Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δοκιμάσει και τις 2 συσκευές και είναι χαοτικη η διαφορά;;

 

Χαοτικη δεν το λες αλλα αισθητη σιγουρα.

Πολυ καλυτερη καμερα,πιο φωτεινη οθονη,αλαγκαριστο,ταχυτατο και με θερμοκρασιες νορμαλ.Ειναι στοιχεια που για μενα αξιζουν τα λεφτα τα παραπανω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαοτικη δεν το λες αλλα αισθητη σιγουρα.

Πολυ καλυτερη καμερα,πιο φωτεινη οθονη,αλαγκαριστο,ταχυτατο και με θερμοκρασιες νορμαλ.Ειναι στοιχεια που για μενα αξιζουν τα λεφτα τα παραπανω.

 

Από μπαταρία τα πάει καλά;;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.κανω συχνα ταξιδια στο εξωτερικο χειμωνα με πολυ κρυο,χιονια,κτλ.

για να παω (με τα ποδια) σε διαφορους προορισμους χρησιμοποιω το κινητο μου.

επειδη ομως το βαλε βγαλε κινητο απτη τσεπη φορωντας γαντια ειναι αρκετα κουραστικο (συν οτι θα πεσει και 1-2 φορες το κινητο κατω) ηθελα να ρωτησω αν μπορω να τ κανω αυτο με smartwatch.

Δε θελω ομως να μου δειχνει απλα ενα βελακι που να παω χοντρικα θελω με λεπτομερια οπως φαινεται στο google maps.

 

αν ναι,επειδη δεν υπαρχουν λεφτα,αν υπαρχουν τιποτα φθηνες και σχετικα καλες κινεζικες λυσεις να μου προτεινετε.

 

ευχαριστω

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να μου προτύνετε Android smatphone μέχρι 150 ευρώ.

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι:

1) Όχι Κινέζικο

2) Μπαταρία

3) Επεξεργαστής

4) Απο RΑΜ >= 1G

5) Μνήμη >= 8G

6) Ραδιόφωνο :ninja:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φλασάρισμα της vibe είχα διάφορα θέματα ως πρός το κλείδωμα, αλλά όταν το λυνα το θέμα και έπιανε

αρκετούς δορυφόρους, ήταν όλοι μεθυσμένοι....:lol: :lol:

Ανακρίβεια έγραψα και επιμένω...:p.....inaccuracy.....10 μ...τουλάχιστον....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του myphone.

 

Έχοντας περάσει τα τελευταία πέντε χρόνια με ένα Xperia X8 πιστεύω ότι ήρθε η ώρα για μια αλλαγή. Η αλήθεια είναι ότι κλίνω περισσότερο προς την LG λόγω της προσβάσιμης μπαταρίας, της μνήμης που έχει δυνατότητες επέκτασης και της κάμερας (και κύρια και δευτερεύουσα), θα ήθελα βέβαια να ακούσω και άλλες γνώμες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν ξεκινήσεις τώρα την διαδικασία αγοράς του one+2 θα το έχεις στα χέρια σου στην καλύτερη σε κάνα 2μηνο. Τότε σίγουρα θα είναι πιο value το G4. Βέβαια με μια επιφύλαξη για το που θα πάει η ιστορία με τα capital controls.
Link to comment
Share on other sites

επειδη με ενδιαφερει πολυ το gps μαλλον παω για αλλο κινητο...εκτος αν στο καινουριο το εχουν βελτιωσει αυτο. καμια αλλη προταση κανεις???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από 2+ χρόνια συμβίωσης με το ativ s, σήμερα άρχισε να κάνει ασταμάτητα reboot (αισθάνθηκε την επιθυμία μου για ανανέωση μάλλον :lol: ) και είμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής. Θέλω να είναι κοντά στα 300 ευρώ, οθόνη από 5 ίντσες και πάνω καλά είναι, και αν γίνεται να έχει αξιοπρεπή κάμερα. Έχω κάρτα από το εξωτερικό οπότε δεν περιορίζομαι μόνο στην ελληνική αγορά.

Kαι κάτι τελευταίο, πολύ σημαντικό είναι να υποστηρίζει lte και στα 800MHz.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για μια ξαδερφη μου 18 χρονών που μολις τελειωσε το σχολειο και ψαχνεται. Το θελει για απλη χρηση, κανα facebook, viber και αρκετες φωτογραφιες. Θα ηθελα να εχει καλη οθονη, να παιρνει καρτα μνημης, να υποστηριζει playstore,4G και να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα. Μπορει να κανει και αγορα απο εξω.

 

Τωρα αν βρουμε και πιο φθηνο δεν θα μας χαλασει :P

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

επειδη με την alpha bank καρτα μου δεν γινεται δουλεια να παρω κατι οπως πχ το Doogee X5 μεσω paypal εχετε να προτεινετε κατι αλλο απο αλλου σε αυτα τα χρηματα μεχρι 70 ευρω με χρηση χρωστικης η αν ειναι δυνατον αντικαταβολη?εστω και αλλη συσκευη αρκει να ειναι δικαρτο και να τρεχει υποφερτα
Link to comment
Share on other sites

Τα κριτηρια ειναι η καλη αυτονομια, καλη φωτογραφικη, μικρο SAR, καλος ηχος καθολου παιχνιδια και η οσο το δυνατον απροβληματιστη λειτουργια σε επιπεδο browsing, FB, viber, whatsApp. Υπαρχει αλλο κινητο που να εμπιπτει σε αυτη τη κατηγορια με κατω των 5'' οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 εινα πανω κατω πολύ κοντα σε specs και τιμή. εχεις κανεις αποψη για καποιο απο αυτα ή καλύτερα και για τα 2 ωστε να καταληξω ποιο να παρω?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οπως θα καταλαβατε και απο τον τιτλο εχω σκοπο να αγορασω ενα οικονομικο κινητο και ειμαι αναμεσα στα δυο τηλεφωνα της samsung που αναφερονται στον τιτλο!η διαφορα τους ειναι μολις στα 5 ευρω και απο οτι φαινεται με βαση τα χαρακτηρηστικα το πλεονεκτημα του s3 neo ειναι η μεγαλυτερη οθονη ενω του s4mini το 4G

Εσεις τι προτεινετε αναμεσα σε αυτα τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ανάμεσα σε αυτά τα 2 θα πήγαινα στο meizu αλλά γενικά υπάρχει η πρόταση της xiaomi ( redmi note 2 ) που είναι καλύτερη κι απ'της δύο ( για μένα πάντα )
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πολλοι απο εμας ψαχνομαστε για αγορα κινητου 4G απο την Κινα, καλο θα ειναι να ξερουμε ποια απο αυτα υποστηριζουν ολες τις συχνοτητες των Ευρωπαικων (και κατα συνεπεια των Ελληνικων ) δικτυων, οπως οι αντιστοιχες συσκευες που πωλουνται στην Ελληνικη αγορα, μέσω των επισημων αντιπροσωπων.

 

Για αρχη και μια πολυ ενδιαφερουσα αναλυση για την εκμεταλλευση του φασματος απο την Vodafone, εδω.

 

Αν λοιπον γνωριζετε ποιες συσκευες υποστηριζουν τις βασικες συχνοτητες λειτουργιας (Β3, Β7, Β20), και ισως και την Β1, μοιραστειτε την γνωση και την εμπειρια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...