Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινεται στο 6230 format,κα αν ναι πως?

dokimase na kanes epanafora ergostasiakon ri8mision..

ti 8elis na kanis akrivos??

na svisis minimata ikones??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi! exw to nokia 6230 ver 4.28. exw gemates kai tis 10 theseis gia apothikeush rithmisewn (mms, wap, klp) kai thelw na svisw kapoies apo autes kai den xerw pws! Skeftomai na kanw epanafora ergostasiakwn rithmisewn alla fovamai mh xasw fotos video klp. Xerei kaneis na mou pei ti mporw na kanw??? Eyxaristw kids! ;)
Link to comment
Share on other sites

Hi! exw to nokia 6230 ver 4.28. exw gemates kai tis 10 theseis gia apothikeush rithmisewn (mms, wap, klp) kai thelw na svisw kapoies apo autes kai den xerw pws! Skeftomai na kanw epanafora ergostasiakwn rithmisewn alla fovamai mh xasw fotos video klp. Xerei kaneis na mou pei ti mporw na kanw??? Eyxaristw kids! ;)

 

Fotografies kai video den 8a xaseis alla den nomizw kai oi ergostasiakes ry8miseis 8a lysoyn to 8ema soy, Pare th nokia na rwthseis, an 8eleis.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Hi! exw to nokia 6230 ver 4.28. exw gemates kai tis 10 theseis gia apothikeush rithmisewn (mms, wap, klp) kai thelw na svisw kapoies apo autes kai den xerw pws! Skeftomai na kanw epanafora ergostasiakwn rithmisewn alla fovamai mh xasw fotos video klp. Xerei kaneis na mou pei ti mporw na kanw??? Eyxaristw kids! ;)

 

Αν πας μενου->ιστος->Ρυθμισεις συνδεσης

δεν μπορεις να τις σβησεις απο εκει?

 

Μαλλον αυτο καλυτερα :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Hi! exw to nokia 6230 ver 4.28. exw gemates kai tis 10 theseis gia apothikeush rithmisewn (mms, wap, klp) kai thelw na svisw kapoies apo autes kai den xerw pws! Skeftomai na kanw epanafora ergostasiakwn rithmisewn alla fovamai mh xasw fotos video klp. Xerei kaneis na mou pei ti mporw na kanw??? Eyxaristw kids! ;)

 

Υπάρχει ένας κωδικός που σβήνει αυτές τις ρυθμίσεις. Έχει αναφερθεί σε κάποια σελίδα εδώ αλλά δεν θυμάμαι. Ίσως με κάποια αναζήτηση να το βρεις. Έτσι και αλλιώς θα το ξανά χρειασθείς εσύ και θα το θυμηθούμε εμείς.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε *#335738# ->delete those Email, GPRS, MMS settings that cannot be erased via phone options

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

borei kapoios na mou pei tis rythmiseis gia ta mms toy 6230

P.S to site cosmote den ta exei anevasei!!!

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

 

 

Eπιλέξτε από το μενού MHNYMATA , ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , ΜΗΝΥΜΑΤΑ MULTIMEDIA, και ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ . Επιλέγετε το μενού ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ MULTIMEDIA

 

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που χρείαζεται να ρυθμιστούν:

 

• Ονομασία ρυθμίσεων /Settings Name : Πλήκτρολογείτε MMS-GPRS

• Αρχική Σελίδα/ Homepage :Πληκτρολογείτε http://195.167.65.220:8002

• Διακομιστής Μεσολάβησης / Proxies : Επιλέγετε Ενεργό/ Enable

• Κύριος Μεσολαβητής /Primary Proxy:

εμφανίζεται Θύρα/ Port : 8080 επιλέγετε ΕΠΙΛΟΓΗ και εμφανίζεται Διεύθυνση/ IP address όπου πληκτρολογείτε 010.010.010.020

Θα εμφανιστεί 010.010.010.020:8080 και θα πατήσετε ΟΚ.

• Δευτερεύων Διακομιστής / Secondary Proxy: Δεν κάνουμε καμία ρύθμιση

• Ρυθμίσεις Φορέα / Bearer Settings :

Σημείο Πρόσβασης GPRS/ access point name : Πληκτρολογείτε mms

Tύπος Ελέγχου Στοιχείων/ Authentication Type :Επιλέγετε Kανονικός / Normal

Όνομα Χρήστη : κενό

Κωδικός : κενό

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS.

 

Σας αποστέλλουμε συνημμένα, κατόπιν σχετικού αιτήματός σας, τις αναλυτικές

ρυθμίσεις οι οποίες είναι απαραίτητες για την πρόσβαση στις υπηρεσίες Μy

Cosmos.

Αμέσως μετά την αποθήκευση των ρυθμίσεων, παρακαλούμε όπως απενεργοποιήσετε και

ενεργοποιήσετε την συσκευή σας.

Για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να

επικοινωνείτε καθημερινά, 24 ώρες το 24ωρο, με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Cosmote, στο 1212 από το κινητό σας τηλέφωνο, ή στο (210) 13838 από σταθερό

τηλέφωνο.

 

 

Eleos pia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας.

Εχω κατεβασει την τελευταια βερσιον του pc suite.

Οταν κανω συχρονισμο με το outlook μου βαζει στο outlook πρωτα τα επιθετα και επειτα τα ονοματα κατι που δεν μου το εχει ξανακανει με την παλια βερσιον.

Βεβαια πρεπει να πω πως πριν μια βδομαδα εβαλα και την 5.35 στο κινητο μου.

Λετε να υπαρχει ρυθμιση στο κινητο που να στελνει στο outlook ή τα ονοματα ή τα επιθετα πρωτα.

Επισης πρεπει να επισημανω πως οι ρυθμισεις μου στο outlook ειναι να εμφανιζονται πρωτα τα ονοματα.

(δεν ξερω τι αλλο να κανω,εχω θολωσει) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας.

Εχω κατεβασει την τελευταια βερσιον του pc suite.

Οταν κανω συχρονισμο με το outlook μου βαζει στο outlook πρωτα τα επιθετα και επειτα τα ονοματα κατι που δεν μου το εχει ξανακανει με την παλια βερσιον.

Βεβαια πρεπει να πω πως πριν μια βδομαδα εβαλα και την 5.35 στο κινητο μου.

Λετε να υπαρχει ρυθμιση στο κινητο που να στελνει στο outlook ή τα ονοματα ή τα επιθετα πρωτα.

Επισης πρεπει να επισημανω πως οι ρυθμισεις μου στο outlook ειναι να εμφανιζονται πρωτα τα ονοματα.

(δεν ξερω τι αλλο να κανω,εχω θολωσει) :wacko:

 

 

Tetoia ry8mish den yparxei file mou.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

katharisa to kinito mou me oinopneyma kai to diafanes plastiko pano apo tin othoni egine poly tholo. iparxei mipos kamia lisi gia na figei i tholoura i prepei na allakso prosopsi?

 

Κακως :!:εβαλες οινοπνευμα ,με ενα υγρο πανακι εκανες δουλεια.

Τωρα θα πρεπει να αλλαξεις προσοψη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

exw akoma th version 4.28 (nokia 6230) ka8ws den parousiazei to thlefwno provlhmata. mporei na mou apanthsei kapoios poies einai oi vasikoteres diafores me thn teleutaia version kai an xanontai oi ry8miseis tou kinhtou ka8ws kai oi eikones, hxoi klp se periptwsh anava8mishs ?
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρα πολλά μηνύματα αποθηκευμένα και μου έβγαλε κάποια στιγμή Μνήμη σχεδόν πλήρης. Μέχρι να καθαρίσω κανένα ήρθαν άλλα δύο και όταν πήγα στα σταλθέντα στοιχεία να σβήσω είδα ότι είχαν σβηστεί όλα!! Δεν ξέρω αν πήρε τέτοια πρωτοβουλία το software ή έφαγε φλασιά αλλά δεν μου άρεσε!
KCB
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρα πολλά μηνύματα αποθηκευμένα και μου έβγαλε κάποια στιγμή Μνήμη σχεδόν πλήρης. Μέχρι να καθαρίσω κανένα ήρθαν άλλα δύο και όταν πήγα στα σταλθέντα στοιχεία να σβήσω είδα ότι είχαν σβηστεί όλα!! Δεν ξέρω αν πήρε τέτοια πρωτοβουλία το software ή έφαγε φλασιά αλλά δεν μου άρεσε!

 

apo th stigmh pou sou vgazei thn endeiksh mnhmh sxedon plhrhs, ginetai automatos ka8arismos twn stal8entwn stoixeiwn, wste na eksoikonomeitai xwros gia ta eiserxomena.

Link to comment
Share on other sites

exw akoma th version 4.28 (nokia 6230) ka8ws den parousiazei to thlefwno provlhmata. mporei na mou apanthsei kapoios poies einai oi vasikoteres diafores me thn teleutaia version kai an xanontai oi ry8miseis tou kinhtou ka8ws kai oi eikones, hxoi klp se periptwsh anava8mishs ?

 

An ta exeis swsei sthn mmc den xanontai.

 

xanontai: ry8miseis wap,mms ,profil,thl.katalogos,hmerologio,kai genika oti yparxei sthn mnhmh thlefwnoy.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Λοιπον το προβλημα ειναι οτι προσπαθω να περασω τα μηνηματα μου στον υπολογιστη μεσω PC-Suite v. 6.1.012, αλλα δυστηχως δεν μου αναγνωριζει τα ελληνικα. Για παραδειγμα με το Nokia Phone Editor η παρακατω λεξη:

 

XPONIA ΠΟΛΛΑ

 

Εμφανιζεται ως:

 

XPONIA O^^A

 

Οπου προφανως δεν αναγνωριζει το "Π" και το "Λ".

 

Ξερει καποιος πως μπορω να λυσω το προβλημα αυτο;

 

Ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τους ελληνικούς χαρακτήρες των SMS στο PC Suite. Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τις γραμματοσειρές των windows. Δοκίμασα και την έκδοση 6.5 του PC Suite και κάνει τα ίδια. Λέτε να φταίει η version του κινητού; Έχω την 4.28.
Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τους ελληνικούς χαρακτήρες των SMS στο PC Suite. Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τις γραμματοσειρές των windows. Δοκίμασα και την έκδοση 6.5 του PC Suite και κάνει τα ίδια. Λέτε να φταίει η version του κινητού; Έχω την 4.28.

 

Dystyxws ftaiei to pcsuite se kamia ekdosh toy den anagnwrize ellhnikoys xarakthres..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Dystyxws ftaiei to pcsuite se kamia ekdosh toy den anagnwrize ellhnikoys xarakthres..

 

Πάντως ως μέλος του Nokia Club (δε ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό, τεσπα), έστειλα σήμερα κι ένα mail στο "Ρωτήστε τη Nokia" (http://www.nokia.gr/clubnokia/email_form.html), ρωτώντας για το πρόβλημα με τα ελληνικά.

 

Είμαι περίεργος άν και τί θα μου απαντήσουν (θα σας το παραθέσω).

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν το ρωταω λιιιιιιιιγο αργα αλλα μπορει καποιος να μου πει πως εγκαθιστω παιχνιδια τυπου .jar η .zip sro 6230? xreiazetai kapoia epejergasia prvta h kati allo? giati moy ta apouhkeyei mono sthn ekuesh

 

thankyou

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...