Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συγκρίνω βρε παιδιά ανόμοια... προς Θεού δηλαδή!!!

Δεν μπορεί κανείς να πει μια κουβέντα και αμέσως, πωπω... έλεος!!!

Ξέρεις να μου πεις πού θα βρω καλύτερα και όχι άκαμπτα σαν λάστιχο;;;

Αυτό θέλω!!!

 

Συζήτηση κάνουμε, να μην πούμε την άποψή μας? :confused:

Οταν λέω ανόμοια εννοώ ως προς την τιμή αγοράς των τηλεφώνων.. :rolleyes:

 

Εγώ φταίω που απαντώ, μας την λες και από πάνω... :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συζήτηση κάνουμε, να μην πούμε την άποψή μας? :confused:

Οταν λέω ανόμοια εννοώ ως προς την τιμή αγοράς των τηλεφώνων.. :rolleyes:

 

Εγώ φταίω που απαντώ, μας την λες και από πάνω... :mad:

Άμα είσαι τόσο εύθικτος, ξύδι... :D

Απάντησέ μου σε αυτό που θέλω και όχι εξυπνακίστικα να σε ευχαριστήσω δημοσίως... έτσι το βλέπω... ήξερα από την αρχή ότι θα πάρω κάποιες τέτοιες απαντήσεις και προσπάθησα με αυτά που ρώτησα να το εξειδικεύσω... μια βοήθεια ζήτησα από κάποιους τεχνογνώστες... τώρα, στην λέω, μου την λες, δεν τα καταλαβαίνω...

Όλοι κάπως την έχουμε δει γι' αυτό είπα έλεος... αν σε έθιξα, συγγνώμη... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχισουμε την συζητηση μας λοιπον παιδια,δεν υπαρχει λογος για παρατραγουδα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχισουμε την συζητηση μας λοιπον παιδια,δεν υπαρχει λογος για παρατραγουδα :)

Καλά είναι και τα παρατράγουδα, αυξάνουν την εγρήγορση και μας κρατούν ζωντανούς!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι τόσο εύθικτος, ξύδι... :D

Απάντησέ μου σε αυτό που θέλω και όχι εξυπνακίστικα να σε ευχαριστήσω δημοσίως... έτσι το βλέπω... ήξερα από την αρχή ότι θα πάρω κάποιες τέτοιες απαντήσεις και προσπάθησα με αυτά που ρώτησα να το εξειδικεύσω... μια βοήθεια ζήτησα από κάποιους τεχνογνώστες... τώρα, στην λέω, μου την λες, δεν τα καταλαβαίνω...

Όλοι κάπως την έχουμε δει γι' αυτό είπα έλεος... αν σε έθιξα, συγγνώμη... :)

 

 

Εχεις χάσει την μπάλα μου φαίνεται... :wacko:

Οκ σταματώ και αποχωρώ...μάθε όμως ότι η βοήθεια εδώ μέσα δίδεται καλή την καρδία και δεν απαιτήται! :confused:

 

Αnyway sorry nervous...σταματώ!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

"Αnyway sorry nervous...σταματώ!" αλλά πετάς τις μπόμπες σου περί μπάλλας... ωραίος είσαι!!!

 

Ξαναδιάβασε τι ρώτησα και πού σε αδίκησα... και παρακαλώ και ευχαριστώ είπα, ε τι; να σε ικετεύσω; και ζήτησα και συγγνώμη στο τέλος... όπα!!!

 

"Μια άσχετη ερώτηση με τις τελευταίες:

 

Έχασα τα ακουστικά μου... τι λύσεις έχω;;;

 

1. να αγοράσω τα ίδια που τα θεωρώ κακής ποιότητας;;;

2. υπάρχουν άλλα στο εμπόριο και τι προτείνετε;;;

3. το ραδιόφωνο μπορεί να λειτουργήσει χωρίς αυτά πχ με κεραία και BT;;;

4. Φτηνό και αξιόπιστο BT που να προτείνετε;;;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ έφαγα ώρες στο διάβασμα αλλά όλα σε ένα thread ήταν βάσσανο να βρω απαντήσεις, παρακαλώ διορθώστε με"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμιση:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν η MMC του 6600 είναι συμβατή με το 6230 (και το αντίστροφο)
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμιση:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν η MMC του 6600 είναι συμβατή με το 6230 (και το αντίστροφο)

 

Nαι φιλε μου, ΜΜC παιρνουν & τα δυο :)

Μην περιμενεις ομως να δουλεψει κατευθειαν ,εαν δεν εχεις κανει φορματ πρωτα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

v5.24 Nokia 6230

 

ARNHTIKA:

 

*Den anagnwrizei tous ellhnikous xarakthres sto menu ths SIM (gia paradeigma sto "CU Menu").

 

*Den anagnwrizei tous ellhnikous xarakthres ston music player otan exeis ellhniko mp3 (dhladi me ellhnika grammata).

 

*Argei kapws na anoiksei ta minimata.

 

 

 

THETIKA:

 

*O music player anagnwrizei ola ta mp3 se opoion fakelo kai na einai sthn MMC.

 

*Statherothta epiloghs mp3 apo thn MMC ws call ringtone/sms ringtone.

 

*To wallpaper fwtizetai kata 70% otan exeis eiserxomenh klhsh, kai opoiodhpote allo mhnyma (px. anapadith klhsh,mhnyma, ktlp).

 

*Se mia ekserxomenh klhsh exodas plhktrologhsei enan arithmo pou brisketai sth mnhmh tou thlefwnou, emfanizetai pleon to apothikeumeno onoma (kai oxi to "Klhsh 1").

 

*Otan einai kleidomeno, me to pathma tou "Menu" fwtizetai h othoni grafodas: "Twra Pathste * "

 

*Exei veltiwthei AISTHITA h anaparagwgh video.

 

*Exoun allaksei kapoia onomata mesa sto menu (px. Istos anti gia WEB).

 

*Exei allaksei se pio aspro, to kitrino xrwma ths ypenthimishs kai arxeiou hxou.

 

*Exei allaksei o tropos metakinhshs enos antikeimenou mesa sth mnhmh (diladi ta plhkta pou prepei na pathseis).

 

*Exei allaksei h kedrikh epilogh katw apo mia eikona opou brisketai h epilogh "APOSTOLH" kai me to pathma ths dhmiourgeitai automata ena MMS me thn eikona auth. (H epilogh "Zoom" pleon vrisketai stis epiloges!)

 

*Exoun prostethei pio polles sydomeyseis gia to deksi plhktro.

 

*Yparxei h dynatothta apenergopoihshs twn IR (yperithrwn).

 

*Exei beltiwthei to anoigma (pio grhgoro) kai to svisimo, kathws den emfanizetai pleon h orizodia mayrh grammh kai to kedriko fade out pou ginotan sthn sxedon sbhsth othoni.

 

*Ta animated gif pleon boroun na ginoun animated akoma kai ws wallpaper.

 

--Updated...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nervous.

 

Ε,μάλλον τα + είναι καλύτερα των - για την 5,24

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω ενα 6230 και ειναι κλειδωμενο!!!! πηγα να το ξεκλειδωσω μονος μου αλλα δεν προσεξα κατι σε μια ρυθμiση και το κλειδωσα χειροτερα... :mad:

Μηπως ξερει κανεις που θα βρω καλωδιο M/F bus γαι να κανω reset

στο DCT4 Security Code?

Mobiles:startak 75,nokia 3210,3310,3330,7210,panasonic GD87,<nokia 6230>

pocket pc: Dell X5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς σας βρήκα...

¨Εχω δεκάδες ερωτήσεις, αλλά μία πολύ σημαντική.

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω μέσω υπερύθρων φωτογραφίες από

6230 (με σύνδεση VODAFONE) σε 6610 (Cosmote κάρτα)?

Γιατί δεν μπορώ να τα καταφέρω? Θέλει μήπως κάποιο 'ξεκλείδωμα'?

 

Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς σας βρήκα...

Γιατί δεν μπορώ να τα καταφέρω? Θέλει μήπως κάποιο 'ξεκλείδωμα'?

 

Thanks!

 

Καλως ηρθες φιλε μου ,δυστυχως το 6610 εχει "κλειδωμενες" υπερυθρες .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οι υπερυθρες του 6610 ειναι κλειδωμενες και λειτουργουν μονο απο και προς υπολογιστη αφου εχουμε εγκαταστησει σ'αυτον το Nokia Data Suite. Συνεπως το 6610 δεν προκειται ουτε να δεχτει, ουτε να στειλει τιποτε προς αλλο κινητο...και οχι, δεν υπαρχει τιποτε που να μπορεις να κανεις γι'αυτο.

Πως δεν υπάρχει;

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39 :p

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ SHOP ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΜΕΡΟΣ 1 (ΠΡΩΙ)

 

Λοιπόν παιδιά μιας και είχα κι εγώ ρεπό σήμερα είπα να περάσω από το Nokia shop Καλλιθέας που είναι δίπλα στο σπίτι μου για τη γνωστή αναβάθμιση. Είχα έτσι κι αλλιώς ένα μικρό προβληματάκι με την αρχική έκδοση software από παλιά όταν πήρα το 6230 το Μάιο απλά δεν την άλλαξα ποτέ γιατί βαριόμουν να το πάω τόσο καιρό.

 

Πήρα λοιπόν το μπακάπ μου σαν καλός κύριος και πήγα και σχετικά πρωί (κατά τις 10) για να μην έχουν και κίνηση. :D

 

Δεν υπήρχε άλλος πελάτης. Έδειξα το κινητό στην κοπέλα που ήρθε να με εξυπηρετήσει κι αυτή μου είπε με το γνωστό "υφάκι": :cool:

 

-Τι πρόβλημα έχετε; γιατί αναβάθμιση software κάνουμε μόνο αν έχετε πρόβλημα! :mad:

 

Απόρησα αρχικά με το ύφος της αλλά της εξήγησα ήρεμα το πρόβλημα και αφού ξύνισε μου είπε να το αφήσω και να περάσω να το παραλάβω σε 20 με 30 ημέρες!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Μα, της λέω, πριν λίγους μήνες ο τεχνικός (από το ίδιο μαγαζί) που μου άλλαξε την πρόσοψη μου είπε να περάσω όποτε θέλω για να μου το αναβαθμίσει μέσα σε λίγα λεπτά!!!!!!!!! Τι έγινε;;;; :cry:

 

-Δεν ξέρω τι σας είπαν, μου λέει, αυτά τα συγκεκριμένα κινητά πάνε στην ΙΤΑΛΙΑ (!!!!!) για αναβάθμιση γι αυτό και κάνουν τόσο καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Έφυγα αμέσως πριν τη πλακώσω και με πάνε φυλακή σαν το Μουρατίδη! :X

 

Ε, μετά πήρα τηλέφωνο στο κέντρο της Αθήνας και μου είπαν να περάσω από εκεί να μου την κάνουν όποτε θέλω και να έχω πάρει και μπακάπ κλπ. Όταν τους ρώτησα γιατί στην Καλλιθέα λένε "άλλα" πράγματα μου απάντησαν ότι "ίσως να είχαν πολλή δουλειά". :wacko:

 

Τα σχόλια δικά σας. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Αιγάλεω, Θηβών πόσο (δεν θυμάμαι ακριβώς), που είχα κανει την τελευταία αναβάθμιση, με εξυπηρετήσανε άμεσα σε λίγα λεπτά...

 

Προσωπικα δεν θα περάσω αυτή την αναβάθμιση, αφού μαλλον περισσότερα προβλήματα δημιουργεί (συμβατότητα ελληνικών στα mp3 klp), παρά λύνει...Σκουρόχρωμο φόντο ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να έβαζα με την νεα εκδοση, καθ' ότι δεν θα έβλεπα δίκτυο, ημερομηνία και συντομεύσεις...Τέλος οι περισσότερες καταχωρήσεις συντομευσεων, η γρηγορότερη έναρξη και η καλύτερη ποιότητα εικόνας στο video είναι απλώς ένας "αστικός μύθος" που σε κάθε νεα έκδοση επαναλαμβάνεται, εκφράζοντας πιθανώς τον ενθουσιασμό και μόνο των χρηστών της εκάστοτε νεας έκδοσης.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.24 επεσαν και τα πρωτα λουκετα!!! Κλειδωμενη απο 'δω και περα η αποστολη midi, οπως και στα Series 60! Μολις ανακαλυψω και αλλο λουκετο θα σας ενημερωσω.

αναμενομενο

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φίλε Stratilati, ενα μένει να κάνεις - φυσικα πάντα κόσμια και ανθρώπινα- κάψε το μαγαζι εκεί!!! :mad: Τι είναι αυτα που που μας λες!Αυτο είναι πολυ σοβαρό! δεν μπορούν να παίζουν με μας και τα λεφτά μας! Σου προτείνω να το ψάξεις το θέμα και να το πεις στα κεντρικά της Νοκια, ώστε η 'τζουτζούκα' να πάει σπιτάκι της να συνεχίσει εκεί την δουλεία της....στα πιατάκια της!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μιας και είχα κι εγώ ρεπό σήμερα είπα να περάσω από το Nokia shop Καλλιθέας που είναι δίπλα στο σπίτι μου για τη γνωστή αναβάθμιση. Είχα έτσι κι αλλιώς ένα μικρό προβληματάκι με την αρχική έκδοση software από παλιά όταν πήρα το 6230 το Μάιο απλά δεν την άλλαξα ποτέ γιατί βαριόμουν να το πάω τόσο καιρό.

 

Πήρα λοιπόν το μπακάπ μου σαν καλός κύριος και πήγα και σχετικά πρωί (κατά τις 10) για να μην έχουν και κίνηση. :D

 

Δεν υπήρχε άλλος πελάτης. Έδειξα το κινητό στην κοπέλα που ήρθε να με εξυπηρετήσει κι αυτή μου είπε με το γνωστό "υφάκι": :cool:

 

-Τι πρόβλημα έχετε; γιατί αναβάθμιση software κάνουμε μόνο αν έχετε πρόβλημα! :mad:

 

Απόρησα αρχικά με το ύφος της αλλά της εξήγησα ήρεμα το πρόβλημα και αφού ξύνισε μου είπε να το αφήσω και να περάσω να το παραλάβω σε 20 με 30 ημέρες!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Μα, της λέω, πριν λίγους μήνες ο τεχνικός (από το ίδιο μαγαζί) που μου άλλαξε την πρόσοψη μου είπε να περάσω όποτε θέλω για να μου το αναβαθμίσει μέσα σε λίγα λεπτά!!!!!!!!! Τι έγινε;;;; :cry:

 

-Δεν ξέρω τι σας είπαν, μου λέει, αυτά τα συγκεκριμένα κινητά πάνε στην ΙΤΑΛΙΑ (!!!!!) για αναβάθμιση γι αυτό και κάνουν τόσο καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Έφυγα αμέσως πριν τη πλακώσω και με πάνε φυλακή σαν το Μουρατίδη! :X

 

Ε, μετά πήρα τηλέφωνο στο κέντρο της Αθήνας και μου είπαν να περάσω από εκεί να μου την κάνουν όποτε θέλω και να έχω πάρει και μπακάπ κλπ. Όταν τους ρώτησα γιατί στην Καλλιθέα λένε "άλλα" πράγματα μου απάντησαν ότι "ίσως να είχαν πολλή δουλειά". :wacko:

 

Τα σχόλια δικά σας. :whistle:

αχ αχ αχ αχ....Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΚΟΜΠΛΑΡΟΥΜΕ!!!

λες στην κοπελα πως θες να δεις τον προισταμενο κ αμεσως ως εκ θαυματος η αναβαθμιση γινεται στην Ελλαδα και συγκεκριμενα στο υποκαταστημα της νοκια στην καλλιθεα.

Οι πολλοι απ τους παλιους το ξερουν αλλα θα το ξαναπω...στην Ιταλια πηγαινουν ΜΟΝΟ οι συσκευες που αντιμετωπιζουν σοβαρο τεχνικο προβλημα και ειναι ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΕΩΣ!!!Αν ειναι στην εγγυηση ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να σου κανει αντικατασταση συσκευης οταν το προβλημα θεωρειται ανεπισκευαστο στην Ελλαδα.

Λοιπον,εχετε ολοι σας υπ'οψιν πως (τα εχουμε ξαναπει βεβαια κ στο παρελθον),πως οταν βλεπουμε κοπελιτσα στη ρεσεψιον,πηγαινουμε με "πνευμα βοηθειας,κατανοησης,εως κ συμπαραστασης" για τη "δυσκολη δουλεια" που εχουν να αντιμετωπισουν καθημερινα!!! ;)

Οσο κ αν πιστευουν πως εχουν δικιο,εμεις με χαμογελο θα της λεμε πως ισως κατι της εχει ξεφυγει σχετικα με τα προβλεπομενα κ τις διαδικασιες!!!

Μη χαλιεστε λοιπον κυριοι...

Αν καταλαβουν οτι δεν ειστε τυχαιοι(διοτι σ'αυτο το τοπικ-και δεν ειμαι τοπικιστης-κανεις δεν ειναι τυχαιος) δεν θα βγαλουν απο το ομορφο(υποθετω)στοματακι τους λογια απροσεκτα,αλλα θα σπευσουν να ενημερωθουν πριν σας δωσουν την τελικη απαντηση!!!

Γνωμη μου? κακως επραξες με τη λυση της φυγης!!! Αλλη φορα να υπερασπιζεσαι τα δικαιωματα σου.

(παντα φιλικα)singer

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Κι άλλο "κρούσμα" βλέπω εδώ και μάλιστα πάλι με 6230... :mad:

Εντωμεταξύ και σε μένα συνέβη το ίδιο όταν κάποτε είχα ρωτήσει για αναβάθμιση του 6510... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.24 επεσαν και τα πρωτα λουκετα!!! Κλειδωμενη απο 'δω και περα η αποστολη midi, οπως και στα Series 60! Μολις ανακαλυψω και αλλο λουκετο θα σας ενημερωσω.

 

Opa re file kai panikovlithika... :blink:

Pou to eides esy to kleidwma apostolhs twn midi ?????

 

-Ektos an ennoeis twn midi pou briskodai sthn Ekthesi > Hxoi

(pragmati den exei thn epilogh "apostolh" ,alla nomizw oti kai prin den ta estelne logw "prostasias pneumatikwn dikaiwmatwn"...)

 

Padws OLA ta alla midi pou exw sthn karta ta stelnei KANONIKOTATA me MMS,BT,IR !!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Opa re file kai panikovlithika... :blink:

Pou to eides esy to kleidwma apostolhs twn midi ?????

 

-Ektos an ennoeis twn midi pou briskodai sthn Ekthesi > Hxoi

(pragmati den exei thn epilogh "apostolh" ,alla nomizw oti kai prin den ta estelne logw "prostasias pneumatikwn dikaiwmatwn"...)

 

Padws OLA ta alla midi pou exw sthn karta ta stelnei KANONIKOTATA me MMS,BT,IR !!!! :p

Πράγματι με έκδοση 4.44 οι ήχοι mid οι εργοστασιακοί δεν μπορούν να μετακινηθούν ή να αποσταλούν και ακόμα χειρότερα ούτε καν να μπουν σε ΜΜS...Αυτό συνέβαινε από την αρχική έκδοση, γιατί τότε είχα διαπιστώσει μετα λύπης μου πως δεν μπορούσα να επισυνάψω καμιά από τις εσωτερικές μελωδίες σε ΜΜS....Αν όμως κατεβάσεις οποιοδήποτε άλλο mid και το βάλεις στον συγκεκριμένο φάκελο μπορείς να το αποστείλεις ή επισυνάψεις (δηλ. δεν είναι απαραίτητο να το βάλεις στην ΜΜC...) :o

Link to comment
Share on other sites

re paidia mhpws kserete an mporw na katebasw apo to internet thn anabathmisi gia to 6230? na mhn trexw sto nokia club.

 

Και να την βρεις φιλε μου ,χρειαζεται ειδικος εξοπλισμος ,συνηθως ακριβος.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...