Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίζουν προβληματάκια στο 3g στα vodafone live κτλ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Χρησημοποιώ και εγώ την υπηρεσία στο Nokia N70...

 

Βασικά λειτουργεί αποβλημάτιστα απλά ψηλοκολλάει η συσκευή και αν κάνω μετάβαση στις ρυθμίσεις ασφαλίας δείχνει ότι έχω ανενργό το αίτημα κωδικού PIN κάτι το οποίο είναι πλασμτικό γιατι αν εκείνη τη στιγμή κάνω reboot μου το ζητάει.

 

Φυσικά στο κατάστημα με προηδοποίησαν και μου είπαν ότι αν το κάνω θα είναι με δική μου ευθήνει κτλ κτλ!

 

Αυτό που με ενοχλή είναι ότι δεν μπορώ να προοθώ και τα μηνύματα και τα MMS!!!!

 

ΑΚΟΥΣ VODAFONE?????? Θέλω προόθηση μηνυμάτων και MMS με ένα διακριτικό ! ή άλλο σύμβολο στην αρχή του μηνύματος!!!!

 

 

Και μένα μου βγάζει αυτό ακριβώς με Ν73. Φαντάζομαι για να κάνω ρυθμίσεις πρέπει να βάλω τη sim σε άλλη συσκευή?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου βγάζει αυτό ακριβώς με Ν73. Φαντάζομαι για να κάνω ρυθμίσεις πρέπει να βάλω τη sim σε άλλη συσκευή?

Αν κλείσεις και ανοίξεις τη συσκευή θα στο εμφανίσει κανονικά...

 

Αν δεν γίνει τίποτα, δοκίμασε να το βάλεις σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά διαβάστε οπωσδήποτε στο Ολα για το alacarte/cu τι κοροιδία έχει γίνει με την together και την προσφορά ένα λεπτό ανά λεπτό ομιλίας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό, να μην μπορείς να εκμεταλλευτείς την χρέωση του 1 λεπτού από καρτοκινητό που έχεις σαν 2ο νο μαζί με συμβόλαιο σε 2 σε 1 κάρτα. Ελπίζω να το φτιάξουν και να μην ακολουθήσουν την τακτική άλλης εταιρείας σε παρεμφερές θέμα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό, να μην μπορείς να εκμεταλλευτείς την χρέωση του 1 λεπτού από καρτοκινητό που έχεις σαν 2ο νο μαζί με συμβόλαιο σε 2 σε 1 κάρτα. Ελπίζω να το φτιάξουν και να μην ακολουθήσουν την τακτική άλλης εταιρείας σε παρεμφερές θέμα...

 

Η cosmote ακολούθησε τη vodafone και έτσι θα μείνει, τελείωσε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ακολούθησε τη vodafone, και η vodafone την TIM.

 

Και οι 3 μαζι τον κατασκευαστη του συστηματος.

 

Ελεος πια με τα x files.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 μαζι τον κατασκευαστη του συστηματος.

 

Ελεος πια με τα x files.

 

?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

?????

 

Παντου συνομοσιες!

 

Το οτι και οι 3 δεν παρεχουν την εκπτωση μαζι με μια συγκεκριμενη υπηρεσια σημαινει οτι δεν υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικα. Ποιος ο λογος να μην την παρεχουν? Κερδιζουν κατι?

Link to comment
Share on other sites

Παντου συνομοσιες!

 

Το οτι και οι 3 δεν παρεχουν την εκπτωση μαζι με μια συγκεκριμενη υπηρεσια σημαινει οτι δεν υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικα. Ποιος ο λογος να μην την παρεχουν? Κερδιζουν κατι?

 

Βεβαια κερδίζουν. Το ότι δεν μου επιτρέπεται να συνδυάσω 2 προσφορές μαζί. Τεχνικά δεν παρέχεται η δυνατότητα?? Έλεος για χρεώσεις μιλάμε τι σχέση έχει η SIM, εδώ μου δουλέυουν όλα στη sim τη μούφα που περνάς 6 νούμερα! Να μου πεις τεχνικό πρόβλημα σε 3g πχ με την together να το καταλάβω. Αν εσένα σε βολεύει να πιστεύεις κάτι άλλο κάντο. Και να τονίσω το εξής, στην περίπτωση της Vodafone όπου δεν έγινε καμία ενημέρωση σχετική με την 'ασυμβατότητα' της προσφοράς με την together, ναι, κάλλιστα το λες συνομωσία. Πάρα πολύς κόσμος (εγώ μόνο ξέρω 4) έβγαλε together για να συνδυάσει το alacarte με το συμβόλαιό του και να χρησιμοποιήσει την προσφορά. Έχουμε καταχωρήσει όλοι complaints και στην περίπτωση που δεν μας επιστρέψουν τα χρήματά μας και δεν αντικαταστήσουν τις sim τότε ΝΑΙ, μιλάμε για τρελή συνομωσία!! capito?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παντου συνομοσιες!

 

Το οτι και οι 3 δεν παρεχουν την εκπτωση μαζι με μια συγκεκριμενη υπηρεσια σημαινει οτι δεν υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικα. Ποιος ο λογος να μην την παρεχουν? Κερδιζουν κατι?

 

Βρε παιδια δεν χρειαζεται να μαλωνετε :) Οι πολιτικες των εταιριων και ιδιαιτερα των πολυεθνικων ειναι συγκεκριμενες.Διαμορφωνονται αναλογα με το προσφορο εδαφος που καθοριζουν οι εκαστοτε νομοθεσιες σε συνδιασμο με τα περιθωρια κερδους...

 

Οποτε κανεις δεν αντιγραφει κανεναν ;)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια κερδίζουν. Το ότι δεν μου επιτρέπεται να συνδυάσω 2 προσφορές μαζί. Τεχνικά δεν παρέχεται η δυνατότητα?? Έλεος για χρεώσεις μιλάμε τι σχέση έχει η SIM, εδώ μου δουλέυουν όλα στη sim τη μούφα που περνάς 6 νούμερα! Να μου πεις τεχνικό πρόβλημα σε 3g πχ με την together να το καταλάβω. Αν εσένα σε βολεύει να πιστεύεις κάτι άλλο κάντο. Και να τονίσω το εξής, στην περίπτωση της Vodafone όπου δεν έγινε καμία ενημέρωση σχετική με την 'ασυμβατότητα' της προσφοράς με την together, ναι, κάλλιστα το λες συνομωσία. Πάρα πολύς κόσμος (εγώ μόνο ξέρω 4) έβγαλε together για να συνδυάσει το alacarte με το συμβόλαιό του και να χρησιμοποιήσει την προσφορά. Έχουμε καταχωρήσει όλοι complaints και στην περίπτωση που δεν μας επιστρέψουν τα χρήματά μας και δεν αντικαταστήσουν τις sim τότε ΝΑΙ, μιλάμε για τρελή συνομωσία!! capito?

 

Οκ. Πες μου τοτε αφου γνωριζεις τοσο καλα τα billing συστηματα τους, αν εχουν τη δυνατοτητα δημιουργειας 2 group το ενα για δωρεαν προωθηση και το αλλο για φθηνες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Πες μου τοτε αφου γνωριζεις τοσο καλα τα billing συστηματα τους, αν εχουν τη δυνατοτητα δημιουργειας 2 group το ενα για δωρεαν προωθηση και το αλλο για φθηνες κλησεις.

 

 

Αν κατηγοριοποιούνταν τόσο απλά όσο λες τότε θα έπρεπε να υπάχουν κι άλλες ασυμβατότητες, πχ να μην μπαίνει η together sto best friends, sto friends and family κτλ κτλ. Τι να σου πω μπορεί να έχεις και δίκιο, η Vodafone υπάρχει μέσα σε ένα σπήλαιο και αγνοεί τη φωτιά και τον τροχό!

 

Ακόμα κι αν είναι έτσι όμως σου εξήγησα κάτι. Απόσο είδα Tim και Cosmote ήταν σαφείς. Η Vodafone ΔΕΝ ενημέρωσε για την αυμβατότητα και όταν ρώτησα/με είπαν πως όλα θα δουλεύουν μια χαρά! Ούτε σε αυτό το σημείο έχει για σένα άδικο η θεά Vodafone?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν υπαρχει λογος να χαλιεσαι τοσο πολυ. Αυτα παντα γινονται ειτε σκοπιμα ειτε απο αμελεια. Κι εμενα να σου πω την αληθεια ομως τεχνικό μου κάνει το θέμα.

Θεωρώ οτι δεν εχει νοημα να σου κρυψει η καθε βόνταφον οτι δεν ειναι συμβατη η υπηρεσια με την 2gether, γιατι καλη ωρα πηρες εσυ και με το δικιο σου και ζητησες πιστωση, (και για μενα θα την παρεις) οπως θα κανει και ο καθενας "αφελης" (σε εισαγωγικά, μην παρεξηγηθω) που θα βγαλει 2gether για να επωφεληθεί της προσφορας. Yπαρχει αραγε ανθρωπος που θα εκανε την διαδικασια και δεν θα ζητησε πιστωση?

Μάλλον με αμέλεια μου κάνει και προχειρο σχεδιασμό.

Να το αποκρυψει ηθελημένα ενω το μονο σιγουρο ειναι οτι οι συνδρομητες θα ζητανε πιστωσεις το ψιλοαποκλειω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν υπαρχει λογος να χαλιεσαι τοσο πολυ. Αυτα παντα γινονται ειτε σκοπιμα ειτε απο αμελεια. Κι εμενα να σου πω την αληθεια ομως τεχνικό μου κάνει το θέμα.

Θεωρώ οτι δεν εχει νοημα να σου κρυψει η καθε βόνταφον οτι δεν ειναι συμβατη η υπηρεσια με την 2gether, γιατι καλη ωρα πηρες εσυ και με το δικιο σου και ζητησες πιστωση, (και για μενα θα την παρεις) οπως θα κανει και ο καθενας "αφελης" (σε εισαγωγικά, μην παρεξηγηθω) που θα βγαλει 2gether για να επωφεληθεί της προσφορας. Yπαρχει αραγε ανθρωπος που θα εκανε την διαδικασια και δεν θα ζητησε πιστωση?

Μάλλον με αμέλεια μου κάνει και προχειρο σχεδιασμό.

Να το αποκρυψει ηθελημένα ενω το μονο σιγουρο ειναι οτι οι συνδρομητες θα ζητανε πιστωσεις το ψιλοαποκλειω.

 

Μα αναμφίβολα είναι πρόχειρος σχεδιασμός, εδώ το cc είχε μαύρα μεσάνυχτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Τα a la carte δεν εχουν best friend.

 

Παρολαυτα, αν καλεσεις την εξυπηρετηση ειμαι σιγουρος οτι θα στο πουν. Δοκιμασα λιγο πιο πριν και μου ειπαν για την 2gether οτι δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Τα a la carte δεν εχουν best friend.

 

Παρολαυτα, αν καλεσεις την εξυπηρετηση ειμαι σιγουρος οτι θα στο πουν. Δοκιμασα λιγο πιο πριν και μου ειπαν για την 2gether οτι δεν ισχυει.

 

Nαι, 5 μέρες μετά...!

Πάντα τα cc ενημερωνονται μετα τον συνδρομητη.

Και καλά για λόγους ανταγωνισμου...(αντε μην πω τιποτα :p)

H αλήθεια είναι πως υπάρχει γραφειοκρατεία σε αυτα τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, 5 μέρες μετά...!

Πάντα τα cc ενημερωνονται μετα τον συνδρομητη.

Και καλά για λόγους ανταγωνισμου...(αντε μην πω τιποτα :p)

H αλήθεια είναι πως υπάρχει γραφειοκρατεία σε αυτα τα θέματα.

 

+1. Εγώ ενημέρωσα το cc για την ασυμβατότητα.. Τι μου λες τώρα?

 

Επίσης δεν μιλάω για alacarte ΜΙλάω γενικά, τι θα γινόταν αν ίσχυε αυτό που λες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Άραγε σκοπεύουν να το διορθώσουν το πρόβλημα; Έχει ανακοινωθεί κάπου επίσημα (στο site τους εννοώ) αυτή η ασυμβατότητα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Άραγε σκοπεύουν να το διορθώσουν το πρόβλημα; Έχει ανακοινωθεί κάπου επίσημα (στο site τους εννοώ) αυτή η ασυμβατότητα;

 

εχουν ενημερωθει τα καταστηματα απο οσο γνωριζω παντως

:X
Link to comment
Share on other sites

Άραγε σκοπεύουν να το διορθώσουν το πρόβλημα; Έχει ανακοινωθεί κάπου επίσημα (στο site τους εννοώ) αυτή η ασυμβατότητα;

 

Δεν είναι κάτι που θα διορθωθεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...