Jump to content

Η Νο 1, τρίτη σε καινοτομίες?


katsiko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έχουμε και λέμε : H TIM διαφήμισε τη διπλή SIM, στη συνέχεια το ψιλομάζεψε λόγω τεχνικών προβλημάτων, αλλά σε τελική ανάλυση ούτε γάτα ούτε ζημιά αφού από την παγκόσμια απρόσμενη διαφήμιση μέσω λεωφορειοπειρατίας, έδωσε ρέστα. Η Vodafone με τη σειρά της, λανσάρει νέα ευέλικτα πακέτα που εκτός από δωρεάν χρόνο ομιίας προσφέρουν 50 SMS και 10 MMS με χαμηλά πάγια τέλη. Η Νο 1 εταιρία όμως (Cosmote) έχει μείνει μάλλον πίσω αφού το μόνο πρόγραμμα που συμπεριλαμβάνει SMS είναι το ...απαρχαιωμένο 2004. Τι περιμένουν? Μήπως έχουν επαναπαυθεί? Γιατί οι συνδρομητές της μόνον αυτό δεν έχουν κάνει. Με τα οικονομικά του ΟΤΕ να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο και ως συγκοινωνούντα δοχεία που είναι, μάλλον θα πρέπει να αρχίσουν να αγχώνονται. Οι ανταγωνιστές προσφέρουν πιο πλούσιες υπηρεσίες στις ίδιες τιμές.
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Επαναπαύθηκαν πλήρως!! Όντως οι υπηρεσίες εξελίσσονται με ρυθμό χελώνας ή και καθόλου! Και εγώ θα ήθελα πλήρη πακέτα για γραπτά μηνύματα και ΜΜS, αλλά... Επιπλέον, εδώ και μήνες μου έλεγαν για μία αναβάθμιση της υπηρεσίας e-mail My Cosmos, όμως και πάλι δεν άλλαξε τίποτα. Βεβαίως, όταν βγαίνει μία υπηρεσία, αυτή είναι τις περισσότερες φορές πλήρης (π.χ. ειδοποίηση κλήσεων), αλλά η ποσότητα και η συχνότητα είναι τραγικές!! Με εκνευρίζει ιδιαίτερα που δίνεται έμφαση μονόπλευρα σε μία υπηρεσία, όπως γίνεται με το i-mode και παραγκωνίζονται όλες οι υπόλοιπες! :mad:
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Μονο το i-mode και απο οτι ξερω ειναι πανακριβο,νομιζω οτι υπαρχουν κι αλλες πολυ χρησιμες υπηρεσιες που δεν τις εχει η κοσμοτε :confused:
Link to comment
Share on other sites

To 2in1 με ΤΙΜ που το χρησιμοποιώ δεν έχει κανένα πρόβλημα εδώ και 1,5 μήνα+ότι είναι καταπληκτική υπηρεσία...Γιατί το TWIN CARDS που το πας;;; Το ΤΙΜ ΙΜΑGINE(καταπληκτικό μενού πιστεύω...) Πρέπει η cosmote να βάλει πολλές υπηρεσίες γιατί θα χάσει πολλοούυυς πελάτες...Ήδη έχασε εμένα που πήγα στην ΤΙΜ οριστικά(με δύο αριθμούς μάλιστα...)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri (18 Δεκ. 2004 , 10:12)

 

To 2in1 με ΤΙΜ που το χρησιμοποιώ δεν έχει κανένα πρόβλημα εδώ και 1,5 μήνα+ότι είναι καταπληκτική υπηρεσία...Γιατί το TWIN CARDS που το πας;;; Το ΤΙΜ ΙΜΑGINE(καταπληκτικό μενού πιστεύω...) Πρέπει η cosmote να βάλει πολλές υπηρεσίες γιατί θα χάσει πολλοούυυς πελάτες...Ήδη έχασε εμένα που πήγα στην ΤΙΜ οριστικά(με δύο αριθμούς μάλιστα...)

 

ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΕΟΝΩΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ? Π.Χ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ON-LINE ΤΟΤΕ: ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. ΣΩΣΤΑ ? ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ TV ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alany (18 Δεκ. 2004 , 15:34)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri (18 Δεκ. 2004 , 10:12)

 

To 2in1 με ΤΙΜ που το χρησιμοποιώ δεν έχει κανένα πρόβλημα εδώ και 1,5 μήνα+ότι είναι καταπληκτική υπηρεσία...Γιατί το TWIN CARDS που το πας;;; Το ΤΙΜ ΙΜΑGINE(καταπληκτικό μενού πιστεύω...) Πρέπει η cosmote να βάλει πολλές υπηρεσίες γιατί θα χάσει πολλοούυυς πελάτες...Ήδη έχασε εμένα που πήγα στην ΤΙΜ οριστικά(με δύο αριθμούς μάλιστα...)

 

ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΕΟΝΩΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ? Π.Χ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ON-LINE ΤΟΤΕ: ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. ΣΩΣΤΑ ? ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ TV ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

 

 

Σωστά αυτά που λες αλλά δεν είναι δικαιολογία επειδή δεν ΜΑΣ τα προσφέρει κάτι που είναι χρήσιμο … :worry:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΦΕΡΑΡΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ. ΤΙ ΛΕΣ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alany (18 Δεκ. 2004 , 15:34)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri (18 Δεκ. 2004 , 10:12)

 

To 2in1 με ΤΙΜ που το χρησιμοποιώ δεν έχει κανένα πρόβλημα εδώ και 1,5 μήνα+ότι είναι καταπληκτική υπηρεσία...Γιατί το TWIN CARDS που το πας;;; Το ΤΙΜ ΙΜΑGINE(καταπληκτικό μενού πιστεύω...) Πρέπει η cosmote να βάλει πολλές υπηρεσίες γιατί θα χάσει πολλοούυυς πελάτες...Ήδη έχασε εμένα που πήγα στην ΤΙΜ οριστικά(με δύο αριθμούς μάλιστα...)

 

ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΕΟΝΩΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ? Π.Χ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ON-LINE ΤΟΤΕ: ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. ΣΩΣΤΑ ? ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ TV ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

 

 

 

η χρέωση είναι, για την προώθηση της άλλης γραμμης στην άλλη, 1 cent το λεπτό . Αστεία χρέωση , δηλαδή... :mad: Μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα. :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alany (18 Δεκ. 2004 , 17:00)

 

ΩΡΑΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΦΕΡΑΡΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ. ΤΙ ΛΕΣ?

 

 

Από τη στιγμή που υπερέχουν συνδρομητές που θα πλήρωναν για αυτό γιατί να μην προσφέρεται από τη στιγμή που στη κάρτα sιm είναι προγραμματισμένο

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alany (18 Δεκ. 2004 , 15:34)

 

ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΕΟΝΩΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ? Π.Χ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ON-LINE ΤΟΤΕ: ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. ΣΩΣΤΑ ? ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ TV ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

 

 

Αντί να γκαρίζεις υπολόγιζε για τι χρέωση μιλάμε.

Αν κάνεις προώθηση από συμβόλαιο όντως δε συμφέρει γιατί καταναλώνει τον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας.

Αν όμως έχεις μια σύνδεση συμβόλαιο και έχεις στην ίδια SIM ένα καρτοκινητό που το ξέρουν μόνο οι στενοί σου φίλοι/συγγενείς και έχεις προώθηση μόνο από αυτό στο άλλο (με τη λογική ότι όταν έχεις κλειστό το πρώτο δε θες να σε βρίσκει ο καθένας) τότε μιλάμε για χρέωση 0,15 λεπτά για τα 30 δευτερόλεπτα. Δηλαδή 0,01€ σου φτάνει για πάνω από 3 λεπτά προώθηση από το απόρρητο καρτοκινητό στο συμβόλαιο που το ξέρουν όλοι. Αν αυτό σου φαίνεται παράλογο για την εξυπηρέτηση που σου προσφέρει τότε μην το βάζεις.

Ξεκόλλα, άνοιξε το μυαλό σου, γράφε με μικρά και σταμάτα τα "έξυπνα" σχόλια με χωριά και Ferrari.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:confused: Στο 2ΙΝ1 χρεώνεσαι μόνο το 1% της προώθησης. Μίλησα 10λεπτα από προώθηση και πλήρωσα 10cets,είναι κλεψιά αυτό;;; Καλά το να θες να δεις τηλεόραση από το κινητό σου είναι ακριβό αλλά αν το χρειάζεσαι;;; Το 2ΙΝ1 είναι πολύ χρήσιμη υπηρεσία.Δεν ξέρεις τι είναι να κουβαλάς 2 τηλέφωνα ή δυο κάρτες μαζί σου μου φαίνεται...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ότι δεν είχα ούτε έχω διάθεση να τσακωθώ με κανέναν. Η πληροφορηση που είχα από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της tim ήταν ότι όταν υπάρχει η προώθηση κλήσεων από έναν αριθμό σε κάποιον άλλο στην υπηρεσεία 2in1 υπάρχει μια έκπτωση 99%. Αυτό από ότι μου είπαν σημαίνει ότι για μια προώθηση θα χρεωθεί 1 δευτερόλεπτο στον αριθμό. Με δεδομένο ότι υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30 δευτ. τότε μου είπαν ότι θα χρεωθεί 30 δευτ. Δηλαδή αν κάποιος έχει 120 λεπτά το μήνα δωρεάν τότε θα μόρεί να δεχθεί από προώθηση κλήσεων μόνο 60 κλήσεις. Αν αυτό ισχύει τότε πείτε μου αν συμφέρει. Παντα φιλικά και με διάθεση ενημέρωσης και σωστής κριτικής.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alany (19 Δεκ. 2004 , 23:27)

 

Θα ήθελα να πω ότι δεν είχα ούτε έχω διάθεση να τσακωθώ με κανέναν. Η πληροφορηση που είχα από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της tim ήταν ότι όταν υπάρχει η προώθηση κλήσεων από έναν αριθμό σε κάποιον άλλο στην υπηρεσεία 2in1 υπάρχει μια έκπτωση 99%. Αυτό από ότι μου είπαν σημαίνει ότι για μια προώθηση θα χρεωθεί 1 δευτερόλεπτο στον αριθμό. Με δεδομένο ότι υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30 δευτ. τότε μου είπαν ότι θα χρεωθεί 30 δευτ. Δηλαδή αν κάποιος έχει 120 λεπτά το μήνα δωρεάν τότε θα μόρεί να δεχθεί από προώθηση κλήσεων μόνο 60 κλήσεις. Αν αυτό ισχύει τότε πείτε μου αν συμφέρει. Παντα φιλικά και με διάθεση ενημέρωσης και σωστής κριτικής.

 

 

Προφανώς δε διάβασες τι γράφω πιο πάνω:

Αν κάνεις προώθηση από συμβόλαιο όντως δε συμφέρει γιατί καταναλώνει τον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας.

Αν όμως έχεις μια σύνδεση συμβόλαιο και έχεις στην ίδια SIM ένα καρτοκινητό που το ξέρουν μόνο οι στενοί σου φίλοι/συγγενείς και έχεις προώθηση μόνο από αυτό στο άλλο (με τη λογική ότι όταν έχεις κλειστό το πρώτο δε θες να σε βρίσκει ο καθένας) τότε μιλάμε για χρέωση 0,15 λεπτά για τα 30 δευτερόλεπτα. Δηλαδή 0,01€ σου φτάνει για πάνω από 3 λεπτά προώθηση από το απόρρητο καρτοκινητό στο συμβόλαιο που το ξέρουν όλοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας σε σκεφτομαστε σαν πελατες... Ας βγαλουν μια υπηρεσια και ας ειναι ακριβη. Καλυτερα να επιλεξουμε να μην χρησιμοποιησουμε μια υπηρεσια επειδη ειναι ακριβη παρα επειδη δεν διατιθεται απο το δικτυο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jparalias (17 Δεκ. 2004 , 12:31)

 

Βεβαίως, όταν βγαίνει μία υπηρεσία, αυτή είναι τις περισσότερες φορές πλήρης (π.χ. ειδοποίηση κλήσεων), αλλά η ποσότητα και η συχνότητα είναι τραγικές!! Με εκνευρίζει ιδιαίτερα που δίνεται έμφαση μονόπλευρα σε μία υπηρεσία, όπως γίνεται με το i-mode και παραγκωνίζονται όλες οι υπόλοιπες! :mad:

 

 

Vasika simfwnw kai gw oti i idopoiisi klisewn einai tragiki stin cosmote...kanei kati xronia na erthei to sms kai paizei na xanontai kai kliseis kamia fora.... apla pistevw oti oloi mas exoume pipilisei oti i cosmote exei poli kali kalipsi kai exei gemisei sindromites opote exei epanapaftei kai den prosferei tipota...exw adiko? Kai ok den lew...eimai kai gw enas apo aftous pou to pistevei gia to sima tis kai pistevw oti einai apo ta vasikotera prosonta enos diktiou kai einai to monadiko diktio stin ellada pou einai dual band. :o

apo kainotomies i tim itan, einai kai tha einai prwti!!! i voda sinithws akolouthei an kai ok apo tote pou egine apo panafon se voda einai kaliteri nomizw...vodafone live,tim imagine kai i-mode = frou frou kai arwmata file mou...

Link to comment
Share on other sites

και η cote και η vf και η tim είναι dual band. Μόνο η q είναι αποκλειστικά 1800άρι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hdiabo (22 Δεκ. 2004 , 00:00)

 

Η Q είναι μόνο 900! Οταν κάνει roamaing σε VF ποιός ξέρει....

 

Oxi file moy i Q einai apokleistika 1800.

 

http://www.gsmworld.com

Link to comment
Share on other sites

σας το διευκρίνισε, "όταν κάνει roaming σε Vodafone" μπορεί να είναι οτιδήποτε... εκτός και αν πιστεύετε οτι η Q έχει πανελλαδική κάλυψη απο μόνη της, όπως μπορεί να φαίνεται στα εκάστοτε gsm sites..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PP6210 (22 Δεκ. 2004 , 10:51)

 

σας το διευκρίνισε,

Σας; Μα ένας πρόλαβε να σχολιάσει τη μπ...

"όταν κάνει roaming σε Vodafone" μπορεί να είναι οτιδήποτε...

Kαι όταν δεν κάνει είναι 900 είπε, το οποίο δεν ισχύει. Όταν δεν είναι με roaming είναι αποκλειστικά 1800.

Μάθετέ το και οι δύο πλέον.

εκτός και αν πιστεύετε οτι η Q έχει πανελλαδική κάλυψη απο μόνη της, όπως μπορεί να φαίνεται στα εκάστοτε gsm sites..

Τελείως εκτός τόπου και χρόνου σχόλιο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (22 Δεκ. 2004 , 11:07)

 

Σας; Μα ένας πρόλαβε να σχολιάσει τη μπ...

 

Kαι όταν δεν κάνει είναι 900 είπε, το οποίο δεν ισχύει. Όταν δεν είναι με roaming είναι αποκλειστικά 1800.

Μάθετέ το και οι δύο πλέον.

 

Τελείως εκτός τόπου και χρόνου σχόλιο.

 

 

 

κοίτα το αν το σχόλιο μου είναι εκτός τόπου και χρόνου είναι δική σου γνώμη, εγώ πιστεύω οτι κακώς αναφέρεται κάποιο site με καλύψεις δικτύων ως πηγή αναφοράς για την συχνότητα και το εύρος κάλυψης ενός δικτύου.. σε αυτά τα sites όλοι πιάνουν παντού, αλλά ή πραγματικότητα είναι διαφορετική.

 

Μάλλον εριστικό χωρίς λόγο ήταν το σχόλιο σου, χαλάρωσε λίγο, γιορτές είναι.. εκτός και αν έχεις καμμιά μύγα και μυγιάστικες...

Link to comment
Share on other sites

:p Γνώμη μου: Να βάλει υπηρεσίες...αρκετό βάρος έριξε στην κάλυψη,καιρός είναι να βάλει υπηρεσίες...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PP6210 σας το διευκρίνισε, "όταν κάνει roaming σε Vodafone" μπορεί να είναι οτιδήποτε... εκτός και αν πιστεύετε οτι η Q έχει πανελλαδική κάλυψη απο μόνη της, όπως μπορεί να φαίνεται στα εκάστοτε gsm sites..

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PP6210 (23 Δεκ. 2004 , 14:16)

 

κοίτα το αν το σχόλιο μου είναι εκτός τόπου και χρόνου είναι δική σου γνώμη, εγώ πιστεύω οτι κακώς αναφέρεται κάποιο site με καλύψεις δικτύων ως πηγή αναφοράς για την συχνότητα και το εύρος κάλυψης ενός δικτύου.. σε αυτά τα sites όλοι πιάνουν παντού, αλλά ή πραγματικότητα είναι διαφορετική.

 

Μάλλον εριστικό χωρίς λόγο ήταν το σχόλιο σου, χαλάρωσε λίγο, γιορτές είναι.. εκτός και αν έχεις καμμιά μύγα και μυγιάστικες...

 

 

Να σου εξηγήσω πού είναι εκτός τόπου και χρόνου το επίμαχο σχόλιο. Είναι στο ότι η συζήτηση περιστρεφόταν γύρω από το αν η Q έχει 900άρι ή 1800άρι σήμα και και ξαφνικά πετάς σαν επιχείρημα ότι η Q δεν έχει πανελλαδική κάλυψη. Και μάλιστα έβαλες και το "εκτός και αν" το οποίο δείχνει ότι ή το ένα θα συμβαίνει (900άρι σήμα) ή το άλλο (πανελλαδική κάλυψη). Δηλαδή αυτό που κατάλαβα ότι έγραψες είναι "η Q δεν έχει 1800άρι σήμα αλλά 900άρι, αλλιώς θα είχε πανελλαδική κάλυψη".

Αν ήθελες να πεις κάτι άλλο διευκρίνησέ το.

 

Όσον αφορά τα GSM sites, το συγεκριμένο (gsmworld) αποδείχτηκε ότι ήξερε τι ισχύει καλύτερα από εσένα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (23 Δεκ. 2004 , 22:29)

 

Να σου εξηγήσω πού είναι εκτός τόπου και χρόνου το επίμαχο σχόλιο. Είναι στο ότι η συζήτηση περιστρεφόταν γύρω από το αν η Q έχει 900άρι ή 1800άρι σήμα και και ξαφνικά πετάς σαν επιχείρημα ότι η Q δεν έχει πανελλαδική κάλυψη. Και μάλιστα έβαλες και το "εκτός και αν" το οποίο δείχνει ότι ή το ένα θα συμβαίνει (900άρι σήμα) ή το άλλο (πανελλαδική κάλυψη). Δηλαδή αυτό που κατάλαβα ότι έγραψες είναι "η Q δεν έχει 1800άρι σήμα αλλά 900άρι, αλλιώς θα είχε πανελλαδική κάλυψη".

Αν ήθελες να πεις κάτι άλλο διευκρίνησέ το.

 

Όσον αφορά τα GSM sites, το συγεκριμένο (gsmworld) αποδείχτηκε ότι ήξερε τι ισχύει καλύτερα από εσένα.

 

 

Den exei paneladikh kalypsh me to diko ths diktyo allo 8ema to ti einai me eswterikh periagwgh,otan phgaineis sto ekswteriko kai exeis periagwgh p.x sth Germania me TIM de mporeis na peis oti h TIM kalyptei olh th Germania afou mpainei se allo diktyo,to les kai to ksanales to xeis kanei kai esy karamela,nai einai sta 1800 me to diko ths diktyo kai otan mpainei se periagwgh ginete dual aytomata,exw ypopsies oti ta pairneis apo th Q gia na eisai toso fanatikos me ayth thn etaireia,hr8e h wra na dhmiourghseis to neo fan club file lewton :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...