Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο ελλαδα ή εξωτερικο?

 

από το fastcardtech,το δοκιμασα και θα το ξαναπροτιμησω

 

 

χαχαχα ★ m e t a ★ m o d e ★ υγρασια ή/και γδαρσιμο οθονης = σας δουλευουν

μαρεσεις telefoneri!!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το 1gb σε windows phone δεν είναι το ίδιο με το 1gb σε android phone...;)

Και για να στο κάνω πιο λιανά, το 1gb σε wp ισοδυναμεί σε 2, μπορεί και 2.5 gb σε android....:lol:

Αν είσαι καλυμμένος από τις (αρκετά λιγότερες σε σχέση με το android) εφαρμογές στο wp, είναι πολύ καλή η συγκεκριμένη συσκευή της Nokia και στην κάμερα και στην μπαταρία και στην οθόνη....

 

Το j5 μπορεί να έχει μόνο 1,5 gb ram, αλλά δουλεύει σαν να έχει 2! Έχει καλή φωτογραφική, μπαταριάρα, ελάχιστο bloatware και γενικά είναι μια πολύ καλή επιλογή.

 

Το φρέσκο υπερ-τούμπανο, σε σχέση με την τιμή του και αυτά που προσφέρει, xiaomi redmi 3 (όχι note:!:) το χεις δει?

Απλά πρέπει να περιμένεις λίγο να πέσει η τιμή σε φυσιολογικά επίπεδα, γιατί μόλις κυκλοφόρησε και την έχουν τσιμπημένη:

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-16gb

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω εννοεις ->αυτο με τα 2gb ram;;

 

Μη φοβάσαι με τα 2GB RAM, πάει σφαίρα έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά για μια ακόμα φορά στην Asus. Αξιζει να το προσεξεις.

You're a Time Lord, let's call me the Dream Lord.
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του S5 παίρνεις με κάτω από 200€ ???

Είναι original ή moufa???

 

Συγγνώμη, έκανα λάθος.

185€ κάνει τελικά....:lol: :p...... και είνα καρα-αυθεντικό!!! :X

https://www.fastcardtech.com/Samsung-S5-G900f-Android-Phone.html

 

Πες της να πάρει ένα xiaomi redmi note 3 αν δεν την πειραζει το μεγεθος

Καλύτερα να περιμένει λίγο να πέσει η τιμή, γιατί μόλις κυκλοφόρησε και την έχουν λίγο τσιμπημένη, να περάσει και τα πρώτα crash-test σα συσκευή και να πάρει το φρέσκο/πάμφθηνο/υπερ-όπλο της xiaomi, redmi (όχι note :!:) 3: http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-3

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας το p7, g3, moto x2 ολα ειναι προηγουμενες ναυαρχιδες και παιζουν στα 250 ευρω

 

Η γνώμη σου πια είναι,γιατι ολα παιζουν στην ιδια τιμη....p7,g3,a5...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.... Μετά από 2 χρόνια και κάτι ψιλά ήρθε η ώρα για την αντικατάσταση του Lumia 920! Ευχαριστημένος όσο ποτέ άλλοτε για την τότε επιλογή μου, που εσείς εδώ μέσα με βοηθήσατε να πάρω, ειμαι έτοιμος για λίγη ανανέωση και λίγη ας το που παραπάνω ενασχόληση με το "άθλημα"!!! Προς θεού δεν εννοώ custom rom's,root κ.α. Απλά όταν ζητούσα το κάτι παραπάνω σε εφαρμογούλα δεν!!!! Καλά,χρυσά τα windows phone αλλά στο κάτι παραπάνω .... Τσουκ! Λοιπόν για iPhone δεν είμαι( αν και μου αρέσει αρκετά) λόγω ετοιμασιών έγγαμο βίο, οπότε πάμε στα του τίτλου ή και κάτι παραπλήσιο..... Δεν μου αρέσουν τα κινεζάκια όσο καλά και φτηνά να είναι και δεν πρέπει να ξεφύγουμε πάνω από 400-450€ ... Sorry για το τεράστιο post αλλα νομίζω ότι τα είπα όλα!!! Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ των iphonαδων δες

iphonehellas, ήταν δε θυμαμαι γκουγκλ!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλή χρονιά σε όλους. Να που θέλω την βοήθεια σάς κι εγώ.

Θέλω να αντικαταστησω το spirit τις γυναίκας μου. Αγορά από Κίνα μεριά γιατί με wp δεν τα πάει καλά.

Έχουμε και λέμε.

5``

4g

Καλή έως πολύ καλή μπαταρία

Να είναι λίγο εμφανησιακο

Φυσικά να είναι μια συσκευή η οποία δεν θα χρειαστεί να ασχολειθω καθόλου. Να δουλεύει απροβληματιστα με το πού θα βγει από το κουτί.

Τιμη στα 150 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Για λογαριασμό άλλου ψάχνω smartphone αλα CAT. Δηλαδή να αντέχει σε πτώσεις. Ας πουμε και το αδιάβροχο στη βροχή, μέχρι εκεί. Επειδη το budget ειναι χαμηλο-100€, το μονο που βρηκα ειναι αυτο.

Έχετε προτάσεις; Οι απαιτήσεις είναι πολύ απλές. Τηλέφωνο-μηνύματα άντε και κανένα σερφάρισμα. Αρκεί και αυτά να τα κάνει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλάκις...;)

Samsung j5 από android και Nokia lumia 640xl από windows phone.

Και τα δύο ελάχιστα πάνω από το μπάτζετ σου.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάω προς Κίνα μεριά μιας και θα έχουν γιορτή οπότε ίσως βρεθεί κάτι αξιόλογο στα λεφτά πού διαθέτω.

Από Ελλάδα ξέρω πως αυτά παίζουν μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε λοιπόν το J5 να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, να έχεις την 800ρούλα συχνότητα και, το σημαντικότερο, έτσι και τύχει κάτι

και χρειαστεί επισκευη η συσκευή να ξεμπερδεύεις γρήγορα απο Ελλάδα, γιατί είπες ότι θέλεις συσκευή για τη γυναίκα σου :!::cry: :worry: :lol: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήρθε η ώρα να αλλάξω το παλιό μου κινητό ένα Jiayu G3.

Με όλα αυτά τα νέα μοντέλα έχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω.

Με το Jiayu G3 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την αυτονομία του και την ταχύτητα του. Επίσης και με τις φωτογραφίες του δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, για μένα είναι ικανοποιητικές.

Η φθορά του χρόνου όμως είναι εμφανή επάνω του και γι αυτό θέλω να το αλλάξω.

 

Θα ήθελα λοιπόν το νέο μου κινητό να είναι το ίδιο απροβλημάτιστο.

Τεχνολογικά θα προτιμούσα ένα οκταπύρινο και 4G κινητό (έχω σύνδεση WIND) που να μην χρειάζεται να ασχοληθώ πολύ-πολύ μαζί του.

Οι 5 ίντσες οθόνη μου φαντάζει καλή, όχι μεγαλύτερη.

Το εύρος τιμής που θέλω να κινηθώ είναι 100-120 ευρώ.

Παρακαλώ στις προτάσεις σας ας μου υποδείξετε και κατάστημα αγοράς.

Επίσης θα με ενδιέφεραν οι γνώμες για κινητά τα οποία έχετε προσωπικά χρησιμοποιήσει και έχετε ιδία εμπειρία.

 

Ευχαριστώ

Βασίλης

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

αδερφε κανε τη χαρη στον εαυτο σου να πας jiayu s3

επιτελους θα εχεις ενα g3 με τελειο gps,ολο αναβαθμισεις κλπ 159 δολ

 

αλλα 5.5 ιντσες..κ 159 δολ..

οποτε αυτο που ζητας ειναι meizu m2 5ιντσο,απλα παρτο θα σε υπερικανοποιησει

αναβαθμισουλες και σολα καλο.

 

119 δολ το χα παρει vickmall δες και το κινεζικο σκρουτζ το kimovil

 

χαιρομαι που καποιος εκτιμουσε το g3 με την υπεροθοναρα του!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη απόφαση. Δεν θέλω να την πατήσω όπως με το spirit πού ήταν τηλέφωνο με ημερομηνία λήξης με τρομερό lag και με ένα σωρό άλλα. Ένα τηλέφωνο που με βάση χαρακτηριστικων και τιμής να ξεπεράσει τον ενάμιση χρόνο χωρίς να έχει πρόβλημα. Ή έστω να τον πιάσει.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη απόφαση. Δεν θέλω να την πατήσω όπως με το spirit πού ήταν τηλέφωνο με ημερομηνία λήξης με τρομερό lag και με ένα σωρό άλλα. Ένα τηλέφωνο που με βάση χαρακτηριστικων και τιμής να ξεπεράσει τον ενάμιση χρόνο χωρίς να έχει πρόβλημα. Ή έστω να τον πιάσει.

 

τηλεφωνο με 2 γκιγκα ραμ θες

 

ξεχναταλλα.ημιμετρα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια!! Της το προτεινα και της αρεσε λογω οτι εχει και πληκτρολογιο αποσπωμενο!! Αν υπαρχει και κατι αλλο πειτε το να το δω!!
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε όλους. θα ήθελα να ρωτησω για αγορά απο το συγκεκριμένο site με free shipping πόσο καιρό περίπου κάνει να έρθει. Λεμε να παραγγειλουμε απο εκει και οχι απο τα κλασικα κινεζικα μαγαζια για ποιο γρηγορη παραδοση. Λεω να παω η για το Xiaomi Redmi-note-3 η το meizu mx4 pro. Ποιο απ τα 2 ειναι ποιο καλο κινητο ?? Εχουν και τα 2 ελληνικο μενου και play store ?? Ειναι ευκολο να βαλεις την ρομ που μοιζει με το μαμα anroid ?? Επισης τι παιζει με αυτο το EU Warehouse ειναι ετσι οπως τα λενε σε 10-15 μερες το εχεις ?? Και τι πρεπει να προσεξω για να μην την πατησω εκτος το οτι θα πληρωσω με Paypal φυσικα στο delivery τι να διαλεξω για να μην περασει τελωνειο ??? Γενικα τι να προσεξω?? Θελουμε να παραγγειλουμε αμεσα (για τον αδερφο μου ειναι το κινητο ο οποιος εχει ξεμεινει με μια μπακατελα) Ευχαριστω για την βοηθεια σας !!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος.

Θέλω να πάρω ένα κινητό με καλή κάμερα, αξιοπρεπή μπαταρία (δεν ζητάω σούπερ γιατί καταλαβαίνω πως έχει το θέμα) και να κυλάει ομαλά χωρίς πρόβλημα.

Τα κινητά που έχω παρακάτω είναι όλα μεγάλα σχετικά... Οπότε όσο πιο μαζεμενο είναι κάποιο σε μέγεθος(και σε τιμή) , τόσο καλύτερα.

 

1) Nexus 5X - 360€.

Είναι λίγο πιο μεγάλο από τα υπόλοιπα, αλλά είναι ελαφρύ, έχει δακτυλικο αποτύπωμα και είναι καθαρό Android (με ότι αυτό συνεπάγεται). Σχετικά καλή τιμή, στα + η γρήγορη φόρτιση, αλλά εκτός από το μέγεθος με προβληματιζει ότι δεν παίρνει SD,γιατί αν είναι θα πάρω το 16αρι.

 

2) Samsung Galaxy S6 - 425€.

Για την οθόνη του μαζεμενο, εύκολο στη χρήση, πολύ καλή κάμερα, οθόνη και απόδοση από όσο έχω δει. Είναι το πιο ακριβό από τα υποψήφια και γενικά δεν μου αρέσουν οι εφαρμογές που έχει μέσα η Samsung και γενικά το touchwiz.

 

3) Huawei P8 -325€.

Καλή τιμή για αυτά που προσφέρει, λεπτό, μεγάλο λόγω οθόνης αλλά σχετικά καλά για 5.2".

Αξιοπρεπή κάμερα, έχω διαβάσει ότι είναι vfm για αυτά που προσφέρει, αλλά σχεδιαστικά δεν τρελαίνομαι και λόγω λογισμικού.... Και είμαι διστακτικος παρόλο που ξερω ότι η Huawei είναι αξιόπιστη.

 

4) Nexus 5 - 320€.

Λίγο πιο "παλιό" μοντέλο, καλή τιμή, καθαρό android, πιο μικρό από τα υπόλοιπα... Τώρα δεν ξέρω για τη κάμερα του αν αξίζει, και ένα θέμα με τη μπαταρία!

 

5) Oneplus X - 280€.

Μικρό σχετικά, οι απόψεις για τη κάμερα διίστανται, σίγουρα όχι το δυνατό του σημείο! Για μπαταρία μάλλον μέσος όρος... Στα θετικά η καλή κατασκευή και ο διακόπτης για αθόρυβο κλπ.

Απλά ίσως ο επεξεργαστής είναι πιο παλιός;

Γενικά και σε αυτό είμαι επιφυλακτικος και δεν γνωρίζω αρκετά.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...