Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ σωστό και αυτό!! :up: :clap:

Αν δεν έχεις κινητό ή έχεις κάποιο με το οποίο δε μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου, να πάρεις καινούριο.....αλλιώς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ωραίο και δυνατό σε επιδόσεις το S6, αλλά διαβαζω ότι έχει μικρή αυτονομία. Αν σε ενοχλεί αυτό μπορείς πάντα να πάρεις ένα p8 lite dual

 

εχω ηδη p8 lite φιλε μου

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για μενα οχι...

Το π8 λιτε ειναι μια χαρα τηλεφωνο και σχετικα καινουριο οποτε εχει πολλα ψωμια να φαει ακομη μεχρι να χρειαστει αλλαγη

Τωρα ομως κατα ποσο σημαντικη ειναι η καρτα μνημης για σενα, αυτο θα το κρινεις εσυ, εγω σου ειπα τι θα εκανα με βαση τα δικα μου κριτηρια, αλλα δεν ξερω ποσο αναγκαια ειναι για εσενα η επεκταση

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα οτι σε ενδιαφέρει η sd μόνο το dual και επειδή έχουν δίκιο τα παιδιά από πάνω έχει ψωμιά το p8 lite για αυτό σου πρότεινα αλλαγή σε lite dual
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!κατοχος g4 αλλα θελω να μεταβω στις 6 ιντσες!!θα ηθελα μια βοηθεια για επιλογη συσκευης ανταξια στις 6 ιντσες με χρηματικο οριο μαξιμουμ 300ε!
Link to comment
Share on other sites

Tο σκρουτζ, με τα χαρακτηριστικά που θέτεις, έχει μόνο 3 συσκευές.

1. Asus zenfone με, μόλις, 1GB RAM....:blink:.... το ξεχνάμε.

2. THL T200 με μικρή σχετικά μπαταρία και πολύ παλιό....το ξεχνάμε και αυτό.

3. Sony xperia c5...μια χαρά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα χρήματα μπορείς να μεταβεις σε μεταχειρισμένο(λίγων μηνών με καλό ψάξιμο μπορεί και 2 μονο)mate 7 οπότε όλα τα υπόλοιπα τα ξεχνάς.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παντελή μαζί σου για τα κινέζικα,απλά νομίζω πως "επίσημα" πλέον η Huawei έχει μπει στην κατηγορία sammy,lg μιας και οι προτάσεις τις είναι ολοκληρωμένες με φοβερό desing,ποιότητα και χαρακτηριστικά! :) (Αντίθετα το s5 πολύ πλαστικούρα το άτιμο!)

 

με εβαλες στην πριζα φιλε και εριξα κατι κρυφες ματιες στο Huawei και ομολογω οτι αρχικα με εντυπωσιασε!

εχω μια ανησυχια με το SAR (καπου πηρε το ματι μου για over 1,00!!).

επισης, ειδα στο skroutz το G8 σε παρομοια τιμη με το P8.

μιας και εισαι Huawei-ακιας, μπορεις με πινελιες να μου πεις τις διαφορες τους; θετικα/αρνητικα;

ή να ανοιξω θεμα στην "επιλογη συσκευης";

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το g4 μια χαρα ειναι. Κοιτα και για note 4 μεραχειρισμενο υπαρχουν παρα πολλα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε μια στο φόρουμ στα τόπικς για τα 2 μοντέλα!

Προσωπικά στο Ρ8 θα πήγαινα μιας και είναι πιο γρήγορο και πιο όμορφο!

Το G8 έχει fingerprint αν σε ενδιαφέρει που λείπει από το Ρ8.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αμα θες τηλεφωνο για mp3 παρε ενα nokia 130.Αλλα επειδη δεν ξερω αμα τα bluetooth τους ειναι καλα δεν μπορω να σου απαντησω.Αμα κοιτας για smartphone να παρεις ενα lumia 435,το οποιο θα κανει την δουλεια που θες αλλα μπορεις αργοτερα να το αξιοποιησεις και ως δευτερη συσκευη.Και για πλοηγηση με Here Maps.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα την αποψη σας μιας και οι γνωσεις μου σε οτι αφορα τα κινητα, ειναι περιορισμενες.

Βρεθηκα με ενα xperia c5 ultra dual το οποιο ομως δεν εχω ανοιξει, γιατι σκεφτομαι να το αλλαξω με ενα απο τα κινητα που αναφερω στον τιτλο του θεματος.

Ποια η αποψη σας; Σωστη κινηση ή να κατσω στα αυγα μου;

Η αληθεια ειναι οτι εχω ιδιαιτερη αδυναμια στα lg, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω το νου μου και για κατι αλλο.

Αυτη τη τη στιγμη εχω το g2, το οποιο θελω να αντικαταστησω λογω μη επεκτασης της μνημης.

Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οι 6" της οθόνης και η πολύ καλή μπροστινή κάμερα με flash αποτελούν τους μόνους παράγοντες για να μείνεις με το C5 (άντε και το ότι είναι dual sim).

 

Κατά τ' άλλα είναι πολύ τυπικά αξιοπρεπές κινητό με MediaTek οκταπύρηνο chipset και 2gb RAM.

 

Το Huawei G8 έχει Snapdragon 615 + 2gb ram (που στα 300 ευρώ δεν νομίζω πως αξίζει, επίσης), αλλά πολύ καλή μπαταρία και αξιοπρεπή κάμερα για τα λεφτά του.

 

Τέλος, το G3 θα στο πρότεινα μόνο στο μοντέλο με τα 3gb RAM (32gb ROM). Αλλά και το 2gb έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από τα άλλα 2 παραπάνω. Ίσως μόνη εξαίρεση η μπαταρία του που με τέτοια ανάλυση οθόνης είναι μέτρια.

 

Αν θέλεις κάτι στα 220-250 ευρώ καλύτερα να πας στο LG G Flex 2 που με την 1080p οθόνη του θα συμπεριφέρεται καλύτερα και με τα 2gb RAM, και από άποψη μπαταρίας.

 

Από εμένα τα εξής, λοιπόν:

 

1. Sony Xperia C5 Ultra Dual: μεγάλη οθόνη, μπροστινή κάμερα με φλας, dual sim. 300 ευρώ

2. Huawei G8: πολύ καλή μπαταρία, μεταλλική κατασκευή. 300 ευρώ

3. LG G3 (32gb): πήρε Marshmallow (τελευταία έκδοση Android), 3gb RAM (τα υπόλοιπα έχουν 2gb), έχει καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα και από τα δυο παραπάνω. 270 ευρώ

 

4. LG G Flex 2: Καλός επεξεργαστής, 2gb ram με 1080p οθόνη, πολύ καλή πίσω κάμερα, (σχετικά) καλύτερη απόδοση μπαταρίας από το g3. 230 ευρώ

 

Γνώμη μου: πήγαινε για το G3 32gb ή το G Flex 2, ανάλογα τα χρήματα που το βρίσκεις. Οι τιμές που παρέθεσα είναι από Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου. Ειλικρινα το εκτιμω.

Κατα δευτερον, θα συμφωνησω για το lg g3. Δεν το εγραψα πιο πανω αλλα κι εγω το 32αρι εχω κατα νου.

Απο τα λιγα που κοιταξα, καταλαβα οτι πρεπει να υπερτερει εναντι των αλλων δυο. Αν λαβεις υπ' οψιν οτι τη συμπαθω και πολυ ως εταιρεια, τοτε......

Απο την αλλη στο xperia με κερδισε η μεγαλη οθονη. Το μπροστινο φλας και καμερα, μου ειναι αδιαφορα. Σιχαινομαι τις σελφις.

Το θεμα ειναι οτι το μαγαζι που το πηρα δεν εχει τα κινητα που ανεφερα, οποτε αν το αποφασισω θα κοιταξω να κανω καμια ανταλλαγη με κανεναν γνωστο.

Ευχαριστω και παλι. Ησουν αναλυτικοτατος.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αμα θες τηλεφωνο για mp3 παρε ενα nokia 130.Αλλα επειδη δεν ξερω αμα τα bluetooth τους ειναι καλα δεν μπορω να σου απαντησω.Αμα κοιτας για smartphone να παρεις ενα lumia 435,το οποιο θα κανει την δουλεια που θες αλλα μπορεις αργοτερα να το αξιοποιησεις και ως δευτερη συσκευη.Και για πλοηγηση με Here Maps.

 

To 130 διάβασα μόλις ότι κάποιος έγραψε στις κριτικές του skroutz ότι το Bluetooth δεν μπορεί να συνδεθεί σε αυτοκίνητο. Τώρα κατά πόσο αληθεύει δεν ξέρω. Θα κοιτάξω προς κάνα lumia όπως είπες

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις την δουλεια σου με ενα module επεκτασης

http://www.carinterfaces.com/eindex.asp

 

Έχεις εμπειρία?? Πιστεύεις σε Peugeot 307 θα δούλευε?

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορει καποιος να μου πει επειδη μου εχει ραγισει η οθονη πως θα δω ποια πρεπει να παραγγειλω ωστε να ειμαι σιγουρος.

2. Ξερει επισης καποιος αν μπορω να χρησιμοποιησω γραφιδα στην οθονη του

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι , ενδιαφερομαι για την αγορα ενος android κινητου (οχι κινεζικου) με τιμη ως 200 ευρω με πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη και πολυ καλη ληψη βιντεο. Υπαρχει καποια προταση ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...