Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπαρχει συσκευη που να υποστηρίζει 4g και στις 2 καρτες?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καποιο λινκ;;;Η αγορά θα γίνει απο ελληνικό μαγαζί και αυστηρά μέχρι 150€ γιατί πραγματικα δεν διαθετω παραπάνω.άντε να δώσω 5-10€ παραπανω αν είναι τεράστια η διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο λινκ;;;Η αγορά θα γίνει απο ελληνικό μαγαζί και αυστηρά μέχρι 150€ γιατί πραγματικα δεν διαθετω παραπάνω.άντε να δώσω 5-10€ παραπανω αν είναι τεράστια η διαφορα.

 

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_meizu-m2-grey-1174453.html?outlet=1256&etcc_cmp=Productlisting&etcc_med=Price%20Search%20Engine&etcc_ori=skroutz.gr&etcc_par=Price%20Search%20Engine&et_cid=3&et_lid=5

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Nαι υπάρχουν πολλές αλλά όχι ταυτόχρονα και στις 2 κάρτες.Εναλλάξ η μία 4G και η άλλη 2G.Επισης δεν αναφέρεις πόσα χρήματα διαθέτεις
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εμένα με ενδιαφέρει η επιλογή ενός high end android dual sim τηλεφώνου ας χρησιμοποιήσω το υπάρχον thread. Οι πρώτες σκέψεις ήταν:

- oneplus 2

- note 5

- huwaei mate 8

 

Γενικά προβληματίζομαι για note 5 και mate 8 με θέματα εγγύησης, ή μάλλον ακόμα περισσότερο με το θέμα υποστήριξης σε περίπτωση που γίνει κάτι.

 

Αν έχει κανείς κάποια άλλη πρόταση θα ημουν χαρούμενος να την ακούσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με αυτες τις δυο συσκευές....Γνωρίζει κανείς πιο απο τα δύο έχει καλύτερη κάμερα?? (φακό)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι το καλυτερο για την τιμή του;;Φαίνεται εξαιρετικό

 

δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο 5", 16αρι με 13αρα καμερα, ελληνικο απο mediamarkt :rolleyes:

 

δες και το moto g3 που και αυτο ειναι πολυ καλο με stock android και καλυτερη καμερα αλλα στα 159 ειναι το 8/1GB

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Nαι υπάρχουν πολλές αλλά όχι ταυτόχρονα και στις 2 κάρτες.Εναλλάξ η μία 4G και η άλλη 2G.Επισης δεν αναφέρεις πόσα χρήματα διαθέτεις

 

χωρις να κανω τραμπα τις καρτες στα slots?

budget μεχρι 250-300 ευρω

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάω λίγο μήπως αλλάξω το sony z1.. Το budget χαμηλό σχετικά 200 εως 250 ευρώ για κάτι εξαιρετικό..

Ενδιαφέρομαι για καλή κάμερα και να μην κολλάει.. 5.0 έως 5.7". Το dual sim επειδή ποτέ δεν ξέρεις θα ήταν καλοδεχούμενο.. Android ή WP δεν με νοιάζει και με τα δυο έχω καλές εμπειρίες.. Κίνα επίσης μέσα καθώς φαντάζομαι Ελλάδα δύσκολα σε αυτό το budget..

Πείτε μου καμία γνώμη και κυρίως αν βρίσκω σε αυτά τα λεφτά κάτι καλύτερο.. Έχω δεί πχ το note3 που με υπερκαλύπτει σε όλα εκτός από την κάμερα που θέλω να αναβαθμίσω..

Link to comment
Share on other sites

εχω 640 xl μπαταρια και φωτο τελειες,λιγο laggy

λιγοτερες εφαρμογες απο ζ30,ειδικα αφου το ζ30 ρουφα μπολικες ανδροιδοεφαρμογες,

εστω κ λιγο λαγκυ καποιες

 

ειχα ζ30 μπαταρια τελεια ,σωστη φωτο,γρηγορο,λίγο lag σε ανδροειδοεφαρμογες

λίγες βέβαια,αλλά απο 640 καλύτερο πέρυσι που το χα,φετος με αναβαθμιση εμαθα εχεις

ενσωματωμενο ανδροειδομαρκετ οποτε υποθετω πιο γρηγορο εκει.

στις δικες του εφαρμογες γρηγορο.

ποιοτητα ανωτερη του 640..

bb εχω 10δες σσκευες κατα καιρους,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΗΜΑΤΟΣ σε δεδομενα και ομιλια

 

σαμσουγκ με 1,5 ραμ ε?ΟΧΙ δεν υπερεχει καπου σαν τα αλλα 2,αν και δεν το ειχα να σου πω αλλα..

 

εγω προτιμω κατι τελειο σε κατι παρα κατι μετριο σε ολα.

 

ζ30 επιλεγω για μενα εκτος και θες φωτογραφικαρα οποτε 640 χλ..

τοτε οπωσδηποτε τα w10περνα,το βελτιωνουν αν και ελαχιστα bugs..

υποψιν το ζ30 ηταν κυρια μου συκευη ,την εδωσα,το 640χλ ως 2η συσκευη μου την κρατω λογω φωτο..

ρωτα κ bbαδες για ζ30 ,το χα περυσι,τι αλλαξε

 

 

edit στο ζ30 ισως χρειαστει απλοικο γκουγκλασρισμα ,αν π.χ. σου κολλα μια εφαρμογη,

ποια εκδοση apk της εφαρμογης να κατεβασεις και εγκαταστησεις απτο νετ,

σπανιο,απλοικο,καλυτερο απτην ελλειψη κάμποσως εναλλακτικων που πασχει το 640χλ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πριν λίγους μήνες πήρα για δώρο στη γυναίκα μου το LG G4c (mini). Ήταν το πρώτο smartphone που είχε ποτέ και έκανα την επιλογή με βάση ένα συνδυασμό καλής τιμής, specs και κομψού design. Το κινητό αποδείχθηκε μέτριο σε απόδοση, με αρκετά κολήματα αλλά ήταν αρκετά ευχαριστημένη, μέχρι που έπεσε μία φορά σε ταξίδι και η οθόνη θρυψαλιάστηκε (και πρέπει μαζί να έχει καταστραφεί και το touch interface). Δεδομένου ότι το κινητό έχει πέσει πλέον στα 140 δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο νόημα νατο επισκευάσουμε, αφού κάπου εκεί θα πάει και η επισκευή φαντάζομαι.

Ψάχνω λοιπόν ένα κομψό κινητό (το ξαναλέω γιατί της άρεσε το design του LG) γύρω στα 200 ευρώ, με καλή κάμερα (το standard που βλέπω σε αυτή την τιμή είναι μάλλον τα 13MP πίσω/5MP μπροστά) και να μην κολλάει πολύ. Δε χρειάζεται καμιά τρελή απόδοση, παιχνίδια και πολλά apps δε χρησιμοποιεί. Πρέπει να είναι Android (της έχω δώσει ένα MS phone από τη δουλειά μου και την έχει ζορίσει αρκετα το λειτουργικό)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ψαχνω ενα κινητο για μια φιλη με βασικο κριτηριο το πολυ χαμηλο sar.εχω προσπαθησει να της αλλαξω γνωμη αλλα δεν τα καταφερνω.

πχ εχει αποριψει samsumg j5 και lg g3.

 

στα επιμερους,που για μενα ειναι βασικα. να εχει αξιοπρεπες χαρακτηριστικα, καμερα και μπαταρια.

τιμη οσο πιο χαμηλη γινεται. αλλα αν δεν υπαρχει κατι με χαμηλο σαρ,ανεβαινουμε εως οτου να βρεθει.(max 300 λογικα)

λειτουργικο δεν μας ενδιαφερει.windows ειχε (ativ s,μεχρι που το εχασε,κριμα γιατι παραδοξος ηταν απροβληματιστο το δικο της)

ευχαριστω

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ψαχνω ενα κινητο για μια φιλη με βασικο κριτηριο το πολυ χαμηλο sar.εχω προσπαθησει να της αλλαξω γνωμη αλλα δεν τα καταφερνω.

πχ εχει αποριψει samsumg j5 και lg g3.

 

στα επιμερους,που για μενα ειναι βασικα. να εχει αξιοπρεπες χαρακτηριστικα, καμερα και μπαταρια.

τιμη οσο πιο χαμηλη γινεται. αλλα αν δεν υπαρχει κατι με χαμηλο σαρ,ανεβαινουμε εως οτου να βρεθει.(max 300 λογικα)

λειτουργικο δεν μας ενδιαφερει.windows ειχε (ativ s,μεχρι που το εχασα,κριμα γιατι παραδοξος ηταν απροβληματιστο το δικο της)

ευχαριστω

 

http://www.techinsider.gr/epilogi-kinitou/pia-ine-ta-kinita-me-ti-chamiloteri-aktinovolia/3/ και εδω ο πινακας με σχεδον ολα τα κινητα http://www.techinsider.gr/epilogi-kinitou/pia-ine-ta-kinita-me-ti-chamiloteri-aktinovolia/4/ επισης νομιζω οτι στο σκρουτζ εχει στα φιλτρα να επιλεξεις sar

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

J5 καλές κάμερες με φλας και στην μπροστινή και μόνο θετικά διαβάζω για συγκείμενο λεπτο σε διαστάσεις ότι πρέπει για γυναίκα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Lg g3 με σαρ 0.23 στα 260. Galaxy a5 με σαρ στα 0.23 στα 240. Και galaxy a3 κάτι σε ποιό μικρο 0.24 σαρ στα 180 εύρο.

 

Υγ Γιατί απέρριψε το g3 Αφού εχ ει χαμηλό σαρ.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση κινητου εως 250 ευρω. Δεν εχω θεμα αν είναι android ή Windows. Θελω να εχει σχετικα μεγαλη οθονη και αρκετα καλη καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση κινητου εως 250 ευρω. Δεν εχω θεμα αν είναι android ή Windows. Θελω να εχει σχετικα μεγαλη οθονη και αρκετα καλη καμερα.

 

Γεια σου αδερφε. Στα λεφτα που λες δν υπαρχουν τοσες πολλες επιλογες. Μπορεις να πας σε επωνυμες εταιριες πχ Samsung ή "επωνυμες" κινεζιες όπως η Lenovo

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση κινητου εως 250 ευρω. Δεν εχω θεμα αν είναι android ή Windows. Θελω να εχει σχετικα μεγαλη οθονη και αρκετα καλη καμερα.

 

Σε android σε μεγάλη οθόνη και πολύ καλή καμερα πας lg g3 στα 260 euro και σε windows phone δες και το lumia 640xl . Επίσης αν σεσε ενδιαφέρει και κινητό απο κινα μεριά μπορείς να.δεις το xiaomi note 3 .

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αδερφε. Στα λεφτα που λες δν υπαρχουν τοσες πολλες επιλογες. Μπορεις να πας σε επωνυμες εταιριες πχ Samsung ή "επωνυμες" κινεζιες όπως η Lenovo

 

Χαιρετω την παρεα. Από κινεζιες αλλα καλες που χει παρει φιλος κ του χει βγει καλο μεχρι στιγμης κινητο είναι το παρακατω. http://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω επιδότηση από εταιρία κινητής 200 ευρώ για αγορά κινητού. Ποιο από τα παραπάνω θα προτείνατε και γιατί; Είναι τα μοναδικά μέσα στο πλαίσιο της τιμής που αναφέρω. Να μην κολλάει και να είναι αξιόλογο σε επιδόσεις αλλά και απροβλημάτιστο σα συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...