Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας φιλοι μου εχω την εξης απορια ειμαι κατοχος lg g3 και θελω να αλλαξω κινητο γιατι απλα το βαρεθηκα και γιατι εχω θεμα με την φωτεινότητα του g3 ερχομενος απο samsung συσκευες.

Ενω ειχα πει οτι δε θα ξαναπουλησω την samsung βλεπω καλες κρητικες για τα νεα lg και φυσικα καλυτερες τιμες απο τα υπολοιπα (iphone k sammy ξεφευγουν)το θεμα ειναι τωρα οτι g5 v10 ειναι στην ιδια τιμη κ δε ξερω τι να διαλεξω γιατι το μέγεθος του v10 δε νομιζω να με ενοχλει...τι εχετε να μου προτινεται????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ρίξε μια ματιά στα νήματα των συσκευών, το g5 μπορείς να το δεις σε κάποιο κατάστημα ενώ το v10 μέσα από βίντεο και συγκριτικά, κάνε αυτές τις ενέργειες γιατί εσύ θα είσαι ο τελικός αποδέκτης.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις δυσκολα και στο κανω ακομα πιο δυσκολο γιατι εχει με 259 ευρω το P9 Lite 3GB RAM μονο 9 ευρω πανω απο το ποσο που διαθετεις.

Προσωπικα αν ηθελα ποιοτητα κατασκευης θα πηγαινα στο σονυ, αν και τα αλλα 2 ειναι πολυ καλα.

Αν ηθελα καλη οθονη για παιχνιδια κ βιντεο ισως huawei που εχει καλυτερη αναλυση και ειναι και λιγο μεγαλυτερη σε διαστασεις.

Οπως ειπα εβαλες πολυ δυσκολη συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια πρόταση για τηλέφωνο γύρω στα 120€ από Ελλάδα? Θα προτιμούσα κάτι με 2Gb ram αλλά και το Moto G 3ής γενιάς, μου φαίνεται καλή περίπτωση αν και με 1 gb ραμ. Κάποια γνώμη?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μια ακόμα συμβουλή θέλω.

Το κινητο προορίζεται όπως γράφω για γυναίκα με κύρια (και ίσως και μοναδική χρήση του το Fb και ως γυναίκα και τις φωτό).

Με δεδομένο το περιορισμένο στα 140€ μπάτζετ και την ανάγκη άμεσης αγοράς γιατί το παλιό της τηλέφωνο είναι ήδη κάποιες μέρες εκτός λειτουργίας, τι προτείνετε?

 

Από μια αναζήτηση είδα τα παρακάτω :

 

Motorola Moto G (3rd Gen) (8GB) με τιμές στο σκρούτζ από 121€

 

Samsung Galaxy J3 2016 (8GB) με τιμές στο σκρούτζ από 128€

 

LG K8 (8GB) με τιμές στο σκρούτζ από 113€

 

LG K10 (16GB) με τιμές στο σκρούτζ από 140€ ή το dual με λίγα ευρώ φθηνότερα.

 

Το Κ8 θα ανταποκριθεί στις απαιτήσεις ή η πιο λογική λύση είναι το ΜΟΤΟΡΟΛΑ?

Βέβαια το προηγούμενο τηλέφωνό της ήταν σάμσουνγκ (όπως ίσως της πλειοψηφίας των γυναικών μάλλον) οπότε ίσως να έχει μια προτίμηση προς την μάρκα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

τελικά ποιο αγόρασες...

και εγω στο ίδιο δίλημμα είμαι....αν εχει καποιος καποια πληροφορια,ας μας διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αψογο το Moto g3 στα λεφτα αυτα..δεν θα σε απογοητευσει. Εχω το moto g2 με marshmallow και δεν καταλαβαινει τιποτα ακομα και με 1gb ραμ. Και απο οτι διαβαζω και οι καμερες του ειναι πολυ καλες.
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο διαβάζω τώρα όμως ότι ουσιαστικά δεν είναι και τόσο αναβάθμιση σε σχέση με το 2ης όσον αφορά στα εξής:

  • Δεν έχει πλέον αισθητήρα μαγνητικού πεδίου αρά όχι πυξιδα σε χάρτες κλπ.
  • Δεν έχει πλέον στερεοφωνικά ηχεία μπροστά.
  • Δεν έχει gyroscope πλέον, άρα VR εφαρμογές πάνε περίπατο.
  • Ο επεξεργαστής απλά από 400 έγινε ο 410.
  • Ram η ίδια.

Απλά προστέθηκε το 4G και η κάμερα που ανέβηκε. Μάλλον θα πρέπει να πιέσω τα οικονομικά για παραπάνω ή να κοιτάξω για μεταχειρισμένο. :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να πιέσω τα οικονομικά για παραπάνω ή να κοιτάξω για μεταχειρισμένο. :(

 

αν δε μπορεις να δωσεις παραπανω, το μεταχειρισμενο ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

θελω να χρησιμοποιω και καποια πραγματα π.χ. σημειωσεις για copy-paste απλα δεν το ανεφερα..

και γενικα να ειναι λιγο πιο πολυ "της εποχης" για να μην εχω θεμα με ψαξιμο (επαφες, μηνυματα κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια πολύ καλή Ελληνική έκδοση από την πολύ δυνατή ομάδα της miui.gr.

Αυτή τη στιγμή υπάρχει και νεώτερη έκδοση της Ελληνικής stable...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...