Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Redmi note 3 δεν είναι Κινεζια...;)

Είναι όντως πολύ καλό, και την prime έκδοση (32/2 GB, sd card) την βρίσκεις πλέον στα 150 ευρώ, την απλή (16/2 GB, sd card) κατω απο τα 120.

Το Redmi note 3 (4000 mah μπαταρια, fingerpint sensor, αλουμινιο-premium αίσθηση), λόγω έλλειψης sd card, μονόδρομος η αγορά της έκδοσης 32/3 GB γύρω στα 200 ευρώ.

Επίσης, :shock: LG G4 μονοκαρτο, από fastcardtech, στα 240 ευρώ...:X

Το 640 xl για windows phone είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ οτι ειδα ειναι καλυτερη ενα τικ οχι να ζηλεψεις βεβαια αλλα δε νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε dual sim σ αυτα τα λεφτα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Από κινεζιες αλλα καλες που χει παρει φιλος κ του χει βγει καλο μεχρι στιγμης κινητο είναι το παρακατω. http://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html

 

Κι εγω ως ασχετος που ημουν από κινητα κι ηθελα ένα κινητο με τις προδιαγραφες που θες εσυ κανοντας μια επισκεψη σ ένα καταστημα της Ηλεκτρονικης οι υπαλληλοι εξυπηρετικοτατοι με βοηθησαν να βρω το κινητο που μου ταιριαζει. Αυτό που πηρα είναι το Sony Xperia M4 Aqua http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/sony-xperia-m4-aqua-black Στο προτεινω γιατι πανω κατω τα ιδια θελουμε κι εγω εχω μεινει υπερευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ως ασχετος που ημουν από κινητα κι ηθελα ένα κινητο με τις προδιαγραφες που θες εσυ κανοντας μια επισκεψη σ ένα καταστημα της Ηλεκτρονικης οι υπαλληλοι εξυπηρετικοτατοι με βοηθησαν να βρω το κινητο που μου ταιριαζει. Αυτό που πηρα είναι το Sony Xperia M4 Aqua http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/sony-xperia-m4-aqua-black Στο προτεινω γιατι πανω κατω τα ιδια θελουμε κι εγω εχω μεινει υπερευχαριστημενος

 

Χεχε δεν ξερω αν σε εχει βαλει η ηλεκτρονικη και τα λες αυτα, αλλα καταρχας το Μ4 εκει ειναι 40 ευρω παραπανω απο σκρουτζ, δευτερον μακρια απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο, ακομα και απο τιμες σκρουτζ δεν αξιζει και τριτον, γενικη συμβουλη ΠΟΤΕ δεν παμε στο καταστημα χωρις να ψαξουμε μονοι μας και να αφησουμε τους υπαλληλους να μας δειξουν :worry:

Link to comment
Share on other sites

κατα πολυ μπροστα το μειζου.

 

κοιτα το 7000 τρατζικ καμερα,φτηνιαδουρα μου φαινεται

στη χρηση που του κανα,το αγορασε φιλος..

 

m1 note,m2 μινι ειχα,αριστα σε ολα,οποτε μ2 νοτε πας,απλά η καμερα 10%

πιο σκοτεινη απο του μ2,αμελητεο,απλα μαθε να τραβας φωτο με αυτη,

σκαλες ανωτερη απτου 7000 τη φωτο..

 

σαμμυ με 1,5 ραμ,εφοσον κραταμε μειζου με 2 ραμ,ουτε γιαστειο,αποψη μου,

δεν θα επεκταθω.

 

φυγε για μ2 νοτε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

οποιο και να παρεις δε πεφτεις εξω κατεμε..

 

και τα 2 εχουν το κατι !

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει J5 με stock rom χωρίς root κτλ, μπορώ να επιβεβαιώσω πως με απλή χρήση (ήτοι όχι βαρύ gaming) η εμπειρία είναι lag-free παρά το 1,5gb RAM.

 

Το πλεονέκτημα του M2 κατ' εμέ είναι στα 16gb ROM έναντι των 8gb του J5.

 

Απ' την άλλη το J5 μου έβγαζε και 4 μέρες μπαταρία με 6:30 ώρες screen-on time.

 

Για το Lenovo ούτε λόγος. Αν δεις και άλλα topics στα οποία είναι πιθανή επιλογή (καλή ώρα) πάντα το γειώνουν πρώτο ως "δευτεράντζα".

Link to comment
Share on other sites

ολα vfm,το μ2 τα εχει ολα αυτα και

ερωτευσιμο μεγεθος,ακριβως για χρηση με 1 χερι

 

το touch κουμπακι του και η τελιτσα που

εχει στη ρομ του για back αντι να πατας το κουμπι,

αλα iphone αυτο,ειναι πλ χρησιμη

 

+η τελιτσα κανει εναλλαγη ταχυτατη μεταξυ ανοιχτων εφαρμογων,nice!!

 

πλ καλη η ρομ των 2 μειζου!

 

τωρα το νοτε 2 ειναι βαρυ χαρτι ως best vfm αυτην την περιοδο

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του lg g flex2 απο τον μαιο και αποφάσισα να αλλαξω κινητο.(θα το δωσω στην γυναικα μου το φλεχ).Δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα.Ειμαι μεταξυ αυτων τον δυο κινητων και δεν μπορω να καταλήξω.το mi4c ειναι ανωτερο σε specs.Το mi4 απο την αλλη ειναι πιο φθηνο και εχει και rom με wp,μου αρεσει γενικα να πειραματιζομαι με λειτουργικα (πρώην κατοχος και νεχους 4 με εγκατεστημενες πολλες rom απο xda)

 

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια παιδες :confused::confused::confused:

 

διαβασε review 4c,ειδα αν θυμαμαι προβληματα αποδοσης σοβαροτατα!!!!!!

 

το γλυκοκοιταγα και ξεμεινα με την αποψη πως μονο mi4 θα παιρνα..

 

mi4 ετσι κιαλλιως θαπαιρνα γιατι ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!ενω το αλλο μετριαδουρααα κ ακριβοτερο!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι ειναι επικα φτηνο το μαγαζι αυτο.

 

το g2 απο κει το πηρα!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ως ασχετος που ημουν από κινητα κι ηθελα ένα κινητο με τις προδιαγραφες που θες εσυ κανοντας μια επισκεψη σ ένα καταστημα της Ηλεκτρονικης οι υπαλληλοι εξυπηρετικοτατοι με βοηθησαν να βρω το κινητο που μου ταιριαζει. Αυτό που πηρα είναι το Sony Xperia M4 Aqua http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/sony-xperia-m4-aqua-black Στο προτεινω γιατι πανω κατω τα ιδια θελουμε κι εγω εχω μεινει υπερευχαριστημενος

 

Ναι κ γω το Sony το συγκεκριμενο το χα στα υποψιν. Λεω να παω από το καταστηματα να ριξω μια ματια να το πιασω να δω την καμερα του ολο το feeling ;) και να δω με τον υπαλληλο σε ποσες δοσεις μπορω να το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi note 3 δεν είναι Κινεζια...;)

Είναι όντως πολύ καλό, και την prime έκδοση (32/2 GB, sd card) την βρίσκεις πλέον στα 150 ευρώ, την απλή (16/2 GB, sd card) κατω απο τα 120.

Το Redmi note 3 (4000 mah μπαταρια, fingerpint sensor, αλουμινιο-premium αίσθηση), λόγω έλλειψης sd card, μονόδρομος η αγορά της έκδοσης 32/3 GB γύρω στα 200 ευρώ.

Επίσης, :shock: LG G4 μονοκαρτο, από fastcardtech, στα 240 ευρώ...:X

Το 640 xl για windows phone είναι εξαιρετικό.

 

Τι παίζει με αυτο το LG G4 στα 240? Γιατι τοσο χαμηλα ενώ το ιδιο καταστημα το πουλαει και σε μεγαλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

LG G4 F400 λέει....τι είναι τούτο ;

 

Ειναι η κωδικη ονομασια για την αγορα την κινας

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. μαλλον για α3 βλεπω να πηγαινει η αγορα.

αν εχετε να προτινετε και αλλα πειτε σε αυτη την τιμη περιπου πειτε γιατι δεν βρισκω

 

το skroutz δεν εχει σε ολα το σαρ.το g3 δεν απορρίφθηκε,απλα κοιταμε και πιο οικονομικες επιλογες αν υπαρχουν και αξιζουν.

το ειχε απορριψει γτ ειχε δει λαθος σαρ.

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση ειναι απλη....

Samsung S5 η LG G3????

 

Σημερα δούλεψα λιγο το G3 το αγόρασε ένας φίλος εχει μια ελάχιστη καθυστέρηση μέχρι να μπεις στις εφαρμογές η μπορεί λόγω WP να μου φαίνεται εμένα ετσι.Για την μπαταρία εχω διαβασει και ακούσει οτι δεν κρατάει πολύ.Το S5 δεν το έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη.Ας πει κάποιος πιο έμπειρος τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάς προς LG κι έχεις την οικονομική δυνατότητα, θα πας σε 32Gb.

Από ταχύτητα μεταξύ των δύο δεν ξέρω να σου πω, αλλά με την Marshmallow που πήρε το G3, είναι πολύ κοντά πλέον στο G4, γενικά ανάσανε πολύ και στο multitasking και γενικότερα σε όλες τις διεργασίες. Εδώ έχεις και το bonus ότι στο μέλλον μπορείς να πας και σε custom ROM χωρίς θέματα με εγγυήσεις κλπ.

Η οθόνη είναι καθαρά υποκειμενικός παράγοντας. Υπάρχουν στιγμές που μου λείπει η AMOLED του 930, αλλά αν περνάς όλη την ώρα στο κινητό με παιχνίδια, ταινίες, διάβασμα, είναι πιο ξεκούραστη από τον υπερτονισμό της AMOLED. Αλλά και πάλι, είναι υποκειμενικό, θα πρέπει οπωσδήποτε να το κοιτάξεις από πριν σε κάποιο κατάστημα.

Μπαταρία, λόγω της 2K ενώ έχει 3,000Mah υπολόγιζε περίπου 2,600. Την μέρα, αναλόγως τη χρήση, θα τη βγάλει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για τέλεια κάμερα και αν μπορείς να πας στο G3 με 32gb/3gb, τότε στο προτείνω 100%, ενώ για καλύτερη μπαταρία πας στο S5 που δεν υστερεί σε επιδόσεις σε σχέση με το G3 εδώ που τα λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το S5 1 χρονο και είναι μία απροβλημάτιστη συσκευή με πολύ καλή μπαταρία (με custom rom φυσικα).

Τώρα κάμερα, ταχύτητα κτλ. είμαι ευχαριστημένος αλλά είναι και λίγο υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Τι έχετε να προτείνετε έως vfm για τα 130 ευρώ που διαθέτω.

το κινητό πρέπει να έχει τουλάχιστον τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

 

- dual sim

- max. οθόνη 4,5 έως 5"

- 4g

- led notification

- 2gb ram

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Καλές προτάσεις και οι δύο. Επίσης, πώς σας φαίνεται το Sony Xperia M4 Aqua; Μου κάνει εντύπωση γιατί βλέπω καλά λόγια σε blog του εξωτερικού αλλά εδώ έχει χειρότερα reviews.
Link to comment
Share on other sites

Καρφί για xiaomi redmi note 2, την έκδοση με τα 16 GB, το βρίσκεις κάτω και από 130.

Με τα ρεστα παίρνεις καμία θηκη ή tempered glass...:lol:

Μη σε φοβίζει που είναι 5.5", περισσότερο ψυχολογικό είναι...:)

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Samsung Galaxy J5 θα το ευχαριστηθει πολυ η γυναικα σου και απο αποψη ντιζαιν ειναι απλα υπεροχο.

Νομιζω σε αυτα τα λεφτα ειναι απο τις πιο καλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...