Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nvidia shield k1 στα 195

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν έχεις πρόβλημα να ανέβεις άλλο ένα τριαντάρι, το motorola moto x (2nd gen) είναι μια καλή επιλογή, με καθαρό android, amoled οθόνη και φυσικά αναβάθμιση σε android 6.

Σε σχέση με τα τελευταία που αναφέρεις αξιόλογο μου φάνηκε ένα άλλο, το samsung A5 , χωρίς βέβαια την εμπειρία του pure android αλλά με ζωντανή οθόνη, καλή ποιότητα κατασκευής και με προοπτική πτώσης της τιμής του σύντομα, μόλις έρθει το καινούριο samsung Α5.

Link to comment
Share on other sites

Το Meizu M2Note πάντως χωρίς gorilla glass έπεσε από μικρό ύψος και η οθόνη του ράγισε. Βέβαια συνεχίζει να λειτουργεί. Καλά χαρακτηριστικά και ωραία οθόνη αλλά κάποια μικροbugs τα έχει στο software, δεν φοράει όμως την τελευταία έκδοση. Το έχει κολλητός μου.
Link to comment
Share on other sites

ONDA V919 3G Air 9.7" vs Teclast x98 plus vs CUBE TALK 9X 32GB U65GT 9.7

 

Ποιο από τα τρία θα προτείνατε και γιατί? Μήπως υπάρχει κάποιο καλύτερο από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει κάποιο motorola μέχρι 4,5'' οθόνη, με 1GB RAM, wifi, bluetooth, ραδιόφωνο και καλή κάμερα με flash σε αυτά τα χρήματα. Εναλλακτικά τι άλλες επιλογές υπάρχουν? Η κάμερα είναι σοβαρό κριτήριο.

 

μοτο τζι λτε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορίτες,

 

Είναι να αγοράσω ένα iphone 6s 16gb και καθώς ζήτησα το imei από το σκρουτζομαγαζο για να το τσεκάρω μου βγάζει το παρακάτω:

 

Είναι unlocked ή θα έχω κάποιο θέμα;

 

Αν δείτε αυτό ίσως βοηθηθείτε περισσότερο απο εμένα γιατί δεν το κατέχω και πολύ.

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσα Iphones πωλούνται στο skroutz unlocked είναι, δες και τις αξιολογήσεις του κάθε μαγαζιού.

 

Δεν ξέρουν οι ίδιοι του μαγαζιού αν είναι unlocked;

 

ΥΓ. Επίσης σκέψου την εναλλακτική να κάψεις τα λεφτά σου για να πιάσουν τόπο. (δεν άντεξα)

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Όσα Iphones πωλούνται στο skroutz unlocked είναι, δες και τις αξιολογήσεις του κάθε μαγαζιού.

 

Δεν ξέρουν οι ίδιοι του μαγαζιού αν είναι unlocked;

 

ΥΓ. Επίσης σκέψου την εναλλακτική να κάψεις τα λεφτά σου για να πιάσουν τόπο. (δεν άντεξα)

 

 

Αν δεις την photo ομως λέει unlocked: false αυτό δεν σημαίνει πως είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την photo ομως λέει unlocked: false αυτό δεν σημαίνει πως είναι κλειδωμένο;

 

Ξεκίνα με το βασικότερο: Πόσο κοστίζει στο μαγαζί; Τo μαγαζί είναι υποχρεωμένο να σου πει αν είναι locked ή unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτά τα δυο κινητά είναι ισάξια.

SD 805 vs 808

Αποσπωμενη μπαταρία και τα δύο.

Επέκταση μνήμης και τα δύο.

Κάμερα καλύτερη του G4.

Μπαταρία λίγο καλύτερη του Note.

Multitasking καλύτερο το G4.

Spen μια κατηγορία μόνο του το Note.

Οθόνη και τα δύο έχουν επίσης εξαιρετικές.

 

Που θα το κάνεις δώρο (αν και φαντάζομαι : Ρ ), αλλά πες μας τι χρήση κάνει και αν κουβαλάει συνέχεια τσάντα ,γιατί το Note είναι ενα κλικ μεγαλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θεμα ηθελα να ανοιξω και εγω σημερα παιδια :lol::lol:

 

note 4 vs g4!

ποιο προτιμάτε και γιατι?

θελει να τα παρει το αδερφακι μου(εχει επιδοτηση) αλλα δεν ξερει ποιο απο τα 2 ! με ρωταει και δεν ξερω τι να του πω ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα αυτά τα δυο κινητά είναι ισάξια.

SD 805 vs 808

Αποσπωμενη μπαταρία και τα δύο.

Επέκταση μνήμης και τα δύο.

Κάμερα καλύτερη του G4.

Μπαταρία λίγο καλύτερη του Note.

Multitasking καλύτερο το G4.

Spen μια κατηγορία μόνο του το Note.

Οθόνη και τα δύο έχουν επίσης εξαιρετικές.

 

Που θα το κάνεις δώρο (αν και φαντάζομαι : Ρ ), αλλά πες μας τι χρήση κάνει και αν κουβαλάει συνέχεια τσάντα ,γιατί το Note είναι ενα κλικ μεγαλύτερο.

 

να προσθεσουμε στα + του g4 και το ραδιο η κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια!!!

Note 4 C Η Lg G4 ??

Το g4 σιγουρα εχει καλυτερη καμερα..οχι οτι το note 4 εχει ασχημη...θελω να το κανω δωρο!!θα ηθελα να μοιραστουμε τα συν και τα πλην..η καποιος που να τα ειχε και τα δυο!!μπαταρια στο note 4 ειναι πολυ καλη,θα παρει Mm,θα ξεκλειδωσει η 64 bit εκδοση?η θα μεινει ετσι;?;

 

o 805 ειναι 32bit δεν λεει πουθενα η qualcomm οτι ειναι αρχητεκτονικης 64 bit

αν θες ρομς, ροοτς, χωρις να χασεις την εγγυηση, αναβαθμίσεις, να κρατησεις την συσκευη για πολυ καιρο παρε g4

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ιδιο θεμα ηθελα να ανοιξω και εγω σημερα παιδια :lol::lol:

 

note 4 vs g4!

ποιο προτιμάτε και γιατι?

θελει να τα παρει το αδερφακι μου(εχει επιδοτηση) αλλα δεν ξερει ποιο απο τα 2 ! με ρωταει και δεν ξερω τι να του πω ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να προσθεσουμε στα + του g4 και το ραδιο η κανω λαθος ?

 

g4 εχει ραδιο, 8αρα μπροστινη καμερα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/7282995/Motorola-Moto-G-3rd-Gen-8GB.html

VS

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Το ερώτημα είναι ένα: Το Xiaomi, είναι σαφώς καλύτερο σε όλα (εκτός από κάμερα). Αξίζει να ρισκάρω κάποιο λάθος για την παραγγελία; Αξίζει να ρισκάρω κάποιο πρόβλημα στην λειτουργικότητα; Αξίζει να ρισκάρω για παραγγελία και λειτουργικότητα και extra 40 ευρώ; Ή μένω στην σιγουριά των σκρουτζομάγαζων και της Ελλάδας;

 

Και πως εν τέλει πρέπει να το παραγγείλω το Xaomi για να ελαχιστοποιήσω το ρίσκο; (τι να ζητήσω από τους Κινέζους δηλαδή)

 

Είμαι λίγο άσχετος, help αν μπορείτε :)

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις ευχαριστημενος θα εισαι.

Οι ουσιαστικες διαφορες τους ειναι η καρτα sd,η ποιοτητα κατασκευης(αν καποιος κοιταει την εξωτερικη εμφανιση του κινητου του) κι η διαφορα στις ιντσες οθονης.

Ολες οι αλλες διαφορες τους για την ωρα ειναι να χαμε να λεγαμε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ή τιμή είναι από amazon και είναι ότι πιο γρήγορο και no lag tablet που κυκλοφορεί τώρα. Δεν είναι μόνο για game και έχει αναβαθμιστεί στη android 6.0

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μονο C παιδια οχι F..σε τσαντα θα το εχει Γιαννη!!μονο internet ,skype,viber,οχι παιχνιδια !!καμερα ειμαι σιγουρος οτι υπερτερει το g4..και ο snap 808 εξαπυρηνος ειναι καλυτερος απο τον exynos 5433 του note 4c;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...