεν είναι και τόσο βολικό

Σε μεταγενέστερη αναβάθμιση θα χρειαστείς άλλη r-sim κι εσυ θα ξοδεύεις χρήματα άδικα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 11.3, δυστυχώς δε μου δείχνει κατάσταση μπαταρίας καθώς την έχω βάλει μόνος μου

a3b1808421c94396fcc38bab1deb4a51.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 11.3, δυστυχώς δε μου δείχνει κατάσταση μπαταρίας καθώς την έχω βάλει μόνος μου

a3b1808421c94396fcc38bab1deb4a51.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μετά το Πάσχα θα πάω το 6 αρακι αντιπροσωπεία με 39 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν δείχνει χωρητικότητα σε κανέναν που την έχει αλλάξει σε μη εξουσιοδοτημένο όπως εγώ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 11.3, δυστυχώς δε μου δείχνει κατάσταση μπαταρίας καθώς την έχω βάλει μόνος μου

a3b1808421c94396fcc38bab1deb4a51.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μήπως πρέπει να φορτίσεις 100% πρώτα;

Είναι σε beta μορφή ακόμα κάποια προβλήματα θα έχει αποκλείεται να είναι όλοι ευχαριστημένοι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ρώτησα, καθώς είναι beta, αν υπάρχει κανείς ίδια περίπτωση με μένα αλλά να του δείχνει.

Έτσι κι αλλιώς φαίνεται ότι είναι οκ η μπαταρία και στην καθημερινότητα αλλά και στο ibackupbot, με 194 κύκλους είναι στο 95%.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ρώτησα, καθώς είναι beta, αν υπάρχει κανείς ίδια περίπτωση με μένα αλλά να του δείχνει.

Έτσι κι αλλιώς φαίνεται ότι είναι οκ η μπαταρία και στην καθημερινότητα αλλά και στο ibackupbot, με 194 κύκλους είναι στο 95%.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Έχεις αλλάξει μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ired, η μπαταρία που μου έβαλαν στο δωρεάν προγραμμα αντικατάστασης κλάταρε και τώρα έχω αυτή κανα 9μηνο. Είχε τελειώσει και η διετία εγγύησης και πού να ήξερα ότι θα έβγαζε πάλι προγραμμα με 39€...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ired, η μπαταρία που μου έβαλαν στο δωρεάν προγραμμα αντικατάστασης κλάταρε και τώρα έχω αυτή κανα 9μηνο. Είχε τελειώσει και η διετία εγγύησης και πού να ήξερα ότι θα έβγαζε πάλι προγραμμα με 39€...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ που έχω γνήσια μου βγάζει στην υγεια 93%...επειδή είναι ΟΕΜ δεν στην βλέπει

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ired, η μπαταρία που μου έβαλαν στο δωρεάν προγραμμα αντικατάστασης κλάταρε και τώρα έχω αυτή κανα 9μηνο. Είχε τελειώσει και η διετία εγγύησης και πού να ήξερα ότι θα έβγαζε πάλι προγραμμα με 39€...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μάλλον δεν είναι η αυθεντική για αυτό δεν σου εμφανίζει τα δεδομένα

Οι μπαταρίες από όσο ξέρω έχουν επανω chip οπότε βλέπει τι μπαταρία είναι και δεν εμφανίζει τα απαραίτητα

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό απλά έχω βάσιμες υποψίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σε beta ακόμα; Πόσες beta version για την 11.3 έβγαλαν πριν γίνει η μαζική κυκλοφορία σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σε beta ακόμα; Πόσες beta version για την 11.3 έβγαλαν πριν γίνει η μαζική κυκλοφορία σήμερα.

 

Προφανώς χρειάζονται περισσότερο feedback για να το τελειώσουν οπότε εγώ κι εσύ πρέπει να γίνουμε beta testers

Μια εικόνα να έχουμε για την μπαταρία είναι αρκετό πιστεύω

Σε σχέση με παλιά που νομίζαμε ότι με τις αναβαθμίσεις βάραινε η συσκευή ενώ στην ουσία η μπαταρία έριχνε την απόδοση του επεξεργαστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως αν έχει αλλαχτεί η μπαταρία εκτός Apple, δε θα φαίνεται τελικά το ποσοστό, όπως έχει τώρα η κατάσταση σύμφωνα με το ifixit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως αν έχει αλλαχτεί η μπαταρία εκτός Apple, δε θα φαίνεται τελικά το ποσοστό, όπως έχει τώρα η κατάσταση σύμφωνα με το ifixit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οπότε επαληθεύεται η σκέψη μου

Αναμένουμε εντυπώσεις από κατόχους συσκευών με official μπαταρία

 

Έχει πολλές αλλαγές backstage η 11.3

Μένουμε σε επικοινωνία για περισσότερες λεπτομέρειες επάνω στην λειτουργία και επιδιόρθωση ορισμένων bug που είχαν μείνει στις εκδόσεις 11.2.x

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Έχει πολλές αλλαγές backstage η 11.3

 

Μένουμε σε επικοινωνία για περισσότερες λεπτομέρειες επάνω στην λειτουργία και επιδιόρθωση ορισμένων bug που είχαν μείνει στις εκδόσεις 11.2.x

 

 

Αυτό φαίνεται και στο μέγεθος της αναβάθμισης, κάπου στα 700mb.

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι λοιπόν, μιας και η μπαταρία του ired μου φαινόταν μούφα, πήγα το πρωί στο φίλο Πακιστανό που είναι τζιμάνι τεχνικός και... Voila!!

 

04cdf835948d32678eb2ccc632d21953.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι λοιπόν, μιας και η μπαταρία του ired μου φαινόταν μούφα, πήγα το πρωί στο φίλο Πακιστανό που είναι τζιμάνι τεχνικός και... Voila!!

 

04cdf835948d32678eb2ccc632d21953.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτοί εκεί κάτω είναι αρκετά γνώστες σε αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνώστες Τάσο με 15 ευρουλάκια, με το που είδα ότι δε κολλάει κάτω από το 10% όπως με την προηγούμενη μπαταρία και έβγαλε και το ποσοστό χωρητικότητας, το έπαιξα κουβαρντάς και του έδωσα 20 του ανθρώπου.

Με τη μπαταρία από το ired(2 αλλαγές καθώς η πρώτη βγήκε σκαρτη στις 3 μέρες), κόλλαγε απίστευτα κάτω από το 10% και όταν ξεφόρτωσε μια φορά τελείως, άναψε μόνο με το φορτιστή του iPad, αφού αναβόσβηνε το logo δυο τρεις φορές πριν μπει στο λειτουργικό

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...