Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια,εχω μερικα κριτήρια που με μπερδευουν και δε ξερω πιο κινητο πρεπει να αγορασω.

καταρχας θελω

α)να ειναι δικαρτο

β)μαζι με τις δυο καρτες να παιρνει και μνημη sd

γ)μικρο και μαζεμενο σε διαστασεις με οθονη μεχρι 4.7

δ)χαμηλο σαρ

ε)αν ειναι δυνατον να παίρνει αναβαθμισεις η να μπορω να του βαλω αλλη ρομ απο xda

 

μεχρι στιγμης εχω το a3 της samsung ,εχει ομως ενα περιορισμο ,η δευτερη σιμ θα βαλεις η sd ,και τα δυο μαζι δε γινεται

 

Κινεζικο δεν θέλεις να πάρεις; Εκεί έχεις εκατοντάδες επιλογές. Γιατί κόλλησες με το Α3?

Everybody lies
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπανέρχομαι,επειδή πρέπει να πάρω άμεσα κινητό.

Λοιπόν κοίταξα j5-p8lite-meizu m2+m2note.

 

Καλύτερη επιλογή από τα 5άρια ποιο θεωρείτε?

Επίσης για το note τι άποψη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από vickmall από την αποθήκη της Κίνας έκανε 13 μέρες να έρθει. Τις υπόλοιπες ερωτήσεις θα στις απαντήσω όσες μπορώ και ξέρω αύριο . Γενικά είναι αξιόπιστο κατάστημα και εδώ μέσα οι περισσότεροι τι προτιμούν
Link to comment
Share on other sites

Smartphone με dual active έχω την εντύπωση δεν θα βρεις Ελλάδα. Και αν βρεις από Κίνα νομίζω δεν θα σε καλύπτει σε αυτά που θέλεις να κανείς. Η πλειοψηφία των dual sim είναι stand by. Αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ να έχεις άμεση πρόσβαση και στην 2η sim όταν μιλάς στην μια τότε μπορείς να κανείς εκτροπή κλήσης όταν η γραμμή δεν είναι εφικτή (γιατί ουσιαστικά όταν είσαι σε κλήση στην μια sim η άλλη δεν έχει σήμα).
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο και ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποιο να καταλήξω. Και τα 2 είναι πολύ καλά κινητά.

Είναι πολύ κοντά και σε χαρακτηριστικά και το ίδιο είναι πλέον και το κόστος τους αν υπολογίσουμε και μεταφορικά. Διαφορά περίπου στα 20-30€ ακριβότερο το P8.

Προσωπικά είμαι χρήστης OnePlus 2 και ίσως το μόνο που με χαλάει στο X είναι το Oxygen OS με τα ψιλοπροβληματάκια του (αν και αναβαθμίζεται σχετικά συχνά) και τα αρνητικά σχόλια που διαβάζω για την κάμερά του.

Το κινητό θα χρησιμοποιείται για καθημερινά πράγματα (κλήσεις, μηνύματα, fb, youtube και όλα τα σχετικά), ως εργαλείο δουλειάς (email, κατέβασμα αρχείων κ.α.) και για φωτογραφίες - βίντεο. Σχεδόν τα πάντα πλην του gaming.

Επίσης, αν κάποιος έχει και προσωπική εμπειρία και των 2 θα χαρώ να πει την γνώμη του.

Έχω δουλέψει πολλές φορές το P8 σε διάφορα μαγαζιά, και μπορώ να πω πως είναι πολύ αξιόλογο, αλλά δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου το X.

Edited by Kozi0
Link to comment
Share on other sites

Σε εμπειρία χρήσης η meizu είναι τοπ όπως επίσης και η xiaomi. Το mx4 pro είναι καλύτερο σε πολλά σημεία σε σχέση με το lg g2. Κάμερα, οθόνη, ποιότητα κατασκευής, είναι μερικά από αυτά. Αν θες άλλες ρομ κλπ πας σε xiaomi που είναι ποιοτικότατη, διαφορετικά μένεις με flyme που κατά τη γνώμη μου είναι πολύ κομπλέ στη νεότερη έκδοσή του. Play Store εννοείται έχουν και τα 2. Το ελληνικό μενού στις flyme roms έχει μετριότατη μετάφραση.

Και τα 2 είναι πολύ καλές επιλογές αυτή τη στιγμή και αξίζουν τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

πλέον δεν θα έχει μεταφορικά https://forums.oneplus.net/threads/its-here-free-standard-shipping-on-oneplus-net.424668/ επίσης θα έχεις και καλύτερη υποστήριξη με το x
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και αυτό το ανακοίνωσαν σήμερα. Αλλά είναι για τα στάνταρ μεταφορικά που έρχεται σε κάνα 20ήμερο.

Από εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής είμαστε καλυμμένοι. Από λογισμικό φαντάζομαι το X θα το υποστηρίξει περισσότερο η OnePlus με περισσότερες αναβαθμίσεις. Αλλά αυτή τη στιγμή το Oxygen OS δεν είναι στα καλύτερα του, υποθέτω θα βελτιωθεί. Από επεξεργαστή θεωρώ πάνω κάτω ο sd801 με τον kirin 930 ίδιες επιδόσεις έχουν. Από τεχνολογία οθόνης η super amoled του Χ θεωρητικά είναι καλύτερη αλλά και του P8 δεν πάει πίσω είναι πολύ αξιόλογη.

Κολλάω στις λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο η επίσημη υποστήριξη από την one plus αλλά κα αυτή από cyanogenmode και άλλους διάφορους devs στο xda
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα 2 αλλα επειδή ψάχνομαι να πάρω διαβάζω αρκετά και η απάντηση σε αυτό που ρωτάς είναι πολύ ευκολη. Το homido είναι πολύ ανώτερο, εμπεριέχεται στα καλύτερα VR headsets. Ενώ το shinecon μου προκαλεί εντύπωση που έχει 70-60 ευρώ σε γνωστό ελληνικό μαγαζί γιατί σε ebay και αλλα παρόμοια sites έχει 16-20 ευρώ! Το shinecon είναι από τα φτηνότερα της κατηγοριας του ομως από τα πιο καλά των φτηνών. Το homido είναι σαν να παίρνεις κάτι καλό, επώνυμο.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, και τα δύο κινητά είναι πολύ κοντά στα πάντα.

Κάμερα έχει λίγο καλύτερη το G4 λόγω της πολύ καλύτερης βραδινης λήψης.

Μπαταρία επίσης έχει λίγο καλύτερη και μπορείς να έχεις μαζί σου και μια δεύτερη, μιας και είναι αποσπωμενη.

Σαν υλικά φαντάζει καλύτερο το S6.

Για μένα αυτό που κρίνει αυτή την επιλογή, είναι ουσιαστικά τι μέγεθος οθόνη καλύπτει καλύτερα την χρήση σου κατά κύριο λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για τον αδερφο μου το θελω αλλα αν ειναι καλο και μου αρεσει μπορει και να το εβλεπα και μετα και για μενα ...!!! Ποιο απο τα 2 ειναι ποιο καλο?? Και αν ειναι καλυτερο απο το g2 δεν νομιζω ...

 

δες το mx5 δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη γιατι το pro εχει πολυ θεμα με αυτονομια και καταναλωση λογω 2κ οθονης

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

5.5 8πύρινα ποιοτικα ναι.

5ιντσα 8πυρινα ποιοτικα δςν.πολυυπαρχουν.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το shinecon δίνει Bluetooth controller στη συσκευασία ενώ το homido θήκη μεταφοράς

Αν θεωρείς το bluetooth σημαντικότερο από την ίδια την συσκευή τότε πάρε το shinecon. Bluetooth βρίσκεις και για το homido.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα φθηνό android κινητό με gps, με την προϋπόθεση, να μπορεί να τρέξει ένα από τα παρακάτω προγράμματα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codesector.speedview.free&hl=en

 

Σε ένα σύντομο search, είδα τα παρακάτω:

Alcatel Pixi 3 3.5 ή 4'

Coolpad 7236 (το οποίο ανεβαίνει σε τιμή και δεν το βρίσκω εδώ)

Turbo-X G320

 

Η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να κανει την υπερβαση για το καινουριο μοντελο με καλυτερα χαρακτηριστηκα(cpu/gpu/ram)!

http://bestdeals.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=40302

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το «παρακολουθώ» και αυτό το κινητό, αλλά είναι.. υπερβολικά καλό για την χρήση που το προορίζω.

Επίσης θέλω και μικρό όγκο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...