Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@takisspanos για να δεις τις ώρες ενεργής οθόνης άστο να φτάσει στο 20-30% περίπου η μπαταρία χωρίς να το φορτίσεις ενδιάμεσα, και όπως φαίνεται στα screenshots που έχεις, επέλεξε οθόνη να δεις πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@takisspanos για να δεις τις ώρες ενεργής οθόνης άστο να φτάσει στο 20-30% περίπου η μπαταρία χωρίς να το φορτίσεις ενδιάμεσα, και όπως φαίνεται στα screenshots που έχεις, επέλεξε οθόνη να δεις πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη.

 

Αναβαζω δυο καινουργεια screenshots

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-06-09-04.%201_zpsgnwmuqfn.png.html

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-06-09-04.%202_zpsqpxd8bvx.png.html

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο πρώτο screenshot, πάτα οθόνη για να δείξει τις ώρες ενεργής οθόνης. Από αυτά που ανέβασες δεν βγαίνει συμπέρασμα. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο πρώτο screenshot, πάτα οθόνη για να δείξει τις ώρες ενεργής οθόνης. Από αυτά που ανέβασες δεν βγαίνει συμπέρασμα.

Αυτή την στιγμή δεν γίνεται γιατί το ξαναφόρτισα, πρέπει να περιμένω δυο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή δεν γίνεται γιατί το ξαναφόρτισα, πρέπει να περιμένω δυο μέρες.

Οκ, αν μπορέσεις ανέβασε ένα screenshot. Απλώς όπως σου είπα πρέπει να επιλέξεις οθόνη για να δούμε τις ώρες. Αν είναι ικανοποιητικές, το έχω χτυπήσει γιατί το mate 8 που επίσης σκέφτομαι βγαίνει ψιλοακριβο και θα αργήσει να πέσει η τιμή του.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αν μπορέσεις ανέβασε ένα screenshot. Απλώς όπως σου είπα πρέπει να επιλέξεις οθόνη για να δούμε τις ώρες. Αν είναι ικανοποιητικές, το έχω χτυπήσει γιατί το mate 8 που επίσης σκέφτομαι βγαίνει ψιλοακριβο και θα αργήσει να πέσει η τιμή του.

 

Το θέμα είναι πως κάθε μέρα δεν κάνω τα ίδια για να έχουμε μια σταθερή εικόνα. Πάντως η μπαταρία του είναι εξαιρετική αν είναι αυτό που σε προβληματίζει.

 

Λοιπον ξανα δυο Screenshot

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-08-08-33-23_zps1lazmhmc.png.html

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-08-08-33-23_zps1lazmhmc.png.html

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-08-08-33-08_zps37hayeb6.png.html

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-03-08-08-33-08_zps37hayeb6.png.html

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως να αντιμετωπίσω το πρόβλημα αυτο μετά από αναβάθμιση σε ένα meta s

 

DEFECT REPORT REMINDERS (BETA VERSION) :wacko::wacko::wacko:

 

http://s369.photobucket.com/user/CAVEMANSP/media/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-03-08-10-48-54.png.html

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..του πέρα σα την ελληνική και στη επανεκκίνηση μου βγάζει αυτό. Αν έχει κάποιος την καλή διάθεση ας με βοηθησει

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

 

Για κάνε μια εξήγηση τι ακριβώς συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια εξήγηση τι ακριβώς συμβαίνει.

 

Όταν αγόρασα το κινητό είχε το λογότυπο της VODAFONE μου είπαν και διάβασα να περάσω με dload την 114 .σποτελεσμα στο τέλος της αναβάθμισης ενώ την περνάει κανονικά μου βγάζει ένα failed ότι δεν περνάει το euai

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ το ίδιο επαθα όταν έβαλα την ελληνική ρομ και δεν μπόρεσα να καταλαβω τι συμβαινει. Μέχρι προχθες που πηγα να βάλω την marshmellow beta και κολησε, το εστειλα για service και μου αλλαξαν πλακετα στην εγγυηση ενοειται. Παντως update δεμ προκειται να παρει ετσι οπως ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως κάθε μέρα δεν κάνω τα ίδια για να έχουμε μια σταθερή εικόνα. Πάντως η μπαταρία του είναι εξαιρετική αν είναι αυτό που σε προβληματίζει.

 

Λοιπον ξανα δυο Screenshot

 

Χμμ...με προβληματίζει λίγο...1:30 ώρα screen on time είναι πολύ λίγο εκτός αν χρησιμοποιούσες συνεχώς 4g.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...με προβληματίζει λίγο...1:30 ώρα screen on time είναι πολύ λίγο εκτός αν χρησιμοποιούσες συνεχώς 4g.

 

Δεν είναι μόνο η οθόνη είχα πολύ ώρα GPS πολλές ώρες Wi Fi και συνέχεια Bluetooth για σύνδεση με το ρολόι. Είναι μια μέρα ανοικτό και 12 ώρες και έχει άλλο 37%.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού και εγώ από χτες. Πήρα το ευρωπαϊκό μοντέλο. Η rom που φοράει είναι η ευρωπαϊκή unbranded Β141, δεν έβγαλε κάποιο ΟΤΑ update. Πρώτες εντυπώσεις, οι καλύτερες!

Εμφανισιακά, απίστευτη ομορφιά και πολυτέλεια. Ή συσκευασία του, η καλύτερη που έχω δει. Ακόμα και ο πωλητής στο μαγαζί που το πήρα είπε ότι είναι αν όχι η καλύτερη, από τις καλύτερες που έχει δει. Ή συσκευασία είχε μέσα γνήσια hands free και δερμάτινη θήκη huawei.

Στα ενδότερα τώρα, η οθόνη του AMOLED, οπότε τα σχόλια είναι περιττά, κρυστάλλινη αίσθηση.

Όσον αφορά το λειτουργικό, προερχόμενος από honor 3c με emui 3 εξοικειώθηκα σχεδόν αμέσως. Ή emui 3.1 προσφέρει πολλές λειτουργίες και δυνατότητες που θα ικανοποιήσουν και τον πιο απαιτητικό. Αυτό που μου λείπει από το phone manager, το οποίο υπήρχε στην emui 3, είναι το app permission όπου επιλέγεις τι permissions θα έχει κάθε εφαρμογή, ελπίζω στην MM να το επαναφέρουν. Το τηλέφωνο πολύ γρήγορο, τα 3GB μνήμης και οι 8 πυρήνες κάνουν τη διάφορα.

Ή αίσθηση του αλουμινίου στο χέρι απίστευτη, δεν καταλαβαίνεις ότι είναι κινητό 5.5', πιο λεπτό πεθαίνεις, πολύ πιο εύκολο στο χερι από το LG G3 που είχα.

Ή κάμερα με πολλές λειτουργίες, έβγαλα κάποιες με χαμηλό φωτισμό με ικανοποίησαν απόλυτα. Έχει αρκετές λειτουργίες και θέλει λίγο ψάξιμο, νομίζω έχει κανει καλή δουλειά η huawei στο κομμάτι αυτό.

Ή ευχάριστη έκπληξη ήταν μπαταρία του, στήσιμο με εγκατάσταση 80 εφαρμογών περίπου, screen on time 5 ώρες και 40 λεπτά στο 27%! Θα δείξει βεβαια και τις επόμενες μέρες πως παει στο κομμάτι αυτό με mobile data.

Για root κλπ προς το παρόν νομίζω δεν χρειάζεται, η emui έχει σχεδόν τα πάντα, μόνο αν δω ότι χρειάζεται για βελτίωση μπαταρίας θα κάτσω να ασχοληθώ.

Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα άριστες.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Όσοι το έχουν Μπορείτε να μου πείτε αν έχει Ραδιόφωνο;

Ναι έχει Ραδιόφωνο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ΜΜ έχετε πάρει?

Π είτε ένα κατάστημα από Ελλάδα?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΜ έχετε πάρει?

Π είτε ένα κατάστημα από Ελλάδα?

Τελευταία φορά που κοίταξα έχει βγει beta έκδοση. ΟΤΑ update πάντως δεν έχει ερθει. Λογικά σε λίγο καιρό θα έρθει, το ζήτημα είναι να είναι χωρίς bugs και ας αργήσει. Η 5.1.1 που έχει τώρα πάντως είναι άψογη.

Μαγαζιά υπάρχουν πολλά αν κοιτάξεις στο Σκρουτζ, είναι σχεδόν όλα αξιόπιστα. Αυτό που θα σου συνιστούσα είναι να ρωτήσεις το μαγαζί αν η ρομ είναι unbranded, μην πάρεις branded απο κάποιον πάροχο, αλλά με την καθαρή ευρωπαϊκή. Αν και υπάρχει εύκολη διαδικασία να του περάσεις την unbranded rom.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο. Βλέπω ότι είναι η 6.0. Προφανώς η beta mm. Πρέπει να προσέξω κάτι; Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο. Βλέπω ότι είναι η 6.0. Προφανώς η beta mm. Πρέπει να προσέξω κάτι;

Καλοδούλευτο και να το χαρείς. Τι να προσέξεις, το αφήνεις οπως είναι και περιμένεις, όπως και οι υπόλοιποι, την stable. Ίσως να έκανες μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μιας και είναι μεταχειρισμένο, αν δεν έχει ήδη γίνει.

Επίσης σβήσε τη φωτογραφία που ανέβασες στο ποστ, φαίνεται το IMEI της συσκευής, το οποίο είναι προσωπικό δεδομένο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα μου έρθει ΟΤΑ η stable;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω. Μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα και δε ξέρω τι φταίει.

Οταν κάνω όλες τις εγκαταστάσεις των προγραμμάτων που θέλω ξαφνικά αρχίζει random restarts. Στο τέλος φτάνει σε μιά σελίδα που σου δίνει διάφορες επιλογές όπως επανεκκίνηση, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ. Αφού προσπάθησα με επανεκκίνηση και δεν άλλαξε κάτι έκανα επαναφορά. Εβαλα λίγες λίγες τις εφαρμογές και από κάποιο σημείο και μετά μου έκανε πάλι δύο επανεκκινήσεις.

Το βλέπετε για software ή hardware πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω. Μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα και δε ξέρω τι φταίει.

Οταν κάνω όλες τις εγκαταστάσεις των προγραμμάτων που θέλω ξαφνικά αρχίζει random restarts. Στο τέλος φτάνει σε μιά σελίδα που σου δίνει διάφορες επιλογές όπως επανεκκίνηση, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ. Αφού προσπάθησα με επανεκκίνηση και δεν άλλαξε κάτι έκανα επαναφορά. Εβαλα λίγες λίγες τις εφαρμογές και από κάποιο σημείο και μετά μου έκανε πάλι δύο επανεκκινήσεις.

Το βλέπετε για software ή hardware πρόβλημα?

Μάλλον κάποια εφαρμογή φταίει.

Βαλτες μια μια ξανά, και προσπάθησε να καταλάβεις ποια φταίει. Ίσως σου πάρει αρκετό χρόνο.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα μου έρθει ΟΤΑ η stable;

Εκτός απροόπτου Ναι.

Το πήρα και γω. Μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα και δε ξέρω τι φταίει.

Οταν κάνω όλες τις εγκαταστάσεις των προγραμμάτων που θέλω ξαφνικά αρχίζει random restarts. Στο τέλος φτάνει σε μιά σελίδα που σου δίνει διάφορες επιλογές όπως επανεκκίνηση, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ. Αφού προσπάθησα με επανεκκίνηση και δεν άλλαξε κάτι έκανα επαναφορά. Εβαλα λίγες λίγες τις εφαρμογές και από κάποιο σημείο και μετά μου έκανε πάλι δύο επανεκκινήσεις.

Το βλέπετε για software ή hardware πρόβλημα?

Χμμμ...Με βάζεις σε σκέψεις. Το Σάββατο έβγαλα το κινητό απο το τσαντάκι και ενώ το είχα ανοικτό η οθόνη του μου ζητούσε pin, όπως Όταν το ανοίγεις. Υπέθεσα ότι θα έκλεισε ή κάτι πατηθηκε οταν το είχα στο τσαντακι αλλά τώρα που διαβάζω την περίπτωσή σου ίσως ήταν και reboot, δεν ξέρω. Πάντως απο πότε δεν εχει ξανακάνει κάτι περίεργο.

Δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι software ή hardware αν δεν αλλάξεις ρομ.

 

Δοκίμασε αυτό που γράφει ο φίλος και δες αν ξανασυμβεί. Ελπίζω πως όχι. Αν δεις ότι συμβεί ξανά, μπορείς να αλλάξεις ρομ να δεις αν είναι software αλλά δεν ξέρω τι γίνεται μετά με την εγγύηση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σήμερα θα έρθει στα χέρια μου ενα Mate s και θελω να ρωτήσω για την φωτεινότητα σε ξωτερικο χώρο ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σήμερα θα έρθει στα χέρια μου ενα Mate s και θελω να ρωτήσω για την φωτεινότητα σε ξωτερικο χώρο ?

Αφού θα έλθει θα το δεις και μόνο σου, είναι τέλειο μολονότι γράφουνε διαφορά, νομίζω πως υπερβάλουν για να υποστηρίξουν τα Samsung. Αν μάλιστα στην θερμοκρασία χρώματος το βαλτής φουλ ψυχρό νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...