Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχεια μου κρασαρει ρε παιδια(στην καμερα και στο αλμπουμ κυριως),αυτο το προβλημα το εχω απο την αρχη που πηρα το κινητο παρ ολο τις αναβαθμισεις που εχουν γινει και τις 3-4 επαναφορες που του εχω κανει, ακομα συνεχιζει.Να επισημανω οτι αυτο γινεται οταν δεν εχω κανει επανεκκινηση το κινητο για περισσοτερο απο 400-500 ωρες.Επισης το bug με το ραδιοφωνο εξακολουθει να υπαρχει ακομα και μετα την τελευταια ενημερωση.Ειναι κανενας που εχει το ιδιο προβλημα με μενα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνεχεια μου κρασαρει ρε παιδια(στην καμερα και στο αλμπουμ κυριως),αυτο το προβλημα το εχω απο την αρχη που πηρα το κινητο παρ ολο τις αναβαθμισεις που εχουν γινει και τις 3-4 επαναφορες που του εχω κανει, ακομα συνεχιζει.Να επισημανω οτι αυτο γινεται οταν δεν εχω κανει επανεκκινηση το κινητο για περισσοτερο απο 400-500 ωρες.Επισης το bug με το ραδιοφωνο εξακολουθει να υπαρχει ακομα και μετα την τελευταια ενημερωση.Ειναι κανενας που εχει το ιδιο προβλημα με μενα;

 

Μάλιστα δεν το χω προσέξει σε εμένα αλλά δεν εχω φτάσει τοσες πολλες ωρες χωρις επανεκιννηση..

Η αλήθεια ειναι πως το αφήνω σβήνει απο μόνο του απο μπαταρία για να κάνει επανεκιννηση!!! Δηλαδη μια φορα στις 2 μερες!! Καλο του κανει... Δεν εχω προσεξει στον 1 χρονο κοντα που το εχω το παραμικρο Lag..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δεν το χω προσέξει σε εμένα αλλά δεν εχω φτάσει τοσες πολλες ωρες χωρις επανεκιννηση..

Η αλήθεια ειναι πως το αφήνω σβήνει απο μόνο του απο μπαταρία για να κάνει επανεκιννηση!!! Δηλαδη μια φορα στις 2 μερες!! Καλο του κανει... Δεν εχω προσεξει στον 1 χρονο κοντα που το εχω το παραμικρο Lag..

 

καλο ειναι να μην σου μενει απο μπαταρια η λιθιου..εγω την φτανω και 5% αλλα οχι 0. κυριως στο 10-20 το βαζω συνηθως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δεν το χω προσέξει σε εμένα αλλά δεν εχω φτάσει τοσες πολλες ωρες χωρις επανεκιννηση..

Η αλήθεια ειναι πως το αφήνω σβήνει απο μόνο του απο μπαταρία για να κάνει επανεκιννηση!!! Δηλαδη μια φορα στις 2 μερες!! Καλο του κανει... Δεν εχω προσεξει στον 1 χρονο κοντα που το εχω το παραμικρο Lag..

 

Προφανως ουτε εγω εχω παρατηρησει οποιοδηποτε ιχνος lag στον 1 χρονο που το εχω επισης,αλλα τα κρασαρισματα μου την δινουν τις περισσοτερες φορες..

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω για δευτερο το μικρο θυρειο .... τελικα.,... ερωτηση πως μπορουμε να το κανουμε ευκολα ροοτ? χωρις αν γινεται να flasaroume αλλη ρομ ....
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μην σου μενει απο μπαταρια η λιθιου..εγω την φτανω και 5% αλλα οχι 0. κυριως στο 10-20 το βαζω συνηθως.

 

Δεν εχω παρατηρήση μέχρι στιγμής πρόβλημα!!! Το κινητό όσο κρατούσε πέρισυ κρατάει και φέτος.... Με Android 6 βέβαια πολύ παραπάνω!!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήση μέχρι στιγμής πρόβλημα!!! Το κινητό όσο κρατούσε πέρισυ κρατάει και φέτος.... Με Android 6 βέβαια πολύ παραπάνω!!!

Aδελφε διχως να ειμαι γνωστης εχω διαβασει αρκετες φορες οτι οι μπαταριες τέτοιου τύπου δεν κανει να τις μηδενιζεις, η σωστη λειτουργία ειναι να τις φορτιζουμε οποτε γουσταρουμε με ιδανικο σημειο 20-80. Πολλοί λένε οτι ειναι εξυπνες κ οι ολονυχτιες φορτισεις δεν κάνουν κακό. Απο τοτε ομως που η sony εβγαλε για τα xz αυτή την πατεντα να τα φορτιζει μεχρι 90 και μετα να περνει τον χρονο του αναλογα τις

Συνηθειες του χρήστη για το υπολοιπο 10 με πονηρεψε και επηδη εχω μπριζα και στη δουλεια ευκολη αποφασισα να ακολουθω τον μπουσουλα 20-80 και εκοψα τις ολονυχτιες.

Απλα δε θελω να μου ανοίξουν την πλατη συντομα να αλλαξουν μπαταρια. Θελω να το παω οσο πισω γίνετε γιατι τα κρατω χρονια τα κινητα δε τα αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Το να το βγάζω στο 80 το θεωρώ υπερβολή γιατί δεν έχει νόημα πια, εκτός αν το 80 -20 σε βγάζει άνετα. Προσωπικά απλά το βάζω για φόρτιση όταν πέσει μέχρι 10. Μην κάνετε δύσκολη τη ζωή σας. Όσο για το 0 έχω δει να χαλάνε λιθιου μπαταρίες που έμειναν ώρες στο 0 οπότε προσοχή εκεί.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω πολυ Power bank οποτε η ολονύχτια το κάνω σπανιότατα.... Μπορει να κοιμηθω και με 5% και να ξυπνησω με 2%...

Το αφήνω μηδενίζει και κατευθειαν το κουμπώνω! Πάντως ένα χρόνο τωρα η μπαταρία είναι εκεί στο 2ήμερο με τη χρήση που το κάνω!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Το να το βγάζω στο 80 το θεωρώ υπερβολή γιατί δεν έχει νόημα πια, εκτός αν το 80 -20 σε βγάζει άνετα. Προσωπικά απλά το βάζω για φόρτιση όταν πέσει μέχρι 10. Μην κάνετε δύσκολη τη ζωή σας. Όσο για το 0 έχω δει να χαλάνε λιθιου μπαταρίες που έμειναν ώρες στο 0 οπότε προσοχή εκεί.

Δε κανω την ζωη μου δυσκολη γιατι ειπα μπριζα δουλεια και σπιτι οποτε το κουλαντριζω οπως θελω γιατι βολευομαι παντα. Αν δεν μπορουσα σιγα μη σκασω για μπαταρίες τζαμια πλαστικα και σίδερα, οι ανθρωποι προηγούνται πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δε κανω την ζωη μου δυσκολη γιατι ειπα μπριζα δουλεια και σπιτι οποτε το κουλαντριζω οπως θελω γιατι βολευομαι παντα. Αν δεν μπορουσα σιγα μη σκασω για μπαταρίες τζαμια πλαστικα και σίδερα, οι ανθρωποι προηγούνται πάντα.

 

Καλά ναι..Έτσι Είναι αλλά Για να το βγάλεις στο 80 Πρέπει νΑ εχεις το νου σου ή να κοιτας τν ώρα. Αυτό είπα ότι Είναι περιττο. Όσο Για Την βραδινή φόρτιση ξέχασα να πω Ότι Δεν υπερφορτιεζεται Κανένα κινητό πλέον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι..Έτσι Είναι αλλά Για να το βγάλεις στο 80 Πρέπει νΑ εχεις το νου σου ή να κοιτας τν ώρα. Αυτό είπα ότι Είναι περιττο. Όσο Για Την βραδινή φόρτιση ξέχασα να πω Ότι Δεν υπερφορτιεζεται Κανένα κινητό πλέον..

Ναι εχεις δικιο εκανα λαθος μιλαγα για το πρασσινο led που γινετε απο κοκκινο μετα τα 90 αρα ακυρο οχι 80 αλλα 90φευγα γιατι οποτε το περνω χαμπαρι πρασσινο τραβαω το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

όντως, https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-z5-compact/20305735/

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα είδα ότι είναι μη διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

όντως, https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-z5-compact/20305735/

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα είδα ότι είναι μη διαθέσιμο

 

Στα άλλα χρώματα δείχνει να έχει ακόμα κομμάτια. Καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο αναβαθμιστηκε το κινητό στην 32.2.Α.4.3

Δεν υπάρχει ενημέρωση για τις αλλαγές, ούτε είδα κάτι διαφορετικό. Μάλλον θα είναι bug fixes (αν και ο αριθμός του build αλλάζει αρκετά)

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όντως, https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-z5-compact/20305735/

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα είδα ότι είναι μη διαθέσιμο

 

Εχει αποκτήσει συλλεκτική αξία :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στο κίτρινο και κοράλι χρώματα υπάρχει διαθέσιμο στη σελίδα του Γερμανού για όποιον ενδιαφέρεται!

Link to comment
Share on other sites

μπα...

 

αν πατησεις "αγορασε το":

 

Προσοχή. Το προϊόν που συμμετέχει στην προσφορά έχει εξαντληθεί και θα διαγραφεί.Θέλετε να συνεχίσετε;

 

Το καλάθι σου περιέχει προϊόν που δεν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ποιό adroid είμαστε ρε παιδιά? μου βγάζει αναβαθμίσεις software που και που αλλα δεν βλέπω να αλλάζει το λειτουργικό απο το 6.01.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό adroid είμαστε ρε παιδιά? μου βγάζει αναβαθμίσεις software που και που αλλα δεν βλέπω να αλλάζει το λειτουργικό απο το 6.01.

Εκει που εισαι κ εσυ.κ για την ακριβεια 32.2.Α.0.305.μπορει να ειναι μικρα security patches.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...