Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν τα έχω αποκλείσει απλώς θα ήθελα το κινητό να έχει υποστήριξη από την κοινότητα..δηλαδή custom roms κτλ (σε Windows phone έχω εξασφαλισμένη αναβάθμιση) τα περισσότερα κινέζικα λόγω mediatek νομίζω πως δεν έχουν την δυνατότητα για τέτοια.Αν ξέρεις κάποιο πάντως που να έχει υποστήριξη πες το μου. :)

 

ποια αναβάθμιση έχεις εξασφαλισμένη? αυτή που περιμένουν εδώ και 10 χρόνια?:p

 

anyway. από εξωτερικό κοίτα το xiaomi redmi note 2 (ή το 3) vfm κινητό με υποστήριξη καταπληκτική από Έλληνες αλλά και επίσημα η xiaomi θα το υποστηρίζει για καιρό. κάτι samsung κτλ με 200-300 ευρώ προσωπικά θα τα απόφευγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλύτερα να μην κάνω μετάβαση σε android δηλαδή; Δεν λειτουργεί καλά σε mid-end συσκευές ακόμα; Το 640 το σκέφτομαι μόνο για την κάμερα.

 

Μετά είδα ότι δεν έχεις αποκλείσει την Κίνα. Δες τις προτάσεις των παιδιών. Οι εγγυημένες αναβαθμίσεις προσφέρουν όσα έχει ήδη το android.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω να το δω αυριο απο κοντα , να δω ποσο μεγαλο ειναι , να κοιταξω και το λογισμικο μιας και δεν εχω καμια ιδεα και θα αποφασισω ! Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψάξιμο κατέληξα σε αυτα αλλα δεν ξερω ποιο να διαλεξω..το meizu τουμπανο με προβληματιζει το λογισμικό και η εμφανιση .Το G4 ειναι απο ελλαδα με την εγγύηση σου καλη καμερα αλλα μου χουν πει ειναι λιγο αργο..κανενας κάτοχος αν μπορεί ας βοηθήσει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό στις 19 από το vickmall,και η παραγγελία επιβεβαιώθηκε στις 22.Χθες μου έγραψε Arrival at Destination Post (Country: GR).Πόσο λέτε να κάνει ακόμα να έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο βονταφον δεν είναι ντουαλ σιμ :)

 

Προσωπικά επελεξα το Νότε 2 για την υποστήριξη μικρο εςντι και αποαπωμενη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε xiaomi note 2 ή 3 ανάλογα με το budget. Μη κοιτατε άλλου. Τα απόλυτα vfm της χρονιάς.

 

Αν περιμένει λίγο το 3άρι θα πέσει σε 2-3 εβδομάδες. Αλλιώς το Note 2 μονόδρομος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να λαβεις υποψιν το Xiaomi mi5 που θα ανακοινωθει Ιανουαριο και θα πωλειται Φεβρουαριο. Επισης και το Letv le max x910..

 

Τωρα αν βιαζεσαι ριχτους ακυρο.

 

To Lg g4 φυσικα εχει καλυτερο λογισμικο εχει καλυτερα χρωματα-φωτεινοτητα καλυτερη καμερα και καλυτερα υλικα κατασκευης και SDCard support..

Αν σε ενδιαφερουν τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα τοτε να παρεις το G4. Αν ηταν στο χερι μου θα επαιρνα το Letv για την DDR4 4gb ram επειδη εχει πιο δυνατο επεξεργαστη-γραφικα και οι διαφορες τους για τα 100-120 ευρω ειναι ελαχιστες..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλες γιορτες σε ολους και σε ολες.

Προκειται για δωρο για την γυναικα, της οποιας το xperia εχει παλιωσει και η μπαταρια μισοπεθανε.

Πιο πολυ την ενδιαφερει η καμερα και παρολο που ηθελα να της παρω το One Plus X, ειδα μετα σε review οτι δεν εχει καλο φακο.

 

Σημερα πηγα σε mediamarkt και σταμπαρα το LG zero, το οποιο ειναι πανεμορφο εις βαρος του επεξεργαστη και ram (που δεν παιζουν ρολο για αυτην μιας και το θελει μονο για ομιλια στη δουλεια ,fb και φωτογραφικη καλη) αλλα και παλι ειδα σε review οτι η καμερα ειναι ψιλοχαλια.

Εβγαλα καποιες φωτο μεσα στο καταστημα αλλα στο zoom φαινοντουσαν κουκιδες)

 

Το redmi note 3 prime το παρηγγειλα για τον αδερφο της, αλλα δεν το θελει και αυτη επειδη φαινεται μεγαλο.

 

Αρα για μεγιστο 5 ιντσες με καλη καμερα θα ηθελα καποια γνωμη και επισης να το παραγγειλω απο σκρουτζομαγαζο μιας και απο κινα η αμαζον δεν προλαβαινω για πρωτοχρονια.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά χρόνια πολλα.έχω το κινητό lenovo z2 pro και θέλω να το δώσω και να πάω στο samsung galaxy j5,αξίζει να κάνω αυτό το βήμα? Δεν με ενδιαφέρει ή οθόνη επειδή είναι 6 και θα γυρίσω σε 5.το δικό μου με έχει κουράσει αφάνταστα..κυρίως θέλω για την κάμερα.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο λες ότι θα πέσει, από τη στιγμή που βγηκε σε τιμή χώμα για αυτα που προσφερει, έχει τρελή ζητηση και ήδη τις τελευταίες μέρες έχει τσιμπησει λίγο προς τα πάνω?

Εγώ φοβάμαι μην πάρει κι άλλο πάνω....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα το GALAXY S5 NEO.

Με ωθησε μπορω να πω το review στο http://in2mobile.gr/2015/09/06/samsung-galaxy-s5-neo-review/

293 ευρω με μεταφορικα απο καταστημα μεσω bestprice

Ευχαριστω για την συμβουλη παντως, αλλα το j5 μου παραφανηκε απλο για να της κρατησει κανα 2-3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω να το δω αυριο απο κοντα , να δω ποσο μεγαλο ειναι , να κοιταξω και το λογισμικο μιας και δεν εχω καμια ιδεα και θα αποφασισω ! Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας

Δες το 640 με Windows 8.1, αλλά ρίξε και μια ματιά στο 950. Όχι βέβαια για να το αγοράσεις, αλλά να δεις πως θα είναι και τα Windows 10 mobile, να δεις τη διαφορα των δύο εκδόσεων των Windows phones!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ,

ψάχνω τάμπλετ για το μικρό μου ξαδερφάκι εώς 80 ευρώ , δεν μεν πειράζει αν είναι από το εξωτερικό. εχω στο νου μου αυτό http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html . Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by mmart
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει το λινκ που έχεις βάλει.

 

στα 80 ευρώ ότι καλύτερο είναι αυτό.

 

αν μπορείς να ανέβεις λίγο κοίτα αυτό που έχει και micro hdmi, πιο καινούργιο επεξεργαστή κτλ.

 

tip: κατέβασε την εφαρμογή του banggood στο κινητό σου και στα my coupons θα έχεις ένα που θα σου δίνει 10% έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει το λινκ που έχεις βάλει.

 

στα 80 ευρώ ότι καλύτερο είναι αυτό.

 

αν μπορείς να ανέβεις λίγο κοίτα αυτό που έχει και micro hdmi, πιο καινούργιο επεξεργαστή κτλ.

 

tip: κατέβασε την εφαρμογή του banggood στο κινητό σου και στα my coupons θα έχεις ένα που θα σου δίνει 10% έκπτωση

 

το πρωτο που προτεινες ειχα βαλει με λινκ . δυστυχως δεν μπορω να ανεβω οποτε λογικα παω Chuwi HI8 ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Θέλω να αγοράσω άμεσα ενα ταμπλετ φθηνό, απο Ελλαδα, για σερφαρισμα, fb και κανένα παιχνιδάκι απο play store τυπου farm saga...

Θα ήθελα να έχει μνήμη 1gb και οθόνη απο 8'' εως 10'' απλά το budget είναι περιορισμένο γιατί το προηγουμενο ταμπλετ μας θέλει 65€ για οθόνη :cry:

εχω δει αυτό ALCATEL Pixi 3 (8) Grey Quad-Core 1.3 GHz/16GB - (8070X) και είναι σε προσφορά 79€.

Εχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα;;;

Ευχαριστω πολυ!!!

Edited by AnnaKar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...