Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να διαγράψω από το iPhone το νέο update που κατέβηκε; είτε για να μην πιάνει χώρο είτε γιατί δεν θέλω να βλέπω την ειδοποίηση στις ρυθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διαγράψω από το iPhone το νέο update που κατέβηκε; είτε για να μην πιάνει χώρο είτε γιατί δεν θέλω να βλέπω την ειδοποίηση στις ρυθμίσεις!

 

Αν πας ρυθμίσεις/γενικά/χώρος και χρήση εκεί θα βρεις το αρχείο. Μπορείς να το σβήσεις.

Νομίζω δεν γίνεται να φύγει η ειδοποίηση. Κάποτε γινόταν με jailbreak

Αν το σβήσεις 2-3 φορές δεν ξέρω αν εξαφανιστεί μετα.

Φυσικά θα το ξανά κατεβάσει 1-2 φορές σίγουρα χωρίς να σε ειδοποιήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα μόλις. Αυτή η νέα έκδοση όσοι την βάλανε τι λένε; κάπου διάβασα για ακόμα χειρότερη μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα μόλις. Αυτή η νέα έκδοση όσοι την βάλανε τι λένε; κάπου διάβασα για ακόμα χειρότερη μπαταρία!

 

Δεν έχει προβλήματα. Δεν βρήκα κανένα θέμα σε ότι χρησιμοποιώ. Δεν είχα θέματα ούτε με την 10.1 όμως.

Αλλα σε σχέση με την 10.0.2 βλέπω μείωση της μπαταρίας.

Τώρα οφείλεται σε κάποια εφαρμογή; Σε κακή λήψη σήματος στην δουλειά; Στην συγκεκριμένη αναβάθμιση;

Θα φορτίσω 100% και θα δω χωρίς δεδομένα στην δουλειά και μόνο με χρήση wifi σπίτι και έξω τι γίνεται γιατί συνήθως αυτή είναι η χρήση που κάνω.

Στην δουλειά μου τελειώνουν τα δεδομένα και δεν μπαίνω συχνά όποτε θα φανεί αύριο τι γίνεται.

Πάντως έβγαζα 6+ ώρες με 10.0.2 και τώρα σίγουρα κάτω από 5 ώρες. Είδωμεν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ωρες ωρες σκεφτομαι μηπως βγαζουν νεα update για να σε ωθησουν να παρεις νεο κινητο. Δεν μιλω για το 6s αλλα για παλιοτερα μοντελα. Παλιοτερα ειχα στο 6s μια εκδοση 9... (δεν θυμαμαι ποια ακριβως) και οταν βγει update το κινητο δεν εμπαινει στο σαφαρι. Διαβασα σε κατι φορουμ οτι γινοταν σε πολυ κοσμο και οτι λυνοταν με την αναβαθμιση. Και ενας φιλος ειχε ακριβως το ιδιο θεμα με εμενα (6 plus).

Η βλεπω φαντασματα η κατι παιζει..

 

http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500048860

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε τι ακριβώς είναι αυτό πρόβλημα; Προκαλεί κάποιο θέμα στην λειτουργία ή στην συσκευή;

 

Και εγώ όταν κάνω reset με home + lock button αλλάζει κάποιο χρώμα η οθόνη μου και μετά γίνεται reset αλλά δεν έχω δώσει σημασία. Δεν νομίζω να μου προκαλεί κάποιο θέμα (έχω 6 plus).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς είναι αυτό πρόβλημα; Προκαλεί κάποιο θέμα στην λειτουργία ή στην συσκευή;

 

 

 

Και εγώ όταν κάνω reset με home + lock button αλλάζει κάποιο χρώμα η οθόνη μου και μετά γίνεται reset αλλά δεν έχω δώσει σημασία. Δεν νομίζω να μου προκαλεί κάποιο θέμα (έχω 6 plus).

 

 

 

Οχι δεν προκαλει καποιο θεμα.

Απλα κανονικα εκανε με Home και power απευθειας Reset. Μετα την ios10 κανει αυτα τα χαζα με την οθονη και ειναι καπως εκνευριστικο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν προκαλει καποιο θεμα.

Απλα κανονικα εκανε με Home και power απευθειας Reset. Μετα την ios10 κανει αυτα τα χαζα με την οθονη και ειναι καπως εκνευριστικο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και σε εμενα σε 6αρι τα ιδια όπως λες κάνει.........δεν είναι κάτι το ανησυχητικό...σε όλες τις συσκευές γίνεται μα 10 αρια...και σε 5 αρι που έχουμε τα ιδια ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

Οντως και σε μενα το κανει μετα την 10αρα. Δε δημιουργεί κάποιο αλλο πρόβλημα αλλα και που το κανει δεν ειναι φυσιολογικό. Βεβαια εμένα μετα την 10αρα κλείνει μονο του, ενώ εχει 40-50% μπαταρία, και ζητάει φόρτιση. Εκανα restore και ξαναπέρασα το iOS 10, αλλα τα ίδια. Πολλα bug και δε βλέπω διόρθωση ενώ έχουν βγει ποσα fixed updates.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Οντως και σε μενα το κανει μετα την 10αρα. Δε δημιουργεί κάποιο αλλο πρόβλημα αλλα και που το κανει δεν ειναι φυσιολογικό. Βεβαια εμένα μετα την 10αρα κλείνει μονο του, ενώ εχει 40-50% μπαταρία, και ζητάει φόρτιση. Εκανα restore και ξαναπέρασα το iOS 10, αλλα τα ίδια. Πολλα bug και δε βλέπω διόρθωση ενώ έχουν βγει ποσα fixed updates.

 

Αυτό με την μπαταρία πάντως δε συμβαίνει σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά που δεν πολύ ψαχουλεύω το κινητό δεν παρατήρησα καμία να καμία διαφορά είτε με αυτήν την έκδοση είτε με την προηγούμενη είτε με την αρχική των 10...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως και σε μενα το κανει μετα την 10αρα. Δε δημιουργεί κάποιο αλλο πρόβλημα αλλα και που το κανει δεν ειναι φυσιολογικό. Βεβαια εμένα μετα την 10αρα κλείνει μονο του, ενώ εχει 40-50% μπαταρία, και ζητάει φόρτιση. Εκανα restore και ξαναπέρασα το iOS 10, αλλα τα ίδια. Πολλα bug και δε βλέπω διόρθωση ενώ έχουν βγει ποσα fixed updates.

Η συμπεριφορά αυτή είναι μεμονωμένη και σίγουρα όχι κάτι που έχει προκαλέσει το iOS 10 σε ευρεία κλίμακα.

Έχεις επικοινωνήσει με την Apple, να το ελέγξουν; Έχουν τη δυνατότητα αυτοί να τρέξουν το διαγνωστικό πρόγραμμα απομακρυσμένα και να σου πουν αν διαπιστωθει κάποιο θέμα με τη συσκευή σου.

 

 

 

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

Πράγματι, το κάνει σε iOS 10.

Ωστόσο, το reset είθισται το κάνουμε όταν έχουν κάποιο πρόβλημα και παγώνει η συσκευή ολόκληρη. Πόσες φορές κάνεις reset, που καθιστά τη συμπεριφορά αυτή εκνευριστική;

Έχεις κάποιο θέμα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

απο την πρώτη έκδοση της 10 υπάρχει το θέμα όταν πας να κάνεις hard reset η γραμμές πετάει η μπλε οθονη κλπ

δεν είναι θέμα λογικά απλα κρασαρει το kernel απο την στιγμή που το κάνει μόνο στο Hard reset τι μας νοιάζει οεο?

 

+ να ξέρεις το Hard reset δεν είναι και ότι καλύτερο.. το hard reset δεν είναι απλα restart είναι το force shutdown kernel and wakeup... το κάνουμε μόνο σε περίπτωση ανάγκης όταν συσκευη δεν αποκρίνεται σε τπτ αν και ολα τα unixoides/linuxoides (android, ios meego κλπ) έχουνε data caching και πάλι μπορεί με αυτή την διαδικασία να προκληθεί απώλεια δεδομένον

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει πρόβλημα ρε παιδιά.

Έτσι κάνει σε όλους

Ίσως το άλλαξαν και από δω και πέρα να μείνει έτσι όταν κανεις reset να εμφανίζεται έτσι.

Δεν βλέπω προβλήματα στο iOS 10.1.1 πάντως.

Ίσως κάποιοι έχουν μεμονωμένα θέματα

Reset χρειάστηκε να κάνω επειδή έλεγε μετα από κάποια αναβάθμιση του viber για να στρώσουν οι ήχοι της εφαρμογής.

Γιατί να κάνει κάποιος reset? Δεν χρησιμεύει σε κάτι πέρα από κάποια περίπτωση που δεν μπορείς να κανεις απενεργοποίηση την συσκευή. Πράγμα λίγο σπάνιο και απίθανο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος το θεμα αλλα διαβαζω πολλους χρηστες στο internet με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Μετα το update σε 10 οταν παω να κανω hard reset η οθονη εμφανιζει καθετες ή οριζοντιες γραμμες αλλαζει χρωμα και μετα κανει το hard reset. Πριν με την 9 δεν ειχα κανενα θεμα.

Εκανα restore,setup as new κτλ αλλα τιποτα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ουτε το 6ρι μου ουτε το 7ρι μου κανει κατι τέτοιο πάντως

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο bug που βρίσκω στο iOS 10 σε όλες τις εκδόσεις είναι το εξής

Στα μηνύματα σβήνω ολα τα μηνύματα. Βγαίνω από την εφαρμογή

Μόλις ξανά μπαίνω ανοίγει νέο μήνυμα αφού δεν έχει παλιά μηνύματα. Έτσι κάνει σε όλους χρόνια τώρα η εφαρμογή

Παρόλα αυτά επάνω στον παραλήπτη του μηνύματος έχει τον τελευταίο παραλήπτη από τα μηνύματα που έσβησα.

Κάνω ακύρωση μηνύματος.

Κλείνω εφαρμογή

Ξανά μπαίνω και μετα είναι εντάξει.

Δεν με ενοχλεί απλά το αναφέρω. Λογικά πρέπει να εμφανίζεται και σε εσάς το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να έχει τα θέματα της η 10.1.1(για το θέμα της μπαταρίας μιλάω).

Παρατηρούσα χθες βράδυ το κινητό.Ηταν 60%,ξαφνικά πέφτει 58 και σε 3 δευτερόλεπτα 57%.

Δεν πέρασε 1 λεπτό και απο 57% κατευθείαν 51%.

Ποτέ μα ποτέ δεν μου έκανε τέτοια το κινητό.

Και έκανα και set up as new στην 10.1.1.

Τι να πώ?Αναμένουμε την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να έχει τα θέματα της η 10.1.1(για το θέμα της μπαταρίας μιλάω).

Παρατηρούσα χθες βράδυ το κινητό.Ηταν 60%,ξαφνικά πέφτει 58 και σε 3 δευτερόλεπτα 57%.

Δεν πέρασε 1 λεπτό και απο 57% κατευθείαν 51%.

Ποτέ μα ποτέ δεν μου έκανε τέτοια το κινητό.

Και έκανα και set up as new στην 10.1.1.

Τι να πώ?Αναμένουμε την επόμενη.

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα εγώ αλλα ότι κάτι παίζει από την 10.1 και μετα με την μπαταρια είμαι σίγουρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα εγώ αλλα ότι κάτι παίζει από την 10.1 και μετα με την μπαταρια είμαι σίγουρος

 

Εγω παντως με 10.1.1 πιανω ανετα 4 ωρες οθονη.Με 10.0 δεν επιανα τοσο ευκολα.Οσο για την 10.1 μου κολλησε το κινητο στο apple logo και εκανα μια επαναφορα και μια επιδιορθωση.Ολα αυτα απο τοτε που εκανα restore στο 5s μου.Για οσους εχουν θεμα με το ποσοστο που εκανε σκαμπανεβασματα πηγαινετε στις ρυθμισεις για ημερομηνια και ωρα και κλειστε την επιλογη της αυτοματης ωρας και ξαναεπιλεξτε την.Μετα κατευθειαν επανεκιννηση με home button και power.Δουλευει κανονικα στο δικο μου τηλεφωνο και το ποσοστο κατεβαινει και ανεβαινει κανονικα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με 10.1.1 πιανω ανετα 4 ωρες οθονη.Με 10.0 δεν επιανα τοσο ευκολα.Οσο για την 10.1 μου κολλησε το κινητο στο apple logo και εκανα μια επαναφορα και μια επιδιορθωση.Ολα αυτα απο τοτε που εκανα restore στο 5s μου.

 

Εγώ έβγαλα πάνω από 6 ώρες. Τώρα είμαι ανάμεσα 4 με 5 ώρες.

Ακόμα δεν έχει φτάσει σε σταθερό επίπεδο πιστεύω το λειτουργικό. Ανομοιομορφια σε πολλές συσκευές βλέπω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με 10.1.1 πιανω ανετα 4 ωρες οθονη.Με 10.0 δεν επιανα τοσο ευκολα.Οσο για την 10.1 μου κολλησε το κινητο στο apple logo και εκανα μια επαναφορα και μια επιδιορθωση.Ολα αυτα απο τοτε που εκανα restore στο 5s μου.Για οσους εχουν θεμα με το ποσοστο που εκανε σκαμπανεβασματα πηγαινετε στις ρυθμισεις για ημερομηνια και ωρα και κλειστε την επιλογη της αυτοματης ωρας και ξαναεπιλεξτε την.Μετα κατευθειαν επανεκιννηση με home button και power.Δουλευει κανονικα στο δικο μου τηλεφωνο και το ποσοστο κατεβαινει και ανεβαινει κανονικα.

 

Αυτό με την ώρα το έχω διαβάσει σε πολλά site με tips and tricks για IOS συσκευές γενικά ,γιατί ψάχνει για servers για αλλαγή ζώνης

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στην 10.1.1 παιδιά πάντως πολύ χάλια. Σε αυτονομία είμαι σε επίπεδα 5s

Ίσα ίσα βγάζω την μέρα

 

Αυτό τον μήνα τα @@@ η Apple με τις αναβαθμίσεις

Και ο iMac μου είναι σε χάλια επίπεδα ομαλότητας με τις τελευταίες αναβαθμισεις

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στην 10.1.1 παιδιά πάντως πολύ χάλια. Σε αυτονομία είμαι σε επίπεδα 5s

Ίσα ίσα βγάζω την μέρα

 

Αυτό τον μήνα τα @@@ η Apple με τις αναβαθμίσεις

Και ο iMac μου είναι σε χάλια επίπεδα ομαλότητας με τις τελευταίες αναβαθμισεις

 

Εμένα πάντως μου βγάζει δύο μέρες, μιάμιση με πολλή χρήση. Ίσως να φταίει που είναι και καινούριο το τηλέφωνο αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου βγάζει δύο μέρες, μιάμιση με πολλή χρήση. Ίσως να φταίει που είναι και καινούριο το τηλέφωνο αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι.

 

Με 10.0.2 το πρόλαβες καθόλου η το πήρες έτσι με 10.1;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...