Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεία σας. Είναι πρώτη φορά που γράφω στο χώρο σας αφού δεν ξέρω τι συσκευή να διαλέξω για την κόρη μου.

Αυτή λέει για το Motorola-Moto-G-2nd-Gen-Dual-8GB.

Εγώ θα ήθελα να μου πείτε αν με τα χρήματα αυτά είναι εντάξει η επιλογή αυτή ή υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις-προτάσεις.

Ευχαριστώ για όλα γιάννης.:)

 

Εγω θα έλεγα lumia 640. Ειναι ανώτερο σε μπαταρία και κάμερα και γενικά ενα απροβλημάτιστο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει motorola τοτε ας δει την 4g εκδοση που έχει και καλύτερη μπαταρία και είναι και πιο καινούργιο μοντελο στα 190€.

 

Αλλες επιλογές είναι το Lg spirit 4g σχεδόν 50€ φθηνότερο (ίδιο επεξεργαστη και μνήμη) και το ολοκαίνουργιο lg g4c που είναι η μίνι εκδοση του Lg g4. Απο Samsung παει σε grand prime στα 160€.

 

Τέλος αν δεν την ενοχλεί να είναι Windows τοτε ας δει και το Lumia 640.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θελω ενα δίκαρτο κινητό με android και με ενδιαφέρει οπωσδήποτε να είναι μέχρι 5 ίντσες και με ένα γκίγκα Ραμ.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάτι τέτοιο και να μπορώ να το παρω από μαγαζί με ευρωπαϊκό στοκ;

Δεν θέλω μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το κινητό μου και έχω διαθέσιμα γύρω στα 400 ευρώ.

Αυτή η προσφορά πως σας φαίνεται που είδα χθες..... Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο;

 

http://www.e-shop.gr/kinito-lg-g-flex-2-16gb-titanium-gr-p-TEL.009274

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ειμαι καινουργια στο φορουμ. Αποφασισα να αγορασω κινητο με ταβανι τα 230 ευρω απο σκρουτζ. Έχω καταληξει σε μερικα αλλα δεν ξερω ποιο να επιλεξω ή αν όλα οσα εχω καταληξει είναι "μαπα". Oποτε θελω τα φωτα σας!

 

Το κινητο το θελω κυρίως για:

- Φωτογραφίες (καλη καμερα μπρος - πισω)

- Internet, viber, facebook

- Απο παιχνίδια άντε κανα quizdom.

 

Στα κινητα που εχω καταλήξει είναι:

1) https://www.skroutz.gr/s/7333160/Samsung-Galaxy-J5-8GB.html

2) https://www.skroutz.gr/s/7050548/LG-G4c-8GB.html

3) https://www.skroutz.gr/s/5467135/LG-G3-S-8GB.html?from=catspan

4) https://www.skroutz.gr/s/6871862/Sony-Xperia-M4-Aqua-8GB.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το 1+2 αν και είναι πολύ καλό τηλέφωνο δεν είναι άξιος αντικαταστάτης του 1+1. Εφόσον όπως λες έχεις το LGG2 δεν αλλάξεις κινητό και τόσο αργά οπότε τα 4gb δεν είναι πιο future proof σε σχέση με τα 3. Για μένα θα έλεγα να προσανατολιστείς στις άλλες δύο επιλογές κρίνοντας ανάλογα με το γούστο.
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα σας παρακαλω λιγη βοηθεια επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που θα παραγγειλω κινεζικο κινητο θα σας πω δυο κινητα που ειδα και θα ηθελα να με καθοδηγήσετε για να κανω σωστη επιλογη θα το εκτιμουσα πολυ!!!το πρωτο ειναι το ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 4G Phablet και το αλλο ειναι το MEIZU M2 Note 4G LTE Phablet πειτε μου αν ειναι καλα ή σε αυτα τα λεφτα μπορουσα να παρω κατι καλύτερο!!!το θελω για παιχνιδια και να το φορτωνω με καμια σειρα για να περναω τον χρονο μ!!!!Επεισης αυτα υποστιριζουν play store???και θα υπαρξει προβλημα σε οποιαδηποτε αναβαθμιση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ξεχασα να πω τα βρηκα στο gearbest θελω να μαθω αν ειναι αξιοπιστο!!!!!Το asus εχει $219.99 και το meizu εχει 159,60$!!!Συγνωμη αν σας κουρασα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Θα ήθελα να αγοράσω κινητό στα ~200 (max 250) ευρώ. Ήμουν κάτοχος Lenovo Vibe Z (K910) και πριν λίγες μέρες ZTE Nubia Z7 mini.

Ήμουν ευχαριστημένος με αυτές τις συσκευές σε γενικές γραμμές.

 

Το κινητό θα ήθελα να έχει τις ακόλουθες δυνατότητες:

● Dual Sim

● 4G

● OTG

● Πολύ καλό δέκτη GPS

● Κάμερα

● Μπαταρία να κρατάει...

● Επέκταση μνήμης

 

Επίσης να σας ενημερώσω ότι η συσκευή θα αγοραστεί από κινεζομάγαζο γι' αυτό αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για τα capital control.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ των δυο, αλλα δε ξερω σε ποιο να καταληξω. Πανω κατω μοιαζουν νομιζω..

Θελω smartphone, να εχει 4g, εξτρα μνημη για δεδομενα, ραδιοφωνο, να παιζει με το google store κ να συγχρονιζει με google drive.

Θελω καλη αναλυση οθονης κ καλη φωτεινοτητα. Δυνατο ηχειο να το ακουω μεσα στην τσεπη. Αν υποστηριζει κ δαχτυλικο αποτυπωμα, δε με χαλαει!

Δε θελω να κολλαει κ να κανει διαφορα κολπα μεχρι να ανταποκριθεί στις εντολες..

Δεν εχω παρει ξανα από κινεζους, οποτε με νοιαζει κ η αξιοπιστια, κ το sar της συσκευης κ η εγγυηση επίσης.

Και τα δυο τηλεφωνα απο οτι κοιταω στα κινεζομαγαζα, δεν ειναι αμεσα διαθεσιμα.. Κ αυτο λιγο με ανησυχεί, γιατί θα το ηθελα μεχρι αρχές Οκτωβρη διαθεσιμο.

 

Τι προτεινετε; Υπαρχει καποια παρομοια συσκευή που θα συστηνατε να κοιταξω; Να με καλυπτει κ στην τιμή κ στα χαρακτηριστικά κ να μοιαζει κ με αυτα τα δυο που βλεπω; Κ να εχει κ διαθεσιμοτητα αμεση;

 

 

 

Ευχαριστώ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν κατεληξες τελικά, αλλα ο αδερφος μου που πηρε το k3 (το φτηνό) δεν ειναι ευχαριστημενος με το ηχειο, δεν ακουγεται καθολου.

Βεβαια διαβαζω οτι με μια αλλαγη καπακιού (με αυτο της ακριβης εκδοσης) αυτο φτιαχνει... Αλλα δεν το' χει δοκιμασει!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά ενός Xiaomi mi4c (32gb, 3Gb ram) προς αντικατάσταση του Samsung Galaxy s3

 

Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι ως προς την rom που φοράει (miui v7) και κατά πόσο είναι ελαφριά και lag-free γιατί με το touchwiz την πατήσαμε! :lol:

 

Πιστεύετε αξίζει τα χρήματα της η συγκεκριμένη συσκευή?

Γενικά ψάχνω ένα κινητό απροβλημάτιστο, αξιόπιστο με καλή ποιότητα κατασκευής και όσο γίνεται να μην ξεπερνάει τα 140 άντε 145 βαριά mm ύψος..

Σαν εναλλακτική δεν αποκλείω και το Huawei Honor 7 αλλά εκεί ξεφεύγουμε λίγο στα χρήματα χωρίς ουσιαστικό λόγο νομίζω...

Τι λέτε? (budget ~250euro, ανεβαίνουμε μόνο σε περίπτωση πολύ αξιόλογης πρότασης)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ..

 

Το τσέκαρα, ομολογώ πως και η κάμερα του δεν είναι το ίδιο σε ανάλυση.. κ δεν μου πολυαρέσει το design.. ;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ξαναενοχλησει το φορουμ για επιλογη,αλλα επειδη εχασα την προσφορα του Γερμανος,επειδη δεν μου εχουν δωσει ακομα την δωροεπιταγη που περιμενω.....

 

Ετσι θα ηθελα την βοηθεια σας,για διαφορετικη επιλογη....

Εχω δει αυτα....

 

SAMSUNG GALAXY TAB 3 8.0 4G

LG G PAD 8.0 4G BLACK

LENOVO A8-50 3G

ZTE E9Q+ 3G

MEDIA PAD M1 8.0 4G

SAMSUNG GALAXY TAB 4 8.0 4G

LENOVO TAB S8-50 4G

 

Η χρηση μου θα ειναι κατα το πληστον browsing,και αν μπορω να παιρνει απο το κινητο μου 4g.....

Aκουω και αλλες επιλογες αν υπαρχουν.....και δεν τις εχω σκεφτει.....:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος και γενικα αποφασισα να δωσο 300-350 που σχετικα για μενα ειναι αρκετα λευτα να αγορασω 1 καλο κινιτό τι προτίνετε σε αυτά τα λεφτά

 

θέλω 1 καλο κινιτο χωρίς προβληματα και ρωτάω εδώ επειδη εισται πιο ψαγμενοι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιας και θα πας για πρώτη φορά σε κινέζικο,θα σου έλεγα να πας σε πιο αξιόπιστες εταιρίες για να μην έχεις έστω και τυπικά άσχημη εμπειρία.

Κοίτα κάτι σε xiaomi redmi note 2 ή το mi4c , αλλιώς κάτι σε meizu

Ανάμεσα στα δύο που χεις επιλέξει θα πήγαινα στο doogee.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιας και θα πας για πρώτη φορά σε κινέζικο,θα σου έλεγα να πας σε πιο αξιόπιστες εταιρίες για να μην έχεις έστω και τυπικά άσχημη εμπειρία.

Κοίτα κάτι σε xiaomi redmi note 2 ή το mi4c , αλλιώς κάτι σε meizu

Ανάμεσα στα δύο που χεις επιλέξει θα πήγαινα στο doogee.

 

όσο περνάει η ώρα και διαβάζω .. όντως καταλήγω στο redmi note 2.

το μόνο που με προβληματίζει είναι η πλαστική κατασκευή..

 

κατα τ' άλλα όλα τα ίδιο κάνουν ... ;)

ίντερνετ να έχω (3g), εφαρμογές που θα χρειαστώ , και να βλέπω και καμια σειρά..

σαν δεύτερο κινητό το θέλω έτσι κι αλλιώς για μερικούς μήνες ..

 

δλδ να χτυπησω αυτό; για να μην περιμένω και τη διαθεσιμότητα του doogee? (που μας έχει σπάσει τα νεύρα αντικειμενικά;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το πλαστικό μετά από apple συσκευές που βλέπω ότι έχεις μπορεί να σου φανεί κάπως αλλά δεν είναι πλαστικούρα,έχει πολύ καλή ποιότητα

Εγώ δεν θα περίμενα,θα πήγαινα στο redmi note 2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...