Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλά δεν θέλω να μου κολλάει καθόλου.

 

Kυρίως γι αυτο που γράφεις εδώ στο πρότεινα. Όταν λέμε "καθόλου" εγώ καταλαβαίνω iphone ή wp. Δεν έχεις άλλη επιλογή αν δεν θες να κάνεις υποχωρήσεις σε αυτό. Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό, έτσι; Αν θεωρούσες το g2 που είχες αλαγκάριστο, τότε έχεις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το g2 για μένα ήταν το κορυφαίο κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου και το λαγκάρισμά του(που παρατήρησα κάποιες φορές) δεν ήταν σε καμία περίπτωση ενοχλητικό.Θέλω οπωσδήποτε να συνεχίσω σε android.
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα έλεγα να αποκλείσεις την αντικατάσταση της οθόνης του g2 (oικονομοτεχνικά δεν αξίζει) και να κινηθείς στο meizu. Στη θέση σου βέβαια θα την έβγαζα με κάποιο πολύ φτηνό μέχρι να ανεβάσω το μπάτζετ σε πλαίσια του g4 (αναμένεται να πέσει κι άλλο λογικά).
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλησπερα παρακαλω μια βοηθεια ουσιαστικη για αγορα καινουργιου κινητου τι προτεινεται samsung galaxy j5 η vodafone smart ultra 6???Ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο???Καθε απαντηση θα βοηθησει!!

Ευχαριστω πολυ!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι στην διαδικασία αναζήτησης καινούργιου τηλεφώνου και βρίσκομαι ανάμεσα στα 3 παρακάτω

 

1)Vodafone Smart Ultra 6

2)Meizu M2 Note

3)Xiaomi RedMi Note 4g

 

Όλα στα 199 ευρώ περίπου.

 

Ποιο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το nexus 4 απο την ημερα που κυκλοφορισε και πιστευω οτι ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο.Θελω μεγαλυτερη οθονη και θα ηθελα 3gb ram ,οπως καταλαβαινετε θελω και καλη υποστηριξη απο xda.Τι μου προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Smart Ultra 6 υπάρχει σε προσφορά στα 169 ευρώ από την Vodafone.

Διάβασα τις πολύ καλές κριτικές που έχει πάρει σε site του εξωτερικού και το αγόρασα το Σάββατο.

Πολύ καλό και ήδη πήρε και την Lollipop 5.1.1.

Το Meizu το σκεφτόμουν για αγορά και το είδα στο Public, αλλά έπρεπε να κάνω διάφορα για για να γίνει λειτουργικό (συγχρονισμός επαφών με google κλπ). Όχι κάτι το δύσκολο, αλλά πια βαριέμαι και δεν έχω και τον πολύ χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι τελικά ανάμεσα στο στο 1+2 και στο note 3. Ειδικά με τη νέα πτώση τιμής το 2ο έφτασε τα 200 μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1-2 εβδομάδες ψάξιμο είδα ότι τελικά το Honor 6 είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή.

Μετά σκέφτομαι το mi4c.

 

Αν ανέβω στις 5.5" υπάρχουν περισσότερες επιλογές, αλλά νομίζω ότι θα είναι μεγάλο το μέγεθος...

 

Πάντως με βοήθησατε, ευχαριστώ...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι τελικά ανάμεσα στο στο 1+2 και στο note 3. Ειδικά με τη νέα πτώση τιμής το 2ο έφτασε τα 200 μόνο.

 

Είναι εύκολο να δώσεις link για το Note3 στα 200Ε???

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλημέρα!Σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο κινητό (εως 270e) αλλά επειδή δεν ασχολούμαι κ παρα πολύ με το θέμα δεν μπορώ να αποφασίσω.Το θέλω για φυσιολογική χρήση (δεν είμαι hardcore user) δλδ απλά πράγματα να μην κολλαει ,να έχει μια αξιοπρεπή μπαταρία, οθόνη κ κάμερα κ αν γίνεται να εχει κ καποια ποιότητα κατασκευής.Γενικά να μην μου δημιουργεί προβλήματα.Η οθόνη να ειναι 5-5,5 ιντσ. κ η αγορά θα γίνει από Ελλάδα.Από αυτά που έχω διαβάσει καταλήγω στα εξής:

 

1)moto x 2ng gen

2)moto g 3rd gen(16gb)

3)lg g3

4)xiaomi redmi note 2

5)samsung alpha 5

 

θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτα ή αν έχετε κάτι άλλο να μου προτήνετε.Κάθε αποψη καλοδεχούμενη κ ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

το 5....alpha αν δεν σε ενοχλει τοσο η μπαταρια, και χωρις sd.....κατα τα αλλα το κινητο ειναι τουμπανο σε ολα του...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1-2 εβδομάδες ψάξιμο είδα ότι τελικά το Honor 6 είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή.

Μετά σκέφτομαι το mi4c.

 

Αν ανέβω στις 5.5" υπάρχουν περισσότερες επιλογές, αλλά νομίζω ότι θα είναι μεγάλο το μέγεθος...

 

Πάντως με βοήθησατε, ευχαριστώ...

 

 

Δες και το LG G3 που ενώ είναι στις 5.5" έχει πολύ μικρά bezels σε βαθμό που πλησιάζει αρκετά των 5" και ταυτόχρονα έχει ακριβώς όσα ζητάς (υπάρχει και έκδοση dual αλλά δεν την βλέπω στο skroutz)!

 

edit: http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=234&ref=bestprice.gr

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

εδωσα το asus και πηγα στο redmi note 3 μονο για την μπαταρια δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα :)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ειχα g2 καιτο ξαναπαρηγγειλα σε f320 μορφη με microsd,αφαιρουμενη μπατ.

εχω 640 xl

 

για ονομα του θεου ,πολυ πιο αργο το xl,βεβαια εχει καλη φωτο..και κολλα βαρια υπο σοβαρη πιεση,αν και δεν θα το πιεζεις καθολου αποτι λες

 

αν ειναι ακομα καλη η μπατ του g2 σου,τοτε φτιαχτο!!

 

εναλλακτικα πηρα το g2 f320 απο fastcardtech 109 dol.

να δω τι θα μουρθει

 

εναλλακτικα μ2 νοτε κατωτερη φωτο απο g2 179 ευρω eshop

 

σκεψου και δρασε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το Α5 θα προτεινα κι εγω. By the way παιρνει microSD.

 

Και το LG G3 ειναι γενικα καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

ειχα g2 καιτο ξαναπαρηγγειλα σε f320 μορφη με microsd,αφαιρουμενη μπατ.

εχω 640 xl

 

για ονομα του θεου ,πολυ πιο αργο το xl,βεβαια εχει καλη φωτο..και κολλα βαρια υπο σοβαρη πιεση,αν και δεν θα το πιεζεις καθολου αποτι λες

 

αν ειναι ακομα καλη η μπατ του g2 σου,τοτε φτιαχτο!!

 

εναλλακτικα πηρα το g2 f320 απο fastcardtech 109 dol.

να δω τι θα μουρθει

 

εναλλακτικα μ2 νοτε κατωτερη φωτο απο g2 179 ευρω eshop

 

σκεψου και δρασε

Έπαθα πλακα με τις τιμές αυτού του μαγαζιού; Είναι κινέζικο; Είναι δοκιμασμένο;

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι στα 200 δεν υπάρχει άλλο. Και για το 1+2 θέλω 350ευρω . το μόνο που με χαλάει είναι τα 32γιγα μη επεκτασιμα
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε ψυχρά εντελώς με βάση τα χαρακτηριστικά το G3 αξίζει καθώς πρόκειται για πρώην ναυαρχίδα και αναβαθμίζεται. Διαφορετικά το A5 θα σε καλύψει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το nexus 4 απο την ημερα που κυκλοφορισε και πιστευω οτι ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο.Θελω μεγαλυτερη οθονη και θα ηθελα 3gb ram ,οπως καταλαβαινετε θελω και καλη υποστηριξη απο xda.Τι μου προτεινετε;

 

Για την υποστήριξη από το xda δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα σε αυτά τα λεφτά με 5,5 ίντσες και 3gb ram το G3 32gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...