Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται! Είμαι μεταξύ αυτών των 2! Δελεαστικο το z5 compact με καλό μέγεθος αλλά το μόνο που με χαλάει είναι τα 2 γκιγκα ράμ, ειδικά για το μέλλον. Ενώ το z3 + είναι 3 γκιγκα αλλά πιο μεγάλο, δεν μπορώ να το δω Live για να ξέρω πόσο πιο μεγάλο μιας και δεν έρχεται επίσημα Ελλάδα, αλλά και πιο παλιό..

 

Τι προτείνετε; επίσης είναι τόσο σημαντική και η διαφορά στα megapixels για να απορριψω το z3 plus??

 

Ευχαριστώ πολύ για όποια συμβουλή!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και το oppo find 7 που το έχουν σε προσφορά στα 134€

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το oppo find 7 που είναι σε προσφορά από το official site στα 134€.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το oppo find 7 που υπάρχει σε προσφορά στα 134€ από το official site τους.

Ή oppo έχει βγάλει μία ρομ την spectrum που είναι πολύ κοντά σε vanilla Android και απ' ότι φαίνεται θα συνεχίσει να έχει υποστήριξη.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να μου πειτε για ενα smartphone μικρης οθονης 4.5-5 inches

2GB ram και καλη μπαταρια.

Τιμη 100-150€

 

Οσο πιο ανθεκτικο τοσο το καλυτερο..(δεν μας νοιαζει το design) και να γινεται να του περασω ελληνικη ρομ.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντάξει μόνο με 3G, παρε τη συσκευαρα με 135€ :

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=4&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Αλλιώς δες το Xiaomi redmi 3..

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάμερα γιατί δεν παίρνεις lumia 640 xl;αν δεν σε πειράζει που έχει windows άριστη επιλογή

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει καλά λόγια γι αυτό, αλλά εγώ θα προτιμούσα αυτά που σου έγραψα.....;)

 

Αν μπορούσες να ανέβεις λίγο πάνω από τα 150 (κάντο, αξίζει τον κόπο), τότε υπάρχει το redmi 3 pro: http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-fingerprint-golden.html

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια...κατι? Καποιος που να εχει ενα απο τα δυο κινητα?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Huawei P8lite

Ulefone Power

 

Το p8lite έχω και εψαχνα κάτι πιο σβελτο. Εσύ που έχεις και τα δύο τι λες; Είναι το ίδιο καλό; Το huawei πάντως είναι μπόμπα. Ακόμα και με A5 Samsung που τα έχω συγκρίνει δεν υστερεί πουθενά, το αντίθετο μάλιστα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οπως πχ οτι το honor 7 δεν εχει ερθει ευρωπη κ οπου το βρεις ειναι στα κινεζικα...αυτο ισχυει?

 

Το honor 7 φίλε το είχα, απο τα mediamarkt το αγόρασα και ειχε ευρωπαϊκή ρομ με φουλ ελληνικά. Και 2 χρόνια εγγύηση κανονικότατα. Πολυ δυνατό τηλεφωνάκι. Στο Μ5 που λες θα πήγαινα μόνο για το πλεονέκτημα της αδιαβροχοποίησης, σε όλα τ άλλα δε μου γεμίζει το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Oppo find 7/7a ή oppo F1 από το επίσημο site της.

Η προφορά έχει τελειώσει. Δείχνει τα προϊόντα στο oppostyle αλλά όταν πας να τα βάλεις στο καλάθι λέει ότι δεν είναι διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το p8lite έχω και εψαχνα κάτι πιο σβελτο. Εσύ που έχεις και τα δύο τι λες; Είναι το ίδιο καλό; Το huawei πάντως είναι μπόμπα. Ακόμα και με A5 Samsung που τα έχω συγκρίνει δεν υστερεί πουθενά, το αντίθετο μάλιστα.

 

Το Ulefone είναι σβελτο, ικανοποιητική μπαταρία, ΟΘΟΝΑΡΑ

Ποιοτικό χωρίς ιδιαιτερα bugs.

Μικρή υπερθέρμανση ίσως κάνει σε κάποιους αν ζοριστει πχ GPS σε ζέστη μέρα

Ή αναβάθμιση σε Μ θα το στρωσει.

Δεν αξίζει όμως πάνω από 160€, λόγω ονόματος.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετα απο καιρο!

Λοιπον μπαινω κατευθείαν στο θεμα και θα ηθελα τη γνωμη σας καθώς προκειται να αγοράσω νεα συσκευή... Το θεμα μου ειναι ομως πως θελω ενα κινητο που να αντέξει στα χέρια μου και δεν εννοω τοσο στην περίπτωση που η συσκευή μου πεσει αλλα πολυ περισσοτερο να μην λαγκαρειι και μου κανει διάφορα κολλήματα-χαζά μετα απο ενα χρονο... Μεχρι πρότινος ειχα το lg G3 οπου μετα απο 1,5 Χρονο περίπου μου εμφάνισε ενα καρρο προβληματα κολλήματα και αποδείχτηκε πως τζάμπα ξόδεψα 350€...

Ειμαι λοιπον στη φαση που δεν ξερω προς τα που να κινηθώ, καθώς μεχρι τωρα ειχα android και μου καλο αρεσε η ιδέα του s7 edge.. Ωστόσο τόσα χρήματα και σε 1 χρονο να παθω τα ιδια; Σκέφτηκα για iOS οπου βγαινει πιο ακριβό με λιγότερες δυνατότητες απ το s6 ή το s7 αλλα ως κάτοχος ενος iPad ( 4ης γενιάς ) εχει βγει "σκυλί"... Ειδα και την huawei...πολλοί ομως με απέτρεψαν... Μετα το μακροσκελές κειμενο λοιπον ακουω τις προτάσεις σας εστιάζοντας ομως στο να μην τρώει κολλήματα και ξοδέψω τζάμπα χρήματα!

Σας υπερ ευχαριστω για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εδώ και δύο μήνες γλυκοκοιτάζω το Redmi 3,περιμένωντας να πέσει και η τιμή του στα 120Ε(μάταια γαρ).Απλώς κάτι ότι η αγορά του πρέπει να γίνει με την απο την Κίνα,κατί τα ψιλο-προβληματάκια που παρουσιάζει το software (να αναφερω ότι δεν είμαι hard user και δεν θέλω να μπλέξω με Rom) με έκαναν να στραφώ αλλού.Μετά απο αρκετο ψαξιμο επέλεξα το Huawei P8 lite.Ακόμα,να αναφέρω ότι το κινητό προορίζεται για normal χρήση( μουσικη, λιγα παιχνιδια & σερφαρισμα) και γενικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου φωτογραφική μηχανή.Το Xiaomi υπερτερεί με διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας,αλλα εικάζω ότι το Huawei θα είναι πιο ¨smooth¨ σαν συσκευη.Σ΄αυτό που θα ήθελα να με βοηθήσετε,είναι να μoυ πείτε πιο πιστεύετε ότι είναι η πιο ισσοροπημένη σαν συσκευή και άμα το Huawei παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα(συγνώμη αλλά δεν είχα την υπομονή να διαβάσω τις 260 σελίδες στο forum).Άλλες προτάσεις είναι ευπρόσδεκτες ,με ¨ταβάνι¨ την τιμή των 160Ε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια!

Αρχικα σκεφτομουν το Redmi 3 pro α!λλα μπαινω στο πειρασμο και για την 5.5' οθονη των αλλων 2!

Προβληματίζομαι μηπως το g3 που εχει κλεισει ηδη 2 χρονια ζωης τα εφαγε τα ψωμια του! Θα ηθελα κατι που να μπορω να κρατησω καμια 2ετια. Η καμερα των xiaomi είναι ισαξια του lg???

Link to comment
Share on other sites

το g3 είχε φάει τα ψωμιά του απ'όταν παρουσιάστηκε, πολλά bugs,ραγίσματα και lag στον Θεό με την οθόνη που φόραγε. θα σου πρότεινα να το αποφύγεις. η καλύτερη επιλογή είναι το xiaomi redmi note 3 pro η έκδοση με τα 3gb ram. θα χάσεις σε εγγύηση και σε κάμερα καθώς το Lg έχει καλύτερη αλλά κερδίζεις σε όλα τα άλλα. ποιότητα, lag-free, δαχτυλικό αποτύπωμα, υποστήριξη κτλ. Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε και εγώ ψάχνω συσκευή στο ίδιο budget.

 

Σε σύγκριση από αυτά τα 2, πιστεύω σίγουρα είναι καλύτερο το redmi 3. Θέματα με το software δεν υπάρχουν, ειδικά αν αφήσεις την official έκδοση του λογισμικού (προϋποθέτει να ξέρεις αγγλικά, προσωπικά όλες τις συσκευές τις έχω στα αγγλικά )

 

Τώρα όσον αφορά τη συσκευή από μόνη της.

 

Πέραν της μπαταρίας και ίσως και του MIUI (δεν το έχω δουλέψει ποτέ, διαβάζω και ακούω όμως τα καλύτερα) τα υπόλοιπα είναι απλά OK.

 

Εναλλακτικη του redmi 3 αποτελεί το oppo f1 που σε πολλά σημεία θεωρώ πως είναι καλύτερο.

 

Αυτό που μου έχει τραβήξει αρκετά την προσοχή είναι και το vernee Thor,που φαίνεται πολύ προσεγμένο και φαίνεται να έχουν κάνει καλή δουλειά στις λεπτομέρειες.

 

Από την άλλη όμως έχεις ένα redmi 3 που είναι της xiaomi αντί για vernee, που το Thor είναι το πρώτο της κινητό. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως δεν μπορεί να είναι καλό. Κάθε άλλο.

 

Τέλος, αύριο μάλλον θα ανακοινώσει η meizu το νέο meizu m3. Αξίζει να το δούμε..

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις;;

 

ανεξαρτήτως χρημάτων? εγώ θα πήγαινα στο nexus αν και έχω το xiaomi.

 

Ο λόγος είναι ένας και μοναδικός, το pure android. καλό το miui με πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης αλλά το καθαρό android όπως το έχει φτιάξει η google δεν το αλλάζω.

 

Αν βάλουμε όμως μέσα και τα χρήματα τότε το xiaomi είναι καθαρά ο νικητής, γιατί ειδικά το 5x δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τα χρήματα που ζητάει για τα 32gb. (το 16άρι είναι απλά αστείο)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...