Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θεματακια?

Εγω σαν πρωην κατοχος Κ900,το Κ920 ηταν συσκευη που παντα ηθελα...παροτι επεσε η τιμη του προτιμησα να παρω καινουργιο το letv x600 και δεν το εχω μετανιωσει.

Αλλα οχι φιλε μου,lenovo για elephone ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα λεει για το Meizu MX4 16gb γιατι με τα 32 εχει 250+

Εγω θα σου πρωτεινα και το νεο Letv Le 1s κοντα στα 220 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,που βρίσκεις το Meizu mx4 στα 200 ευρώ ;;;

Γεια σου φιλε μου !

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-mx4-16gb

δες το παραπανω λινκ , δεξια υπαρχουν τιμες- μαγαζια! Μιλαμε για το 16αρι παντα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σου φιλε μου !

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-mx4-16gb

δες το παραπανω λινκ , δεξια υπαρχουν τιμες- μαγαζια! Μιλαμε για το 16αρι παντα !

 

Μαλλον θα λεει για το Meizu MX4 16gb γιατι με τα 32 εχει 250+

Εγω θα σου πρωτεινα και το νεο Letv Le 1s κοντα στα 220 ευρω.

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε! To Letv Le 1s φαινεται τουμπανο, απλα καποιο λακκο θα εχει η φαβα (εννοω οτι καπου θα υστερει λογισμικο κτλ) + οτι προτιμω μεγαλες κινεζικες μαρκες για τους εμφανης λογους!

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 6 ενεργό δικαρτο με όλα οσα ζητάς και εντελώς μα εντελώς free lag.πλέον αγορά και από Ελλάδα.μαζεμενο 5ιντσο άλλα όχι εντελώς τετραγωνισμενο:p

 

ειναι ολα τα HONOR 6 δικαρτα η μονο το plus???

Link to comment
Share on other sites

είναι μάλλον κατώτερα του SP σου, ιδίως σε κάμερα και sar.... εγώ έχω το meizu M2 για τη δουλειά και είμαι ικανοποιημένος - νομίζω το βρίσκεις και απο Ελλάδα πιά. Αντίστοιχα έχω δει Huawei P8Lite συναδέλφου και νομίζω είναι ένας πολύ καλός αντικαταστάτης του SP - αρκεί να το πάρεις από Ελλάδα για να μην μπλέξεις με versions που δεν υποστηρίζουν τις συχνότητές μας...Η άλλη μου συσκευή είναι xperia Z3c οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει σύγκριση με συσκευές στο εύρος τιμής που ζητάς.

 

Έχεις δοκιμάσει να το φλασάρεις από την αρχή το SP μήπως και συνέλθει λίγο, τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές που θα παίζουν καλύτερες προσφορές σε καταστήματα;;

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις...

Το Huawei P8Lite είναι καλή περίπτωση... θα το κοιτάξω πάλι... Ξέρεις αν έχει λαμπάκι ;

Έχω δοκιμάσει πολλά με το SP αλλά δυστυχώς βελτίωση δεν βλέπω.... :-(

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συγκεκριμένο πολυ καλή περίπτωση.

http://www.skroutz.gr/s/6003622/Samsung-Galaxy-A5-16GB.html

 

Κι αυτό είναι καλή περίπτωση.... Ευχαριστώ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Galaxy A5,galaxy j5..Μετά το m4 aqua λόγω ότι έρχεσαι από Sony,εγώ δεν θα το προτιμούσα..Το p8 lite δεν έχει καλή αυτονομία και από την άλλη τα 2 πρώτα είναι από τη Samsung πολύ προσεγμένα με ελάχιστο bloat πλέον..Το p8 θα το προτιμούσα αν ήταν στα 140-150 ευρώ..

 

To J5 αν και πιο νέο έχει 5.5 οθόνη... πολύ μεγάλη για μένα...

η αλήθεια είναι πως το Ρ8 μου αρέσει, αλλά με προβληματίζει η αυτονομία που είπες....

Link to comment
Share on other sites

τωρα τινος ειναι η σειρα?

Προυποθεσεις: δικαρτο, μπανικο (!), specs τουλαχιστον σαν του cubot και κατα το δυνατο φτηνο ωστε να μην κλαιμε...:lol:

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια!!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά. Η χρήση θα είναι internet και κανα παιχνίδι. Θέλω η μπαταρία να βγάζει άνετα μέρα και να έχει αρκετά καλή κάμερα. Η συσκευή που έχω τώρα είναι το Lenovo s920 και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος. Βασικός στόχος είναι να αντέξει όσο το δυνατόν περισσότερο! Υπάρχει κάποια γνώμη ανάμεσα σε αυτές τις 2 συσκευές? Ποια υπερτερεί και σε τι?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερη αγορά το Flex2 γιατί σε ταχύτητα κοπανάει άγρια και είναι το καλύτερο VFM σε επώνυμο και με εγγύηση στην Ελλάδα κατ' εμέ.

Επίσης ΤΕΡΑΣΤΙΟ συν είναι το σχήμα με το οποίο το μέγεθος γίνεται παιχνίδι.

 

Η οθόνη κατασκευαστικά έχει αδυναμίες (μεγάλη ελάχιστη φωτεινότητα, μικρή μέγιστη και color banding στο γκρι σε χαμηλή φωτεινότητα) αλλά εκεί όπου δείχνει δόντια είναι στα multimedia που ειναι μια εμπειρία από μόνη της.

 

Εγώ το έδωσα γιατί πλέον χρειάζομαι dual sim και απλά δε μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος ψάχνει καινούργιο τηλέφωνο για να αντικαταστησει το iPhone 5 που έχει αυτή τη στιγμή. Τα τρία που του έχουν τραβήξει την προσοχή ειναι

 

Note 4

P8

Nexus 6.

 

Ενδιαφέρεται να του βγάλει δύο χρόνια και να μην έχει κολλήματα και άλλα τέτοια θέματα. Δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για ευκολία στην εγκατάσταση custom roms κλπ. Αυτό που μετράει όμως είναι η διάρκεια της μπαταρίας με το μινιμουμ να είναι μια μέρα φουλ χρήσης, τηλέφωνο πολύ, δεδομένα ανοιχτά κλπ. Κάθε άποψη δεκτή.

 

Σημείωση ότι έχει απορρίψει το G4 καθώς το είδε από κοντά και δεν του άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

 

To J5 αν και πιο νέο έχει 5.5 οθόνη... πολύ μεγάλη για μένα...

η αλήθεια είναι πως το Ρ8 μου αρέσει, αλλά με προβληματίζει η αυτονομία που είπες....

 

5 ίντσες έχει το J5 και είναι πραγματικά πολύ αξιόλογη πρόταση..

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το παλιο Sony Xperia Neo V του πατερα μου αρχισε να παραδιδει, και με ρωτησε αν μπορω να του βρω τιποτα απο Κινα οικονομικο.

Μπατζετ: εως 60-70 ευρω

Ίντσες: Λιγότερες απο 5 ίντσες, αλλα αν οι 5 ειναι μονοδρομος τοτε παω πάσο.

Χρηση: Απλη χρηση τηλεφωνου, και να μπορει να μπαινει ιντερνετ χωρις να αγκομαχαει.

Δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε του WinPhone, οποτε το android ειναι μονοδρομος...

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκομαι σε δίλημμα. Ποίο από τα δύο πιστεύετε πως αξίζει περισσότερο, δεδομένου πως κοστίζουν σχεδόν το ίδιο; Αναφέρομαι στην 32ρα έκδοση του G3. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ολα τα HONOR 6 δικαρτα η μονο το plus???

 

Στην Ελλάδα το βλέπω single...Σε κινέζικα υπάρχει έκδοση dual...Βέβαια διαβάζω στο topic του γκρίνια σχετικά με ρομ κλπ. Μπέρδεμα.. Τώρα μάλλον κοιτάζω προς zuk z1 μεριά αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το 3g της One είναι οut of stock τόσες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγω το flex 2 πιστευω ειναι καλυτερο κ ειναι ενα απο τα κινητα που θελω να παρω μαζι με το moto x 2gen αλλα δεν ξερω ποια αποφαση να παρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω το g3 θα παιρνα. Μεγαλυτερη οθονη με ελαχιστα μεγαλυτερες διαστασεις. επεξεργαστης, καρτα γραφικων, ram ιδια με παραπανω αποθηκευτικο το lg (αν και παρνουν sd και τα δυο). Το βασικο ειναι η μεγαλυτερη μπαταρια. Με 2500 που εχει το one και 3gb ram δεν πας πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

x9 και a806 ειναι περασμενες φουρνιες

x9 μικρη μπαταρια και δεν υποστηριζει 4G

a806 δεν εχει notification led

μεταξυ a806 και x9 προτιμω a806

μεταξυ a806 και p6000 pro 2gb προτιμω p6000 pro

αλλα απο καμερες μην περιμενεις πολλα σε αυτα τα ευρω

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

5 ίντσες έχει το J5 και είναι πραγματικά πολύ αξιόλογη πρόταση..

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

 

Ναι έχεις δίκιο !!!! Κάπου το είδα 5.5... προφανώς λάθος...!!!

Και σε καλή τιμή...!!!

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγω το flex 2 πιστευω ειναι καλυτερο κ ειναι ενα απο τα κινητα που θελω να παρω μαζι με το moto x 2gen αλλα δεν ξερω ποια αποφαση να παρω

 

καλα αυτο ειναι ευκολη υποθεση, Flex γιατι εχει καλυτερη μπαταρια, παιρνει μνημη, καλυτερο επεξεργαστη και οθονη. \

 

 

Το μοτο ομως εχει ενα μεγαλο συν, ειναι στοκ αντροιντ:cool:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αποφασμενος να παρω το Letv le 1s αλλα εχω κολησει λιγο στα κινεζικα sites για το ποιο ειναι αξιοπιστο και ποιο οχι

Το everbuying,geekbuying,gearbest,aliexpress(eternal team seller),vickmall καποιο αλλο??

Ευχαριστω

Edited by TrelosEisai
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...