Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι σίγουρα από τις καλύτερες προτάσεις σε αυτές τις ίντσες και τα λοιπά specs - και σε αυτή την τιμή - στην ελληνική αγορά.

 

Βλέπω ότι το Blade Z6 είναι στις 5 ίντσες με το ίδιο πάνω-κάτω hardware (και HD αντί FHD οθόνη) οπότε αν έχεις πρόβλημα με τις 5,5 μπορείς να πας σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, είναι σίγουρα από τις καλύτερες προτάσεις σε αυτές τις ίντσες και τα λοιπά specs - και σε αυτή την τιμή - στην ελληνική αγορά.

 

Βλέπω ότι το Blade Z6 είναι στις 5 ίντσες με το ίδιο πάνω-κάτω hardware (και HD αντί FHD οθόνη) οπότε αν έχεις πρόβλημα με τις 5,5 μπορείς να πας σε αυτό.

 

Εγω εχω το Galaxy S5 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος . Η γυναικα μου θελει ενα πιο μεγαλο σε ιντσες.

Της πηρα το MLS Onyx 5.5 ιντσες και ειναι πολυ καλο (αποκλειστικο προτερημα η φωνητικη πληκτρολογηση στα ελληνικα) στα 229 ευρω αλλα η εκδοση android 4.4 ειναι παλια και γενικα το μενου της δεν μοιαζει και πολυ με το δικο μου αλλα ουτε και με παλαιοτερα samsung με 4.4 που ειχα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χε χε και εγώ έτσι, από τη στιγμή που έπιασα στα χέρια μου ένα 5,5άρι οτιδήποτε κάτω από 5,5-5,7 μου φαίνεται πλέον ανεπαρκές.:lol: Πήρα το Smart Ultrta 6 βιαστικά και στα τυφλά (γιατί έπρεπε να αντικαταστήσω άμεσα το προηγούμενο) λόγω του καλού συνδυασμού οθόνης - specs. Με εξέπληξε ευχάριστα η ποιότητα και απόδοσή του.

 

Βέβαια όταν έρχεσαι από Galaxy Note 4 που είχα σου φαίνεται κάπως ;) άλλα τι να γίνει, no money για κάτι καλύτερο προς στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι ο Snapdragon 615 "ζορίζεται" κάπως σε απαιτητικά παιχνίδια όπως το Ashphalt. Μάλλον λόγω Adreno 405 (δεν είναι και η ιδανικότερη GPU για gaming σε 1080p οθόνες όπως του smart ultra 6). Βάλε και το throttling που θα πέφτει γιατί το συγκεκριμένο παιχνίδι ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του SoC...

 

Γενικά πάντως μόνο σε πολύ απαιτητικά παιχνίδια υπάρχει πιθανότητα να τα βρείτε σκούρα με το κινητό. Έχω δοκιμάσει πάνω από 100 :lol: και μόνο σε 3-4 είχα θέμα ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δν σε κανει κοπο να μου τα πεις, ποια ηταν αυτα τα 3-4 που ζοριστηκε; Και πω; γινεται στα gaming reviews να παιζουν τις μια, δυο πρωτες πιστες στο asphalt, να πανε μια χαρα και μετα να λενε πως τρέχει απρονληματιστα το παιχνιδι; Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

Οι "συνήθεις ύποπτοι" της Gameloft, (Asphalt 8 - Modern Combat 5 - NOVA 3) και ένα-δυο άλλα (δεν θυμάμαι τίτλους τώρα). Όπως είπα η Adreno 405 δεν προορίζεται για hardcore gaming, καλύπτει όμως την πλειοψηφία των games με αποδεκτά αποτελέσματα.

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το detail στο asphalt, ίσως να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....

ο μονος λογο που δεν το πηρα ενω πηγα στη voda ειναι οτι δεν υπαρχει θήκη.

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να βρουμε απο πουθενα???

εδω και 10 μερες στα χερια λοιπον και με θηκη μιας και υπαρχουν πλεον αφθονες....

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι κατι παραπανω απο θετικες ...... (μην ξεχναμε οτι εχουμε δωσει 169 euro).

μετα την αναβαθμιση το διπλο tap το ξαναενεργοπεις απο τις ρυθμισεις.

πολυ γρηγορο (αν και ακομα δε το εχω πολυφορτωσει)

ενα θεμα ομως που δεν εχω βρει ακομα. Στο s3 οταν χαμηλωνες τη φωνη σου εβγαζε την ενταση και διπλα το κουμπι των ρυθμισεων οπου διαλεγες τη θελεις να χαμηλωσεις..... ηχο κλησης ... μεσα.... ειδοποιηση.

εδω χαμηλωνει μονο ο ηχος κλησης με αποτελεσμα βραδυ να βαζω κανα βιντεακι και να ξυπνανε ολοι.... εδω θα χρειαστω τα φωτα σας.

καλη χρονια να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την λεπτομέρεια των γραφικών έχει αρκετές επιλογές αν θυμάμαι καλά.

Το πηγα τερμα κατω, και παρολα αυτα δεν ηταν και πολυ καλα τα πραγματα :( Αν και δεν εχει και τοσες πολλες επιλογες, μονο high mid και low η very low, τεσερις ολες κ ολες

 

εδω και 10 μερες στα χερια λοιπον και με θηκη μιας και υπαρχουν πλεον αφθονες....

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι κατι παραπανω απο θετικες ...... (μην ξεχναμε οτι εχουμε δωσει 169 euro).

μετα την αναβαθμιση το διπλο tap το ξαναενεργοπεις απο τις ρυθμισεις.

πολυ γρηγορο (αν και ακομα δε το εχω πολυφορτωσει)

ενα θεμα ομως που δεν εχω βρει ακομα. Στο s3 οταν χαμηλωνες τη φωνη σου εβγαζε την ενταση και διπλα το κουμπι των ρυθμισεων οπου διαλεγες τη θελεις να χαμηλωσεις..... ηχο κλησης ... μεσα.... ειδοποιηση.

εδω χαμηλωνει μονο ο ηχος κλησης με αποτελεσμα βραδυ να βαζω κανα βιντεακι και να ξυπνανε ολοι.... εδω θα χρειαστω τα φωτα σας.

καλη χρονια να εχουμε

Οταν θα μπεις στην εφαρμογη του yt η οποιαδηποτε εφαρμογη κ αν χρησημοποιεις, το ανεβοκατεβασμα του ηχου, η θα παει απευθειας απο την κληηση, στον ηχο της εφαρμογης οποτε μολις αλλαξεις τον ηχο θα ειναι η εφαρμογη κ οχι η κληση, ή (δεν εχω παρατηρησει) θα πρεπει να κανεις ταπ μια φορα ενω χρησημοποιεις την εφαρμογη ετσι ωστε να αλλαξεις τον ηχο της κ οχι τις κλησεις

Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό ενα μηνα σχεδόν και μονο θετικές εντυπώσεις εχω.εκεινο που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι αν οντως υποστηρίζει η συσκευή Quick charge;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έχει quick charge αλλά φορτίζει σχετικά γρήγορα για 3000 mah, κάνει περίπου 2 ώρες για το 1-100% με τον 1.5Α φορτιστή του.

Ο δείκτης είναι λιγάκι αισιόδοξος νομίζω, έχω παρατηρήσει οτι όταν το αφήνω στην πρίζα παραπάνω ώρα (μετά την 100% ενδειξη) εχω ελαφρά καλύτερη αυτονομία :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έχει quick charge αλλά φορτίζει σχετικά γρήγορα για 3000 mah, κάνει περίπου 2 ώρες για το 1-100% με τον 1.5Α φορτιστή του.

Ο δείκτης είναι λιγάκι αισιόδοξος νομίζω, έχω παρατηρήσει οτι όταν το αφήνω στην πρίζα παραπάνω ώρα (μετά την 100% ενδειξη) εχω ελαφρά καλύτερη αυτονομία :p

αυτό που λες,οτι εχει καλύτερη αυτονομία,το εχω παρατηρήσει και εγω.οσον αφορά το quick charge το γράφει και πάνω στο κουτί του κινητου και νομίζω ο επεξεργαστής το υποστηρίζει.παντως απο μπαταρία πραγματικα ατελείωτη για τη χρηση που του κανω εγω.6+ ωρες οθονη ειναι στανταρ :)

Link to comment
Share on other sites

εδω και 10 μερες στα χερια λοιπον και με θηκη μιας και υπαρχουν πλεον αφθονες....

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι κατι παραπανω απο θετικες ...... (μην ξεχναμε οτι εχουμε δωσει 169 euro).

μετα την αναβαθμιση το διπλο tap το ξαναενεργοπεις απο τις ρυθμισεις.

πολυ γρηγορο (αν και ακομα δε το εχω πολυφορτωσει)

ενα θεμα ομως που δεν εχω βρει ακομα. Στο s3 οταν χαμηλωνες τη φωνη σου εβγαζε την ενταση και διπλα το κουμπι των ρυθμισεων οπου διαλεγες τη θελεις να χαμηλωσεις..... ηχο κλησης ... μεσα.... ειδοποιηση.

εδω χαμηλωνει μονο ο ηχος κλησης με αποτελεσμα βραδυ να βαζω κανα βιντεακι και να ξυπνανε ολοι.... εδω θα χρειαστω τα φωτα σας.

καλη χρονια να εχουμε

Από που ενεργοποιουμε το double tap ;;;

Link to comment
Share on other sites

Από που ενεργοποιουμε το double tap ;;;

ρυθμίσεις - προβολή - διπλοπατήστε για ενεργοποίηση.

 

κάτι άλλο που εχω παρατηρήσει ειναι όταν σηκωνω το κινητό απο εκεί που το εχω αφήσει τις περισσότερες φορες αναβει από μόνο του και υποθέτω πως το κανει για να τσεκάρεις αν εχεις ειδοποιήσεις. επίσης δεν ξερω αν το γνωρίζετε αλλα αν έχετε ενεργο το double tap με ένα ελαφρυ '' χάιδεμα''σε καποιο απο τα capacity buttons αναβει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το double tap. Όποτε θέλει πιάνει. Για να το ρουτάρω με κάποιο app;;; Με κάποιον εύκολο τρόπο;;;
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το double tap. Όποτε θέλει πιάνει. Για να το ρουτάρω με κάποιο app;;; Με κάποιον εύκολο τρόπο;;;

 

Καλά το double tap στη συγκεκριμένη συσκευή είναι για τα πανηγύρια και δεν έχει ουδεμία σχέση με των LG κινητών τα οποία κλειδωνουν και με double tap.Όσον αφορά το ερώτημα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω βρει κάτι, αλλά και να είχε πιστεύω ότι άχρηστο θα ήταν λόγω s615.

Mη το λες, και το Μι4ι sd615 εχει και στο performance mode εχει τεραστια διαφορα απ οτι το balanced

Link to comment
Share on other sites

Mη το λες, και το Μι4ι sd615 εχει και στο performance mode εχει τεραστια διαφορα απ οτι το balanced

 

μιλάμε για επιλογή που υπάρχει σε miui ε ; μόνο αυτό θα έπρεπε να σου δίνει μια απάντηση :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...