Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia geia sas,k sorry alla epidi barieme na psaxo twses selides gia ayto poy thelw.....telospanton.

pws ginete na bgalo to cosmote apo mprosta,xwris programa.

kapos apo wap to eixa kanei paliotera k katebaza ena arxio,as pei kapios...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως, πέρα από τα τραγελαφικά της Καλλιθέας (βλέπε παραπάνω), πρέπει να παραδεχτώ ότι η αναβάθμιση με ικανοποίησε πολύ. Και μόνο το ότι μπορώ να βάλω τον MP3 player στο δεξί shortcut, μου είναι αρκετό.

 

Όμως παρατήρησα και κάποια προβλήματα:

 

1. Ο MP3 player διαβάζει πλέον όλα τα mp3 στην κάρτα και τη μνήμη του κινητού όπως έχετε γράψει κι εσείς. Οπότε αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνει κάποιος για να μη διαβάζει τη μνήμη του κινητού αν για παράδειγμα έχει μέσα κάποια mp3 ringtones και δεν θέλει να τα έχει στο playlist; Προσπάθησα να κάνω κάτι για να τα αφαιρέσω αλλά δεν πέτυχε.

 

2. Στο μενού ΕΠΑΦΕΣ, το ΟΜΑΔΕΣ ΧΡΗΣΤΩΝ δεν λειτουργεί. Συγκεκριμένα αν πάω να το επιλέξω με πετάει πίσω στην αρχική κενή οθόνη. Γενικά δεν έχω καταφέρει να βρω τρόπο να φτιάξω ομάδες χρηστών (δεν το είχα επιχειρήσει βέβαια ποτέ ούτε κι όσο είχα την παλιά έκδοση για να ξέρω αν δούλευε).

 

Έχετε κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erotisi sxetika me tin karta mnimis tou 6230. Poia einai i megisti xoritikotita pou mporei na balei kaneis ?

 

Diabasa apo kapoio allo thread diafores markes kai diafores xoritikotites.

Pliroforiaka, pira tilefono to Nokia Careline kai mou ipan oti exei testaristei mono gia Nokia MMC ton 128 MB. Otan tis eipa oti pou exoun pei oti to kinito dexetai eos 256 MB pou eipe oti isos h siskeui den anagnorisei tin mnini OR isos diagraopei ta periexomena tis.

 

Perimeno tis apantiseis sas

 

Many thanks.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω ακουσει , δεν εχουν υπαρξει προβληματα ακομα και με MMC 1GB.

 

Δε βαζω και το χερι μου στη φωτια ομως :o Ισως να δουλευει μια μαρκα και μια αλλη οχι

Link to comment
Share on other sites

Με λιγο διαβασμα στο αναλογο θεμα Nokia 6230 {επίσημο topic} και θα παρεις απαντησεις στο ερωτημα σου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas,k sorry alla epidi barieme na psaxo twses selides gia ayto poy thelw.....telospanton.

pws ginete na bgalo to cosmote apo mprosta,xwris programa.

kapos apo wap to eixa kanei paliotera k katebaza ena arxio,as pei kapios...

 

--->www.logolove.gr grapsou dwrean kai sou stelnei oti logotypo thes (kai to KENO logotypo pou thes!!) toxw kanei polles fores meta tis toses anabathmiseis...

 

1. Ο MP3 player διαβάζει πλέον όλα τα mp3 στην κάρτα και τη μνήμη του κινητού όπως έχετε γράψει κι εσείς. Οπότε αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνει κάποιος για να μη διαβάζει τη μνήμη του κινητού αν για παράδειγμα έχει μέσα κάποια mp3 ringtones και δεν θέλει να τα έχει στο playlist; Προσπάθησα να κάνω κάτι για να τα αφαιρέσω αλλά δεν πέτυχε

 

Dystyxws afto den to skeftikan sth nokia. Pragmati kai emena me enoxlei kai den yparxei tropos na to apofygeis ektos apo th synithismenh methodo dimiourgias playlist me to nokia pc suite.

Twra pou to skeftomai isws htan kalytera prin afou oti mp3 itheles na exeis ston music player to evazes xyma sthn karta kai afto htan. :p

--Padws de borw na katalavw thn eleipsh epiloghs diagrafhs mp3 apo thn lista anaparagwghs...

 

2. Στο μενού ΕΠΑΦΕΣ, το ΟΜΑΔΕΣ ΧΡΗΣΤΩΝ δεν λειτουργεί. Συγκεκριμένα αν πάω να το επιλέξω με πετάει πίσω στην αρχική κενή οθόνη. Γενικά δεν έχω καταφέρει να βρω τρόπο να φτιάξω ομάδες χρηστών (δεν το είχα επιχειρήσει βέβαια ποτέ ούτε κι όσο είχα την παλιά έκδοση για να ξέρω αν δούλευε).

 

Me mia epanafora ergostasiakwn rythmisewn tha eisai mia xara! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ΝΟΚΙΑ μας την εκανε παλι!!

 

Μεσα σε ολα τα καλα της 5.24 προσθεστε και αλλο ενα:

 

Στις επαφες ΔΕΝ υπαρχει πλεον η επιλογη "διορθωση αριθμου" αλλα η επιλογη "διαγραφη αριθμού"

 

Μαλλον μαλ@κια κανανε ε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ΝΟΚΙΑ μας την εκανε παλι!!

 

Μεσα σε ολα τα καλα της 5.24 προσθεστε και αλλο ενα:

 

Στις επαφες ΔΕΝ υπαρχει πλεον η επιλογη "διορθωση αριθμου" αλλα η επιλογη "διαγραφη αριθμού"

 

Μαλλον μαλ@κια κανανε ε!!!!

MAΛΛON EKANEΣ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΚΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ "διορθωση αριθμου".

ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ 4.44 ΣΕ 5.24 ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ,ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΥΛΑΙΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ.

Πηγε να μου κανει "νερα" η κοπελα στη ρεσεψιον αλλα δεν την αφησα ουτε αναπνοη να παρει!!!!!

Αστε...Το μετανοιωσε που με ρωτησε :X

Ημουνα τοσο φορτωμενος απο το φιλο του περιστατικου της Καλλιθεας,που της ειπα να παει να γ@μη8ει αυτη και ο γρυλος της :lol: :lol: :lol:

ΚΑΤΑΠΙΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ!!! :wacko:

Τελικα αυτη την πληρωσε για την αλλη της Καλλιθεας...Παντως δε νομιζω να ξαναρωτησει "γιατι θελετε κυριε να κανετε αναβαθμιση?-Εχετε καποιο προβλημα?"

Παντως ασχετα απο ολα αυτα,η αναβαθμιση ειναι super.

Οσο για τα μικροπροβληματακια που ανακαλυπτουμε κατα καιρους...Pro Noblem :wacko: Akoμη ki ετσι, το κινητακι ΣKIZEI.

Ας μη διηλιζουμε τον κονωπα,σε γενικες γραμμες το τηλεφωνακι μας "χτυπαει" ακομη και τηλεφωνα series 60...(σε πολλους τομεις τα ξεπερναει)

Αυτα...και οσο για τις λιστες αναπαραγωγης...να βαλετε το pc suite 6.41(μεγαλη διαφορα με το 6.40) και να φτιαξετε ωραιες λιστες οπως τις θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ΝΟΚΙΑ μας την εκανε παλι!!

 

Μεσα σε ολα τα καλα της 5.24 προσθεστε και αλλο ενα:

 

Στις επαφες ΔΕΝ υπαρχει πλεον η επιλογη "διορθωση αριθμου" αλλα η επιλογη "διαγραφη αριθμού"

 

Μαλλον μαλ@κια κανανε ε!!!!

 

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε,

 

και εγώ τελικά δεν έχω διόρθωση αριθμού στο Στοιχεία/Επιλογ. αλλά έχω Επεξεργ. στο Στοιχεία/ και επιλέγω από εκεί άμεσα διόρθωση είτε του ονόματος είτε του αριθμού (δεν θυμάμαι τι έπαιζε στην προηγούμενη έκδοση).

 

Τελικά το πρόβλημα με την εβδομαδιαία αφύπνιση φαίνεται να μου έχει λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Dedomenou oti den boroume na doume tis eikones fullscreen 128x128 ,

 

kserete kanena program pou na kanei ayto akribws?

Diladi na dhmiourgei java arxeio (.jar) me slideshow apo fotografies pou emeis exoume epileksei.

 

Nomizw oti kati tha prepei na yparxei...

Link to comment
Share on other sites

arketa kalo to site clarco5 alla iparxi kapio problima apo ekeinous mallon,giati egina melos k perimeno na mou steiloun sto e-mail mou kapia stoixia gia na energopoihthi i egrafh mou,perimenw apo xtes alla tpt.mipos xerete kanena allo apo wap na mpenw k na katebazo to leyco blanklogo,kapos etsi to eixa kanei paliotera k eixe figi to cosmooooteeee.EYXARISTW clarcos5.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει μέχρι και 512mb.Κανένα απολύτως πρόβλημα.Εχω ακούσει οτι έχουν βάλει και 1Gb.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Θέλω να αγοράσω για τρίτο άτομο ένα 6230. Το προηγούμενο τηλέφωνό του, ήταν ένα 6310 και θέλει κάτι απλό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα ή το bluetooth κ.λ.π... Είπαμε απλό και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Τι λέτε θα τον καλύψει;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά βρήκα το κατάλληλο post με τις λίστες των συμβατών MMC. Nokia 6230 {επίσημο topic} Σελίδα 239. Βρήκα ένα site στην Πάτρα, θα προσπαθήσω να βρω site στην Αθήνα ή θα κάνω παραγγελία από Πάτρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Θέλω να αγοράσω για τρίτο άτομο ένα 6230. Το προηγούμενο τηλέφωνό του, ήταν ένα 6310 και θέλει κάτι απλό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα ή το bluetooth κ.λ.π... Είπαμε απλό και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Τι λέτε θα τον καλύψει;

 

Ευχαριστώ...

Φίλε μου το 6230 δεν έχει καθόλου μεγάλη διάρκεια αναμονής ,πραγματική μιλάμε και όχι αυτή που αναφέρουν στα φυλλάδια.Με μέτρια χρήση 2,5 μέρες επι 24 ώρες ανοιχτό.Για φτηνό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας πάρε το Αλκατέλ αλλιώς θα σου έλεγα για το S-700! :D

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 6230 δεν έχει καθόλου μεγάλη διάρκεια αναμονής ,πραγματική μιλάμε και όχι αυτή που αναφέρουν στα φυλλάδια.Με μέτρια χρήση 2,5 μέρες επι 24 ώρες ανοιχτό.Για φτηνό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας πάρε το Αλκατέλ αλλιώς θα σου έλεγα για το S-700! :D

 

Αρχικά να σε ευχαριστίσω... Το S700 είναι symbian, σωστά; Εγώ θέλω κάτι απλό με το γνωστό μενού της Nokia και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Υπάρχει κάτι σε Nokia και οχι symbian;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς? :worry:

To handsfree και το DKU-2 δεν πατάνε σταθερά στην pop-port :( Έχω μόνο 1 μήνα το κινητό και δεν έχω συνδέσει το καθένα πάνω από 10 φορές! Και πάντα πολύ προσεκτικά. Είναι γενικό το κακό ή να πάω το δικό μου για service?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σε ευχαριστίσω... Το S700 είναι symbian, σωστά; Εγώ θέλω κάτι απλό με το γνωστό μενού της Nokia και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Υπάρχει κάτι σε Nokia και οχι symbian;

 

Ευχαριστώ...

 

Οχι το S700 δεν έχει symbian λειτουργικό!

Χρόνους αντίστοιχους του 6310 δεν πρόκειται να βρεις σε σημερινά τηλέφωνα, ας όψεται η έγχρωμη οθόνη, οι κάμερες, τα bt κτλ

 

Noμίζω ότι το 6230 θα τον βολέψει ικανοποιητικά στο θέμα της μπαταρίας γιατί στην ευχρηστία των μενού δεν θα βρει καλύτερο και γρηγορότερο.Ημουν πρώην χρήστης και με νορμάλ χρήση (όχι κάμερες και τέτοια) με κλειστό την νύχτα μου έβγαζε 4 μέρες!

 

Καλή επιλογή

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά βρήκα το κατάλληλο post με τις λίστες των συμβατών MMC. Nokia 6230 {επίσημο topic} Σελίδα 239. Βρήκα ένα site στην Πάτρα, θα προσπαθήσω να βρω site στην Αθήνα ή θα κάνω παραγγελία από Πάτρα.

 

Αν αναφερεσαι στο play247 ,πολυ αξιοπιστο και με καλες τιμες :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Θέλω να αγοράσω για τρίτο άτομο ένα 6230. Το προηγούμενο τηλέφωνό του, ήταν ένα 6310 και θέλει κάτι απλό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα ή το bluetooth κ.λ.π... Είπαμε απλό και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Τι λέτε θα τον καλύψει;

 

Ευχαριστώ...

To 6230 δεν κάνει για αυτή την περίπτωση...Προτίμησε ενδεχομένως κάποιο νόκια και κατά προτίμηση με ασπρόμαυρη οθόνη...Δεν υπάρχει λόγος να δώσει 350 plus Ευρώ και να μην του καλύπτει καν τις επιθυμίες του, την στιγμή που μπορεί να καλυφθεί πλήρως με κάτω των 100... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σε ευχαριστίσω... Το S700 είναι symbian, σωστά; Εγώ θέλω κάτι απλό με το γνωστό μενού της Nokia και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Υπάρχει κάτι σε Nokia και οχι symbian;

 

Ευχαριστώ...

ουτε το 6230 ειναι symbian

Link to comment
Share on other sites

Exw ekdosi 4.28

Poses exoun vgei mexri twra?Aksizei na kanw anava8misi?Ti xreiazetai gia anava8misi(apodiksi,eggyisi)?Ginetai se ola ta magazia nokia?Na protimisw kapoio (Athina)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...