Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αισθητήρας και γενικότερα η κάμερα του 4c είναι ανώτερη από note 5, a2 κλπ. Μόνο mi note 2/3, mi5/6 και ακριβότερα είναι ισάξια (λογικά και τα νέα mi mix2 2s)

Ειχα το Mi4c και τωρα εχω το Mi note 3. Το Mi note 3 εχει αρκετα καλυτερη καμερα κυρίως στις λεπτομερειες. Το μονο σημειο στο οποιο υπερεχει το Mi4c ειναι στο βιντεο 4Κ. Εκει το Mi note 3 παρόλο που έχει σταθεροποιητη και και ειναι πιο στρωτο όταν το εχεις σταθερο σε ενα σημειο το Mi4c εχει καλυτερη ευκρινεια στο κεντρο της εικονας δηλαδη διακρινεις περισσοτερα πράγματα όταν κανεις ενα print screen. Αλλα το mi note 3 και παλι εχει καλυτερα χρωματα ακομα και στην περιπτωση αυτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο αισθητήρας και γενικότερα η κάμερα του 4c είναι ανώτερη από note 5, a2 κλπ. Μόνο mi note 2/3, mi5/6 και ακριβότερα είναι ισάξια (λογικά και τα νέα mi mix2 2s)

 

Αν έχεις ακόμα το 4c θα ήθελα να δοκιμάσεις με Google camera vs mi6 με μαμά κάμερα να μου πεις την γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα το 4c θα ήθελα να δοκιμάσεις με Google camera vs mi6 με μαμά κάμερα να μου πεις την γνώμη σου.

 

οντως δεν ειναι το hardware το προβλημα ,ειναι το app της καμερας

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

οντως δεν ειναι το hardware το προβλημα ,ειναι το app της καμερας

 

Και εσύ αν θέλεις (και έχεις) την συσκευή κάνε ένα συγκριτικό με Google camera.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα το 4c θα ήθελα να δοκιμάσεις με Google camera vs mi6 με μαμά κάμερα να μου πεις την γνώμη σου.

Είχα την google camera στο 4c και δεν είχα δει καμιά διαφορά προς το καλύτερο. η στοκ (από china source) κάμερα ήταν άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την google camera στο 4c και δεν είχα δει καμιά διαφορά προς το καλύτερο. η στοκ (από china source) κάμερα ήταν άψογη.

 

Υπαρχουν πολλεεεεςςςς ,ποια απο ολες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7440823

 

εγω χρησιμοποιουσα μια miui νεωτερης εκδοσης κ ηταν καλυτερη αλλα οχι πολυ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλεεεεςςςς ,ποια απο ολες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7440823

 

εγω χρησιμοποιουσα μια miui νεωτερης εκδοσης κ ηταν καλυτερη αλλα οχι πολυ

αυτή που έβαζε αυτόματα η ελληνική rom.

Link to comment
Share on other sites

αυτή που έβαζε αυτόματα η ελληνική rom.

Πίστεψε με δεν δούλευε η gcam στην ελληνική ρομ... Τουλάχιστον όχι έτσι όπως έπρεπε (hdr processing)

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχουν πολλεεεεςςςς ,ποια απο ολες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7440823

 

εγω χρησιμοποιουσα μια miui νεωτερης εκδοσης κ ηταν καλυτερη αλλα οχι πολυ

 

Ρίξε μια ματιά στο νήμα στο xda έχω ανεβάσει αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη ειναι η miui. Εχει και καλυτερη ποιοτητα ηχου στα βιντεο. (2ch 155Kbps ενω με custom rom 2ch 98Kbps)
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με δεν δούλευε η gcam στην ελληνική ρομ... Τουλάχιστον όχι έτσι όπως έπρεπε (hdr processing)

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρίξε μια ματιά στο νήμα στο xda έχω ανεβάσει αρκετές.

τώρα το χω δωσει στον αδελφο μου, δεν με παίρνει να κάνω δοκιμές :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή έχω μπερδευτει διαβαζοντας το thread , ποια rom Μου προτείνετε , αυτή την στιγμή έχω την τελευταία developer miui 10 (8.9.13) αλλά επειδή όσο πάει και βαραίνει η όλη υπόθεση θα ήθελα να βάλω μια καινούργια rom η οποία να μπορεί να πάρει και google camera για καλύτερες φωτογραφίες.
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτει διαβαζοντας το thread , ποια rom Μου προτείνετε , αυτή την στιγμή έχω την τελευταία developer miui 10 (8.9.13) αλλά επειδή όσο πάει και βαραίνει η όλη υπόθεση θα ήθελα να βάλω μια καινούργια rom η οποία να μπορεί να πάρει και google camera για καλύτερες φωτογραφίες.

 

Lineage 14.1 official

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Πηρα νεα μπαταρια απο το fixmobile και μολις την εβαλα ουτε καν ανοιγε το κινητο ηταν αδεια.

Τη φορτισα και περα οτι φορτισε γρηγορα η εφαρμογη accubattery εγραψε 1200mAh.

Μηπως ειναι μουφα ή να την αφησω 2-3 μερες μπας και στρωσει?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια περιμένεις να είναι original μπαταρία για ένα κινητό που δεν έχει έρθει ποτέ Ελλάδα και έχει σταματήσει η παραγωγή του για χρόνια;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει 2 απο το Abertech και ηταν. Αν οχι αυθεντικες, σχεδον οπως οι αυθεντικες.

Γραφει 2880mAh στο accubattery και οντως αντεχει απο οτι μου ειπαν...

 

Αν δε βρω η καποια καλη, να βαλω την παλια ή να παω σε κανενα mix2/mix2s...Δεν αξιζει να κρασαρει λογω μπαταριας.

Edited by giannis1_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πριν 1 μηνα αναβαθμηστικα σε 10.1.Απο τοτε το κινητο εχει προβλημα.Ενω μπαινω κανονικα ιντερνετ, απο play store και 1mobile market δεν καταβαζει τιποτα μονο απο τις κινεζιες κατεβαζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστούγεννα σε όλους. Αποφάσισα να δώσω ζωή στο τηλέφωνα κι αγοράζοντας του καινούρια μπαταρία μιας και με την εργοστασιακή δεν άνοιγε καν. Την μέτρησα με το accubattery και δεν δείχνει 0ανω από 2000mah..δεν υπάρχει σωτηρία. Ελεγα να το έχω σαν δεύτερο αλλά με τέτοια μπαταρία ούτε για δεύτερο δεν κάνει. Και την αγόρασα από Ελληνικο κατάστημα που πουλάει μόνο μπαταρίες. Πίστευα ότι θα ήταν καλή αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστούγεννα σε όλους. Αποφάσισα να δώσω ζωή στο τηλέφωνα κι αγοράζοντας του καινούρια μπαταρία μιας και με την εργοστασιακή δεν άνοιγε καν. Την μέτρησα με το accubattery και δεν δείχνει 0ανω από 2000mah..δεν υπάρχει σωτηρία. Ελεγα να το έχω σαν δεύτερο αλλά με τέτοια μπαταρία ούτε για δεύτερο δεν κάνει. Και την αγόρασα από Ελληνικο κατάστημα που πουλάει μόνο μπαταρίες. Πίστευα ότι θα ήταν καλή αλλά τίποτα...
Την πάτησα και εγώ με αυτή την μπαταρία. Δοκίμασα και μια από το dragon-tt και ήταν τα ίδια χάλια. Εν τέλει την έστειλα την συσκευή γιατί δεν έφτιαχνε η κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.. και εμενα σιγα σιγα η μπαταρια πεθαινει.. ξερουμε μηπως ποια ρομ εχει την μικροτερη καταναλωση μπαταριας.. οτι μπορουμε να σωσουμε ας σωσουμε.. κριμα τετοια κινηταρα να πεθανει αδοξα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...