Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λίγο έκανα αναβάθμιση στην 5.24 ,παρατήρησα κάποιες διαφορές σε σχέση με την 4.44 που είχα και είναι οι εξής:

1. Οταν ανοίγεις το τηλέφωνο αργει να εμφανιστεί η εικόνα με τον κωδικό

2. Δεν αναγνωρίζει πλέον τους ελληνικούς χαρακτήρες στο μενού της σιμ

3)Αλλαξε η γραμματοσειρά και το μέγεθος αυτής στο τμημα του τηλ/νου που δείχνει την version (*#0000)

4) Οι φάκελλοι στο μενού έκθεση (και όταν ανοίγεις ενα φάκελο) δεν εχουν πιά το κίτρινο χρώμα που είχαν.

Αυτά πρός το παρόν................

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο λίγο έκανα αναβάθμιση στην 5.24 ,παρατήρησα κάποιες διαφορές σε σχέση με την 4.44 που είχα και είναι οι εξής:

1. Οταν ανοίγεις το τηλέφωνο αργει να εμφανιστεί η εικόνα με τον κωδικό

2. Δεν αναγνωρίζει πλέον τους ελληνικούς χαρακτήρες στο μενού της σιμ

3)Αλλαξε η γραμματοσειρά και το μέγεθος αυτής στο τμημα του τηλ/νου που δείχνει την version (*#0000)

4) Οι φάκελλοι στο μενού έκθεση (και όταν ανοίγεις ενα φάκελο) δεν εχουν πιά το κίτρινο χρώμα που είχαν.

Αυτά πρός το παρόν................

 

1) Αυτό μπορεί να είναι και καλό, γιατί το boot up με την 4.44 είναι, στο δικό μου τουλάχιστον, πολύ ασταθές...

2) Εννοείς ότι δεν φαίνεται καλά το SIM ATK μενού, ή δεν δέχεται να πληκτρολογίσεις ελληνικά?

 

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

φίλε lefkaditi , δεν συμφωνώ με το 1 που λες ....Σήμερα εκανα και γω αναβάθμιση και δεν το ειδα αυτο! κανονικα ξεκινάει, όσο για το 2 ,δεν ξέρω - προφανώς εχεις και CU menu λόγο κάρτας sim - εγω έχω απλή κάρτα, :geek: , απο τις πρώτες με τα 90 τηλέφωνα!

όσο για τα ''αλλα'', ως τωρα παίδες δεν είμαι σίγουρος οτι είδα και τοσες διαφορές με πριν( άσε που εφαγε και το πρώτο κόλλημα :cry: και έκλεισε τελείως όταν έβαλα ήχο κλήσης απο την κάρτα μνήμης-mp3- ...μετα δουλέψαν όλα κανονικά....ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ)! άλλη μια, είναι οτι στις photo τώρα, δεν εχει το 'κουμπί' ζουμ , αλλα ''αποστολή" __δεν κατάλαβα γιατι!μια χαρά ήταν πριν :confused: ! άλλο '"καλό'", ειναι οτι με την αναπαραγωγή μουσικής τα βρίσκει όλα τα mp3,άσχετα σε ποια μνήμη είναι__ απο τα 5 mp3 εμένα βρήκε τα 3, φανταστείτε να είχα 200 ! :blink: (ας μας πει κάποιος για τυχών ίδιο)!

Στο βίντεο παρατήρησα οτι φαίνετε πιο καλα τώρα ;) , αλλα δεν μπορώ να καταλάβω ποσο τους ηταν δύσκολο να διορθώσουν και το άλλο με την μικρή photo αυτου που σε παίρνει :mad: :mad: :mad: , αν είναι δυνατόν! πάλι η φώτο 'φαίνετε' σε σμίκρυνση...άδικα περιμέναμε μου φαίνετε για μεγάλες αλλαγές :cry: Αυτα ,για τώρα.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, όλα εντάξει, κατάφερα να την ενεργοποιήσω την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων... ;)

My T610 briefcase

T610 games-ringtones etc.

 

My T610 briefcase #2

Ό,τι δεν χώρεσε πιο πάνω...

 

Sharkcra's T610 briefcase

Μια από τα ίδια... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .....

 

Νεος με 6230......και με νεα version.

 

Να ρωτησω σας παρακαλω μεχρι ποσα ΜΒ καρτα μπορω να βαλω?

 

Ευχαριστω

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

telika re paides otan se pairnoyn thlefono k exeis skoyro fonto blepeis poios se kalei?(lew an dior8o8ike me tin nea anaba8misi)

Διορθώθηκε!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

φίλε lefkaditi , δεν συμφωνώ με το 1 που λες ....Σήμερα εκανα και γω αναβάθμιση και δεν το ειδα αυτο! κανονικα ξεκινάει, όσο για το 2 ,δεν ξέρω - προφανώς εχεις και CU menu λόγο κάρτας sim - εγω έχω απλή κάρτα, :geek: , απο τις πρώτες με τα 90 τηλέφωνα!

όσο για τα ''αλλα'', ως τωρα παίδες δεν είμαι σίγουρος οτι είδα και τοσες διαφορές με πριν( άσε που εφαγε και το πρώτο κόλλημα :cry: και έκλεισε τελείως όταν έβαλα ήχο κλήσης απο την κάρτα μνήμης-mp3- ...μετα δουλέψαν όλα κανονικά....ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ)! άλλη μια, είναι οτι στις photo τώρα, δεν εχει το 'κουμπί' ζουμ , αλλα ''αποστολή" __δεν κατάλαβα γιατι!μια χαρά ήταν πριν :confused: ! άλλο '"καλό'", ειναι οτι με την αναπαραγωγή μουσικής τα βρίσκει όλα τα mp3,άσχετα σε ποια μνήμη είναι__ απο τα 5 mp3 εμένα βρήκε τα 3, φανταστείτε να είχα 200 ! :blink: (ας μας πει κάποιος για τυχών ίδιο)!

Στο βίντεο παρατήρησα οτι φαίνετε πιο καλα τώρα ;) , αλλα δεν μπορώ να καταλάβω ποσο τους ηταν δύσκολο να διορθώσουν και το άλλο με την μικρή photo αυτου που σε παίρνει :mad: :mad: :mad: , αν είναι δυνατόν! πάλι η φώτο 'φαίνετε' σε σμίκρυνση...άδικα περιμέναμε μου φαίνετε για μεγάλες αλλαγές :cry: Αυτα ,για τώρα.......

Το κάνει και στην κάρτα της κοσμοτε που είναι σύνδεση (δηλ στο μενού να μην αναγνωρίζονται οι χαρακτήρες οι ελληνικοί)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

AAXXAXAXAxAaAXaaXAaXAax de paizese file.....

6230 for t3h win! :P

 

 

:confused: :confused: :confused:

Για κανε ενα translate ρε φιλαρακο να καταλάβουμε και μεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε!

 

φιλε lefkaditis σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ξερεις μηπως αν εκτος της τελευταιας βερσιον,εχει βγει καμια πιο καινουρια ή αν την περιμενουμε?

Και αν ναι, τι προκειται να διορθωνει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .....

 

Νεος με 6230......και με νεα version.

 

Να ρωτησω σας παρακαλω μεχρι ποσα ΜΒ καρτα μπορω να βαλω?

 

Ευχαριστω

φιλε btsilionis καλως μας ηρθες στο φορουμ.

Απ' οτι ξερω εχει βγει mmc μεχρι 1 giga, αρα δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα συμβατοτητος με το 6230.Τωρα...αν θες να εισαι και σιγουρος,απο κει που θα την αγορασεις ζητησε να την τεσταρεις επι τοπου οπως κι εγω!!!

Μονο ετσι θα εισαι σιγουρος οτι ειναι οκ΄.

ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ MMC ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γίνεται να μου πει κάποιος πως μπορώ να γραφω video χωρις χρονικό περιοιρισμό

 

Katarxas den ginete xwris xroniko periorismo :) Gia to megisto xrono mporeis na pas

Media>Camera>Settings>Video Clip Lenght kai na to kaneis Maximum :) einai peripou 5 lepta...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποιον τρόπο που να σπάει τον χρονικό περιορισμό των 3 λεπτών κατά την ηχογράφηση ?

 

Θα ήταν πολύ πρακτικό ( για εμένα τουλάχιστον ) να μπορώ να ηχογραφώ όπως π.χ στο SL45 σύμφωνα με την χωρητικότητα της κάρτας .

 

Προφανώς το θέμα δεν είναι τεχνική αδυναμία του τηλεφώνου αλλά σκόπιμο κλείδωμα για προστασία των τηλεφωνικών συνδιαλέξεων.

 

Αν κάποιος το έχει ψάξει η μπορεί να βρει κάτι ….ευπρόσδεκτος .

 

Ευχαριστώ.-

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Re paides mia erwthsh!An kanw mia hxografhsh mesw tou kinhtou,borw na thn balw na paizei san melwdia?

οπως βλεπω στο menu ναι μπορεις ......

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στο επόμενο site ρε σεις! Είναι το καινούργιο ΝΟΚΙΑ 6230i (!!!!!)

- με μεγαλύτερη οθόνη και διάφορα άλλα καλα! πάντως , κάτι μουφα μυρίζομαι, αν και έχουν αρχίσει να το λένε πολλοι στο web...! Δεν ξέρω, σαν απο photoshop να έχουν μεγαλώσει την οθόνη! Για δείτε και σεις....

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6230i-en.shtml

 

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στο επόμενο site ρε σεις! Είναι το καινούργιο ΝΟΚΙΑ 6230i (!!!!!)

- με μεγαλύτερη οθόνη και διάφορα άλλα καλα! πάντως , κάτι μουφα μυρίζομαι, αν και έχουν αρχίσει να το λένε πολλοι στο web...! Δεν ξέρω, σαν απο photoshop να έχουν μεγαλώσει την οθόνη! Για δείτε και σεις....

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6230i-en.shtml

 

:whistle:

 

Giati na to kanoun afto vre? An kai meta apo ena mikro search stin selida tis nokia den vrika kati apisimo gia 6230i....

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι σχετίκα παλιά. Είναι εμφανώς "πειραγμένη" (έσβησαν τα γράμματα απά τα πλήκτρα, μεγάλωσαν την οθόνη εις βάρος του ακουστικού και έβαλαν και ενα δεύτερο ηχείο στα πλάγια). Γενικώς πάντως το mobile-review πολλές φορές δεν έχει και τόσο αξιόπιστες πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι σχετίκα παλιά. Είναι εμφανώς "πειραγμένη" (έσβησαν τα γράμματα απά τα πλήκτρα, μεγάλωσαν την οθόνη εις βάρος του ακουστικού και έβαλαν και ενα δεύτερο ηχείο στα πλάγια). Γενικώς πάντως το mobile-review πολλές φορές δεν έχει και τόσο αξιόπιστες πληροφορίες.

 

Συμφωνω εδω δεν εχει βαλει φωτο του 3230,7710,6020 που θα βγουν τον αλλο μηνα και θα εχει του 6230ι που ουτε καν εχει ανακηνωθει απο την ΝΟΚΙΑ!.!.!.! :cool:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!!!

Ξερω πως αυτο που θα ρωτησω ειναι εντελως εκτος του τοπικ μας αλλα θα ζητησω τη συμπαθεια σας και την ανοχη σας...μιας κ θ'αναφερθω σε κατι σχετικα παλιο...

Η ερωτηση ειναι η εξης...

Ενας φιλος εχει το 6100 και ρωταει αν υπαρχει τροπος ξεκλειδωματος των ΒΤ κ υπερρυθρων.

Για...δωστε σας παρακαλω τα "φωτα σας"...ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!!!

Ξερω πως αυτο που θα ρωτησω ειναι εντελως εκτος του τοπικ μας αλλα θα ζητησω τη συμπαθεια σας και την ανοχη σας...μιας κ θ'αναφερθω σε κατι σχετικα παλιο...

Η ερωτηση ειναι η εξης...

Ενας φιλος εχει το 6100 και ρωταει αν υπαρχει τροπος ξεκλειδωματος των ΒΤ κ υπερρυθρων.

Για...δωστε σας παρακαλω τα "φωτα σας"...ευχαριστω πολυ!!!

Oχι δεν γίνεται με τίποτα.... :( Μόνο τα καινούργια νοκια είναι ξεκλείδωτα πλεον... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...