Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κινητό έχεις;

Με μέτρια χρήση βγάζει πάνω απο μερα. Εξαρτάται πάντα απο τον χρήστη.

Δεν υπάρχει στα χαρτιά μέτρια και λίγη και πολυ χρήση.

 

Ένα Xperia SP έχω. Βεβαίως εξαρτάται από τον χρήστη, απλά σε γενικές γραμμές αν αυτό μπορεί να προσδιοριστεί. Απλά το xperia έχει αρχίσει να αργεί κάπως μετά απο κάποιες αναβαθμίσεις. Π.χ στον Chrome. Είπα να κάνω μετάβαση στο iOS, μιας και μένω ικανοποιημένος έχοντας ένα iPad 3.

Link to comment
Share on other sites

Ένα Xperia SP έχω. Βεβαίως εξαρτάται από τον χρήστη, απλά σε γενικές γραμμές αν αυτό μπορεί να προσδιοριστεί. Απλά το xperia έχει αρχίσει να αργεί κάπως μετά απο κάποιες αναβαθμίσεις. Π.χ στον Chrome. Είπα να κάνω μετάβαση στο iOS, μιας και μένω ικανοποιημένος έχοντας ένα iPad 3.

 

Θα βγάζεις άνετα την ημέρα σε αυτονομία και θα κανεις την δουλειά σου άψογα χωρίς lag

Δεν νομίζω να θέλει κανεις κάτι άλλο για καθημερινή χρήση απο μια συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τρωει αυτο το κολλημα καμια φορα κι εμενα.

 

Κλεισε την εφαρμογη απο το multitask με διπλο πατημα δηλαδη στο home button

 

 

Επανέρχομαι στο θέμα της εφαρμογής της μουσικής. Όσες φορές κ αν την καταργήσω από το multitasking απλά ΔΕΝ ανοίγει ! Τι κάνω ;προσπάθησα να βρω κάποιο τηλέφωνο τηλ. υποστήριξης της Apple αλλά μου βγάζει ένα από 00800....και λέει ότι αυτός ο αριθμός δεν μπορεί να κληθεί από τον πάροχο μου(wind) και πιθανόν να θέλει να πάρω από σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της εφαρμογής της μουσικής. Όσες φορές κ αν την καταργήσω από το multitasking απλά ΔΕΝ ανοίγει ! Τι κάνω ;προσπάθησα να βρω κάποιο τηλέφωνο τηλ. υποστήριξης της Apple αλλά μου βγάζει ένα από 00800....και λέει ότι αυτός ο αριθμός δεν μπορεί να κληθεί από τον πάροχο μου(wind) και πιθανόν να θέλει να πάρω από σταθερό

 

Όπως προείπα το έχει κανει κι εμένα. Αλλα μετά από μόνο του φτιάχνει.

Τώρα εσένα γιατί δεν ανοίγει καθόλου δεν γνωρίζω.

Βγαίνει και η 9.3 όπου να ναι ίσως λυθεί ετσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάζεις άνετα την ημέρα σε αυτονομία και θα κανεις την δουλειά σου άψογα χωρίς lag

Δεν νομίζω να θέλει κανεις κάτι άλλο για καθημερινή χρήση απο μια συσκευή

 

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι χειρότερη από το 6 αν σου λέει κάτι

 

τα ιδια ειναι σε μπαταρια το 6 με το 6s.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι σε μπαταρια το 6 με το 6s.

 

Αυτό το γνωρίζω. Σημασία έχει μα βγαίνει η μέρα. Και να μην ξεμένω...!

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η 9.2.1.

 

 

Μα γιατί; Δεν θα πηγαίναμε σε 9.3 κατευθείαν;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση...οσοι δεν το γνωριζουν.

 

 

 

https://support.apple.com/en-us/HT205727

 

 

Γνωστό θέμα. Πολυ κουλό πάντως !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το οφτοπικ,αλλα μολις πηρα το 6σ,μετα απο μεγαλη απουσια σε ανδροιδ.Υπαρχει τροπος να βγαλω τον ηχο απο μεσσεντζερ αλλα να εχω την δονηση;
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το οφτοπικ,αλλα μολις πηρα το 6σ,μετα απο μεγαλη απουσια σε ανδροιδ.Υπαρχει τροπος να βγαλω τον ηχο απο μεσσεντζερ αλλα να εχω την δονηση;

 

πας ρυθμίσεις-> messenger->γνωστοποιήσεις και απενεργοποιείς το "ήχοι".

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμίσεις-> messenger->γνωστοποιήσεις και απενεργοποιείς το "ήχοι".

 

ετσι βγανει και η δονηση.Μαλλον δεν θα υπαρχει τροπος

Link to comment
Share on other sites

ετσι βγανει και η δονηση.Μαλλον δεν θα υπαρχει τροπος

Γίνεται. Βάζεις τον ήχο μηνύματος στο none και απλά θα έχεις ενεργποιημένη την δόνηση. Το δοκίμασες;

Πας settigns > sounds > text tone και βάζεις none αλλά στην δόνηση βάζεις κάποια από τις επιλογές που έχει φτιάχνεις μια δική σου δόνηση.

 

Αυτό θα το κάνει για όλα τα μηνύματα. Αν θες να το κάνεις για συγκεκριμένα νούμερα θα πας να το κάνεις μέσα από την επαφή που έχεις στον κατάλογο σου.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και αυτο,μονο για τον ηχο μηνυματος ειναι κανει

Ναι λογικό να μην πιάνει, γιατί σου έδωσα λάθος οδηγίες. Νόμιζα πως λες για τα μηνύματα και όχι για την εφαρμογή του messenger.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αριστερά αν πατήσω την οθόνη με πίεση μου βγαίνει το task manager. Μπορώ όμως να το κάνω από δεξιά? Με βολεύει καλύτερα είμαι δεξιοχειρας και η απόσταση του δαχτυλου είναι πιο κοντά εκει
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αριστερά αν πατήσω την οθόνη με πίεση μου βγαίνει το task manager. Μπορώ όμως να το κάνω από δεξιά? Με βολεύει καλύτερα είμαι δεξιοχειρας και η απόσταση του δαχτυλου είναι πιο κοντά εκει

 

Οχι δεν μπορείς αλλα μπορείς να κανεις διπλό κλικ στο home button. Ειναι πολυ πιο βολικό

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορείς αλλα μπορείς να κανεις διπλό κλικ στο home button. Ειναι πολυ πιο βολικό

 

Δεν μου αρέσει να πατάω hardware Keys ειδικά στο home button. Το φθιρει αρκετά νομίζω με την πολύ χρήση

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!

Σκέφτομαι να κάνω ξανά αγορά iphone ..

Επειδή θα πάρω 16αρι και επειδή είχα πάντα πρόβλημα χωρητικότητας ηθελα να ρωτήσω όσους έχουν 16 άρι έχουν πρόβλημα με την χωρητικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!

Σκέφτομαι να κάνω ξανά αγορά iphone ..

Επειδή θα πάρω 16αρι και επειδή είχα πάντα πρόβλημα χωρητικότητας ηθελα να ρωτήσω όσους έχουν 16 άρι έχουν πρόβλημα με την χωρητικότητα?

 

Για να είχες πάντα θα έχεις και τώρα.

Πάρε 64 όπως έκανα και εγω να τελειώνεις.

Επίσης υπάρχουν και cloud λύσεις αν σ ενδιαφέρουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μου αρέσει να πατάω hardware Keys ειδικά στο home button. Το φθιρει αρκετά νομίζω με την πολύ χρήση

 

Το home button χαλάει απο σκόνη υγρασία και λοιπά όχι απο χρήση.

Σίγουρα αντέξει παραπάνω απο ότι το κινητό όποτε καλύτερα να το χρησιμοποιείς γιατί έτσι και αλλιώς το κινητό πάνω απο 3 χρόνια δεν θα το κρατήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια...μεσα το κουτι του iphone 6s εχει βιβλιαρακι με οδηγιες?σε εμενα ειχε 3,4 καρτελακια και αλλα 3,4 αποκόμματα(σαν τα καρτελακια αλλα απο μαλακο χαρτι)..νομιζω οτι παιζει να ειναι και παραεισαγωγη απο ουγγαρια...να αρχισω να ανησυχω?επισης παρατηρησα οτι ενω μιλουσα στο viber προσεγγισα το χερι προς την οθονη και αυτη μαυρισε.οταν απομακρυνα το χερι επανηλθε...εχει καποιο σενσορα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...