Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχτές, μου ήρθε το,teclast x98 air 3g.Όπως καταλαβαίνεις, δεν έχω πολύ εμπειρία αλλά ίντερνετ κλπ με Android bood πηγαίνει σφαίρα, όλα καλά δηλαδή.Στα Windows μόνο το άνοιξα και του άλλαξα την γλώσσα, τίποτα άλλο, μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα πάντως
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προχτές, μου ήρθε το,teclast x98 air 3g.Όπως καταλαβαίνεις, δεν έχω πολύ εμπειρία αλλά ίντερνετ κλπ με Android bood πηγαίνει σφαίρα, όλα καλά δηλαδή.Στα Windows μόνο το άνοιξα και του άλλαξα την γλώσσα, τίποτα άλλο, μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα πάντως

 

Είναι πολύ καλό εργαλείο και έχουν βγει στο XDA αρκετά tweaks για την Android rom του. ;) Ρίξε μια ματιά εκεί. ;)

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό εργαλείο και έχουν βγει στο XDA αρκετά tweaks για την Android rom του. ;) Ρίξε μια ματιά εκεί. ;)

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως είναι πολύ καλό στο αντρόιτ.

Τα Windows δέν τα έχω δουλέψει, αλλά δέν βρήκα και το κλειδί ενεργοποιήσεις για να κάνω ενημερώσεις.Έστειλα μήνυμα στο μαγαζί που το πήρα, dx.com, και περιμένω.Στην αρχή στην ζωντανή κουβέντα που είχα, μου είπε ο τύπος, κοίτα στο φόρουμ μας.Του απάντησα, οτι δέν το πήρα ακριβά να έχει παράθυρα και να πρέπει να το χακάρω, θα μπορούσα να έπαιρνα ένα πιο φτηνό με αντρόιτ μόνο.

Εντωμεταξύ, είχα παραγγείλει έκδοση με 32 γίγα ρομ και μου ήρθε με 16 παρόλο που γράφει οτι είναι με 32 γίγα.Περιμένω να δω τι θα μου πούνε.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως είναι πολύ καλό στο αντρόιτ.

Τα Windows δέν τα έχω δουλέψει, αλλά δέν βρήκα και το κλειδί ενεργοποιήσεις για να κάνω ενημερώσεις.Έστειλα μήνυμα στο μαγαζί που το πήρα, dx.com, και περιμένω.Στην αρχή στην ζωντανή κουβέντα που είχα, μου είπε ο τύπος, κοίτα στο φόρουμ μας.Του απάντησα, οτι δέν το πήρα ακριβά να έχει παράθυρα και να πρέπει να το χακάρω, θα μπορούσα να έπαιρνα ένα πιο φτηνό με αντρόιτ μόνο.

Εντωμεταξύ, είχα παραγγείλει έκδοση με 32 γίγα ρομ και μου ήρθε με 16 παρόλο που γράφει οτι είναι με 32 γίγα.Περιμένω να δω τι θα μου πούνε.

 

Καλά κλασσικοί κινέζοι, ειδικά το κατάστημα το συγκεκριμένο :down:

Link to comment
Share on other sites

Έλα, έχεις εμπειρίες κακές; για πες εδώ στο φόρουμ, είναι ενδιαφέρον γιατί έχω κάνει λογαριασμό καλό σε αυτούς, νομίζω τους ενδιαφέρει όλους, μέχρι τώρα δέν είχα πρόβλημα αλλά θα τους χ#%€@σω εάν μου κάνουν νούμερα
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά, τα Windows είναι ενεργοποιημένα.Το dx.com, μου απάντησε γι'αυτό ύστερα από μερικές μέρες, οτι τα Windows είναι επίσημα ενεργοποιημένα.Σήμερα, έκανε όλες τις αναβαθμίσεις και δουλεύει ρολόι.Το dx.com, έκανε άψογη δουλειά, ευτυχώς.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα..

σκέφτομαι την αγορά συσκευής android μέχρι 150ευρώ..η χρήση που θα κάνω είναι μέτρια και το θέλω κυρίως για εφαρμογές & email..τώρα είμαι κάτοχος lumia 920 και αν εξαιρέσουμε τις εφαρμογές του store κατα τ άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένη..

δεν αλλάζω συχνά τηλέφωνα και επειδή παλιότερα είχα κουραστεί με τη ram του desire που ποτέ δεν έφτανε (γι αυτό εκανα και την αλλαγη σε windows εδω και 2 χρόνια) θα ήθελα όσο γίνεται να με καλύψει..

Οθόνη δε θέλω μεγαλύτερη απο 5''

Είμαι ανάμεσα στο alcatel idol 2 και στο xiaomi redmi2/red rice (λέει για 2gb ram)..θα ήθελα τη γνώμη σας και φυσικά αν έχετε να προτείνετε και κάτι ακόμα..

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λόγω επιδότησης wind που αλλιώς πάει χαμένη, συσκευή από wind ή birdphone ... επιδότηση 246€, οπότε δίνουμε ως 300.

5'' το ελάχιστο για οθόνη

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Στη wind βλέπω ότι έχει το huawei P7 στα 300, που είναι πολύ αξιοπρεπής συσκευή. Στο birdphne έχει το sony xperia Z1 και το lg g2. Νομίζω ότι με οποιοδήποτε από τα τρία αυτά θα είσαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κοιτάξει και το lg g3 16gb σε skroutz που είναι εξισου καλό και πιο καινουργιο απο lg g2.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

κοιτάω το G2 που έχει όλα όσα θέλω αλλά ...είναι από το 2013 και αυτό με κολλάει.

Το Μ4 αρχίζει να με ενδιαφέρει γιατί είχα και πολλά sony στο παρελθόν...

το meizu MX4 είναι καλό αν κι αυτό πια παλιό νομίζω...

και ψάχνω και τι άλλο μπορεί να παίζει...

 

προτεραιότητα η ποιότητα κάμερας, οθόνης, δεν μας νοιάζουν οι επιδόσεις.

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

κοιτάω το G2 που έχει όλα όσα θέλω αλλά ...είναι από το 2013 και αυτό με κολλάει.

Το Μ4 αρχίζει να με ενδιαφέρει γιατί είχα και πολλά sony στο παρελθόν...

το meizu MX4 είναι καλό αν κι αυτό πια παλιό νομίζω...

και ψάχνω και τι άλλο μπορεί να παίζει...

 

προτεραιότητα η ποιότητα κάμερας, οθόνης, δεν μας νοιάζουν οι επιδόσεις.

 

δες κ το g3 τοτε 340 ευρω το χουν

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κι ένα G4s , οπότε σε καινούρια συσκευή έχουμε και το Μ4 aqua , ποιό απο αυτά ή κάτι παρόμοιο;; είδα κι ένα alcatel idol 3 ή κάπως έτσι...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και θα ηθελα την βοηθεια σας επειδη δεν θελω να κανω καποια επιπολαια αγορα απο κινα!

Σκοπευω να δωσω περιπου 200 ευρω και τα κινητα τα οποια εχω σταμπαρει ειναι το thl 5000, xiaomi redmi 2, elephone p8000, umi zero, elephone p30000. Ειμαι πιο κοντα στο να παρω το thl πιστευω οτι ειναι πιο αξιοπιστο (διορθωστε με αν κανω λαθος). Δεν με νοιαζει τοσο ο επεξεργαστης επειδη δεν παιζω παιχνιδια με ενδιαφερει η καμερα και να μην κανει τα τσαφακια που καναν τα προηγουμενα κινητα μου (επανεκινησεις, πολυ κακο σημα, πολυ χαμηλος ηχος στο ακουστικο, κακη ληψη wifi) παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας και προσθεστε και κανενα αλλο μοντελο σε αυτα τα χρηματα και σε 4,7-5 ιντσες που να ειναι αξιοπιστο

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi4 3G

Το πιο αξιόπιστο από αυτά που είπες και γενικά καθόλου μα καθόλου επιπόλαια αγορά,αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις.

Μόνο που είναι 225$,οπότε ανεβαίνεις 2-3 ευρώ πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση πάντως ότι για το G4S k το IDOL3 5,5'' δεν έχει ούτε θέμα εδώ στα μοντέλα της κάθε εταιρίας, ενώ το διαφημιστικό του Γερμανού τα έχει και στη Wind ουτε που τα έχουν ακούσει...

μπορεί κανείς να δώσει πληροφορίες;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi4 3G

Το πιο αξιόπιστο από αυτά που είπες και γενικά καθόλου μα καθόλου επιπόλαια αγορά,αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις.

Μόνο που είναι 225$,οπότε ανεβαίνεις 2-3 ευρώ πιο πάνω.

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται πια, δεν το δέχονται. Είχα πει ΟΚ τηλεφωνικά για επιδότηση συσκευής τον Αύγουστο, δεν πήρα μέσα στο δίμηνο που δίναν, και από το Νοέμβριο μέχρι τώρα μάλωνα να μου ξανανοίξουν την επιδότηση. Τελικά δέχτηκαν για 1 μήνα, και τώρα πρέπει να πάρω συσκευή. (οι μήνες από Αυγουστο ως τώρα χάθηκαν κιόλας)

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Aπο τις εταιριες που εχεις δει η πιο αξιοπιστη ειναι η xiaomi.Και με υποστηριξη απο την ελληνικη κοινοτητα της miui hellas.
nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!

 

Xiaomi και από εμένα, με ελληνική υποστήριξη πλέον, πλήρη.

Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικη εκδοση του huawei honor 4x, το δουλευεις out of the box http://www.amazon.it/Honor-4X-Smartphone-MICRO-SIM-Fotocamera/dp/B00TX5REDY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1434584659&sr=8-1&keywords=Honor+4x (ειναι 5.5' ομως)

Huawei honor 4c απο κινα http://www.vickmall.com/huawei-honor-play-4c-4g-lte-smartphone-kirin620-octa-core-2gb-ram-8gb-rom-android-os-4-4-13mp-dual-sim-5-0-inch.html

Huawei P8 lite απο ελλαδα, ευρωπαικη εκδοση https://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-P8-Lite-Dual-16GB.html

 

Απο τα υπολοιπα που αναφερθηκαν αξιζουν κατα τη γνωμη μου το xiaomi το οποιο εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα και το meizu. Το meizu μονο τα 32 GB γιατι χωρις εξωτερικη καρτα με 16GB δεν πας πουθενα. Τσεκαρε και για το xiaomi αν παιρνει εξωτερικη καρτα. Για τα υπολοιπα μακρια κατα τη γνωμη μου. Ειδικα αν παρεις το umi δεν σε βλεπω να αγοραζεις ξανα κινεζικο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...