Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος λόγος, να μην αγοράσω το http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Σ' αυτό το εύρος τιμών υπάρχει καλύτερη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δε σε ενοχλεί που δεν έχει 4G το xiaomi mi4 είναι από τις καλύτερες επιλογές που έχεις στα 200 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη πιο ακριβή έκδοση (255 ευρώ) με υποστήριξη 4g, αλλά της λείπουν 2 από τις 4 συχνότητες που λειτουργεί πλέον το 4g στη χώρα μας και δεν έχει και εξωτερική κάρτα αποθήκευσης....κρίμα γιατί κατά τ άλλα είναι εξαιρετική συσκευή.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_153543.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη πιο ακριβή έκδοση (255 ευρώ) με υποστήριξη 4g, αλλά της λείπουν 2 από τις 4 συχνότητες που λειτουργεί πλέον το 4g στη χώρα μας και δεν έχει και εξωτερική κάρτα αποθήκευσης....κρίμα γιατί κατά τ άλλα είναι εξαιρετική συσκευή.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_153543.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

 

Η 2η ( εκτός της 800άρας ) ποιά είναι? ( ενημερωτικά ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω )

Link to comment
Share on other sites

Meizu M2 σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει κάτι άλλο σε ποιοτική συσκευή, αλλιώς κοιτάς και σε doogee, elephone αν δεν σε πειράζει η ποιότητα κατασκευής και η αίσθηση που αφήνει όταν το κρατάς
Link to comment
Share on other sites

S3 mini εγω δεν θα επαιρνα. Σε λιγα λεφτα θα πηγαινα σε Lumia, κανεις 5 πραγματα, οχι 50, αλλα τα κανει αξιοπρεπεστατα για τα λεφτα του...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

από ποια καταστήματα εξωτερικού θα προτείνατε αγορά κινέζικου κινητού;

 

επίσης ποια κινητά θα προτείνατε; budget κοντά στα 250-280 όχι παραπάνω

οθόνη κοντά στις 5", επίσης δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά θέλω να είναι όσο πιο μικρό γίνεται (δλδ αναλογία οθόνης πλαισίου)

εσωτερική μνήμη δεν με απασχολεί το μέγεθος ούτε αν αναβαθμίζεται η όχι

επίσης δίνω προτεραιότητα στην ισχύ και στη μπαταρία, και μετά η κάμερα που απλά να είναι κάτι αποδεκτό για την κατηγορία χρημάτων.

Θέλω να έχει fm και gps.

Εκτός αν ξεχνάω κάτι δεν έχω κάποια άλλη απαίτηση. Α και τίμια ποιότητα κατασκευής.

 

Μια ερώτηση για dual sim, μπορώ να χρησιμοποιώ δεδομένα από την 2η sim ενώ το έχω γυρισμένο στην 1η sim ή μιλάω στο τηλέφωνο από την 1η sim; Δεν γνωρίζω πως δουλεύουν τα νέα συστήματα με τις 2 sim και αν επηρεάζουν πολύ στην αποφόρτιση της μπαταρίας.

Εάν αξίζει και είναι βολικό θα ήθελα να είναι και dual sim.

 

Αν θέλετε να προσθέσω κάτι πείτε μου.

Ευχαριστώ!!

Edited by petros87
Link to comment
Share on other sites

Samsung A3 μικρο μεγεθος, καλη τιμη, 16gb, μεταλλικη κατασκευη.

Samsung J5 HD Amoled, τελευταιο touchwiz με θεματα και λιγοτερο bloatware, led φλας για selfies.

Sony M4 Aqua snapdragon 615, αδιαβροχο.

Motorola Moto G (3rd Gen) αδιαβροχο, καθαρο android, αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ σε όλους.

Επειδή με την δουλειά είμαι εκτώς πλανήτη για κάνα μήνα μπορώ να αγοράσω με paypal πλέον; Υπάρχουν άλλες επιλογές να τροφοδοτήσω τον λογαριασμό μου στην paypal(πχ με ένα φίλο στην Ολλανδία ή με viva);

 

To 4g η αλήθεια είναι ότι δεν το χρειάζομαι. Άρα προχωράω προς mi4 μεριά ακάθεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ σε όλους.

Επειδή με την δουλειά είμαι εκτώς πλανήτη για κάνα μήνα μπορώ να αγοράσω με paypal πλέον; Υπάρχουν άλλες επιλογές να τροφοδοτήσω τον λογαριασμό μου στην paypal(πχ με ένα φίλο στην Ολλανδία ή με viva);

To 4g η αλήθεια είναι ότι δεν το χρειάζομαι. Άρα προχωράω προς mi4 μεριά ακάθεκτος.

 

Υπάρχει τρόπος με το request money ή το sent money to friends

Βάζεις ένα 2ο δικό σου email και σου έρχεται inbox να στείλεις τα χρήματα στο balance του λογαριασμού σου.

http://i60.tinypic.com/x2s94x.png

 

Πιο αναλυτικά μπορείς να δεις και το θέμα του paypal

Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις γνώμες σας. Έκλεισα ένα microsoft lumia 535 γτ βιαζόμουν λόγω δουλειάς να έχω κινητο. Ας κλείσει το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

huawei απο μενα , στα + μεγεθος οθονης, ram ,μπαταρια , επεξεργαστης ,καμερα ,θες και αλλα ?

 

Και επίσης η χρονιά κυκλοφορίας του,με ότι αυτό συνεπάγεται ( updates κτλπ )

Huawei κι από μένα

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_182273.html?gclid=COfLntjK88cCFQvhGwodoAIABw

 

Mlais MX Base Android 5.1 Lollipop MTK6735 64bit 4G LTE Smartphone

 

παιδια καποια γνωμη γιαυτο το κινητα??δεν βρηκα καποιο θεμα στο φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες.

 

Εχουμε και λεμε,προσανατολιζομαι στην αγορα 2 κινεζων με γνομωνα για το πρωτο

1) Μεχρι 5 ιντσων

2) Καλη οθονη

3) Καλη φωτογραφικη

4) Σημαντικοτατο να εχει κουμπια απο κατω απο την οθονη και να εχει περιορισμενο μεγεθος..

 

Δεν θα παιζω παιχνιδια και τετοια και δεν με πολυενδιαφερει να τρεχει 10 εφαρμογες και τετοια

Καμια φωτογραφια που και που και κυρως για ιντερνετ και τηλεφωνα..μεχρι 150 ευρω και αν ακομα λιγοτερο τοσο το καλυτερο

 

Για την δευτερη συσκευη

 

1) Οθονη μεγαλη ας ειναι και 5.5 με οσο το δυνατον να ειναι καλης ποιοτητας

2)πολυ πολυ καλη φωτογραφικη αφου θα τραβαει φωτογραφιες οπου χρειαζεται

3)επεκτασιμο σε μνημη για να χωραει πραγμα

Ουτε εδω μας ενδιαφερουν τα παιχνιδια και τετοια και μεχρι 200 ευρω μαξ και αν γινεται και πιο κατω ακομα καλυτερα

 

Εχω δει καποια Meizu και Xiaomi αλλα δεν ξερω αν υποστηριζουν ελληνικα και τετοια καθως θα προτισουσα οτι κινητο προτεινεται να υποστηριζεται σε θεματα γλωσσας και αναβαθμισεων εαν ειναι φυσικα δυνατον..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Main Features:

DOOGEE F5 Android 5.1 5.5 inch 4G Phablet FHD IPS OGS Screen MTK6753 64bit Octa Core 3GB RAM 16GB ROM 5MP + 13MP Cameras

Display: 5.5 inch FHD 1920x1080 IPS OGS Screen

CPU: MTK6753 64bit Octa Core

System: Android 5.1

RAM + ROM: 3GB RAM + 16GB ROM (Available Memory 12.3GB )

Camera: Samsung-3M2 13.0 MP (SW16.0MP) rear camera + PIP mode OV5.0MP(SW8.0MP) front camera

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS, A-GPS

Feature: 3 finger fast screenshot

SIM Card: Dual SIM dual standby, dual micro SIM

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλή πρόταση το Surface 3 στην έκδοση 2/64 θα σε καλύψει πολυ ικανοποιητικά και πιο οικονομικα.

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Surface-3/productID.314923700

 

Ειναι το μοντέλο με τις 10.8 ίντσες.

Υπόψη ότι η γραφίδα extra την παίρνεις με 50 ευρώ κόστος.

 

Αλλιώς υπάρχει και το Surface Pro 3 στην έκδοση με i3(4/64) όπου περιλαμβάνεται και η γραφίδα στον εξοπλισμό.

Υπόψη τρέχει αυτές τις ημέρες προσφορά στα 679 ευρώ τελική τιμή μαζί με μεταφορικά απο ms store Γαλλίας.

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Surface-Pro-3/productID.300215500?icid=home_triple_1_P1570_03092015

 

Το μεγάλο πλεονέκτημα των Surface το kickstand που θα βολέψει αφάνταστα για παρουσιάσεις και όχι μόνο.

Ειναι πολυ πρακτικό να μπορείς να έχεις το tablet όρθιο σε ποικιλία θέσεων χωρις να χρειάζεται καν πληκτρολόγιο απαραίτητα.

 

Και βέβαια άνετα θα αποτελεί και laptop replacement πρόταση για καλύψει πολυ περισσότερων αναγκών και χρήσεων ειτε σπίτι ειτε εργασία.

 

Για πληκτρολόγιο δεν χρειάζεται απαραίτητα το type cover να πάρεις αλλα ενα οποιοδήποτε κανεις τη δουλεια σου.

 

Έχεις πλήρη υποστήριξη και εγγύηση απο MS Hellas και εννοείται αγορές κανεις κανονικα απο ms store ευρωπαϊκών κρατών που στέλνουν Ελλάδα με ups shipping και παραλαβή στο χωρο σου.

 

Εδω και 2 χρόνια να φανταστείς εχω αντικαταστήσει πολυ επιτυχημένα λαπτοπ και ντεσκτοπ με τα surface tablet PC για καλύψει οποιοδήποτε αναγκών μου ειτε εργασία ειτε ψυχαγωγία και με έχουν βολέψει παρα πολυ.

 

Αυτα απο εμένα.

 

σε ευχαριστω πολυ...να μην περιμενω ομως το sp4;

στην μεταφορα βολευει;ειναι βαρυ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...